Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 553243 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1545 Dátum: 2013.05.18 22:23:09 »
A rádiót testeltem le egy kábellopóval, a szivargyújton ott a zöld test kábel,  legalább van egy biztosítéka.
Kamerát még nem vettem, sztem rasztereset nézek, azt kiakarom próbálni előtte, és inkább többet adok ki kb 14-18ezer de jó legyen a képe.
Láttam külső felszerlhetőt, meg a rendszámtábla világításba valót, ileltve szüllyesztettet, sztem a külső lesz a nyerő rendszámtábla magasságban.

A Dimmer menűt nem találtam a settingsbe, sztem enyémbe olyan nincs, de utána keresek majd, mert így zavaróan kevés a világítása nappal.
Illetve lehet, veszek egy androidos telot, mert azt is rá lehet kötni és a kettőt egyszerre is tudja vezérelni, azt hiszem a hangszórok cseréje is meg lesz hamarosan, talán kap egy mélyládát az ülés alá.(szolidabb pioneert)

Konrád

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Audio kérdések
« Válasz #1546 Dátum: 2013.05.19 19:15:28 »
A kamerából érdemes a rasztereset megvenni, tényleg hasznos és segítséget jelent. Annyiért már valóban jó felbontású és jó fényérzékenységűt lehet venni, aminek bőven elég a tolatólámpa fénye és látsz hátra este is  ::)
Én sajnos bárhogy kerestem az E12 -be való rendszámtábla világításba építettet nem találtam csak az új Corollához valót, az meg ebbe nem jó sajnos, így én a lökhárítóba fúrhatót építettem be, jó széles látószögűt, így végül is meg vagyok vele elégedve.  :szemez:

A dimmer beállítás nálam úgy érhető el (van rá esély, hogy a tiédben is), hogy kikapcsolt állapotban (standby állapotban) belépek a menü gombot megnyomva és akkor érhető el a dimmer, a képernyő szín, kontraszt, telítettség stb. beállítása, valamint ugyan ez a tolatókamera képénél is beállítható ebben a menüben.   :yes:

A testeléssel kapcsolatban elnézést az értetlenségemért csak szeretnék tisztán látni az ügyben és biztos akarok lenni, hogy jól értelmezem-e az általad leírtakat.
Szóval ezt úgy csináltad, hogy a rádió házát (tehát a fém dobozát) testelted le, vagy a testkivezetést (kábelt, ami egyébként is a kábelkorbácsban is a testhez van kötve) még pluszban hozzákötötted a szivargyújtó testeléséhez is? (mert a második lehetőségnek nem látom értelmét, az elsőnek még csak-csak, bár szerintem a karosszérián bárhol le tudod tetelni)
Meg akkor ezek szerint ha nincs még kamerád, akkor ezek szerint ha jól értem a "van videó és kép állóhelyzetben" mondatod arra vonatkozik, hogy a kézifék behúzása nélkül (az oda való kábel bekötése nélkül) tudsz videót nézni? És nem a tolatókamera korábban beszélt előremenetben történő "elérhetőségére", képének láthatóságára?

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1547 Dátum: 2013.05.19 20:56:13 »
Igen, a kézifékre való kábelt kötöttem rá egy testre, hogy állandóan legyen videójel.
Viszont rájöttem, ha felkapcsolom a lámpát, azt az elektronika mozgó autónak veszi->nincs video jel

A menüben tényleg megtaláltam, bekapcsolt lámpánál nem elérhető, most már csak ki kell kísérleteznem, hogy jó legyen a fény->fel kell emelnem a kontrasztot

Kamerából én a befúrósat sztem elvetem, mert az ajtóra akarom rakni, gondolkodtam a feket csíkba hátulra, de az hamar koszolódik és talán jobb a rendszámtábla mellett.
Persze így bonyolultabb lesz szerelni a felnyíló ajtó miatt, gyanítom a kábel se fog annyit kibírni, ez sztem a jövő heti projekt lesz.

Viszont mostanra fenn van az Opera böngésző és elérhető a youtube, facebook, szóval ami kell már bent van,
Sztem lehet beruházok egy androidos telóba és egy kábelbe és akkor a torque is felkerül a középkonzolra:) lesz élő telemetria...
Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1548 Dátum: 2013.05.22 20:56:19 »
Guns and Roses from youtube :devil:

Zsír ez az APP Radio, gyakorlatilag mindent tud ami kellhet, mostanra viszont úgy néz ki lehet majd a hangszórókat is cserélni fogom, hogy még jobban szóljon:)
Bár óvatosan kell ezt csinálni, mert sokat nem akarok bele ölni, több mélyet akarok, ülés alá mélyládára gondoltam és komplett Pioneer szettekre előlre hátra.
Konrád

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Audio kérdések
« Válasz #1549 Dátum: 2013.05.22 21:08:18 »
Ha bele kotnyeleskedhetek:

Pioneer helyett Audio System MX 165. Elég érzékeny ahhoz, hogy fejegységről hajtva is hozza a gyári hangszórók hangerejét, de valószínű jobb hangja lesz.
Ülés alatti "mély"láda (ami inkább középláda), helyett meg inkább az első ajtókat kellene kiszigetelni. Hangszórókat jó minőségben beépíteni.

Hátra meg leginkább semmit...

Szerintem.  ::)

tyson223

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Audio kérdések
« Válasz #1550 Dátum: 2013.06.07 17:38:08 »
Sziasztok!
Valakinek W58802 a típusú fejegységhez nincs véletlenű leírása köszönöm előre is!

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Audio kérdések
« Válasz #1551 Dátum: 2013.06.07 19:19:59 »
Sziasztok!
Valakinek W58802 a típusú fejegységhez nincs véletlenű leírása köszönöm előre is!
basszus... feleséget olvastam...
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:Audio kérdések
« Válasz #1552 Dátum: 2013.06.09 08:25:32 »
volt hozzá egyáltalán? lehet, hogy egyszerűbb, ha felteszed a konkrét kérdéseidet.

tyson223

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Audio kérdések
« Válasz #1553 Dátum: 2013.06.10 08:44:42 »
Én azt kérdeztem h ehhez a típushoz van kezelési útmutató? :D

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Audio kérdések
« Válasz #1554 Dátum: 2013.06.10 09:31:13 »
Sziasztok!
Valakinek W58802 a típusú fejegységhez nincs véletlenű leírása köszönöm előre is!

Külön használati útmutató nincs a rádióhoz, hanem az autóhoz kapott vastag könyvben (az autó használatijában) van egy külön fejezet az "audio rendszer" -nek szentelve   :yes:

tyson223

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Audio kérdések
« Válasz #1555 Dátum: 2013.06.10 17:49:07 »
Külön használati útmutató nincs a rádióhoz, hanem az autóhoz kapott vastag könyvben (az autó használatijában) van egy külön fejezet az "audio rendszer" -nek szentelve   :yes:

Köszönöm csak tudod nekem nincs ilyen és azért kérdeztem h van-e valakinek ilyenje? :D pl. neked van?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Audio kérdések
« Válasz #1556 Dátum: 2013.06.10 17:49:50 »
Nézd meg esetleg a toyota.aitnet.org oldalon. Bár nem magyarok az ottani leírások, de hátha...  :hmmmm:
         

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1557 Dátum: 2013.06.12 22:08:13 »
@Maxim!

Milyen típusú kamaerát vettél?
Mert ebayen nézem ott kb 9 ezer vagy jvj lehetne a rendszámtábla világítás helyébe.

Kíváncsi vagyok, van kép a tiedről?
Üdv
Konrád

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Audio kérdések
« Válasz #1558 Dátum: 2013.06.13 21:13:13 »
@Maxim!

Milyen típusú kamaerát vettél?
Mert ebayen nézem ott kb 9 ezer vagy jvj lehetne a rendszámtábla világítás helyébe.

Kíváncsi vagyok, van kép a tiedről?
Üdv

Igen, van kép róla. Én ITT és ILYET vettem.

Nagyon korrektek voltak és segítőkészek, felhívtak a vásárláskor, egyeztettek, tanácsokat adtak nem csak ennek, hanem úgy az egész hifinek a témájához. Szóval rendesek és értenek is hozzá. Abszolút elégedett voltam a bolttal és a kamerával is azóta is.  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.13 21:15:41 írta Maxim »

grafikus17

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Audio kérdések
« Válasz #1559 Dátum: 2013.06.14 14:48:54 »
Sziasztok!

Sokat olvastam az FM transmitterről. Főleg azt, hogy a Corollákban valamiért nem nagyon akar működni. Volt aki az antenna hátul elhelyezésére gyanakodott, volt aki a rádió hibájára. Ajánlottak Motorola TK 30 kihangosítót, vagy Dension terméket, de ezek mind nagyon drágák. Szerintem. Úgy hogy egy ismerősömet megkérdeztem mit ajánl? Van e neki esetleg elfekvőben egy transmitter, amit ki tudnék próbálni anélkül, hogy meg kelljen venni. ( nagy elektro mumus a fickó egyébként ) Akkor ajánlott egy jobbat. Épp van neki elfekvőben egy JVC KS-IF200 Universal FM Modulator.
http://www.sonicelectronix.com/item_20131_JVC-KS-IF200.html. Nem egy mai darab, de pont közép úton van árban a másik kettőhöz képest. 12V kell neki, fix frekvenciát kell beálllítani, és amikor rádugom a telefont, megkapja a feszültséget az eszköz, ami kb 5mp múlva bekapcsol, és a rádión beállított frekin már szól is a zene. A másik nagy előnye, hogy ilyenkor lekapcsolja az autó antennáját, semmilyen más adó nem fogható. Ha kihúzom a telefonból a 3,5 Jack dugót, szintén kb 5mp múlva visszaáll az autó antennája, és visszalehet kapcsolni az elmentett frekvenciákra. Egy kicsit halkabb telefonon keresztül, de nem vészes, a minősége is tökéletes. Azért írtam le, mert itt a fórumon nem találtam hasonlót.
5,7 l/100km