Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3800692 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7860 Dátum: 2014.03.02 22:10:31 »
Üdv!

Nem különleges, inkább ritka. Miért? Tudtommal azért, mert a gyártás óta eltelt idő alatt előszeretettel eldobták magukat, újonnan méregdrága, így a bontóban levőket meg elkapkodják.

Denso-nál az áteresztőképességre utal a szín. Szerintem itt is.
Vagyis akiében sárga Bosch befecskendező van, abba jó  ;)

Köszi

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7861 Dátum: 2014.03.05 21:38:38 »
Sziasztok

Tudtok valakit Szombathely, Sárvár környékén akire rábízhatom az autóm javítását? Pl vezérműszíj csere, lendkerék, ill. kuplung csere ügyben. Még nem sűrgős,csak tájékozódom.

 Köszi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7862 Dátum: 2014.03.05 22:13:12 »

Sziasztok

Tudtok valakit Szombathely, Sárvár környékén akire rábízhatom az autóm javítását? Pl vezérműszíj csere, lendkerék, ill. kuplung csere ügyben. Még nem sűrgős,csak tájékozódom.

 Köszi
A szombathelyi Toyota márka szervizben dolgozik xanyi, keresd meg majd priviben. Ő penge és korrektnek ismert emberke.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7863 Dátum: 2014.03.06 04:17:56 »
A szombathelyi Toyota márka szervizben dolgozik xanyi, keresd meg majd priviben. Ő penge és korrektnek ismert emberke.

Köszi, felkeresem.

koncso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7864 Dátum: 2014.03.06 13:29:53 »
....
Ezek után el szeretném mondani, hogy nem kétlem, hogy nagyon jó állapotú az autó egyébként, sőt szimpatikus, hogy nemrég volt komplett kettőstömegű+kuplungszett cserélve, meg hogy nálad van 6 éve, de a fentebb leírtak attól még érvényesek.
Egyébként érdekelne, hogy a lendkerék maradt-e kettőstömegű, vagy esetleg kiváltószett került bele, illetve hogy a kuplung szett maga milyen márkájú, és meg vagy-e vele elégedve? Az enyém is nemrég lett cserélve, még az előző tulajnál, de szar a kuplungszett, mert alacsony fordulaton induláskor ugrál, berázza a kasznit. Gondolom, Valeo, vagy Luk került bele, nem pedig Aisin.

És érdekelnek a fejlemények!


Nem tudom, hogy ez megnyugtató-e, de múlt héten cseréltem kuplung szettet z 1.6-os benzines Avensis-embe (nem Valeo-t, nem LuK-t, hanem AISIN-t), és nekem is rángat alacsony fordulaton. A szerelőm 44.000-ért szerzett volna olyat ami biztos nem jó bele. Kis nyomozás után rájöttem, hogy az enyémbe való 56.000 lett volna, amit megszereztem 30.000-ért.
A szerelőmnek említettem a rángást, s miután az alkatrészt én hoztam, nem rajtuk keresztül vettem, nemes egyszerűséggel elhajtott, mondván: vagy rosszat hoztam, vagy gyári hibás (csináljak vele amit akarok). Kezdem megbánni az egész cserét, mert bár magasan fogott a régi, de tökéletesen simán működött, most meg elég nehéz vezetni.
Nem igazán tudom mi tévő legyek, és mi lehet a megoldás....
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.06 13:41:09 írta koncso »

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7865 Dátum: 2014.03.06 13:55:42 »

Nem tudom, hogy ez megnyugtató-e, de múlt héten cseréltem kuplung szettet z 1.6-os benzines Avensis-embe (nem Valeo-t, nem LuK-t, hanem AISIN-t), és nekem is rángat alacsony fordulaton. A szerelőm 44.000-ért szerzett volna olyat ami biztos nem jó bele. Kis nyomozás után rájöttem, hogy az enyémbe való 56.000 lett volna, amit megszereztem 30.000-ért.
A szerelőmnek említettem a rángást, s miután az alkatrészt én hoztam, nem rajtuk keresztül vettem, nemes egyszerűséggel elhajtott, mondván: vagy rosszat hoztam, vagy gyári hibás (csináljak vele amit akarok). Kezdem megbánni az egész cserét, mert bár magasan fogott a régi, de tökéletesen simán működött, most meg elég nehéz vezetni.
Nem igazán tudom mi tévő legyek, és mi lehet a megoldás....
Most mondok egy okosat, ami nem fog jól esni: Amíg valami jó, addig ne cseréld le, és ne nyúlj hozzá!  :nono:(Bocs az okoskodásért!) Amúgy meg, gyűrd még egy darabig, hátha összekopik a cucc és nem fog rángatni. Bár bennem mocorogna a kisördög, ha nem láttam volna, hogy beleteszik-e azt amit viszek...
Nekem is ez az AISIN ment nemrég bele, de csak tárcsa, és panaszmentesen működik.

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7866 Dátum: 2014.03.06 14:11:36 »
Most mondok egy okosat, ami nem fog jól esni: Amíg valami jó, addig ne cseréld le, és ne nyúlj hozzá!  :nono:(Bocs az okoskodásért!) Amúgy meg, gyűrd még egy darabig, hátha összekopik a cucc és nem fog rángatni. Bár bennem mocorogna a kisördög, ha nem láttam volna, hogy beleteszik-e azt amit viszek...
Nekem is ez az AISIN ment nemrég bele, de csak tárcsa, és panaszmentesen működik.

Csak tárcsát cseréltél? Kinyomócsapágy, kuplung szerkezethez hozzá sem kellett nyúlni?? :eek:

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7867 Dátum: 2014.03.06 17:11:46 »

Nem tudom, hogy ez megnyugtató-e, de múlt héten cseréltem kuplung szettet z 1.6-os benzines Avensis-embe (nem Valeo-t, nem LuK-t, hanem AISIN-t), és nekem is rángat alacsony fordulaton. A szerelőm 44.000-ért szerzett volna olyat ami biztos nem jó bele. Kis nyomozás után rájöttem, hogy az enyémbe való 56.000 lett volna, amit megszereztem 30.000-ért.
A szerelőmnek említettem a rángást, s miután az alkatrészt én hoztam, nem rajtuk keresztül vettem, nemes egyszerűséggel elhajtott, mondván: vagy rosszat hoztam, vagy gyári hibás (csináljak vele amit akarok). Kezdem megbánni az egész cserét, mert bár magasan fogott a régi, de tökéletesen simán működött, most meg elég nehéz vezetni.
Nem igazán tudom mi tévő legyek, és mi lehet a megoldás....

Már jártak így itt a fórumon, másik márkájú kuplung újracsere volt a megoldás. Több ilyet hallottam, igaz itt hiába írogattam, hogy az Aisin kuplungokkal szokott baj lenni, mindig el lett nyomva, mert az Aisin a király, mert az gyári beszállító, japán, stb stb.
Én is Aisin-t akartam beszereltetni, de a szerelő lebeszélt róla, mondván elég gyakori ez a rángatás hiba velük.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7868 Dátum: 2014.03.06 17:59:49 »
Már jártak így itt a fórumon, másik márkájú kuplung újracsere volt a megoldás. Több ilyet hallottam, igaz itt hiába írogattam, hogy az Aisin kuplungokkal szokott baj lenni, mindig el lett nyomva, mert az Aisin a király, mert az gyári beszállító, japán, stb stb.
Én is Aisin-t akartam beszereltetni, de a szerelő lebeszélt róla, mondván elég gyakori ez a rángatás hiba velük.
És akkor melyik a király?

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7869 Dátum: 2014.03.06 18:49:48 »
Amelyikkel nincs gond és sokat bír :) De ha jól tudom ezekre nem szoktak panaszkodni: Exedy, Sachs, Luk. Nekem Nipparts van, majd meglátjuk meddig fogja bírni.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7870 Dátum: 2014.03.06 19:21:32 »
Csak tárcsát cseréltél? Kinyomócsapágy, kuplung szerkezethez hozzá sem kellett nyúlni?? :eek:
Így van! Sajnos előre megvettem a kinyomócsapágyat, aminek semmi baja nem volt :no:. Olyan halkan gördült, hogy eladhattam volna újnak, pedig 500ezer volt benne :clap:, de ha már megvettem, hát kicseréltük. Igaz, még csak pár ezret mentem vele, de eddig jól működik minden (lekop-kop) :yes:. Eléggé el volt kopva a tárcsa, már csúszott is rendesen, meg a sebváltóban morgott a csapágy (ezt a morgást írtam a kinyomó számlájára) ezért szedettem szét. De azóta minden hepi! :D

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7871 Dátum: 2014.03.07 12:12:49 »
Amelyikkel nincs gond és sokat bír :) De ha jól tudom ezekre nem szoktak panaszkodni: Exedy, Sachs, Luk. Nekem Nipparts van, majd meglátjuk meddig fogja bírni.
Nipparts első fékpofákat használok több mint egy éve, azt hittem nem lesz hosszú életű, mert még borda sincs benne, de nem lett igazam. Tökéletesen működik, nincs csikorgás fékezésnél és a kopása is nagyon jó. engem meggyőzött..... A fentiek alapján kuplungcserénél is megpróbálom majd ezt a márkát, bár remélem az még odébb van. :wacko:

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7872 Dátum: 2014.03.08 22:38:27 »
Az alábbiakat azért írom le, ha valaki hasonlót tapasztal, gondoljon erre is.
Keveset használom ezt az autómat (nincs benne 60000 km.) Kb. 2 éve tapasztalom, hogy hidegindításkor (de nem minden esetben)-ellenben nyáron is-  a motor felől 1600-2000-es fordulat között "száraz", kereplő hang jön, aztán a motor melegedésével megszűnik. Az utóbbi időben egyre hosszabb ideig tartott ez a hang. Tiszta ideg voltam, hogy ennyi km-rel valami *** lehet a motorral. Gondoltam olaj, olajszűrő problémára, na meg minden horror dologra. A szervizben csak hümmögtek, motorral nem szokott probléma lenni... Bemutatni nem tudtam a problémát, mert mindig megszűnt a jelenség, mire odaértem, így az elmondásom kevés volt.
Most az utolsó szerviznél mondta a szerelő, hogy az elöregedett, megkeményedett (13 éves) ékszíj be tud rezegni, és adhat fura hangot. Már 1-2 éve fontolgattam ennek cseréjét a kora miatt (hajszálrepedések), de mindig meggyőztek, hogy "még egy évet kibír, ha ilyen keveset mész vele". Na, most kicseréltettem és azóta megszűnt a hang. A nagy kő leesett a szívemről, egész más érzet így autózni.  :)  :clap:

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7873 Dátum: 2014.03.09 09:39:37 »
Az alábbiakat azért írom le, ha valaki hasonlót tapasztal, gondoljon erre is.
Keveset használom ezt az autómat (nincs benne 60000 km.) Kb. 2 éve tapasztalom, hogy hidegindításkor (de nem minden esetben)-ellenben nyáron is-  a motor felől 1600-2000-es fordulat között "száraz", kereplő hang jön, aztán a motor melegedésével megszűnik. Az utóbbi időben egyre hosszabb ideig tartott ez a hang. Tiszta ideg voltam, hogy ennyi km-rel valami *** lehet a motorral. Gondoltam olaj, olajszűrő problémára, na meg minden horror dologra. A szervizben csak hümmögtek, motorral nem szokott probléma lenni... Bemutatni nem tudtam a problémát, mert mindig megszűnt a jelenség, mire odaértem, így az elmondásom kevés volt.
Most az utolsó szerviznél mondta a szerelő, hogy az elöregedett, megkeményedett (13 éves) ékszíj be tud rezegni, és adhat fura hangot. Már 1-2 éve fontolgattam ennek cseréjét a kora miatt (hajszálrepedések), de mindig meggyőztek, hogy "még egy évet kibír, ha ilyen keveset mész vele". Na, most kicseréltettem és azóta megszűnt a hang. A nagy kő leesett a szívemről, egész más érzet így autózni.  :)  :clap:

Az én előző D4-D Avemnál ugyanez történt, a hibajelenség ugyanez volt. Először én is ékszíjat cseréltem, mert a korábban rajta lévő ékszíj (ami szintén nem volt régi, de utángyártott volt (Gates)) feszességének változtatására reagált a hang. Nosza, bele raktam a gyári szíjat és örültem, mert a hang eltűnt.....egy időre. A probléma végleges megoldását a hosszbordás szíj feszítőgörgőjében lévő csapágy cseréje hozta meg. Ha lejutok az Alföldre, megnézem a régi csapágy számát (fejből nem emlékszem) és megadom.

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7874 Dátum: 2014.03.09 10:36:54 »
Köszi szépen!