Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3799324 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10290 Dátum: 2015.11.17 15:19:40 »
Ez minden szervizben megbeszélhető. Nálunk, Békésben, pl. be szoktak engedni. Nem lábatlankodok, néha kérdezek, de ennyi. A szerelőt sem zavarom a munkában.
Ez így korrekt. Bár azt is el tudom képzelni, hogy jópár olyan tulaj létezik, aki képes kikészíteni a mester idegeit.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10291 Dátum: 2015.11.17 15:38:44 »
Biztosan van ilyen is. Engem érdekel az autószerelés, szeretem látni azokat a munkafolyamatokat, amik az autóm körül folynak. Én magam is keresem a hibaforrásokat, olvasok, youtube videókat nézek és együtt ötletelek a szerelővel. Egy alkalmi kiváltságnak fogom fel, hogy bent lehetek, ha szólnának, hogy a vevőtérben várakozzak, szó nélkül megtenném, elvégre, üvegfal mögül is nézhetném az autót.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10292 Dátum: 2015.11.17 15:43:57 »
Biztosan van ilyen is. Engem érdekel az autószerelés, szeretem látni azokat a munkafolyamatokat, amik az autóm körül folynak. Én magam is keresem a hibaforrásokat, olvasok, youtube videókat nézek és együtt ötletelek a szerelővel. Egy alkalmi kiváltságnak fogom fel, hogy bent lehetek, ha szólnának, hogy a vevőtérben várakozzak, szó nélkül megtenném, elvégre, üvegfal mögül is nézhetném az autót.

Elvileg nem is lehetnél bent, biztonsági előírások, stb. miatt.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10293 Dátum: 2015.11.17 16:23:15 »

Egy jó tanácsom van mindenkinek: SOHA NE HAGYJUK AZ AUTÓT FELÜGYELETÜNK NÉLKÜL SZERELNI! :nono:
Vagy legyen egy olyan szerelőd, akit nyugodtan hagysz ott a kocsiddal  ;)
Nekem ilyen van  :clap:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10294 Dátum: 2015.11.17 17:11:46 »
Egy jó tanácsom van mindenkinek: SOHA NE HAGYJUK AZ AUTÓT FELÜGYELETÜNK NÉLKÜL SZERELNI! :nono:
Bent lehetek az autó mellett és élek is ezzel a lehetőséggel, hozzáteszem kezdettől fogva ugyan ahhoz a szerelőhöz viszem az autót, az előzőt is.
Jelenleg meg sem fordul a fejemben, hogy bizalmatlannak kell lennem, de jó érzés, hogy ott lehetek, mindig megnézegetem az állapotát az autónak és igen én is néha kérdezek, nagyon figyelek ne legyek útban, ne akadályozzam.
Egy példát mondok, milyen a kialakult "viszony". Kérdeztem az épp aktuális cserefolyamatról és ahhoz, hogy az elmondás vizuális is legyen a szerelő
újból az elejétől kezdve (visszabontva, szétszedve) lépésről lépésre mutatta mondta mit és hogyan! Korrekt, rendes, emberi segítőkészség, ami azt hiszem manapság nem annyira jellemző. Tudom ez nem vigasz az esetedben, és azt nem is tudhatom mi lesz, ha elérem a 600ezer környékét (jelenleg könnyen beszélek)  :whistling:
Fery

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10295 Dátum: 2015.11.17 18:32:57 »
Vagy legyen egy olyan szerelőd, akit nyugodtan hagysz ott a kocsiddal  ;)
Nekem ilyen van  :clap:

Hol találtad? Nem eladó? :D Vidéken nekem is van, de itt, ahol életvitel szerűen élek Pest megyében, sajnos még nincs.  :no:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10296 Dátum: 2015.11.17 19:02:28 »
Bent lehetek az autó mellett és élek is ezzel a lehetőséggel, hozzáteszem kezdettől fogva ugyan ahhoz a szerelőhöz viszem az autót, az előzőt is.
Jelenleg meg sem fordul a fejemben, hogy bizalmatlannak kell lennem, de jó érzés, hogy ott lehetek, mindig megnézegetem az állapotát az autónak és igen én is néha kérdezek, nagyon figyelek ne legyek útban, ne akadályozzam.
Egy példát mondok, milyen a kialakult "viszony". Kérdeztem az épp aktuális cserefolyamatról és ahhoz, hogy az elmondás vizuális is legyen a szerelő
újból az elejétől kezdve (visszabontva, szétszedve) lépésről lépésre mutatta mondta mit és hogyan! Korrekt, rendes, emberi segítőkészség, ami azt hiszem manapság nem annyira jellemző. Tudom ez nem vigasz az esetedben, és azt nem is tudhatom mi lesz, ha elérem a 600ezer környékét (jelenleg könnyen beszélek)  :whistling:
Hát, szerintem, nekem se az állandó szerelőm lopta ki a láncfeszítő patront az autómból. legszívesebben le :gun_bandana:ném.

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10297 Dátum: 2015.11.17 19:13:46 »
Hát, szerintem, nekem se az állandó szerelőm lopta ki a láncfeszítő patront az autómból. legszívesebben le :gun_bandana:ném.

ez már a legalja...  :cry: :gun_bandana: :2guns: :shuriken: :box: :gunsmilie: :death:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10298 Dátum: 2015.11.17 19:24:22 »
Hol találtad? Nem eladó? :D Vidéken nekem is van, de itt, ahol életvitel szerűen élek Pest megyében, sajnos még nincs.  :no:
Itt fórumtag  :D
Mondjuk én is autózom miatta 110 km-t (anno még ott laktam, de most is visszajárok oda)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10299 Dátum: 2015.11.17 20:00:13 »
Hát, szerintem, nekem se az állandó szerelőm lopta ki a láncfeszítő patront az autómból. legszívesebben le :gun_bandana:ném.
Uhhh  :censored: ez nekem annyira érthetetlen és elfogadhatatlan, de biztos más dimenziókban gondolkozom.
Nem minősíteném bővebben.
Fery

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10300 Dátum: 2015.11.18 07:54:08 »
Hát, szerintem, nekem se az állandó szerelőm lopta ki a láncfeszítő patront az autómból. legszívesebben le :gun_bandana:ném.

Kilopta a patront?? Ez okozta most a bajt?Magan a hiba?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10301 Dátum: 2015.11.18 09:44:35 »
Kilopta a patront?? Ez okozta most a bajt?Magan a hiba?
Istenigazából csak egy elméletem van. Amit tudunk, az az, hogy főtengely-jeladón mechanikus sérülés van, így az szinte biztos, hogy nem ad jelet, és ezért állhatott meg az autó. Sajnos elég sokára fogott az autómhoz a villamosság-szerelő (nem az a pörgős fajta...) A sérülést viszont valami elszabadult darab okozhatta. Az új patron betétele után is csögött a lánc, így a szerelő barátom ráhegesztett egy kb. 1cm-es darab vasat, hogy jobban feszítsen. Azt feltételezem, hogy ez a darab tört le, és okozhatta a sérülést. A youtube-on láttam, hogy a láncfeszítő csúszkában valami műanyagféleség van, aminek a patron feszül. Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy ez a müa. elhasználódott és ezért nem feszít megfelelően a patron + elnyúlt a lánc. Utánanéztem a lánckészletnek, 50 és 100 közötti. Azt számolgatom, hogy ezt még lehet, hogy rááldozom, mert csörgő motorral szinte biztos, hogy csak bagóért adhatom el az autót. Lehet, így is, de akkor legfeljebb megtartom tartaléknak.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10302 Dátum: 2015.11.18 10:14:54 »
Azok a műanyagok a vezérmű lánc vezetők.Nem nagy összeg 2-3e forint. Listaáron a full vezérlés készlet láncostól,vezetőstől,fogaskerekestől mindenestől 100e,ha sikerülne találni hozzá kedvezményt,biztosan van aki tud segíteni itt a fórumon,akkor az 50e körül megvan. A főtengely jeladó viszont elég húzós,mert teljes áron ahogy látom 30e körül van. Azt lehet érdemes lenne bontottat nézni.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10303 Dátum: 2015.11.18 10:22:45 »
Azok a műanyagok a vezérmű lánc vezetők.Nem nagy összeg 2-3e forint. Listaáron a full vezérlés készlet láncostól,vezetőstől,fogaskerekestől mindenestől 100e,ha sikerülne találni hozzá kedvezményt,biztosan van aki tud segíteni itt a fórumon,akkor az 50e körül megvan. A főtengely jeladó viszont elég húzós,mert teljes áron ahogy látom 30e körül van. Azt lehet érdemes lenne bontottat nézni.
A jeladót épp az előbb rendeltem meg 25-ért. Láncot patronnal és csúszkával láttam 45-ért. Azzal inkább az a probléma, hogy így első blikkre elég nagy meló lehet szétszedni.

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10304 Dátum: 2015.11.18 12:37:38 »
A jeladót épp az előbb rendeltem meg 25-ért. Láncot patronnal és csúszkával láttam 45-ért. Azzal inkább az a probléma, hogy így első blikkre elég nagy meló lehet szétszedni.

Ha esetleg kell a lánchoz költségcsökkentési segítség, keress meg privátban... Meglátjuk mit tehetünk. ::)