Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3767172 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10245 Dátum: 2015.10.28 08:59:36 »
A leírt hibáknak legalább tucatnyi forrása lehet. Diagnosztikai műszeren kellene vizsgálni első körben a valós idejű értekeket. Mérjetek emissziót: a CO és HC értékek is lehetnek árulkodók. Mérjetek kompressziót, végnyomást a hengerekben és/vagy veszteséget is!
Az is lehet, hogy valamiért erősen feldúsít a vezérlő comp. és üzemanyaggal is vegyül a motorolaj. Ez konstans szinten tarthatja adott esetben a motorolajszintet a nívón látszólag.

Bármiféle adalékot nem öntöttek a motorolajba?
Ha 2 liter hiányzott a 3,7 liter olajból, akkor sanszos, hogy meg is főzték a motort, ami igazolhatja az elméletedet az üa+olaj szintre. Azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy egy korábban olajat nem fogyasztó 1,8-cal, miként lehet 2 litert megetetni. :hmmmm:
Nekem annak a jelenségnek a végén, hogy hol van teljesítmény, hol nincs, összeomlott a katalizátorom. (De nekem világított a check lámpa.) Tudni kellene, hány a kilométer...

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10246 Dátum: 2015.10.28 10:19:57 »
Az 1.8-asomhoz kérnék segítséget. A villamosságszerelő szerint az üa.szivattyú nem adja rendesen a naftát. Mennyinek kellene a nyomásnak lennie? Én csak azt néztem, hogy nyomja a benzint, azt nem, hogy mennyi az annyi. A másik kérdés, hogy alacsony nyomás esetén letilthatja a szikrát is? :hmmmm: További kérdés, hogy elég benne a relét cserélni?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10247 Dátum: 2015.10.28 10:39:49 »
Az 1.8-asomhoz kérnék segítséget. A villamosságszerelő szerint az üa.szivattyú nem adja rendesen a naftát. Mennyinek kellene a nyomásnak lennie? Én csak azt néztem, hogy nyomja a benzint, azt nem, hogy mennyi az annyi. A másik kérdés, hogy alacsony nyomás esetén letilthatja a szikrát is? :hmmmm: További kérdés, hogy elég benne a relét cserélni?
Pár hete mértük az enyémen az üa.nyomást. Gyári adatot nem tudok, de a szervizek által használt AUTODATA adatbázis szerint 3,0-3,4bar között kell lennie minden fordulaton. Nekem stabil 3,2bar.
A többire nem tudok válaszolni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10248 Dátum: 2015.10.28 11:35:33 »
Pár hete mértük az enyémen az üa.nyomást. Gyári adatot nem tudok, de a szervizek által használt AUTODATA adatbázis szerint 3,0-3,4bar között kell lennie minden fordulaton. Nekem stabil 3,2bar.
A többire nem tudok válaszolni.
Köszönöm! :hug:

kiskrisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10249 Dátum: 2015.10.28 13:00:18 »
Lehet próbáld meg a Protec oxicat adalékot.Azért az a 2l olaj csak elment valahol.
Próbáld finoman megtisztítani a légtömeg mérőt is,hátha.

Szia,
A légtömeg mérőt és a légbeömlőnél a szelepet a szervizben megtisztították. Ezen túl vagyunk. Szerintem a hegyekben megetették vele azt a 2 litert. .

kiskrisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10250 Dátum: 2015.10.28 13:01:53 »
A leírt hibáknak legalább tucatnyi forrása lehet. Diagnosztikai műszeren kellene vizsgálni első körben a valós idejű értekeket. Mérjetek emissziót: a CO és HC értékek is lehetnek árulkodók. Mérjetek kompressziót, végnyomást a hengerekben és/vagy veszteséget is!
Az is lehet, hogy valamiért erősen feldúsít a vezérlő comp. és üzemanyaggal is vegyül a motorolaj. Ez konstans szinten tarthatja adott esetben a motorolajszintet a nívón látszólag.

Bármiféle adalékot nem öntöttek a motorolajba?

Nem vagyok adalék párti és csak shell-nél tankolok.

kiskrisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10251 Dátum: 2015.10.28 13:07:30 »
Ha 2 liter hiányzott a 3,7 liter olajból, akkor sanszos, hogy meg is főzték a motort, ami igazolhatja az elméletedet az üa+olaj szintre. Azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy egy korábban olajat nem fogyasztó 1,8-cal, miként lehet 2 litert megetetni. :hmmmm:
Nekem annak a jelenségnek a végén, hogy hol van teljesítmény, hol nincs, összeomlott a katalizátorom. (De nekem világított a check lámpa.) Tudni kellene, hány a kilométer...

Kipufogós nekem is azt mondta, hogy ha pici baj is van a katalizátorral a toyota rögtön check lámpát villant. Nekem gyanús h kitaposták a belét is! 174.000km van benne és ismerőstől vettem, aki kizárólag márkaszervizbe hordta, még műszakira is.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10252 Dátum: 2015.10.28 13:31:50 »
Kipufogós nekem is azt mondta, hogy ha pici baj is van a katalizátorral a toyota rögtön check lámpát villant. Nekem gyanús h kitaposták a belét is! 174.000km van benne és ismerőstől vettem, aki kizárólag márkaszervizbe hordta, még műszakira is.
Ha csak annyi van benne, akkor tuti nem rossz még a katalizátor.
Nekem is 200e körül volt, hogy utána kellett tölteni, de nem rögtön 2 litert!!! 1 literrel indultunk 15e km-hez. Most már majdnem 1l/1e km.
A motort megfőzni sem könnyű. Emlékszem, hogy vagy 3 éve, 38-39 fokban, Pesten araszolva,  elkezdett emelkedni a víz hőmérője. Egy szintet elérve egyszer csak váltott a légkondi, és olyan forró levegőt kezdett befújni az utastérbe, hogy megfőtt volna a tojás az üvegtartóban. Azután, hogy visszahűtötte a motort, visszakapcsolt normál üzemmódba. Fontosabb volt neki a motor, mint az utas. Érthető...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10253 Dátum: 2015.10.28 13:35:14 »

Kipufogós nekem is azt mondta, hogy ha pici baj is van a katalizátorral a toyota rögtön check lámpát villant. Nekem gyanús h kitaposták a belét is! 174.000km van benne és ismerőstől vettem, aki kizárólag márkaszervizbe hordta, még műszakira is.
Nehezen elképzelhető sztem, hogy 1-2000 km alatt egy addig jól működő és karbantartott motort tönkretegyenek. 174000 km-nél, ha még nem javított a blokk, sanszos, hogy kialakulóban van az olajfogyasztás.
Nem emlékszem, írtad-e, hogy az autó kölcsönadásakor mennyi km volt az olajtoltetben? Ha korábban jellemzően kímélő stílusban használtad, majd az ismerősök autópályán mentek vele magasabb sebességgel, akkor nem zárható ki, hogy a kímélő használat során üzemanyag higította fel a motorolajat és részben ezért tűnt úgy, hogy a motor nem fogyasztja azt. Magas, autópályás utazás során az üzemanyag kipárolog a motor olajból, ekkor hirtelen csökkenhet a szintje a nívón. Ezt a lehetőséget növelheti a korosabb motorolaj, ami cseréhez közeledik. Ha fáradni kezd, hajlamosabb lehet a fogyásra. Illetve, ha ezek összeadódnak, jelentős szint csökkenés is jelentkezhet.
Persze, mindez csak feltételezés, de én úgy gondolom, először a legegyszerűbb hibaforrásoktól érdemes elindulni.
Az olajfogyasztás nem egyik pillanatról a másikra alakul ki, ez egy hosszú folyamat eredménye.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kiskrisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10254 Dátum: 2015.10.29 06:35:10 »
Tegnap (mivel elég sokat szórakozok ezzel a kocsival, mert eléggé bosszant a hiba) rájöttem valamire. HA üresben szépen fokozatosan gázt adok akkor 2300 és 3000-es fordulat között rezonál az egész autó.
Vagyis a motor, ott kihagyhat, vagy van vele valami. Mikor nem erőtlen és nem zabál akkor ezt a jelenséget nem tapasztaltam. 

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10255 Dátum: 2015.10.29 09:48:03 »
Így leírva olyan érzésem van,mintha nem menne egy henger,de hogy semmi hibakód?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10256 Dátum: 2015.10.29 10:30:26 »
Ha gyújtáskimaradás lenne, akkor elvileg arra is adna hibakódot, hiszen, elektronika vezérli a gyújtótrafókat.
Nem kizárt, hogy az lesz, mint, amit 600+ kolléga írt, hogy katalizátor összeomlás, csak erre is adna hibakódot, úgyhogy ködös a dolog...  :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10257 Dátum: 2015.10.29 13:59:13 »
Ha gyújtáskimaradás lenne, akkor elvileg arra is adna hibakódot, hiszen, elektronika vezérli a gyújtótrafókat.
Nem kizárt, hogy az lesz, mint, amit 600+ kolléga írt, hogy katalizátor összeomlás, csak erre is adna hibakódot, úgyhogy ködös a dolog...  :hmmmm:
Ott valami egészen más lehet a gond. Trafónál, katalizátornál még a hiba érzékelhetősége előtt a check lámpa világítani kezd.
Az 1.8-nak meg nem nagyon lehet "kitaposni a belét", pláne 200e km futásteljesítmény alatt.

Gmatyi88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10258 Dátum: 2015.10.31 11:51:54 »
Sziasztok.  Van egy olyan gondom, hogy amikor indítom az autót akkor nem, de amint bemelegszik és beáll az alapjárat, olyan hangot hallok,  mint mikor egy betonkeverő vagy egy mosógép mos és pl van benne egy kavics..  Szóval értitek?! :)

Ma megszívatott azzal is hogy nem indult el.  Gyujtás volt de mikor elfordítottam a kulcsot semmi nem történt.  Sokszor van olyan is hogy mikor elindulok tehát terhelés akkor elhalványul egy árnyalatnyit a fényszóró.  Álló hejben is ugyan ez, ha félre lépek kicsit elszürkül.   2002 1.6 vvti Avensis

tomszechy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10259 Dátum: 2015.10.31 17:59:39 »

Sokszor van olyan is hogy mikor elindulok tehát terhelés akkor elhalványul egy árnyalatnyit a fényszóró.  Álló hejben is ugyan ez, ha félre lépek kicsit elszürkül.   2002 1.6 vvti Avensis

Ez engem is érdekel! Generátor? Feszültségszabályozó?