Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 921566 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4305 Dátum: 2013.06.19 10:21:02 »
Feszegeted a kisautó határait ám!  :lol:
Úgy képzeld el, hogy ez sima városi vezetés. OK hogy nagyrészt a belvárosban és környékén, közben parkolásokkal meg mindennel - de akkor is: semmi különös. Igen, persze, tanulókkal - de mindegyik, aki tegnap-tegnapelőtt vezetett, már többé-kevésbé rutinos (ketten éppenséggel vizsgáztak is - sikeresen).

Kicsit fura, mert tavaly sosem mértem 10 fölötti átlagot. Az is igaz, hogy itt most elég rövid volt a távolság, amin ez adódott (150 km).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

shiNIN

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4306 Dátum: 2013.06.19 12:34:30 »
A parkolások is igencsak megdobhatják, ha gyakran vannak... De ugyanez hupás földúton, meredek emelkedőkön még sokkal, sokkal nagyobb számokat tudna hozni :D Alvaro mindig megtapasztalja, milyen kriminális értékek jönnek ki hegynek föl és le is. Tizedeket ront egy 20 km-es út végén az, hogy feljön a házhoz vagy akár a szomszéd utcába, pedig távolságban csak párszáz méterről van szó.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4307 Dátum: 2013.06.19 13:57:44 »
Tegnap-tegnapelőtti oktatás, full klíma, végig tanulóval, csak város: átlag 11.1 liter - új rekord  :clap:

(Hogy a búsba tud a klíma ennyit rádobni? Anélkül 8 fölé nem ment!)

Gyenge a motor, alig viszi az autót amúgy is és ilyen klímás esetben még nagyobb gázzal indulnak a tanulók, még jobban nyomják neki, mert ők is érzik, hogy fulladás veszélyes a buli, hát így.  ::)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4308 Dátum: 2013.06.19 14:10:37 »
Gyenge a motor, alig viszi az autót amúgy is és ilyen klímás esetben még nagyobb gázzal indulnak a tanulók, még jobban nyomják neki, mert ők is érzik, hogy fulladás veszélyes a buli, hát így.  ::)
Az az "alig viszi" azért egyáltalán nem állja meg a helyét, ha nincs klíma  :) ... olyankor teljesen korrektül mozog.

Indulni ugyanúgy indulnak klímával is a tanulók... amelyik még rutintalan, az sowieso nyomja neki; az ügyesebb pedig egyébként sem indul nagy gázzal. A klíma miatt csak minimálisan kell nagyobb gázzal indulni, szóval nem ez az oka. Viszont emelkedőkön csakugyan sokkal jobban kell nyomni, illetve jobban fel kell pörgetni váltás előtt. És emellé jön, hogy alapban is többet eszik klímával, tehát egyenletes haladásnál is. De országúton pl. csak kb. 10 %-ot dob rá - városban meg 30-at  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4309 Dátum: 2013.06.19 14:45:20 »
Mondjuk nekem nincs benne klíma (éljen a fapad), de többek közt emiatt is direkt örülök, hogy eszembe se jutott autóba ülni ebben a marha melegben :D A kordura cucc se piskóta, de motoron azért valamennyire ér a szél, meg nem is egy 60-70 fokra üvegházalt buborékba ülök a parkolóban :clap: Enni meg direkt kevesebbet eszik a melegtől, kivéve, ha extra menetszéllel akarnám hűteni magam - de nem akarom :cool2:

Adalék a drága emelkedőnkhöz, amit shiNIN említett: tipikusan 2 tizedet ront, ha 20-25 kilométer után 4 liter alatt érkezek. Lefele meg isten verése arra indulni, nem lehet simán csak legurulni rajta, mert szétverné a járgányt, meg félúton le is szoktam 90 fokban fordulni, hidegen motorfékhez is annyi benzint adagol, amiből máskor fölmenne egy lazább emelkedőn, és ehhez még rá is kell fékezni... szóval tényleg szívás mind le, mind felfele :wacko:

Ha 840 helyett csak 180 kilót indítok neki, azzal sokkal könnyebb itt. Kivéve, hogy ha egyenesen megyek, és el van sárosodva lent a keréknyom, olyat estem múltkor, mint az üveges tót, azóta elég ritkán járok arra :nonono: Pedig ott 800 méteren át a kulcsot se kell elfordítanom, az aszfaltig meg szépen lelassul a ráhajtáshoz... és ennyi igazán jár, ha már fölkaptattam az emelkedőn :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.19 14:52:59 írta alvaro84 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4310 Dátum: 2013.06.19 15:01:07 »
Mondjuk nekem nincs benne klíma (éljen a fapad), de többek közt emiatt is direkt örülök, hogy eszembe se jutott autóba ülni ebben a marha melegben :D...
Na ja  :) ... de nekem muszáj. A kollégák jelentős része nem kapcsolja be a klímát, inkább ott főnek az autóban, a tanulóval együtt - én erre nem vagyok hajlandó  :nonono: ... amikor egy 12 órás éjszakai műszak, és több részletben 4-5 óra alvás után megyek 8 órát oktatni, akkor nem fogok még a hőség miatt is ott szenvedni. Egy évben van mondjuk 30-40 ilyen oktatási munkanapom, amikor klímáznom kell... na bumm.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4311 Dátum: 2013.06.19 15:11:35 »
A kollégák jelentős része nem kapcsolja be a klímát, inkább ott főnek az autóban, a tanulóval együtt

Na, ebből nekem is kijutott tavaly nyáron, mikor tanultam. Egy élmény :D A vizsgám is durva hőségben volt, de csak átmentem azért :)

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4312 Dátum: 2013.06.20 12:05:29 »
Tegnap-tegnapelőtti oktatás, full klíma, végig tanulóval, csak város: átlag 11.1 liter - új rekord  :clap:

(Hogy a búsba tud a klíma ennyit rádobni? Anélkül 8 fölé nem ment!)

Nálam, teljesen azonos közlekedési körülmények között, (nyugdíjas vagyok és mindig, majdnem azonos utakat járok), a most állandóan bekapcsolt klímával szinte hajszálra pontosan: + 0,5 l/ 100 km... :yes:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4313 Dátum: 2013.06.23 11:15:10 »
A klima nem azert jo (szamomra), mert hideget csinal, hanem mert nagyobb motorfeket ad :)

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4314 Dátum: 2013.06.23 11:20:06 »
A klima nem azert jo (szamomra), mert hideget csinal, hanem mert nagyobb motorfeket ad :)

 :clap: :flowers:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4315 Dátum: 2013.06.23 12:18:08 »
A klima nem azert jo (szamomra), mert hideget csinal, hanem mert nagyobb motorfeket ad :)

Ez egy lájkot megér.  :clap:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4316 Dátum: 2013.06.23 12:28:37 »
A klima nem azert jo (szamomra), mert hideget csinal, hanem mert nagyobb motorfeket ad :)
Ezt hogy érted? Nem hagy annyira gyorsitani? vagy fékezéskor jobban lassulsz? :hmmmm:

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4317 Dátum: 2013.06.23 23:58:33 »
Ezt hogy érted? Nem hagy annyira gyorsitani? vagy fékezéskor jobban lassulsz? :hmmmm:
Lejton valo fekezeskor jol jon.
(De ez eleg helyzetfuggo.)
Mintha visszakapcsolnal fel fokozatot.

Pl.: Gurulsz be egy faluba, ami volgyben van.
Sebesseged 60-65km/h korul.
Harmas fokozatban vagy, de az auto nem lassul.
Kettest ilyenkor meg gazfroccsel sem szivesen valtok.
Fekre nem lepunk, mert kopik.
Klimat bekapcsolod es lassulsz.
Klimanak meg muszaj havonta 1-2alkalommal bekapcsolva lennie, mert a sok  allasaban is tonkremehet.

Tudom, nem normalis dolog, de a lehetoseg ott van.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4318 Dátum: 2013.06.29 12:58:33 »
Nálam, teljesen azonos közlekedési körülmények között, (nyugdíjas vagyok és mindig, majdnem azonos utakat járok), a most állandóan bekapcsolt klímával szinte hajszálra pontosan: + 0,5 l/ 100 km... :yes:
Most múlt héten Erdélybe menet, direkt leteszteltem. Szeged mellett, az M5-ösön, egy totálisan vízszintes szakaszon. Belőttem a tempót 115-re, megvártam, míg beáll egyenletesre a pillanatnyi fogyi: 5.7-5.8 között ingadozott. Utána bekapcsoltam a klímát (a ventillátor 2-es fokozaton ment) - 6.6-6.7-re ment fel a pillanatnyi  ::) ... bár, gondolom, később lejjebb ment volna, miután az utastér lehűl(t).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4319 Dátum: 2013.06.29 13:04:58 »
Lejton valo fekezeskor jol jon.
(De ez eleg helyzetfuggo.)
Mintha visszakapcsolnal fel fokozatot.

Pl.: Gurulsz be egy faluba, ami volgyben van.
Sebesseged 60-65km/h korul.
Harmas fokozatban vagy, de az auto nem lassul.
Kettest ilyenkor meg gazfroccsel sem szivesen valtok.
Fekre nem lepunk, mert kopik.
Klimat bekapcsolod es lassulsz.
Klimanak meg muszaj havonta 1-2alkalommal bekapcsolva lennie, mert a sok  allasaban is tonkremehet.

Tudom, nem normalis dolog, de a lehetoseg ott van.
"Fékre nem lépünk, mert kopik"...  :D

Klíma: miért ne lenne ez normális :) ? Én is megfigyeltem, hogy erősebb vele a motorfék. Úgyhogy tényleg jól lehet erre (is) használni  :yes: ... pláne, hogy így többlet üzemanyagba sem kerül a használata.

A legutóbbi időben éppenséggel rá is álltam arra, hogy hosszabb/meredekebb emelkedőkön kikapcsolom a klímát. Utána is hűt még egy darabig úgyis... És így azért valamivel kisebb lesz a fogyasztás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )