Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1565724 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #7200 Dátum: 2010.10.03 23:30:36 »
hmm... most erre mit mondjak... Jókor jut eszedbe! :)

Nem tudom. Én a Toyota Mayer-nél vizsgáltattam be (Budakeszin), azért ott, mert ott volt egy srác, aki értett a TS-hez. Szerintem még a Toyota márkaszervizekben is kevesen vannak, akik értenek a TS-hez. Ha van ott olyan, akkor rendben, ha nincs, akkor maximum az általános átvizsgálást tudják megoldani. Mindenképpen nézd meg, próbáld ki a váltót. Pörgesd fel 8000-ig, válts egy gyorsat, legalább 1-2-3 ig. Ha nem recseg, nem nehéz a váltó, akkor nem lehet nagy baj vele (persze előtte melegítsétek be alaposan a motort). Normális fordulaton is próbáld ki ugyanezt visszafelé. Nézd meg milyen a lift. Ha nincs széthajtva, elég alaposan kell érezni 6200-nál a vezérlés-váltást, főleg 1-es és 2-es fokozatban. Hallgasd meg a motort, nekem kicsit dízelesnek tűnt, mert a motor láncos, de tiszta hangja kell, hogy legyen. Ne csörögjön, ne kopogjon. Nem vagyok profi, de szerintem ha ezek rendben vannak, akkor mást nagyon nem tudsz megtenni.
Talán Szuti tud még valami okosat mondani.
Szerintem az olaj színe még lehet egy fontos jel, ha tele van töltve, és szép a színe, akkor figyeltek az olajra. Ha fekete, és a minimum közelében van, akkor az elgondolkodtató...

Mit néztetek eddig? Mi újat tud még mondani a mostani átvizsgálás? Az előéletét megnézetted, nem?
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #7201 Dátum: 2010.10.03 23:45:54 »
A Reálszisztémát konkrétan nem ismerem, talán érdemes megnézni a szervizek topicot. Nem tudom, hogy dolgoznak.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

celicáss

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7202 Dátum: 2010.10.04 00:59:56 »
Itt is egy piros TS. Épp a reálszisztémánál nézték át szisztémásan. :D
Mozsot is cáfolja mert nemcsak 2 féle hátsó szárny van íme itt a harmadik.


« Utoljára szerkesztve: 2010.10.04 01:01:35 írta celicáSs »

ridavee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: TS
« Válasz #7203 Dátum: 2010.10.04 08:10:43 »
hmm... most erre mit mondjak... Jókor jut eszedbe! :)

Nem tudom. Én a Toyota Mayer-nél vizsgáltattam be (Budakeszin), azért ott, mert ott volt egy srác, aki értett a TS-hez. Szerintem még a Toyota márkaszervizekben is kevesen vannak, akik értenek a TS-hez. Ha van ott olyan, akkor rendben, ha nincs, akkor maximum az általános átvizsgálást tudják megoldani. Mindenképpen nézd meg, próbáld ki a váltót. Pörgesd fel 8000-ig, válts egy gyorsat, legalább 1-2-3 ig. Ha nem recseg, nem nehéz a váltó, akkor nem lehet nagy baj vele (persze előtte melegítsétek be alaposan a motort). Normális fordulaton is próbáld ki ugyanezt visszafelé. Nézd meg milyen a lift. Ha nincs széthajtva, elég alaposan kell érezni 6200-nál a vezérlés-váltást, főleg 1-es és 2-es fokozatban. Hallgasd meg a motort, nekem kicsit dízelesnek tűnt, mert a motor láncos, de tiszta hangja kell, hogy legyen. Ne csörögjön, ne kopogjon. Nem vagyok profi, de szerintem ha ezek rendben vannak, akkor mást nagyon nem tudsz megtenni.
Talán Szuti tud még valami okosat mondani.
Szerintem az olaj színe még lehet egy fontos jel, ha tele van töltve, és szép a színe, akkor figyeltek az olajra. Ha fekete, és a minimum közelében van, akkor az elgondolkodtató...

Mit néztetek eddig? Mi újat tud még mondani a mostani átvizsgálás? Az előéletét megnézetted, nem?

Mivel a bácsi eléggé félti a kocsit egyetlen egyszer tudtam igazán kipróbálni a liftet és a váltót. 1-2 padló, 3-ig gyorsan áthúzva a váltót, tiltás közelében váltottam el. Mivel előtte nem vezettem ilyen kocsit ezért nem csak a váltásra figyeltem, hanem a teljesítményre, úttartásra, de a váltó egyáltalán nem akadt, nem reccsent teljesen magától értetődő volt hogy eggyel följebb váltok, nem volt semmi gond. Az olaj max alatt volt picivel, még nagyon szép színe volt, pedig elvileg már 6000km volt benne. A kocsit eléggé átnéztem, tényleg leinfóztam, az alján még rozsdafoltot sem láttam, a futómű sem kopogott, nem húzott félre, egy szóval nagyon korrektnek tűnik.

Ma kiderül a dolog, ha minden rendben lesz lehet hogy el is tudom hozni. Nagyon köszi a segítséget!

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #7204 Dátum: 2010.10.04 09:10:16 »
Ridavee kb 1 hete küldtem el a számomat és nem sikerült felhívnod pont az ilyenekkel kapcsolatban.Ha nem próbálod ki az autót vezérlésváltás felett rendesen,akkor minek veszed meg? :surrender: ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.04 09:13:01 írta Szuti »

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #7205 Dátum: 2010.10.04 09:32:40 »
Megfogadnám Szuti tanácsát a helyedben.
Őszintén szólva én az enyémet nem is vezettem, mielőtt megvettem, de ott más volt a helyzet, mert innen jöttek a javaslatok, illetve az információk a kocsiról, amiben megbíztam.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #7206 Dátum: 2010.10.04 09:35:14 »
Nyilván szándékosan nem fog Ő sem lebeszélni csak azért, hogy az övét vedd meg, de biztos tud olyasmiket mondani, ami hasznos.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #7207 Dátum: 2010.10.04 09:45:21 »
Pont azt gondolom,hogy az enyémről már valaki lebeszélte.Emiatt nem is hívott fel a kezdeti hatalmas lelkesedés után...

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #7208 Dátum: 2010.10.04 09:48:54 »
Én nem tettem ilyet, ha esetleg rám gondolsz...
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #7209 Dátum: 2010.10.04 09:53:40 »
Én nem tettem ilyet, ha esetleg rám gondolsz...

Nem Neked szólt:-)

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #7210 Dátum: 2010.10.04 09:56:30 »
Én nem tettem ilyet, ha esetleg rám gondolsz...

Nem Neked szólt:-)

Ok.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #7211 Dátum: 2010.10.04 10:13:05 »
Ridavee!
Egyébként kérdezted az öregurat, hogy van-e rá más komoly érdeklődő? Kicsit úgy érzem, hogy nem bírsz magaddal, be vagy sózva... (ami persze érthető).
Nem olyan nagyon könnyű eladni manapság egy ilyen autót, úgyhogy talán megnézhetnél még egyet-kettőt, nem? De persze nem akarom, hogy emiatt lemaradj életed üzletéről.
Nekem a Toyota szervizes szerelő ismerős próbálta ki, ő mondta hogy váltó, kuplung és vezérlésváltás rendben + megbíztam az itteniekben. Ez már elég volt ahhoz, hogy beleugorjak...
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: TS
« Válasz #7212 Dátum: 2010.10.04 11:08:52 »
Mozsot is cáfolja mert nemcsak 2 féle hátsó szárny van íme itt a harmadik.

Nem cafol, mert azt irtam ketfele GYARI Toyota szarny letezik. Es kb. 20 fele utangyartott ilyen olyan. :-)
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #7213 Dátum: 2010.10.04 11:11:37 »
Elnézést, OFF egy kicsit:
Az Octavia 1,8 Turbo RS motorja ugyanaz, mint a Leon 1,8 T 20v-é?

Végülis kapcsolódik a TS-témához... Igyekszem feltérképezni az erőviszonyokat...:)
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

ridavee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: TS
« Válasz #7214 Dátum: 2010.10.04 11:27:32 »
Sziasztok!

A "besózás" valahol igaz, nyilván belelkesedtem mivel egy ilyen autó nagy váltás lenne az előzőhöz képest és nagyon meg is tetszett. Szutival most beszéltem és tisztáztam a dolgot, továbbá ellátott néhány igen hasznos tanáccsal amit ezúton is köszönök. Engem senki nem beszélt le a kocsiról, erről szó sincs, csak szeretném megnézni ezt az autót még egyszer, már jobban "felvértezve" és alkudni akarok az árából, ha ez nem jön össze, akkor nézelődök tovább, megmondom őszintén a piros szín számomra nagyon vonzó. Tulajdonképpen ennyi a sztori.