Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 915997 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4125 Dátum: 2013.01.21 05:13:27 »
Közöttünk kb."te kedveled a műt" legjobban!:-)
Szerintem meg Torokszultan és Micila is nálam jobban elmélyedt a témában, és még valószínűleg vannak itt is néhányan, csak mostanában én írogatok ide legtöbbet.-)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4126 Dátum: 2013.01.21 05:55:50 »
A HSD nem a fogyasztásra van optimalizálva...
Hát, azért de, arra is  :yes:
Akkor átfogalmazom.-) A HSD-t lehetne jobban fogyasztásra optimalizálni, de nem teszik, mert így kevésbé különbözik a vezetése a legtöbb automata autótól, és ezért könnyebben eladható.
Meg lehetett volna egyszerűen programozással oldani a Wartburg szerű "szabadonfutást", azaz hogy gázelvételkor nincs motorfék (ez esetben visszatáplálás), és mondjuk ez csak az első fékpedál pöccintéskor kapcsolna be, és a következő gázpedál nyomáskor ismét szabadonfutás. Ez azonban az átlagos vezetői szokásoktól nagyon eltérő magatartást igényelne, ezért a nagyobb megszokási igény miatt kevésbé lenne értékesíthető (ettől függetlenül többszörös figyelmeztetéssel ellátott menüből elérhetővé tehetnék opcionálisan).
Az Atkinson motor hatékonyságát alacsony sebességnél kevésbé lehet kihasználni, mert néha úgy tűnik gyakran törekszik az akku töltésére. Sokszor  hatékonyabb lenne lakott területen egyenletesen 50-el csordogálni, mint tölteni az akkut, majd elektromosan haladni (ami ugye veszteség nélkül nem oldható meg). A múltkor 12l/100km felett volt egy etapon a benzinmotor fogyasztása, de a sok elektromos hajtás miatt az össz. 4,6 volt. Ezt ezzel a sebességgel egyenletes gázpedál állással az 1,4 benyás Cori-is tudja nagyjából. A jóval hatékonyabb Atkinsonnal önmagában (akku töltés-merítés nélkül) bőven 4 alatt lehetett volna menni.
Ebben a programozásban a lakott területen történő károsanyag kibocsátás csökkentése, és az Atkinson erejét pótló elektromos hajtás rendelkezésre állásának biztosítása játszhat szerepet. Egy rugalmas, erős hajtásrendszer növeli a vezetési komfortot és az eladhatóságot is.
Miért ne vásárolna? Nomeg utasként is beülhetnek magas emberek. ...  Inkább fogyasszon akkor már icipicivel többet, de legyen ott az a hely  :yes:
Ebben igazad van, de meglehetősen ritkán hajtogatják be magukat magas, testes emberek alsó kategóriás autóba.
Nekem szimpatikus az új Auris magasságának csökkentése, úgy, hogy valójában a helykínálat nem csökkent.
A Yaris III-nál is alkalmazhatták volna ezeket. A hátsó üléssor tologatására is kitalálhattak volna kisebb helyet foglaló mechanikát, maradt még alatta hely bőven a HSD-ben is. Kicsivel több hátsó túlnyúlást is jobban értékelnék mint a felfelét.
Szóval meghagyták a továbbfejlesztés lehetőségét.-)
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.21 06:04:20 írta Agyarka »

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4127 Dátum: 2013.01.21 11:32:24 »
Tepertő?  :lol: ... az enyém meg Füles  :yes:


Enyém meg: "Presley"--> "gyalog megyünk, vagy Elvis(z) Presley???  ::)
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4128 Dátum: 2013.01.21 15:32:31 »
Az enyém meg YARDIS, mert azt mondták, belülről nagyobb, mint kívülről :D
De'jszen látszik lent az aláírásomban.

Ellenben kíváncsi leszek, hogy a múlt heti megsüllyedt-lefagyott-hóbelepte-egyhelybenkaparós-hármankitolós mókák mennyire fogják rontani a tankomat ::)
Na meg, hogy hogyan folytatódik az idő, mert azért érződött a latyak gördülési ellenállása rendesen.

A betöltő meg befagyott, szóval csak nem kiitatni a tankot [rohog]
Na jó, azóta kiolvadhatott, ma volt itt is 2-3 fok.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.21 15:35:35 írta alvaro84 »

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4129 Dátum: 2013.01.21 18:51:36 »
De miért kellett tolni?
Tavaly nekem is volt egy nem betonozott erdős parkolóban hasonló. De volt nálam homok, ásó (ezt nem kellett venni :D ), szépen megoldottam. Most is van bent takaró, váltás ruha, konzerv kaja, csoki, rengeteg víz, plusz csizma,ásó, homok. Azért ha 140 km-re vagyok otthonról és -14 van, szakad a hó, ki tudja mi várható:D. Ja és többnyire félnél fentebbi tank.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4130 Dátum: 2013.01.21 19:26:30 »
De miért kellett tolni?
Tavaly nekem is volt egy nem betonozott erdős parkolóban hasonló. De volt nálam homok, ásó (ezt nem kellett venni :D ), szépen megoldottam. Most is van bent takaró, váltás ruha, konzerv kaja, csoki, rengeteg víz, plusz csizma,ásó, homok. Azért ha 140 km-re vagyok otthonról és -14 van, szakad a hó, ki tudja mi várható:D. Ja és többnyire félnél fentebbi tank.
Atyaég, mekkora túlélő-freak vagy  :clap: ... Egy Land Rovernek is becsületére válna ez a worst-scenario felszerelés, nemhogy egy Yarisnak  :yes:

Elemlámpa is elkéne amúgy (nem vicc)!

Meg puska (vicc) ...  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4131 Dátum: 2013.01.21 19:33:59 »
Jó ötlet az elemlámpa, köszi  :clap:
Van benne egy kulcstartó ami egy pici lámpa van.
Muszáj becuccolni, mert inkább legyek felkészülve, mint pórul járjak.

Multkor autópályán volt baleset, 3 órát álltunk nyáron. Mindenki majd kitikkadt, jöttek vizet kunyerálni. Basszu, legtöbb embernél még víz sincs.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4132 Dátum: 2013.01.21 20:03:16 »
De miért kellett tolni?
Tavaly nekem is volt egy nem betonozott erdős parkolóban hasonló. De volt nálam homok, ásó (ezt nem kellett venni :D ), szépen megoldottam. Most is van bent takaró, váltás ruha, konzerv kaja, csoki, rengeteg víz, plusz csizma,ásó, homok. Azért ha 140 km-re vagyok otthonról és -14 van, szakad a hó, ki tudja mi várható:D. Ja és többnyire félnél fentebbi tank.
Ügyes! Igazi túlélő!:-)
De picit tulzás ennyi cucc,nem?
Szénsavas vizet használj,jobban birja a telet,késöbb fagy meg!
Takaró,víz,óvszer,elemlámpa mindig legyen nálad! :-):-):-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4133 Dátum: 2013.01.21 21:21:57 »
De váltás ruha is kell. Sokszor szoknyába megyek és ha fázok legyen mit felvenni ha történik valami. Tavaly kellett 1x. Elfér az autóban, senki helyét nem foglalja el.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4134 Dátum: 2013.01.21 21:37:00 »
Arra ott a takaró!;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4135 Dátum: 2013.01.21 21:45:11 »
Csak azt nem értem, minek ilyenkor a víz? Minden havas volt, amerre csak néztem :D

Nemtom, hogy a homok segített-e volna, mindenesetre az ágak-deszkák nem tették. De állítólag bevált módszer, lehet benne valami. Ha lett volna kéznél, kipróbálom azt is. Most mindenesetre a deszkák bent vannak a csomagtartóban - nem azért, hogy kihúzzanak a bajból, hanem azért, hogy eleve azokra parkoljak az elsőkkel. Most működött a dolog, ma semmi problémám nem volt az indulással.

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4136 Dátum: 2013.01.21 21:49:17 »
 ::)
Víz?  ::) Hát meginni. Fotoszintetizálni még nem tudok  :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4137 Dátum: 2013.01.21 22:02:30 »
Ügyes! Igazi túlélő!:-)
De picit tulzás ennyi cucc,nem?
Szénsavas vizet használj,jobban birja a telet,késöbb fagy meg!
Takaró,víz,óvszer,elemlámpa mindig legyen nálad! :-):-):-)
Mondjuk minusz 14 foknál mindegy a viznek, kivéve ha magas az alkoholtartalma ;)

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4138 Dátum: 2013.01.21 22:05:50 »
::)
Víz?  ::) Hát meginni. Fotoszintetizálni még nem tudok  :D

Ha tudnál, se segítene. Viszont melegvérű vagy, és ott az a sok szép hó :D

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4139 Dátum: 2013.01.21 22:56:55 »
Ha tudnál, se segítene. Viszont melegvérű vagy, és ott az a sok szép hó :D

Hű ezt a melegvérűséget nem értem, de nem lehetek mindíg képben ::)