Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 554413 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1530 Dátum: 2013.04.24 21:05:42 »
Ha nincs magasod azt rakd be, nekem a gyári 6 hangszóróval már szépen szólt és elő is van készítve, csak a bontóban kellett kettőt vennem.
Ha jövő héten megjön az APP-radio arra kíváncsi leszek, bár hangminőségben nem várok túl sokat, inkább multimédiában. (bár folyamatosan bővül az APPek száma) és kint elég olcsó volt az is:)
Konrád

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Audio kérdések
« Válasz #1531 Dátum: 2013.04.24 22:01:26 »
AS nagyon jó választás!  ;) Ha van kedv/pénz, akkor egyúttal szigeteld ki az ajtókat, ha már arra jársz.  ;)

Ugyanakkor a gyári fej sajnos a hírek hallgatásán kívül sokmindenre nem alkalmas, túl nagy csodát ne várj. Valőszínű tisztább, részletezőbb, de halkabb lesz a cucc. Egy jó fej+erősítővel viszont bármikor fejleszthető.  :)

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1532 Dátum: 2013.05.08 21:50:53 »
APP Radio-keret még nem jött meg, jelenleg félkész a beszerelés
-tolatókamera hibádzik még
-le kell testelnem azt hiszem, hogy menet közben is legyen video:)
Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1533 Dátum: 2013.05.08 21:54:22 »
GPS:)
Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1534 Dátum: 2013.05.08 21:55:33 »
Ipodról zene :cool2:
Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1535 Dátum: 2013.05.08 22:00:44 »
Eddigi tapasztalatok alapján elégedett vagyok, szépen szól, gyors, a GPS mondjuk lehetne gyorsabb, de nekem csak IGO lite van fenn-ami ingyenes. (cserébe a nagy képernyőre nem dobja ki a képet, csak a hangot mondja, de a többi jön az ipodon)
Tud erősítőt hajtani, bluetooth telcsi kihangosító is van benne, tolatókamera stb...

Van youtube, Facebook -fizető illetve Internet böngésző:), képnézegető stb, HDMI videót is tud fogadni, egyedüli hátrány, előlap nem levehető, illetve egy napi használat után tiszta ujjlenyomat már...
Konrád

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Audio kérdések
« Válasz #1536 Dátum: 2013.05.10 22:42:08 »
Konrád, majd írd le légyszives, hogy a tolatókamerát hogyan oldottad meg, hogy a menüből kiválasztva (előremenetben) is lehessen vele "hátra nézni"  ::)
Már azért kérdem, mert látom, hogy neked is Pioneer a fej (nekem is ez a márka de nem App rádió) és gondolom egyazon márkán belül ugyan az a megoldás és kíváncsi lennék, hogy milyen megoldást találtál rá.
Előre is köszönet.   :helpsmilie:

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1537 Dátum: 2013.05.11 16:40:00 »
Ok, ha bent van a toaltókamera megírom.

Megjött a keret is hozzá, bepattintottam ma azt is. (kész rablás 7000HUF volt, az APP radiot meg 62000HUFért vettem :D, nézett is az autóhifis gülledt szemekkel)
Jövőhéten bekötjük rendesen, mert most elfelejt mindent, gyujtást leveszem akkor nem kap áramot.

Kézifék helyett meg, le lesz testelve, hogy menetközben legyen video:), illetve lehessen böngészni, no ez vicc volt.

Egyébként nekem van egy kábel a hátramenthez, gondolom a tolatólámpára kell majd kötni illetve szoftveresen van egy külön gomb, amivel hátramenet nélkül is működik.
Jövő héten kis kamera teszt lesz, szerintem rasztereset veszek.
Konrád

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Audio kérdések
« Válasz #1538 Dátum: 2013.05.11 19:30:03 »
Igen a 2 DIN keret elég drága, ráadásul pontatlan is, mert az üreg felső éle íves, a keret, meg nem. Nem tudom miért nem sikerült azt a felső ívet lemásolni, nem hiszem, hogy olyan bonyolult lenne. Én szürke hangszóró tömítő szivacs szalaggal hézagoltam körbe a rádiót, mert az a hézag nagyon zavaró volt, de így elég jó lett.

Én megvettem a csatlakozó kábel-korbácsot a kormány távirányítóval, így azt csak össze kellett dugni és minden ment ahogy korábban. A kéziféket én bekötöttem, a "Brútusz"  menü is csak akkor elérhető, ha be van húzva. Menet közben meg úgysem akarom nyomkodni azt vagy nem akarok videózni.  ::)  Eléggé elveszi így is a figyelmet ha menet közben nyomkodom (vagyis inkább tapogatom) a képernyőt   :D

Igen a kamerán van egy vezérlő szál, amit a tolatólámpával és a rádió megfelelő bemenetével (a videókábellel van együtt elvezetve) kell összekötni. Így amikor kapcsol a tolatólámpa, akkor ezen a bemeneten kap "impulzust" a rádió és kapcsol át a kamera képére.
De ha így bekötöd, akkor az a menüpont, amivel menet közben is át lehetne kapcsolni a kamera képére nem működik, hiszen a kamera nem kap áramot. (ha meg a tolatólámpán keresztül kapna áramot (ami eleve hülyeség) akkor meg folyton a kamera képét mutatná a rádió) Így én ennek kiküszöbölésére egy relé beépítésével gondoltam megoldani. De ha te jobb és egyszerűbb megoldást találsz az is érdekelne.  :szemez:
Igazából eddig nem is foglalkoztam ezzel a lehetőséggel, de egy ideje ez "bekattant" nagy "ráérésemben"   ;)

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1539 Dátum: 2013.05.12 17:19:07 »
Kicsit utánna néztem, elvileg nem elég a pionál, ha letestelem.
Lehet kapni relét, azzal meent közben lenne video. De lehet, hogy elsőkörben bekötöm én is kézifékre.
Köszi a tippet, hogy íves a rádiókerete, ezek szerint nem én voltam béna. A szürke szalagot kipróbálom majd.
Viszont nekem a toaltókameránál van a menüben, wired, battery, ground.->gondolom itt a lényeg az enyémnél, ezért tud menet közben is hátranézni majd.
Ha jövő héten lesz időm, akkor meló után pár kamerát kipróbálok és talán bent lesz hétvégére az is...
Konrád

qkta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Re:Audio kérdések
« Válasz #1540 Dátum: 2013.05.12 17:48:47 »
Sziasztok. Kérdésem a következő: hogyan lehet egyszerűen AUX bemenetet kiépíteni (egyáltalán lehet-e?), gyári egyszerű rádióba? Ha lehet, milyen cuccok kellenek hozzá?
Corolla 1,6 Dual.
qkta (1.6 Corolla)

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1541 Dátum: 2013.05.12 18:32:27 »
Sziasztok. Kérdésem a következő: hogyan lehet egyszerűen AUX bemenetet kiépíteni (egyáltalán lehet-e?), gyári egyszerű rádióba? Ha lehet, milyen cuccok kellenek hozzá?
Corolla 1,6 Dual.
vedd meg a motorola kihangosítomat és azon van, Ipod bemenet is ileltve USB is...
(Motorola TK 30 prémium kategóriás)
Konrád

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Audio kérdések
« Válasz #1542 Dátum: 2013.05.12 19:24:18 »
Kicsit utánna néztem, elvileg nem elég a pionál, ha letestelem.
Lehet kapni relét, azzal meent közben lenne video. De lehet, hogy elsőkörben bekötöm én is kézifékre.
Köszi a tippet, hogy íves a rádiókerete, ezek szerint nem én voltam béna. A szürke szalagot kipróbálom majd.
Viszont nekem a toaltókameránál van a menüben, wired, battery, ground.->gondolom itt a lényeg az enyémnél, ezért tud menet közben is hátranézni majd.
Ha jövő héten lesz időm, akkor meló után pár kamerát kipróbálok és talán bent lesz hétvégére az is...

Igen, a relével a menet közbeni mozi megoldható.   ::)
Nekem is lehet állítani a menüben ezeket a kamera beállításánál, le is van testelve a kamera. Az egyik a testkábel a másik pedig az amit a tolatólámpára kell kötni. Ettől függetlenül ebben a formában nem mutatja a kamera képét ha arra az állásra állítom a menüben gondolom, mert nem kap áramot (hiszen honnan is kapna) ha meg a "ground" -ra állítom, akkor meg a tolatás esetében sem mutatja a kamera képét.
Szóval ezért gondoltam, hogy egy relével oldom meg, hogy kapjon áramot, ha meg hátramenetbe kapcsolok, akkor a relé átvált és a tolatólámpáról lenne megtáplálja és menne előre a rádióba a "vezérlő impulzus" Persze lehet, hogy én gondolkodok rosszul, mivel gépész vagyok nem műszerész  :szemez:

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1543 Dátum: 2013.05.18 15:21:00 »
Én kipróbáltam, nekem működött a test, egyszerűen rákötöttem a szivargyújtó testkábelére:) így van video, illetve kép állóhelyzetben.
Viszont sztem a GPS-t is nézi a cuccom, mert mintha menetközben nem engedné :innocent: de még azért futok egy kört

Bár mostanra már nem érdekel, a kábelt is megcsináltam, hogy folyamatosan kapjon áramot, viszont azt hogyan lehet megcsinálni, hogy alapból amikor lekapcsolom a lámpát a fényerő erősebb lesz, viszont felkapcsolt lámpával letompítja, így nap közben nehéz nagyon valamit egyáltalán kivenni. :surrender:
Konrád

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Audio kérdések
« Válasz #1544 Dátum: 2013.05.18 22:00:47 »
Nekem az is beállítható (szerintem nálad is) hogy a dimmer milyen mértékű legyen, vagy akár ki is kapcsolható és akkor nem csökken a fényerő.

De most mit testeltél le végül a szivargyújtóhoz? (és hogyan) a rádiót, vagy a kamerának húztál hátulról előre egy testkábelt is vagy mit?  :hmmmm:  Milyen típusú kamerát használsz?