Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1574354 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

TSityu

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #3540 Dátum: 2009.06.13 21:36:27 »
A TS első ülései eltérnek a "sima" Corolláétól? Keményebbek, és/vagy jobb az oldaltartásuk? Ha igen, akkor vajon csereszabatos a kettő, tehát minden további nélkül beépíthető egy TS vezetőülés a sima Corollába?

Valóban kicsit jobb az oldaltartásuk, de szerintem nincs akkora különbség, hogy érdemes legyen kicserélni, hacsak nem ingyen szerzed.  ;)
Ja és a légzsákok okozhatnak talán problémát.  :hmmmm:

Satriani

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #3541 Dátum: 2009.06.13 21:50:35 »
A TS üléseinek keményebb a tömése is. Biztos csereszabatosak, ismerve a Toyota racionalitását, de egy fillért nem adnék a cseréért. Az E12 nem egy sportos autó, fölösleges bele sportos ülés, mikor a gyáriak jó kényelmesek.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: TS
« Válasz #3542 Dátum: 2009.06.14 11:10:49 »
A TS üléseinek keményebb a tömése is. Biztos csereszabatosak, ismerve a Toyota racionalitását, de egy fillért nem adnék a cseréért. Az E12 nem egy sportos autó, fölösleges bele sportos ülés, mikor a gyáriak jó kényelmesek.
Ezt magyarázd meg jóbarátnémnek is  ;) ... Szerintem is teljesen OK a Corolla ülése - de ő nem szereti, túl puhának és túl kevés oldaltartásúnak tartja. Ja, azt is magyarázd meg neki, hogy nem sportos autó - hátha akkor nem úgy fogja használni  :D ...

"-Te kígyó, te nem is tudsz biciklizni, hisz nincs is lábad!
-Ja?!? (...PUFF)" :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: TS
« Válasz #3543 Dátum: 2009.06.14 11:12:33 »
Ja és a légzsákok okozhatnak talán problémát.  :hmmmm:

Ezen agyalok én is  :hmmmm: ... Mert amúgy szvsz a leányzó hajlandó lenne invesztálni ebbe, ha kapna cserébe egy olyan ülést, amiben jobban érzi magát. Persze előtte nyilván ki kéne próbálni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: TS
« Válasz #3544 Dátum: 2009.06.14 11:17:24 »
Legalább van oka rá hogy eljöjjön a nyári találkozóra. :)

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: TS
« Válasz #3545 Dátum: 2009.06.14 11:21:59 »
Ja és a légzsákok okozhatnak talán problémát.  :hmmmm:

Ezen agyalok én is  :hmmmm: ... Mert amúgy szvsz a leányzó hajlandó lenne invesztálni ebbe, ha kapna cserébe egy olyan ülést, amiben jobban érzi magát. Persze előtte nyilván ki kéne próbálni.

van jobb ötletem :yes: nem ülést kell cserélni, hanem autót, a Ts sportosabb, mint az 1.4 vagy 1.6 [rohog]
TS forever:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: TS
« Válasz #3546 Dátum: 2009.06.14 11:41:38 »
van jobb ötletem :yes: nem ülést kell cserélni, hanem autót, a Ts sportosabb, mint az 1.4 vagy 1.6 [rohog]
OK, ha találsz szponzort is, akkor mehet a dolog  :D ... Amúgy neki dízele van, a kisebbik, 1.4-es. De országúton nagyon szépen lehet vadászgatni vele, nem egy nagy stressz az előzés  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: TS
« Válasz #3547 Dátum: 2009.06.14 11:42:17 »
Legalább van oka rá hogy eljöjjön a nyári találkozóra. :)
Jött volna már a tavaszira is, de rászakadt egy tonna meló  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: TS
« Válasz #3548 Dátum: 2009.06.14 11:52:40 »
A tavaszin viszont nem volt TS Cori - mondjuk nyilván nem csak ezért jött volna - de a nyárin biztos lesz.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: TS
« Válasz #3549 Dátum: 2009.06.14 12:01:18 »
A tavaszin viszont nem volt TS Cori - mondjuk nyilván nem csak ezért jött volna - de a nyárin biztos lesz.

Hát ha máshogy nem megy, akkor majd ÉN kipróbálom neki a TS Cori ülését - lehetőleg menet közben :hmmmm: :yes: :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #3550 Dátum: 2009.06.14 12:12:36 »
Palaczk, még nem ültél menet közben TS-ben? Veszélyes lesz, ahogy kiszállsz, egyből azt fogod számolni, nálad mennyit fogyasztana. :D Odaver az élmény, félelmetesen jó az a motor.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: TS
« Válasz #3551 Dátum: 2009.06.14 12:28:53 »
El tudom képzelni  :yes: ... Azzal együtt, hogy a pörgős karakterisztika nem az én világom, én szeretek 4000 alatt tartózkodni, a TS meg ugye nem erről szól  :hmmmm: - tehát a hétköznapokban valszeg nem jönnénk ki annyira jól egymással, de ideig-óráig biztosan körbeérne a vigyor a fejemen :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #3552 Dátum: 2009.06.14 12:38:09 »
Az a kocsi 4000 alatt is kimondottan jól megy. ;) Nem olyan, mint a régebbi pörgős motorok királya, a Civic 1,6 VTI: az vezérlésváltás alatt átlagos volt, ebben van kraft alul is. Nekem nagyon bejön a kocsi karaktere, és tojok rá, hogy nem sportos a futómű, úgysem versenyzek. A hatodik lehetne hosszabb a sztrádás kényelem érdekében, ezt leszámítva szerintem nagyon jó kocsi a TS. Hot hatchnek közepes, erős mindennapi autónak szuper. Egy 5 ajtós, ráncfelvarrás előtti kimondottan kéne.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: TS
« Válasz #3553 Dátum: 2009.06.14 12:53:26 »
Hát, ha alul is jól húz, akkor éppenséggel nem hátrány, hogy pörgetésre még jobban megy  :hmmmm: ;) :yes: ... Mondjuk, ugyanígy lepett meg Misi IS-e is: azt vártam, hogy pörgetni kell majd, aztán a fenét, olyan szépen elindult hatodikban 1500-ról is, hogy győztem mosolyogni  :D ... Ilyenkor azért néha elgondolkodom a tesztelők egyes kijelentésein, mert pl. erről az IS 200-ról sokszor leírták, hogy alul nem elég nyomatékos  :hmmmm: ... Hát kérdem én, mihez képest? Mert egy kétliteres szívó benzineshez képest nagyon is az.

Szóval, ha a TS is ilyen, akkor biztosan hamar megbarátkoznék vele  :) ! (Bár, mondjuk, a rövid legfölső fokozat sem épp a zsánerem.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #3554 Dátum: 2009.06.14 13:12:38 »
Izé, az IS200, amit én próbáltam, baromi gyengének tűnt alul. Lehet, hogy a Misié egészen máshogy viselkedik, de nekem a rugalmasság nagy csalódás volt, 4000 alatt alig ment a kocsi. Mindezzel együtt teljesen beleszerettem, hibátlan az üléspozíció, az irányítás, a hang, a finomság, a kényelmes, de precíz és igényes futómű, a világ egyik legjobb kézi váltója - tojok a fogyasztásra, a közepes anyagminőségre, a relatíve szűk utastérre és a nyomatékhiányra, magasról.