Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 915943 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4020 Dátum: 2012.12.05 17:33:43 »
Hááát, a Torque Pro tudja mutatni, de hogy logolja-e... Nem hiszem.  :helpsmilie:
A kijelölt PID-eket online loggolja. Egész pofás grafikonokat lehet vele csinálni.
Kár hogy csak net előfizetéssel megy, jobb lett volna offline-ban,és utána feltolni a szerverre.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4021 Dátum: 2012.12.05 17:35:57 »
Technológia?
A két oldalán az a 2-2 Led a nappali menetfény?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4022 Dátum: 2012.12.05 17:49:32 »
Nyilván ez csak a saját véleményem, de úgy gondolom igen. Veszélyes egy olyan autó kerekeit 3 Bar körüli értékre felfújni, ahol a gyár teljes terhelésre 2.3 körüli értéket ad meg ( ha tévedtem volna, erről az oldalról van az infó http://www.paulsen-automobile.de/2011/01/30/autoreifen/luftdrucktabellen-autoreifen/luftdrucktabelle-toyota/ ). Igen, ezt mindenféleképpen felvállalom, hogy veszélyes.
Az A2(3L) konkrét gyári abroncsait nem ismerem, de nagyon könnyen lehet, hogy spéci megerősített abroncsok direkt nagyobb levegőnyomásra készítve, meg még lehet kis millió egyéb változtatás azon az autón.
Csak ismételni tudom, a nehezebb, erősebb 1.4TDI-re nem adnak meg olyan brutál értékeket még csak véletlenül se.  Szerintem a belinkelt toyota táblázat igen beszédes, én minden bizonnyal ahhoz tartanám magam.  :excl:  Mindezek alapján, én általánosítva kimerem jelenteni, hogy veszélyes lehet a 3 Bar körüli extrém nyomás egy tonnás (amúgy is kitörésre hajlamos) kisautóban , ellenben nem merem kijelenteni, hogy az extrém magas nyomás nem veszélyes.
Jó, szóval megtűzdelted kivételekkel, megjegyzésekkel, "saját véleményem"-ekkel stb ;) ... Erre így már azt mondom, hogy OK  :D

Az 1.4 TDI-re a KOMFORT miatt adnak meg alacsonyabb értékeket. Mert az egy "allrounder" autó, ellentétben az 1.2-essel, ahogy a fogyasztás über alles. De ha VESZÉLYES lenne a 2.9 (mindez egy 145-ös virsli abroncsban!), akkor egymillió százalék, hogy az Audi gyár nem adna meg ilyen értéket.

Szóval ott vagyunk szerintem, ahonnan elindultunk: a fogyasztásnak jó az emelt nyomás, a komfortnak rossz; biztonság szempontjából (az itt felmerült értékeken belül, értsd: maximum 3 bar környéke) irreleváns.

De ettől függetlenül én is azt mondom: biztosan semmit nem csinál rosszul az, aki nem fúj többet a kerekeibe, mint amennyi a gyár által megadott maximális (!) érték. Aki nem akar kísérletezni, az járjon el így. Ez a 100 %-osan biztonságos megoldás :excl:

----------------------------

Megnéztem amúgy a Yaris gumijait: a télieken 300 kPa a limit, a nyáriakon 360 kPa. Úgyhogy a téliekben lesz elöl 2.8, hátul 2.6; a nyáriakban marad a 3.0/2.8.

----------------------------

Viszont, még egy kérdés, de erre a választ már inkább írd a gumis topikba, hogy itt befejezzük az offolást: láthatod (pl. a Volvotok vs. az 1.2-es TDI A2 esetében), hogy nem igazán van összefüggés az autó tömege, és a keréknyomások között. Jellemzően nincs nagyságrendi eltérés könnyebb és nehezebb autók között, mert ezt az abroncsok paraméterei (főleg a szélességük) kompenzálják. Akkor miből gondolod, hogy a Yarison részben azért lenne rossz ötlet nagyobb nyomással autózni, mert könnyű?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4023 Dátum: 2012.12.06 10:36:19 »
Technológia?
A két oldalán az a 2-2 Led a nappali menetfény?

A gyári rácsot kiszedtem. A hátsó felén van egy bemélyedés. Ezt kiszerkesztettem, majd egy 3mm vastag fényes, fekete műanyag táblából kivágtam a pontosan oda illő ellendarabot. Ezt aztán fekete pici kötegelővel rögzítettem a gyári rácshoz. Ennyi.

Igen, az a nappali fény. Csak a belső 2 ledet lehet látni a képen, amúgy 5 ledből áll. :)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4024 Dátum: 2012.12.06 10:45:06 »
Ës honnan kapja az áramot a nappali menetfényed?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4025 Dátum: 2012.12.06 13:05:02 »
Először az akkumulátorra volt kötve. Az elektronikája figyeli az akku feszültség emelkedését ill. csökkenését. Amikor megemelkedik a feszültség, akkor bekapcsol, amikor lecsökken(generátor nem tölti) kikapcsol.

Ezt módosítanom kellett, mert a kill-switch miatt guruláskor lekapcsolt. Rendeltem hozzá másik elektronikát, amit a gyújtás kapcsolóra kell kötni, így gyújtáskor felkapcsol, amikor leállítom akkor meg lekapcsol. Persze nekem ez sem jó, mert guruláskor nincsen gyújtás. Így nekem ACC-nél már világít. :)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4026 Dátum: 2012.12.06 19:09:18 »
A gyári rácsot kiszedtem. ...
Ötletes.
Nálam a zárhíd előtti rész alulról és felülről is burkolva van. Nem néztem,hogyan lehet lebontani, egyszerűbb volt kívülről beletennem a polifoam csőhéjat, amit ráadásul könnyebb  is szabályozni. (cserébe kevésbé esztétikus, bár ezen sötétebb csőhéjjal javítani lehetne.)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4027 Dátum: 2012.12.12 16:17:36 »
Kedves uj  Yarisosok!
Mi a tapasztalat, hogy fogyasztanak a benzinesek?

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4028 Dátum: 2012.12.13 07:31:41 »
Amikor hideg, természetesen rosszul. Ha van ideje melegedni, jobban. Ma reggel munkába menet (-10 fok, 24km) 4.7l/100km volt a vége, mármint a kijelző szerint. Szoktam ennél jobbat is, viszont tegnap/előtt sajnos mentünk nagyon rövideket is, 5-6-8km-en nem sikerült 5 liter alá vinni az állandó fagyban, még rövidebben még rosszabb (láttam 7-8 literes átlagokat is), lehetőleg nem is megyek ilyeneket belsőégésű motoros járművel, de néha muszáj vele rövid, városon belüli utakat is tenni cipelés miatt :no:

Legjobb útjaim eddig Mórról hazafele voltak, Balinka-Bodajk fele kétszer is 3.9 lett a vége úgy, hogy a meredek-földutas dombunk simán felvisz 2 tizedet. (A sz@r az, hogy lefele se tudok jó átlagot hozni rajta, hidegen, motorfékkel moderálva a sebességet, hogy egyben és az "úton" maradjunk - motorral simán le szoktam gurulni rajta, még a kulcsot se pöccintem be, a kisebb tömeg kevésbé gyorsul lefele, az egyik irányba kábé pont levisz a helyzeti energiám az aszfaltútig...)

A tank egyébként most 665.8km-nél jár (-3% a gumiméret miatt, nem túl soká cserélem négy évszakos gyári méretűre reményeim szerint), asszem 2 csíkot mutat, bár ez eléggé rapszodikus. Lejtőn parkolásból gyakran kevesebb csíkkal indít, mint amennyivel síkon megérkezek...
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.13 07:34:40 írta alvaro84 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4029 Dátum: 2012.12.13 17:15:13 »
alvaro84, ne viccelj, ezek tök jó értékek  :yes:

Nekem most a legutóbbi 600 km-en 7.5-ös átlag adódott. 70 % város, 30 % országút, nagyrészt tanulóval.

A pozitív rekordom 3.9 liter... Ezt egy Pécs-Fonyódliget távon hoztam össze, nyáron, klíma nélkül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4030 Dátum: 2012.12.13 17:40:40 »
alvaro84, ne viccelj, ezek tök jó értékek  :yes:

Alapvetően ha igaz, amit a mérő ír, akkor nem is vagyok vele elégedetlen kicsit is hosszabb távokon. Azért lehet még javítani :) A rövidekkel nincs sok mit tenni (valamit biztos lehet), ha nem muszáj, inkább megoldom gyalog vagy biciklivel, de hát nem megy ez mindig. Ha cipelni kell, vagy éjszakai gyaloglás ellen van a tök sötét országúton, kénytelen vagyok vele.

Ami még kicsit kínos, az a forgalmas főút (gyakorta járok be a 81-esen), ahol illik azért gyorsabban menni :D De ha nincsenek sokan, az se nagy gáz, meg igyekszem is hamar letérni róla :) Pár perc pluszt megér ez nekem ingázáskor, az ember természetszerűleg áldoz az idejéből a hobbijára.

szerk. ja, és az a fránya 3% mindig ott van... :no:
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.13 17:44:25 írta alvaro84 »

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4031 Dátum: 2012.12.16 07:04:19 »
Na, megvan az első tank. Megtöltöttem klikkenésig, 36.4l-rel, mert legutóbb is így töltöttem - aztán tovább, durván peremig, remélem nem köpött ki sokat, mikor felhabzott... 38.82l lett így a legeslegvége. Ezek szerint mehettem volna még vele bőven :yes:

Ezen még dolgozni kell, mindenesetre. Teresán annyira szépen látszik a belöltő, jól begyakoroltam már a látható szintre tankolást, itt meg ilyen hülye kis billegő lemezke van a képben. Meg persze sötét is volt. De innentől mindig igyekszem telinyomni, azt írtátok, úgy pontosabb :hmmmm:

De a lényeg a lényeg, 4.87l/100km lett a fogyasztás, a gumiméret miatti 3%-kal 748.1km-re korrigálva a 770.5-ös mért távot. Anélkül 4.72 lett volna, az valamivel jobban esne a májamnak, na de majd legközelebb javítok... ha pedig kerül rá gyári méretű gumi, az egészen örömteli lesz - nem lesz rövidítve az áttétel, és nem kell mínuszokat számolgatni.
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.16 07:09:53 írta alvaro84 »

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4032 Dátum: 2012.12.16 07:47:59 »
Na, megvan az első tank. Megtöltöttem klikkenésig, 36.4l-rel, mert legutóbb is így töltöttem - aztán tovább, durván peremig, remélem nem köpött ki sokat, mikor felhabzott... 38.82l lett így a legeslegvége. Ezek szerint mehettem volna még vele bőven :yes:

Ezen még dolgozni kell, mindenesetre. Teresán annyira szépen látszik a belöltő, jól begyakoroltam már a látható szintre tankolást, itt meg ilyen hülye kis billegő lemezke van a képben. Meg persze sötét is volt. De innentől mindig igyekszem telinyomni, azt írtátok, úgy pontosabb :hmmmm:

De a lényeg a lényeg, 4.87l/100km lett a fogyasztás, a gumiméret miatti 3%-kal 748.1km-re korrigálva a 770.5-ös mért távot. Anélkül 4.72 lett volna, az valamivel jobban esne a májamnak, na de majd legközelebb javítok... ha pedig kerül rá gyári méretű gumi, az egészen örömteli lesz - nem lesz rövidítve az áttétel, és nem kell mínuszokat számolgatni.

Szerk. a javításon aktívan dolgozom, tegnap hazafele 4.4 mérőke szerint a zuhogó esőben (isten bizony a 81-es kivételével szinte mindenhol 50 alatt mentem, de nem nagyon jön be nekem ez az überlassú pille-lábú műfaj, meg túl hosszúak is az emelkedők errefele, egy idő után muszáj nyomni a gázt rajtuk), 3.95 munkába jövet reggel, ködben, vizes úton, de már eső nélkül. Tök üres volt a 81-es, nyugodtan tudtam 50-70 között pulse&glide-olni... meg igazából errefele nettó lejt is egy kicsit. A 3.95 már matekkal jött ki, összeadtam 2 "tripet", leállítva a motort közbejött pirosnál (és ezzel nullázva a mérőt).

Bezzeg a múltkor hazafele lett 4.0 egy tripátlag - igaz, másik útvonalon, anyáméktól. Ha megint jól lehet látni, járok még arra...

....és persze minden 3%-kal rosszabb, még mindig...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4033 Dátum: 2012.12.16 08:15:35 »
De a lényeg a lényeg, 4.87l/100km lett a fogyasztás, a gumiméret miatti 3%-kal 748.1km-re korrigálva a 770.5-ös mért távot.
Valójában te megtetted azt a 770.5 km-t  ;) ... A kerekek (és a motor) annyit forogtak, mintha megtetted volna, ugye. Ezért nem is szoktam én ezzel a korrigálgatással foglalkozni. Amit a km-számláló kiír, azt az adatot veszem figyelembe, oszt slussz.

Persze ne érts félre, matematikailag abszolút korrekt, ahogy eljársz  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4034 Dátum: 2012.12.16 09:22:22 »
Valójában te megtetted azt a 770.5 km-t  ;) ... A kerekek (és a motor) annyit forogtak, mintha megtetted volna, ugye.

Én nem tettem meg, csak a motor meg a kerekek :ph34r: Azzal, hogy haszontalan "meddő teljesítmény" (fölös pörgés) keletkezik a leáttételezés miatt, én nem mozgok egy centivel se többet, mikor benne ülök :ph34r: Márpedig az autót azért tartjuk hogy a lusta hátsónkat (meg a cuccainkat) A-ból B-be mozgassa :1eye: :D

Szerk. de igazából azért csinálom, mert különben úgy érezném, hogy csalok. Azt írhatnék a netes logokba, amit akarok, de magamat annyira nem könnyű becsapni.

(szerk. na, most megjelenik az aláításom...?)
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.16 09:31:48 írta alvaro84 »