Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 921862 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4170 Dátum: 2013.02.06 15:38:01 »
Soknak tűnik, de nem ismerve a feleséged vezetési stílusát(attól, hogy nem nyomja nagyon neki, még meg lehet etetni sokat az autóval) is meg kellene állnia 6 liter körül. Persze sok minden befolyásolja ezt, gumi, olaj, hideg, sőt a távolság sem a legtöbb, amin használja. Éppen bemelegedik, mire le is állítja. Ez is rátesz fél litert biztosan a fogyasztásra.

Totyi69

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4171 Dátum: 2013.02.06 18:41:55 »
Köszi a választ ! Azért érdeklődtem mert a fórumokon mindenhol 5,5-6 l körüli fogyasztást olvastam. Új Eneos 5w30-as olajat kapott új szűrőket új gyertyát új Pirelli téligumit.  Próbálom körbejárni a dolgot hátha valami beállítás vagy egyéb lehet.
Valószínűleg az Asszonnyal lesz a baj  :excl:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4172 Dátum: 2013.02.06 20:01:23 »
Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni tőletek: Asszony 2004-es 1.3-as Yarisa (Új jövevény, Avensis helyett  :cry: ) új légszűrő,olaj,gyertya fedélzeti szerint 7.0 l -ert fogyaszt. (pontos mérés folyamatban)
Ezt azért sokallom mert agglomerációból - > Bp.-re jár munkába 13 km, még a reggeli dugó előtt, és nem tolja ki a szemét. A családban van egy 1.4-es 2004-es corolla, az is majdnem ennyit eszik.
Mit érdemes megnéznem a kocsin, vagy ennyit eszik törődjek bele.

Üdv...
Majd belejön jobban a vezetésébe, és akkor lejjebb megy a fogyasztás. 99 %, hogy a kocsinak semmi baja. Látatlanban, a körülmények és az útvonal pontos ismerete nélkül, nekem nem tűnik kirívóan soknak a 7 liter.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4173 Dátum: 2013.02.14 20:37:59 »
Szombaton, Pécs-BP-Nagyvárad-Marosvásárhely útvonalon, sikerült átlagban 6.7 litert megitatni a Fülessel  :sorcerer: ... Na ja, elég derekas volt a tempó, megállókkal együtt (volt összesen vagy egy órányi belőlük) kerek 10 óra alatt tettem meg a 715 km-es távot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4174 Dátum: 2013.02.16 16:18:23 »
Ma újra eljutottam odáig, hogy fel kelljen tankolni a Yardist. Nagyon igyekeztem, hogy tele menjen, sőt ne is csorogjon túl, így valami 4 liter ment bele kattanás után... összesen 42.54. Így már valószínűnek tartom, hogy a neten talált 42 és 45 literes adatok közül a 42 nem fedi a teljes térfogat :D Remélem, nem a kúton trükköztek :clap:

Az átlag mindenesetre 917.9km-re 4.63l/100km lett. Mostantól pedig felhagyok a korrekcióval, gyári méretű gumi került rá (már most is csak az első 600km korrigált). Átlagban 24km jutott egy útra egyébként, párszor sikerült beragadni a hóba-sárba, ilyen finomságok :lol:

Mindenesetre ha kicsit jobb idő lesz, és mégse motorozok, akkor megcélzom az ezres tankot :cool2:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4175 Dátum: 2013.02.17 00:48:49 »
Ma újra eljutottam odáig, hogy fel kelljen tankolni a Yardist. Nagyon igyekeztem, hogy tele menjen, sőt ne is csorogjon túl, így valami 4 liter ment bele kattanás után... összesen 42.54. Így már valószínűnek tartom, hogy a neten talált 42 és 45 literes adatok közül a 42 nem fedi a teljes térfogat :D Remélem, nem a kúton trükköztek :clap:

Az átlag mindenesetre 917.9km-re 4.63l/100km lett. Mostantól pedig felhagyok a korrekcióval, gyári méretű gumi került rá (már most is csak az első 600km korrigált). Átlagban 24km jutott egy útra egyébként, párszor sikerült beragadni a hóba-sárba, ilyen finomságok :lol:

Mindenesetre ha kicsit jobb idő lesz, és mégse motorozok, akkor megcélzom az ezres tankot :cool2:
45 literes a tank. Nekem egyszer sikerült 44.2-t tankolnom bele... alaposan kiszámítottam  :whistling:

Az amúgy elég meglepő, hogy első katt után még 4 litert bele tudtál imádkozni  :sorcerer: ... Nekem két liter szokott összejönni, de akkor már tényleg a cső pereméig van a szint, és nem is megy már lejjebb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4176 Dátum: 2013.02.17 06:44:48 »
Az amúgy elég meglepő, hogy első katt után még 4 litert bele tudtál imádkozni  :sorcerer: ... Nekem két liter szokott összejönni, de akkor már tényleg a cső pereméig van a szint, és nem is megy már lejjebb.

Eddig sose sikerült (abból a kemény 2 alkalomból). Ilyen 2-2.5 liter ment asszem bele olyankor. De nem szeretem ezt a betöltőt azzal vékony csövecskével meg a beleforduló lemezkével. Teresának ha teletöltöm a tankját és kijjebb húzom a csövet, akkor remekül látom, hol vagyok, mert inkább tölcséres a betöltő. Ciliegián megint elég egyszerű, mert hagyományos "elöltankos", mint a legtöbb motor, vízszintes, nagy töltőnyílással. És ezekkel is sikerült már elérni, hogy felhabozva kifusson a nafta :no:

Egyébként lehet, hogy a habzás miatt kattant most is ki előbb, azért fért még be sok utána. Fülre nagyon "szódás" volt az a kút.

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4177 Dátum: 2013.02.25 22:22:06 »
Kedves hozzáértők!

Lenne egy kérésem/kérdésem felétek.
Nem fogyasztás, hanem műszaki a kérdés. Menet közben rángat az autó. Vagyis gyorsításkor, főleg 1-ből 2-be váltáskor, de fordult már elő nagyobb fokozatban is. 5ezer km volt olajcsere, szűrő, stb. óta. Free tronic váltós, tavaly kuplung is ki lett benne cserélve. Ötleteim: alapjárat, rossz benzin, motorhiba, gyertya (nem emlékszem mikor volt cserélve), aksi purcanás (azt se tudom mikori)?

Előre is köszi mindenkinek

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4178 Dátum: 2013.03.02 19:18:43 »
Kedves hozzáértők!

Lenne egy kérésem/kérdésem felétek.
Nem fogyasztás, hanem műszaki a kérdés. Menet közben rángat az autó. Vagyis gyorsításkor, főleg 1-ből 2-be váltáskor, de fordult már elő nagyobb fokozatban is. 5ezer km volt olajcsere, szűrő, stb. óta. Free tronic váltós, tavaly kuplung is ki lett benne cserélve. Ötleteim: alapjárat, rossz benzin, motorhiba, gyertya (nem emlékszem mikor volt cserélve), aksi purcanás (azt se tudom mikori)?

Előre is köszi mindenkinek
Úgy érted, váltások után, gyorsítás közben rángat? Mintha mondjuk egy béna sofőr vezetné a kocsit?

Szerintem maga a freetronic a felelős érte. Azon belül is a kuplungot "kezeli" rosszul az automatika. Ezen a téren a későbbi generációs, fejlettebb Corolla M-MT váltó is messze volt a tökéletestől.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4179 Dátum: 2013.03.02 21:40:26 »
Úgy érted, váltások után, gyorsítás közben rángat? Mintha mondjuk egy béna sofőr vezetné a kocsit?

Szerintem maga a freetronic a felelős érte. Azon belül is a kuplungot "kezeli" rosszul az automatika. Ezen a téren a későbbi generációs, fejlettebb Corolla M-MT váltó is messze volt a tökéletestől.

Igen, mintha béna sofőr vezetné. De miért pont most és ilyen esetlegesen? De a gáz h. 12 év után tavaly lett kuplung cserélve kb. 180E km-kor, azóta 30E-t mentem vele. Lehet ez garanciális?
Haver mondta próbáljak már normál benzint, ne Auchanes olcsót. Javasolta a Shellt vagy OMV-t. Erre még nem került sor, de holnap vagy hétfőn. Ha akkor is csinálja, nagyon ideges leszek  :no:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4180 Dátum: 2013.03.03 01:32:03 »
Igen, mintha béna sofőr vezetné. De miért pont most és ilyen esetlegesen? De a gáz h. 12 év után tavaly lett kuplung cserélve kb. 180E km-kor, azóta 30E-t mentem vele. Lehet ez garanciális?
Haver mondta próbáljak már normál benzint, ne Auchanes olcsót. Javasolta a Shellt vagy OMV-t. Erre még nem került sor, de holnap vagy hétfőn. Ha akkor is csinálja, nagyon ideges leszek  :no:.
Jókora esélyt adnék neki, hogy nem az üzemanyag okozza.

Hogy érted, hogy esetleges? Nem mindig csinálja? Tudod kötni valamihez, hogy mikor csinálja?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4181 Dátum: 2013.03.03 10:06:54 »
Jókora esélyt adnék neki, hogy nem az üzemanyag okozza.

Hogy érted, hogy esetleges? Nem mindig csinálja? Tudod kötni valamihez, hogy mikor csinálja?

Azt kellene tudni hogy a hajtáslánc összekapcsolódásakor van-e rántás (tehát amikor felengedi a kuplungot), vagy a rángatást elő lehet idézni csak egy gázelvétellel majd újra lenyomással is.
Mert az első esetben lehet hogy nem márkaszervizbe cseréltetted a kuplungot, amit aztán újra kellet volna kalibrálni, és az elmaradt...
Utóbbi esetbe lehet akár egy egyszerű légtömegmérő hiba is, amit tisztítani kell.
Xanyi

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4182 Dátum: 2013.03.03 12:34:29 »
Azt kellene tudni hogy a hajtáslánc összekapcsolódásakor van-e rántás (tehát amikor felengedi a kuplungot), vagy a rángatást elő lehet idézni csak egy gázelvétellel majd újra lenyomással is.
Mert az első esetben lehet hogy nem márkaszervizbe cseréltetted a kuplungot, amit aztán újra kellet volna kalibrálni, és az elmaradt...
Utóbbi esetbe lehet akár egy egyszerű légtömegmérő hiba is, amit tisztítani kell.

Ki fogom próbálni mind a kettő verziót.
Tavaly mikor cserélték (nem szervízben) kiderült csak akkor produkálja a hibát (vmi csúszás már nem emlékszem) mikor a klíma kapcsoló be volt nyomva, de a klíma nem ment. Így most próbálgatom a fűtéskapcsolóval is nézni, mert emlékszem hogy a lábfűtés is időnként elmegy (hideget fúj a bal lábamhoz), lehet hogy ekkor produkálja.
Ma tankoltam "jó" üzemanyagot is :).
Ami még érdekes hogy kuplungcsere után 30E km-el jön elő.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4183 Dátum: 2013.03.04 20:52:07 »
Ki fogom próbálni mind a kettő verziót.
Tavaly mikor cserélték (nem szervízben) kiderült csak akkor produkálja a hibát (vmi csúszás már nem emlékszem) mikor a klíma kapcsoló be volt nyomva, de a klíma nem ment. Így most próbálgatom a fűtéskapcsolóval is nézni, mert emlékszem hogy a lábfűtés is időnként elmegy (hideget fúj a bal lábamhoz), lehet hogy ekkor produkálja.
Ma tankoltam "jó" üzemanyagot is :).
Ami még érdekes hogy kuplungcsere után 30E km-el jön elő.
Na, ezt a fűtés-dolgot elolvastam vagy háromszor, de nem értem.

Ha a nyavalya csak 30 ezerrel a kuplung-csere után jött újra elő, akkor lehet, hogy megint "tanítani" kéne az automatikát. Ezzel viszont márkaszervízbe kéne menj. A robotváltó amúgy sem az a szerkezet, amihez tanácsos lenne hozzányúlni megfelelő képzés és adatbázis hiányában.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4184 Dátum: 2013.03.04 21:31:49 »
Ma 190 km Shell V-Power-el egy deka rángatás nem volt. Most komolyan, de olyan szépen ment. Pedig kapcsolgattam a fűtést  :flowers:. Ha előjön elviszem márkaszervízbe. Köszi a segítséget