Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 916031 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4080 Dátum: 2013.01.20 09:12:58 »
1-2 alkalommal kipróbálom a lassabb tempót. De szeretek minél hamarabb hazaérni, reggel meg aludni ::)
Kütyü: garázs ::). Más kütyüt 12 évesbe nem teszek

Én így fogalmaznék: szeretek hazaérni. Este meg inkább időben lefekszem, hogy reggel korábban el tudjak indulni, lassabb, nyugodtabb tempóba. Hiába 12 éves. Nekem egy téli szezon alatt visszajönne az ára! Tehát ha az autó megtartását legalább 3-4 évre tervezed, akkor megéri benevezni egy motormelegítőre.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4081 Dátum: 2013.01.20 09:19:13 »
Mennyivel kevesebb benzin fogy igy a melegítővel? Megéri? az elfogyasztott áram mennyi ebben a manőverben?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4082 Dátum: 2013.01.20 09:25:41 »
Olajban igazad lehet. 10w-st használok, de valami drágát. A barátnőm férje az autószerelőm és mondta a barátnőm hogy ezt az olajat senkinek nem teszi, mert drága. Mióta az van benne kb. 4-5 dl-el csökkent a fogyasztás.
1-2 alkalommal kipróbálom a lassabb tempót. De szeretek minél hamarabb hazaérni, reggel meg aludni ::)
Kütyü: garázs ::). Más kütyüt 12 évesbe nem teszek
Hát! Nálam 2 kép állt össze az esetedben!
Amennyiben hímnemű vagy,akkor azért rakott nem oda való olajat a bnőd férje,m leleplezett titeket! :-):-):-)
Ha meg nőnemű vagy,akkor meg azért,m azthiszi nem értesz hozzá,m nőből vagy és leveszi rólad a lét! ;) 10w40 olaj nem nagyon való a yariskádba.
De majd itt jól kiművelődsz!;)
Yarisba kb15éve 5w30 olaj kell,ezt olvastam egy régi yarisos manualban!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4083 Dátum: 2013.01.20 15:46:03 »
Mennyivel kevesebb benzin fogy igy a melegítővel? Megéri? az elfogyasztott áram mennyi ebben a manőverben?
Attól függ milyen hosszú utakat mész, illetve a megérésbe mit számolsz bele. Amennyiben csak az üa-ot számolod, és 15km feletti távokat mész akkor nem.
Nekem megéri, mert bemelegedéskor nagyon zavart a hangos, viszonylag magas fordulaton, most normális hangon melegszik tovább és néhány perc múlva csend lesz. A hidegindítás amortizációs hatását nézve szintén.
Csak a benzinfogyasztást, és a befektetett 40e Ft-ot számolva és  rövid távolságokra használva a gépet, szerintem jobban megéri kényelmesebb cipőkbe ruházni.-)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4084 Dátum: 2013.01.20 15:56:15 »
Attól függ milyen hosszú utakat mész, illetve a megérésbe mit számolsz bele. Amennyiben csak az üa-ot számolod, és 15km feletti távokat mész akkor nem.
Nekem megéri, mert bemelegedéskor nagyon zavart a hangos, viszonylag magas fordulaton, most normális hangon melegszik tovább és néhány perc múlva csend lesz. A hidegindítás amortizációs hatását nézve szintén.
Csak a benzinfogyasztást, és a befektetett 40e Ft-ot számolva és  rövid távolságokra használva a gépet, szerintem jobban megéri kényelmesebb cipőkbe ruházni.-)
Sőt nekem több mint 60 eFt-ot mondtak a beépitéssel együtt. Inkább sporolok a rövid utakon (csak éppen ilyen időben nem mehetek robogóval :cry:)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4085 Dátum: 2013.01.20 16:04:16 »
Remélem, nem fog beigazolódni a gyanúm, hogy a yaris hsd-vel nem lehet sokkal jobb -minimalista- fogyasztást elérni, mint az első szériával :(
..Nincs regenerativ braking, mert "nem fékezünk", nem megy a motor pirosnál/piros elött mert kikapcsoljuk, lefele megyünk megint kikapcsoljuk... nekünk a hsd előnyei "nincsenek". Ami van az atkinson ciklus, hajtáslánc kérdés, ez hozhat is egy akár ?? 5%ot, de ez nem a sokkal jobb kategória....
A HSD nem a fogyasztásra van optimalizálva, hanem az alacsony káros anyag kibocsátásra, és a hagyományos automata váltókhoz hasonló könnyű vezethetőségre.
Az Atkinson nagyon hatékony, tempomat 90-nél 3,9, 70-80-nál 3,6 bejáratósan. Mindenféle ügyeskedés nélkül. Amennyiben a rendszer csak a fékezéskor és a lejtőkön regenerált energiát tárolná, valamint a "szabadonfutó" kigurulást mindenféle ügyekedés nélkül engedélyezné extrém alacsony fogyasztást lehetne elérni vele.

Engem mostanában az optikailag álcázott viszonylag magas felépítés zavar. Nálam 15 cm-rel magasabb ember is simán beférne, igaz csak középtermetű vagyok. 190 körüli ember már úgysem fog ekkor autót vásárolni, sokkal kisebb homlokfelülete lejhetne a járgánynak. Erre még azt sem mondhatom, hogy az előállítása + költség  lenne (sőt kevesebb anyag tehát olcsóbb) mint a motor, kerékjárati ív és alváz aerodinamikus burkolása.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4086 Dátum: 2013.01.20 16:25:23 »
Sőt nekem több mint 60 eFt-ot mondtak a beépitéssel együtt.
Azt a 20e Ft-ot én is sokallanám, mert esetedben a Calix RE653 ill. a Defa 413897 beszereléséhez is csak 1 csavart kell becsavarni, kábelt elvezetni, összedugni és rögzíteni kell. A kábel helyének a kigondolása a legnehezebb.-)
Defa kábelkészletet gyakran lehet olcsón kapni, ami tovább csökkenti a költségeket.

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4087 Dátum: 2013.01.20 17:51:47 »
Én így fogalmaznék: szeretek hazaérni. Este meg inkább időben lefekszem, hogy reggel korábban el tudjak indulni, lassabb, nyugodtabb tempóba. Hiába 12 éves. Nekem egy téli szezon alatt visszajönne az ára! Tehát ha az autó megtartását legalább 3-4 évre tervezed, akkor megéri benevezni egy motormelegítőre.

De én nem így fogalmazok. Mindegy mikor kelek, elpepecselek az indulással. Ennyi. Már 2,5 éve nálam van egyébként.

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4088 Dátum: 2013.01.20 18:00:46 »
Hát! Nálam 2 kép állt össze az esetedben!
Amennyiben hímnemű vagy,akkor azért rakott nem oda való olajat a bnőd férje,m leleplezett titeket! :-):-):-)
Ha meg nőnemű vagy,akkor meg azért,m azthiszi nem értesz hozzá,m nőből vagy és leveszi rólad a lét! ;) 10w40 olaj nem nagyon való a yariskádba.
De majd itt jól kiművelődsz!;)
Yarisba kb15éve 5w30 olaj kell,ezt olvastam egy régi yarisos manualban!

Elég pikírt a stílusod, de engem nem zavar ::)
Autók terén szőke nő vagyok, gyárilag barna ::)
Igazad van 5w, de mivel nem értek hozzá keverednek bennem a dolgok. Nem az én munkám hogy ezt észben tartsam. Az utáni szám nem tiszta, szerintem az 10-es. Én azt hallom minden felől hogy az autó kora is számít, hogy mi az utáni szám.  8E egy olajcserére nem gondolnám hogy nagy levétel. Szűrőt is cserélt. Amennyiért veszi adja nekem. Egyébként nem yariksám, hanem Tepertőm van  :D :D :D

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4089 Dátum: 2013.01.20 19:53:05 »
... 5w, ... Az utáni szám nem tiszta, szerintem az 10-es. ...
8E egy olajcserére nem gondolnám hogy nagy levétel. Szűrőt is cserélt. ...
Nem sokban különbözöl az átlag autóstól, ami nem baj. Nem kell megjegyezni, sőt még érteni sem kell, hogy 5W30 az elsődleges előírás az autóba (a 0w30 alkalmazásának hasznosságára most inkább nem térek ki). Elég felírni, és azt tetetni bele a szerelővel.-)
A levétel nem az olajcserénél van, hanem a benzinkútnál minden egyes tankolásnál, illetve később a szerelőnek is jól jöhet egy kis plusz munka amit  a nem megfelelő olaj használata okozhat.

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4090 Dátum: 2013.01.20 20:35:09 »
Nem sokban különbözöl az átlag autóstól, ami nem baj. Nem kell megjegyezni, sőt még érteni sem kell, hogy 5W30 az elsődleges előírás az autóba (a 0w30 alkalmazásának hasznosságára most inkább nem térek ki). Elég felírni, és azt tetetni bele a szerelővel.-)
A levétel nem az olajcserénél van, hanem a benzinkútnál minden egyes tankolásnál, illetve később a szerelőnek is jól jöhet egy kis plusz munka amit  a nem megfelelő olaj használata okozhat.

Hogy vesznek le a benzinkútnál?
Nem gondolnám hogy semmiféle tudás nélkül eltérnék az átlag autóstól. Sőt. Szoktam is mondani: ennyit értek az autóhoz: tudok tankolni, megkeresni a rá valót és elég normál stílusban vezetni és lemosatni, meg ablakmosó folyadékot beletenni, olajszintet mérni. De ennél többet nem. Lámpát kicserélni, bármi mást nem ::)
De hát erre van az autószerelő. Ha mindenki profi lenne felkopna az álluk, meg az autókereskedőké :D pedig én szeretem a kis Tepertőmet.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4091 Dátum: 2013.01.20 20:45:45 »
Hogy vesznek le a benzinkútnál?
Nagyon leegyszerűsítve minél magasabb a W mögötti szám, annál nagyobb lesz az autó fogyasztása. Tehát minden egyes tankolásnál többet fizetsz.
... én szeretem a kis Tepertőmet.
Ez a lényeg!-)
A többit meg - főleg egy modern autóban - tényleg nem kell tudni, megfelelő szakembert kell keresni. Ez azonban manapság nem könnyű, és nem csak az autó szerelésénél. Ezért érdemes tájékozódni.-)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4092 Dátum: 2013.01.20 21:19:44 »
Elég pikírt a stílusod, de engem nem zavar ::)
Autók terén szőke nő vagyok, gyárilag barna ::)
Igazad van 5w, de mivel nem értek hozzá keverednek bennem a dolgok. Nem az én munkám hogy ezt észben tartsam. Az utáni szám nem tiszta, szerintem az 10-es. Én azt hallom minden felől hogy az autó kora is számít, hogy mi az utáni szám.  8E egy olajcserére nem gondolnám hogy nagy levétel. Szűrőt is cserélt. Amennyiért veszi adja nekem. Egyébként nem yariksám, hanem Tepertőm van  :D :D :D
;)
Bocs! Tepertő!;)
Az a lényeg,h kövesd figyelemmel ezt a fórumot és nemfog megavasodni a kis tepertőd,hanem évekig robogni fog veled!
Elég csupán karbantartani a kis vasadat az odaillő anyagokkal!
Te magad irtad,h megtudod keresni a rávalót,akkor nemszabad kispórolni belőle az anyagot,m ugyjár,m a magyar autópályák:-)
Le a kalappal előtted,h nőneműként ezeket tudod a kocsidon ellenőrizni,amiket leírtál!:-):-)
De azért még tán tudsz: tankolni meg kereketcserélni,meg teleshoppingolni a csomagtartót?!:-):-):-):-)
Korában agyarka kartárs leírta olajtémában a tutit,ő a legnagyobb szaki e téren,ajánlatos ráhallgatni!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4093 Dátum: 2013.01.20 21:30:25 »
De azért még tán tudsz: tankolni meg kereketcserélni,meg teleshoppingolni a csomagtartót?!:-):-):-):-)

Tankolni azt írtam hogy tudok. De kereket cserélni nem ::). Soha nem próbáltam. Kérdezte is a párom mit csinálnék: mondom felhívlak, ha messze vagyok, stopp, stb ::). Ha látom h. egy 100 kilós pasi leizzad a kerékcserébe, akkor én a 65 kilómmal? :D. Persze, kajával simán telepakolom :clap:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re: Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4094 Dátum: 2013.01.20 21:32:54 »
Korában agyarka kartárs leírta olajtémában a tutit,ő a legnagyobb szaki e téren,ajánlatos ráhallgatni!
:wub:
Ez nem  igaz, nem ebből élek, csak műkedvelő vagyok, rengetegen sokkal jobban tájékozottak nálam, akiktől szívesen tanulok.