Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1565588 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: TS
« Válasz #7845 Dátum: 2011.05.21 01:00:06 »
Nekem a főtengely ékszíjtárcsa lett cserélve. Problémát egyáltalán nem okozott a súly hiánya ahogy CelicAss írja. Nálam a lendkerék 4,4 kg, a szíjtárcsa pedig 560 g :) a 9 kg és a 1,5 kg helyett.
Érzésre teljesítményt nem hozott viszont sokkal jobb a gázreakció minden fordulat tartományban, mint a gyárival.

Én is hasonlókat cseréltem már évekkel ezelőtt, az égvilágon soha semmi gondom nem volt...
Toyota Yaris T SPORT
153



TSityu

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7846 Dátum: 2011.05.21 10:24:55 »
A TS váltója eléggé ferdén áll amelyik állás ott a 3 fokozat kapcsolását jelenti az a nem TS-nél az 1-est kapcsolja.

A gyári TS váltó pont ugyanúgy áll mint a nem TS-é.  :yes:

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #7847 Dátum: 2011.05.21 13:51:10 »
Amúgy amiatt fosnak páran ettől, mert az RMS-es szerelőknek egy Suprán állítólag ettől lett csapágyas a motorja, vagy valami ilyesmi és Ricsi is emiatt nem ajánlja. Szóval kicsit olyan városi legenda szaga van a  dolognak.

celicáss

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7848 Dátum: 2011.05.21 16:30:45 »
Amúgy amiatt fosnak páran ettől, mert az RMS-es szerelőknek egy Suprán állítólag ettől lett csapágyas a motorja, vagy valami ilyesmi és Ricsi is emiatt nem ajánlja. Szóval kicsit olyan városi legenda szaga van a  dolognak.

Vagy egyszerűen az RMS-es szerelőket nem ajánlja, van egy sztorim róluk, ha elolvassa valaki , tutira nem visz hozzájuk semmit.

celicáss

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7849 Dátum: 2011.05.21 16:32:45 »
A TS váltója eléggé ferdén áll amelyik állás ott a 3 fokozat kapcsolását jelenti az a nem TS-nél az 1-est kapcsolja.

A gyári TS váltó pont ugyanúgy áll mint a nem TS-é.  :yes:

Ugyanúgy áll csak kicsit balra dől. Neked is ez volt az egyik dolog ami nem nagyon tetszett egy TS-be.
Mondjuk ez legyen a legkisebb gond  mert a váltókart egyszerűen ki lehet cserélni meg a kulisszát is.

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: TS
« Válasz #7850 Dátum: 2011.05.21 16:34:20 »
Amúgy amiatt fosnak páran ettől, mert az RMS-es szerelőknek egy Suprán állítólag ettől lett csapágyas a motorja, vagy valami ilyesmi és Ricsi is emiatt nem ajánlja. Szóval kicsit olyan városi legenda szaga van a  dolognak.

Vagy egyszerűen az RMS-es szerelőket nem ajánlja, van egy sztorim róluk, ha elolvassa valaki , tutira nem visz hozzájuk semmit.

HunyadiW is te vagy akkor odaat?
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

celicáss

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7851 Dátum: 2011.05.21 16:42:34 »
Amúgy amiatt fosnak páran ettől, mert az RMS-es szerelőknek egy Suprán állítólag ettől lett csapágyas a motorja, vagy valami ilyesmi és Ricsi is emiatt nem ajánlja. Szóval kicsit olyan városi legenda szaga van a  dolognak.

Vagy egyszerűen az RMS-es szerelőket nem ajánlja, van egy sztorim róluk, ha elolvassa valaki , tutira nem visz hozzájuk semmit.

HunyadiW is te vagy akkor odaat?

Nem, sose csináltattam velük semmit eddig.
De nem is fogok. :D :D

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: TS
« Válasz #7852 Dátum: 2011.05.21 18:30:15 »
OK, csak azt irtad "van egy storim roluk". Amugy nekem pont mindenben ellentetes a tapasztalatum veluk es en mar dolgoztattam ott joparszor :-) Sokszor volt , hogy fizetni sem engedtek aprobb dolgokat. Eloleget sohasem kertek, szoval.... (amugy az a bejegyzes eleg fura stilusu).
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #7853 Dátum: 2011.05.21 19:12:13 »
OK, csak azt irtad "van egy storim roluk". Amugy nekem pont mindenben ellentetes a tapasztalatum veluk es en mar dolgoztattam ott joparszor :-) Sokszor volt , hogy fizetni sem engedtek aprobb dolgokat. Eloleget sohasem kertek, szoval.... (amugy az a bejegyzes eleg fura stilusu).

Én is több rosszat hallottam mint jót és amikor a fékkel kellett buzizni, na az sem volt egy egyszerű történet...

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: TS
« Válasz #7854 Dátum: 2011.05.21 19:37:48 »
OK, csak azt irtad "van egy storim roluk". Amugy nekem pont mindenben ellentetes a tapasztalatum veluk es en mar dolgoztattam ott joparszor :-) Sokszor volt , hogy fizetni sem engedtek aprobb dolgokat. Eloleget sohasem kertek, szoval.... (amugy az a bejegyzes eleg fura stilusu).

Én is több rosszat hallottam mint jót és amikor a fékkel kellett buzizni, na az sem volt egy egyszerű történet...

Acsibacsi az Szabolcs volt es nem az RMS tudtommal. Nem?
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #7855 Dátum: 2011.05.21 19:43:45 »
OK, csak azt irtad "van egy storim roluk". Amugy nekem pont mindenben ellentetes a tapasztalatum veluk es en mar dolgoztattam ott joparszor :-) Sokszor volt , hogy fizetni sem engedtek aprobb dolgokat. Eloleget sohasem kertek, szoval.... (amugy az a bejegyzes eleg fura stilusu).

Én is több rosszat hallottam mint jót és amikor a fékkel kellett buzizni, na az sem volt egy egyszerű történet...

Acsibacsi az Szabolcs volt es nem az RMS tudtommal. Nem?

Nincs ácsibácsi..., amit vettem tőle féket pár napra kiderült, hogy nem jó az enyémhez. Le sem szarta, hogy visszavegye és visszaadja a zsét. Egy gt-four féket akart adni majdnem szőrén cserébe...

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: TS
« Válasz #7856 Dátum: 2011.05.21 20:53:20 »
De a GT4 az nem jo akkor, most is az van, nem? :-D
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: TS
« Válasz #7857 Dátum: 2011.05.21 21:06:44 »
Szép jó estét mindenkinek!
Ma kirándultunk egyet Esztergomba. Mióta bent van a könnyített ékszíjtárcsa sokat gondolkodtam, hogy megérte-e. Seggre nem éreztem erőtöbbletet csupán direktebb volt a lábam és a motor kapcsolata. Hát ma megkaptam a választ. Az erdei szerpentines szakaszon, olyan bitang volt, hogy csak pislogtam.  ::) Olyan érzés, mintha sokkal engedelmesebbé vált volna a motor. Nem tudom jól szavakkal kifejezni, hogy igazából milyen de  terhelésváltásos gyorsítós fékezős kanyargós szakaszokon jött ki, hogy mit és mennyit is jelent :) Továbbra is csak ajánlani tudom!
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
Re: TS
« Válasz #7858 Dátum: 2011.05.21 21:28:20 »
Ha téli gumi van rajta, akkor okés lehet, milyen TE? Pontosan milyen a felni? Brock mi?

Aham Brock, nem tom asszem ET38 (nem biztos). Ha kell, akkor téli gumikkal, ha nem, akkor nyárival... Brock B6 8.5" de nagyon jól áll - látni kell élőben ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.21 21:33:21 írta kleingy »

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: TS
« Válasz #7859 Dátum: 2011.05.21 21:39:37 »
Szép jó estét mindenkinek!
Ma kirándultunk egyet Esztergomba. Mióta bent van a könnyített ékszíjtárcsa sokat gondolkodtam, hogy megérte-e. Seggre nem éreztem erőtöbbletet csupán direktebb volt a lábam és a motor kapcsolata. Hát ma megkaptam a választ. Az erdei szerpentines szakaszon, olyan bitang volt, hogy csak pislogtam.  ::) Olyan érzés, mintha sokkal engedelmesebbé vált volna a motor. Nem tudom jól szavakkal kifejezni, hogy igazából milyen de  terhelésváltásos gyorsítós fékezős kanyargós szakaszokon jött ki, hogy mit és mennyit is jelent :) Továbbra is csak ajánlani tudom!

Ez tok jo, csak ahogy Aron kerdezte, en a 2ZZ es az UR (Unorthodox Racing) tarcsajanak viszonyara reagaltam a 44%-os olajpumpa (gyakran motor) halallal. Errol anno azert sok adat lett gyujtve. Azt is leirtam, hogy mas motoroknal ez nem ilyen kritikus (pl. jobb olajpumpa), lasd 1ZZ-nel nem is tudok ekszijtarcsa okozta olajpumpa/motor meghibasodasrol. A ti 1NZ-FE-s motorotok is ugy tunik jol birja ezt.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb