Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 551295 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Funkii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
Re:Audio kérdések
« Válasz #1470 Dátum: 2012.02.03 19:20:33 »
Tessék: http://db.tt/QbkvrlXy (E11 FL)

Oh, Isten vagy, nagyon szépen köszönöm.
Sajna a rádióm rossz valszeg... :(

woolf0007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Audio kérdések
« Válasz #1471 Dátum: 2012.03.13 21:10:42 »
Sziasztok,
A kocsimban Toyota Corolla, van egy modul (előző tulaj hagyhatta benne) ami a gyári rádió cd tár csatlakozójára van dugva, TOYX3 a neve, és ennek a modulnak RCA bemenete van. Rádugok egy MP3 lejátszót, így ha nincs benne CD akkor le tudom játszani a fájlokat. Annyi a kínom, hogy a legnagyobb hangerővel is túl halk. Létezik bármiféle kis egyszerű autós erősitő amit az MP3 lejátszó (kis jack kimenet) és a Modul (RCA bemenet) közé tudnék kötni, és egyszerűen csak a hangerőt növelné?

[a csatolmányt egy admin törölte]
Corolla 1.4 D4D MMt

frico

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Audio kérdések
« Válasz #1472 Dátum: 2012.06.13 13:10:28 »
sziasztok

valaki megtudná nekem pontosan mondani, hogy a 2008-as Corollában mekkora átmérőjű a gyári hangszóró elől az ajtóban és hátul a kalaptartóban? mert ideje lecserélni őket, elég csúnyán szólnak.

krisz_23

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Audio kérdések
« Válasz #1473 Dátum: 2012.06.25 13:10:05 »
Sziasztok!
2005-ös D4d-m van, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.

1. a rádió néha magától lehalkul (a hangerő szintje pl 30-ról leesik 20-ra), cd-nél nem tapasztaltam
2. a rádió felső pereme és a műszerfal között egy 1cm-s rés keletkezett, gondolom a Bp-i utaknak köszönhetően

Erre a két problémára van vkinek ötlete, találkozotatok már ilyennel?

Köszi,
krisz

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Audio kérdések
« Válasz #1474 Dátum: 2012.06.25 13:48:57 »
Szia!
Van távirányító a kormányon? Az is rosszalkodhat...de a készülék is lehet rossz...

A borítás inkább a hőtől deformálódik el.
Ha nem ragaszkodsz a fogyasztási adatokhoz, szinte bármilyen dupla dines fejegység beletehető...

E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

krisz_23

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Audio kérdések
« Válasz #1475 Dátum: 2012.06.25 20:49:10 »
Szia!
Van távirányító a kormányon? Az is rosszalkodhat...de a készülék is lehet rossz...

A borítás inkább a hőtől deformálódik el.
Ha nem ragaszkodsz a fogyasztási adatokhoz, szinte bármilyen dupla dines fejegység beletehető...

Igen, a táv a kormányon van. De minden működik rajta, mire gondolsz, hogy rosszalkodik?
Oké, hogy a hőtől van a rés, de mi a megoldása, hogy lehet kijavítani?

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Audio kérdések
« Válasz #1476 Dátum: 2012.06.26 08:59:49 »
Nem biztos, hogy javítható (a hézag).
Szét kellene szedni és megnézni.
A kormány táv is okozhatja, hogy elhalkul. Első körben a kom csatikat lehúznám róla...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Audio kérdések
« Válasz #1477 Dátum: 2012.07.28 21:08:46 »
Kicseréltem az Aurisban az első hangszórókat. Röviden megpróbálom leírni, hátha másnak segítség.
Ami kell hozzá:

1. Kiemelő keret:

http://www.tme.eu/hu/details/d.mdf.toyota03/mdf-anyagu-szerelesi-kellekek/#
Szállítással 3700 Ft.
2. Hangszóró kábel adapter. Nem fontos, a gyári csatlakozót levágva és a hangszóróhoz illő csatlakozót ráforrasztva is megoldható, én inkább vettem egy adaptert, így a gyári állapot visszaállítható.

http://www.ebay.com/itm/250514657234?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
ára: 3 USD
3. Hangszóró
Én Alpine SXE-1725S hangszórót választottam, egyrészt mert alacsony beépítési mélységű (bár így utólag nézve, sokkal mélyebbek is belemennek a kiemelőkerettel), másrészt nem tervezem cserélni a fejet és valószínűleg még ezt sem tudja kihajtani.
4. 6 db 5x20-as csavar önzáró anyával, vagy esetleg megfelelő popszegecs (elég mélynek kell lennie a vastag kiemelőkeret miatt)

Első lépésként az ablakmozgató kapcsolók panelját kell lapos csavarhúzóval alányúlva kipattintani. Ezután az ajtónyitó mögötti műanyagot lepattintva, a mögötte magbújó csavart kicsavarni. Ezt követően az ajtóbehúzót is lepattintani, itt két csavar figyel.


Eztán az ajtó borítást rögzítő patentokat alulról kezdve kipattintani (erősebben kell meghúzni), majd a két szélén felfelé haladva folytatni. Ha a patentok már elengedték, akkor csak a felső sínről kell lehúzni, vízszintesen, magunk felé. Ekkor a borítás már elválik az ajtótól, de a bovdenek és a csipogó kábele még marasztalja. A csipogó csatlakozóját értelemszerűen bontani kell, az ajtónyitó egységet pedig ki kell pattintani a keretéből. Ekkor már hozzáférhető a hangszóró.


A gyári hangszóró az egybeépített műanyag kiemelőkerettel 3 popszegeccsel van rögzítve, ezeket le kell fúrni. A helyére a megfelelő méretű kiemelőkeretet fel kell csavarozni. A kiemelő keret kapható MDF-ből vagy műanyagból.(Szerintem az MDF minden szempontból jobb és nem is drágább.)  Az új hangszóró ezután felcsavarozható a kiemelő keretre. A kábel elvezetését én úgy oldottam meg, hogy megfúrtam a kiemelő keretet és azon hoztam át, így biztosan nem lesz útban az ablaknak.


A visszaszerelés értelemszerűen fordítva történik.

Az általam választott hangszóró elég alap, nincsenek nagy igényeim audio területen, de sok esetben a rádióműsorokban a híreket vagy a betelefonálókat alig értettem. Kíváncsi voltam, hogy ezt a rossz minőséget milyen mértékben okozza a hangszóró (melynek szinte nincs is mágnese), és mennyiben a fej. Első hallásra jobb lett, már fel lehet rakni maxra a mély és magas kiemelést. Majd elválik mennyire felel meg. (Fejben csak a középkonzolhoz illeszkedő 2 DIN-es jöhetne szóba, azok viszont már elég drágák, annyit nekem nem érne meg.)

Köszönöm Petyaa-nak a segítséget, az ő hozzászólásai, illetve képei alapján döntöttem úgy, hogy nekivágok a cserének.

Megfelelő anyagok és szerszámok birtokában kb. 2*1 óra alatt abszolválható a csere.

batyu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Audio kérdések
« Válasz #1478 Dátum: 2012.08.16 19:33:31 »
Sziasztok tagtársak :) !

Megtudná valaki nekem mondani hogy az autómba ( E11 corolla ) a kalaptartóban lévő hangszórók mérete mekkora ?

Szeretném lecserélni egy 16*23-as ra .
Szerintetek belefér teljes szétbarkácsolás nélkül ?

A válaszokat előre is köszönöm !!
Toyota Corolla Linea Terra 98   4A-FE  E-11 .

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Audio kérdések
« Válasz #1479 Dátum: 2012.08.16 21:11:37 »
Nekem e11 sedan van.
Hátra 16-16,5cm fér. Keretben.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

batyu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Audio kérdések
« Válasz #1480 Dátum: 2012.08.19 07:46:17 »
Nekem e11 sedan van.
Hátra 16-16,5cm fér. Keretben.

Köszönöm !!

Tudom hogy másik topic-ban kell feltennem a kérdést ( megteszem ott is ) esetleg nincs valakinek eladó kalaptartója a fent említett autóba ??
Toyota Corolla Linea Terra 98   4A-FE  E-11 .

batyu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Audio kérdések
« Válasz #1481 Dátum: 2012.08.25 19:12:55 »
Köszönöm !!

Tudom hogy másik topic-ban kell feltennem a kérdést ( megteszem ott is ) esetleg nincs valakinek eladó kalaptartója a fent említett autóba ??

Nem keresek kalaptartót , hülyeséget kérdeztem :) !!
Toyota Corolla Linea Terra 98   4A-FE  E-11 .

batyu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Audio kérdések
« Válasz #1482 Dátum: 2012.09.08 19:07:13 »
Sziasztok !

Mellékelek 2 képet amin látszik hogy mit szeretnék és hova beletenni .
Azt már tudom hogy csak a mágnes fér át a kalaptartóba vágott lyukon , de a teljes hangszórónak belekéne ülnie ha jól gondolom .
Tudtok rá valami kreatív ötletet hogy hogyan tegyem bele ( bár gondolom a lángvágó egyértelmű ) .
A válaszokat előre is köszönöm !!

[a csatolmányt egy admin törölte]
Toyota Corolla Linea Terra 98   4A-FE  E-11 .

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Audio kérdések
« Válasz #1483 Dátum: 2012.09.18 13:44:48 »
Üdv az uraknak!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok. 5 ajtós E12 Corollába szeretnék valami hallgatható rendszert összehozni, aránylag olcsón.

Ami eddig adott:
Pio TS-WX100 band-pass láda:


Crunch P-480 erölködő:


DLS 8-as tápkábel, SinusLive RCA, DLS RCA Y, 2.5-ös hangszóró vezeték.

Már "csak" első szettet kellene választanom. A lehetőségek:
1.: Rainbow SLX 265 komplett szett (használtan, 4-5 éves ~20e)
2.: Hertz DSK 170.3 komplett szett (újonnan, ~22e)
3.: Carpower Predator + Harmann-kardon pillés magas, dls hangváltóval ( használtan, ~30e)

Utóbbi mellett szól, hogy kick-bass, szóval 70Hz-től már értékelhető, ez jobban menne a bandpass ládához, illetve jobban szeretem az élethű magasokat, mint a fémesen csengőket.

A cucc egyelőre a gyári fejről lesz hajtva, később le akarom cserélni egy komolyabb 2 dinesre (Pio, Alpine, Kenwood pl)

Leginkább 80-90-es évekből hallgatok rockosabb számokat, illetve mai pergősebb zenéket, szeretem a szép gitár, illetve zongora hangokat.

Kb ennyi. Talán így behatárolhatóak az igényeim...

Segítségeteket előre is köszönöm!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Audio kérdések
« Válasz #1484 Dátum: 2012.09.18 14:32:55 »
Én valami egyszerű erősítőt keresnék asszem, mert kiderült, hogy nem a hangszóróim kukák, hanem a fejegység gyenge a hangszórókhoz. Valami tipp esetleg? Az se baj, ha ingyen van vagy olcsóbb.  :D [rohog]
Csak a hangosan rosszul szóló hangzást szeretném feljavítani hallgatható minőségűre, semmi extra igény nincs.