Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1574178 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: TS
« Válasz #7875 Dátum: 2011.06.13 18:00:24 »
Közben találtam leírást a lánccseréhez.Szerencsére nem kell kivennünk a motort.A jelölések egyértelműek...szépen sorban le van írva, hogy mikor mit kell kivenni...Kevés hely miatt lehet szopás lesz... :wacko:

http://www.celispeed.com/forums/7th-gen-tech-info/36613-2zz-ge-1zz-fe-timing-chain-removal.html
Kész lesz 21-ére?
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Zorits1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: TS
« Válasz #7876 Dátum: 2011.06.14 09:54:19 »
Volt már valamelyikőtöknek vezérműlánc csörgése? jobb elölről jött egy fura csapágyszerű hang. 3 ezres fordulaton tartva de 4-5 ezer fölött elmúlik... Ringezés után hazafelé nem produkálta.... olajszint rendben. feszítőpatron cserével ez orvosolható?


Ezt Klímával produkálta, vagy anélkül? Hidraulikus láncfeszítőd volt már cserélve? Mennyi Km van bennt? elvileg 150ezernél szokott jelentkezni - de csak aki dúrva strapálásnak teszi ki.
Amúgy ugyan ilyen hangot produkálhat az szíj is, amikor indulsz vagy terhelés alá teszed csörög...
Sőt még az önindítő is indításnál adhat ilyen hangot. ( nekem cserélték a láncfeszítőt - a gyáriakkal szokott gond lenni - , meg a szíjat és utána elmúlt...)

Nem hiszem, hogy lánc lesz...
"6200Rpm; where the life keeps getting impressive" :)

Aaron85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
Re: TS
« Válasz #7877 Dátum: 2011.06.14 10:50:42 »
Volt már valamelyikőtöknek vezérműlánc csörgése? jobb elölről jött egy fura csapágyszerű hang. 3 ezres fordulaton tartva de 4-5 ezer fölött elmúlik... Ringezés után hazafelé nem produkálta.... olajszint rendben. feszítőpatron cserével ez orvosolható?


Ezt Klímával produkálta, vagy anélkül? Hidraulikus láncfeszítőd volt már cserélve? Mennyi Km van bennt? elvileg 150ezernél szokott jelentkezni - de csak aki dúrva strapálásnak teszi ki.
Amúgy ugyan ilyen hangot produkálhat az szíj is, amikor indulsz vagy terhelés alá teszed csörög...
Sőt még az önindítő is indításnál adhat ilyen hangot. ( nekem cserélték a láncfeszítőt - a gyáriakkal szokott gond lenni - , meg a szíjat és utána elmúlt...)

Nem hiszem, hogy lánc lesz...
cirka 180 ezer van benne. beindításnál is becsörren néha...2 éve van nálam a kocsi, az előző gazdája se kímélte nagyon...Nem ringezett, de hajtotta azt tudom...
ez nem önindító hang...az nem csörög 3 ezres fordulat körül...
biztos, hogy az már csak az a kérdés, hogy elég-e feszítő...
BLACK COROLLA TS 2005

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: TS
« Válasz #7878 Dátum: 2011.06.14 14:03:07 »
cirka 180 ezer van benne. beindításnál is becsörren néha...2 éve van nálam a kocsi, az előző gazdája se kímélte nagyon...Nem ringezett, de hajtotta azt tudom... ez nem önindító hang...az nem csörög 3 ezres fordulat körül... biztos, hogy az már csak az a kérdés, hogy elég-e feszítő...
hello,
nekem is volt ilyen gondom. Egyszer a feszítőpatron miatt csörgött be és szíjat is cseréltek, második alkalommal pedig egyik görgő adta meg magát és amiatt volt ilyen hangja. Meg kell hallgatnia egy "dokinak":D
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.14 14:30:34 írta kleingy »
TS forever:)

Aaron85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
Re: TS
« Válasz #7879 Dátum: 2011.06.14 14:35:24 »
cirka 180 ezer van benne. beindításnál is becsörren néha...2 éve van nálam a kocsi, az előző gazdája se kímélte nagyon...Nem ringezett, de hajtotta azt tudom... ez nem önindító hang...az nem csörög 3 ezres fordulat körül... biztos, hogy az már csak az a kérdés, hogy elég-e feszítő...
hello,
nekem is volt ilyen gondom. Egyszer a feszítőpatron miatt csörgött be és szíjat is cseréltek, második alkalommal pedig egyik görgő adta meg magát és amiatt volt ilyen hangja. Meg kell hallgatnia egy "dokinak":D
Már meghallgattuk ::) Úgy döntöttünk hogy biztosabb megoldást válasszuk és kicseréljük a komplett vezérműlánc szettet....
Nem szeretném ha a Hungaroringen átugrana 8ezernél.... :eek:Nem lenne jó móka :ph34r: Hosszbordásszíj feszítő az máshogy zörög az már lett cserélve...
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.14 14:40:16 írta Aaron85 »
BLACK COROLLA TS 2005

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #7880 Dátum: 2011.06.14 15:23:05 »
Szeva Áron!

Nekem volt feszítőgörgőcserém, de annak egyáltalán nem ilyen hangja volt. Itt a fórumon Benzinnek volt asszem ilyen parája és neki is lánccserés lett a kocsi, ha jól emlékszem. A feszítőgörgőnek nekem alapjáraton volt egy kevés hangja, ami erős, de ami neked volt, az egy finom olyan halk lánccsörgés volt. Inkább, amikor laza a lánc.

Aaron85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
Re: TS
« Válasz #7881 Dátum: 2011.06.14 15:36:01 »
Szeva Áron!

Nekem volt feszítőgörgőcserém, de annak egyáltalán nem ilyen hangja volt. Itt a fórumon Benzinnek volt asszem ilyen parája és neki is lánccserés lett a kocsi, ha jól emlékszem. A feszítőgörgőnek nekem alapjáraton volt egy kevés hangja, ami erős, de ami neked volt, az egy finom olyan halk lánccsörgés volt. Inkább, amikor laza a lánc.
Valószínű, hogy lánccsere nélkül is jó lenne. 19 ezer többlet nekem ennyit megér, hogy nyugodtabb legyek... Nem szeretnék egy év múlva láncot is cserélni
UI:Vácin jöttél velem szemben P-s fehér Celicaval :D
BLACK COROLLA TS 2005

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #7882 Dátum: 2011.06.14 15:44:53 »
Valamikor lehet:-)

Aaron85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
Re: TS
« Válasz #7883 Dátum: 2011.06.14 16:47:16 »
Valamikor lehet:-)
Milyen a celica pályán? Időt mértetek?
BLACK COROLLA TS 2005

Aaron85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
Re: TS
« Válasz #7884 Dátum: 2011.06.14 16:49:24 »
Idézet
Kész lesz 21-ére?
Addigra tuti, de csak akkor megyek pályára ha megjön a fékrendszer, addig nem... Vason van lassan elől is a betét...
BLACK COROLLA TS 2005

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #7885 Dátum: 2011.06.14 17:13:39 »
Gábor ment vele egy 1.24 elejét. Nekem 3 gyors körből egy 1.28.5.öm volt, utána szétment a féltengely. Jó lesz csak meg kell szokni. Nehéz amúgy melós tartani kanyarban. A corit olyan könnyen lehet vezetni ehhez képest, hogy el sem hinnéd:-) De 25-ös időm meg lesz ebben az évben.

pzs

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7886 Dátum: 2011.06.14 17:18:45 »
Gábor ment vele egy 1.24 elejét. Nekem 3 gyors körből egy 1.28.5.öm volt, utána szétment a féltengely. Jó lesz csak meg kell szokni. Nehéz amúgy melós tartani kanyarban. A corit olyan könnyen lehet vezetni ehhez képest, hogy el sem hinnéd:-) De 25-ös időm meg lesz ebben az évben.

Melyik betetet raktad be es milyen volt a fekhatas?

Aaron85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
Re: TS
« Válasz #7887 Dátum: 2011.06.14 18:18:05 »
Gábor ment vele egy 1.24 elejét. Nekem 3 gyors körből egy 1.28.5.öm volt, utána szétment a féltengely. Jó lesz csak meg kell szokni. Nehéz amúgy melós tartani kanyarban. A corit olyan könnyen lehet vezetni ehhez képest, hogy el sem hinnéd:-) De 25-ös időm meg lesz ebben az évben.
Na akkor mindenképpen megérte...Láttam még a futómű sem az igazi szóval lesz ez még jobb is...gondolom a turbó miatt is nehezebb megfogni...
Mi volt a legjobb időd Kompresszorral itt?
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.14 18:21:03 írta Aaron85 »
BLACK COROLLA TS 2005

Aaron85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
Re: TS
« Válasz #7888 Dátum: 2011.06.14 18:19:56 »
Gábor ment vele egy 1.24 elejét. Nekem 3 gyors körből egy 1.28.5.öm volt, utána szétment a féltengely. Jó lesz csak meg kell szokni. Nehéz amúgy melós tartani kanyarban. A corit olyan könnyen lehet vezetni ehhez képest, hogy el sem hinnéd:-) De 25-ös időm meg lesz ebben az évben.

Melyik betetet raktad be es milyen volt a fekhatas?
ha jól láttam neki a sárga ebc volt elől...
BLACK COROLLA TS 2005

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #7889 Dátum: 2011.06.14 20:35:39 »
Szívóként volt 1.27.344 koni gátlókkal, eibach rugókkal, lendkerékkel, de semmi más cucc nem volt benne. Utána sajna folyton volt valami, ami miatt nem tudtam olyan jót menni. Sárga EBC van bent, de egyáltalán nem vagyok elájulva, sőt.... Folyton felpuhult pár kör után. nem voltam boldog... Futómű kellene hozzá és akkor rendben lenne szerintem.