Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3767232 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2355 Dátum: 2009.04.27 10:08:48 »
Nem akarlak elkeseríteni de... a gyári megoldás sokkal időtállóbb hosszabb távon bár anyagilag csak először tűnik drágábbnak.

Nálam az univerzális váltógomtól fájt a kezem egy idő múlva mert a poziciója nem a gyárival volt egy magasságba. :(
Na meg az Imuszkulcsos csavarok meglazultak egy idő múlva. :(

Utána felraktam a Carinám gomját míg nem találtam gyári váltógombot.A kézfájás megszűnt.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Tomahawk_

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2356 Dátum: 2009.04.29 08:25:58 »
Nem akarlak elkeseríteni de... a gyári megoldás sokkal időtállóbb hosszabb távon bár anyagilag csak először tűnik drágábbnak.

Nálam az univerzális váltógomtól fájt a kezem egy idő múlva mert a poziciója nem a gyárival volt egy magasságba. :(
Na meg az Imuszkulcsos csavarok meglazultak egy idő múlva. :(

Utána felraktam a Carinám gomját míg nem találtam gyári váltógombot.A kézfájás megszűnt.

Szia!
Nem keserítettél el, szerencsére semmi visszafordíthatatlant nem műveltem, kivéve a régi foszladozott régi műbőrszoknya levágását a drótkeretről!:-)Annak tudatában végeztem a műveletet, hogy tudtam, hogy nem gyári megoldást alkalmazok.Annak ellenére, hogy a legolcsóbb Homas...-ás műbőr szoknya nem egy tál eper,(bár klasszisokkal jobban néz ki, mint a 9 éves szakadt gyári) a váltógombbal maximálisan meg vagyok elégedve!A magasságát a gyárinál egész kicsivel alacsonyabbra állítottam be, az általad is említett imbuszcsavar kilazulás ellen pedig a csavarokra közepes erősségű menetrögzítő folyadékot cseppentettem, ami a majdani esetleges levételt sem akadályozza meg.A gomb nem csicsás, fém alapanyagú fekete bőrrel varrott és egy króm betét van a tetejében, tehát nem citromsárga és pirossal varrott!:-)Eddig nekem bevált, és kényelmesebbnek tűnik,mint a gyári kifényesedett gomb.Meglátjuk mit mutat hosszútávon!
Köszönöm a segítséged!Üdv!
 

tigri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2357 Dátum: 2009.04.30 08:03:08 »
Idézet
Na hogy megnyugtassalak a motor szervíz könyve szerint egy 43Nm-el meghúzott csavarral van a kormányszervóhoz rögzítve az égszíjtárcsa.
A komplett szivatyú házat pedig 2 csavar tartja a motorblokkon. :D

Ha kell holnap vagy hétvégén megkaphatod a rajzot róla. :D

Jó lenne a rajz, mert csak a hosszú hétvége után lessz kicserélve,addig szinte minden nap szükségem van az autóra,és szerencsére nem "életbevágó" a csere csak óvintézkedés.Telefonon "beugranék" hétvégén valamelyik nap ha nem alkalmatlan.
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.09 07:44:09 írta Palaczk »

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2358 Dátum: 2009.04.30 09:24:59 »

Jó lenne a rajz, mert csak a hosszú hétvége után lessz kicserélve,addig szinte minden nap szükségem van az autóra,és szerencsére nem "életbevágó" a csere csak óvintézkedés.Telefonon "beugranék" hétvégén valamelyik nap ha nem alkalmatlan.


Lemásolom és a kocsiban lesz.Csörgsz és mondom éppen merre vagyok. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2359 Dátum: 2009.05.08 09:50:35 »
Sziasztok,

most hogy meleg van, azt vettem észre, hogy benyomáskor nyikorog a kuplungpedál.
Reggel, mikor hűvösben indulok, még nem produkálja, csak melegben.
Mit csináljak?

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2360 Dátum: 2009.05.08 10:06:29 »
Sziasztok,

most hogy meleg van, azt vettem észre, hogy benyomáskor nyikorog a kuplungpedál.
Reggel, mikor hűvösben indulok, még nem produkálja, csak melegben.
Mit csináljak?

WD40 nem javítja?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2361 Dátum: 2009.05.08 20:56:16 »
Típushiba, nincs jelentősége, ha zavar, akkor WD-40, de nem az utastérben nyikorog, hanem kívül.
music     

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2362 Dátum: 2009.05.11 00:16:55 »
Típushiba, nincs jelentősége, ha zavar, akkor WD-40, de nem az utastérben nyikorog, hanem kívül.
Ez bent nyikorgott, de megszűnt.
Nem volt egyszerű... A térdlégzsák miatt ott alul szinte minden hozzáférhetetlen. Gyártanom kellett egy hosszabb csövet a WD40-hez.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2363 Dátum: 2009.05.11 20:53:59 »
Sziasztok,

most hogy meleg van, azt vettem észre, hogy benyomáskor nyikorog a kuplungpedál.
Reggel, mikor hűvösben indulok, még nem produkálja, csak melegben.
Mit csináljak?

Nekem meg mikor padlóig van nyomva a kuplungpedál (ki van nyomva) és mikor engedem fel, kattan egyet! Nem tudom miért csinálja, de nagy baja nem lehet! Amúgy az elejétől fogva ezt csinálja, úgyhogy hozzászoktam már.  :)
De főleg a lépésben való araszolgatásoknál csinálja, meg induláskor. Menet közben nem. Persze elég gyorsan váltok, úgyhogy nincs ideje kattanni!  :whistling: :D
BekeN

bela78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2364 Dátum: 2009.05.12 10:00:28 »
Idézet
Nekem meg mikor padlóig van nyomva a kuplungpedál (ki van nyomva) és mikor engedem fel, kattan egyet! Nem tudom miért csinálja, de nagy baja nem lehet! Amúgy az elejétől fogva ezt csinálja, úgyhogy hozzászoktam már.  :)
De főleg a lépésben való araszolgatásoknál csinálja, meg induláskor. Menet közben nem. Persze elég gyorsan váltok, úgyhogy nincs ideje kattanni!  :whistling: :D

Ezt nekem is csinálja, de nem mindig és szerintem nem a pedál. Lehet hogy nálam más van de nagyon hasonló, olyan néha mintha valami kottyanna a hajtásban és amikor elindulok akkor összekoccanna. Érdekes. Kíváncsi leszek a szervízben mit mondanak majd rá.
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.12 22:37:26 írta Palaczk »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2365 Dátum: 2009.05.13 17:36:38 »
Hello!


Segítség kéne, mégpedig nagy és ahogy melegszik az idő úgy egyre roszabb.. Szóval a klíma ment, most nem megy... Maga a klíma okéss, felvan tölve, minden stimmel viszont a belső tér ventilátora nem kap áramot..Hiába tekerem el a gombot nem történik semmi... Kiszereltem és rákötöttem akura úgy ment, de bent nem megy, Egy haverom mondta hogy valami tranzisztoros hosszúkás lap ami a pedállok fölött van az szabályozza hogy mennyire pörögjön a venti, na az szar és cserélni kell... Volt már ilyen valakinek?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2366 Dátum: 2009.05.13 21:35:14 »
Hello!


Segítség kéne, mégpedig nagy és ahogy melegszik az idő úgy egyre roszabb.. Szóval a klíma ment, most nem megy... Maga a klíma okéss, felvan tölve, minden stimmel viszont a belső tér ventilátora nem kap áramot..Hiába tekerem el a gombot nem történik semmi... Kiszereltem és rákötöttem akura úgy ment, de bent nem megy, Egy haverom mondta hogy valami tranzisztoros hosszúkás lap ami a pedállok fölött van az szabályozza hogy mennyire pörögjön a venti, na az szar és cserélni kell... Volt már ilyen valakinek?

Biztosítékokat nézném meg első körben... A legmagasabb fokozaton se megy?
Xanyi

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2367 Dátum: 2009.05.14 00:30:42 »
bizti minden rendben, sehogy sem megy, csak bekapcsol a klíma, kattan a relé minden oké, csak éppen nem fúj semmit, de érzem ha gyorsítok hogy ottvan a hideg vagy meleg csak a vventi nem lökhi be.. asszem klímarezisztor (vagy ellentéti ellenállás)... nemtudom...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2368 Dátum: 2009.05.14 18:15:27 »
Olyan van hogy előtét ellenállás, ettől lesznek fokozatok a ventillátoron.
Xanyi

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2369 Dátum: 2009.05.14 19:23:32 »
És azt hol találom meg?? Merre keressem? mivan ráírva? hogy néz ki??