Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 921473 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3285 Dátum: 2011.04.17 16:32:16 »
Mert minden motor a legnagyobb teljesitmenynel a felso fordsz tartomanyban altalaban dusitja az uzemanyagot a dugattyu hutese miatt. Ezzel egy picit a teljesitmeny is no raadasul.
Emiatt yaris 1.0 175-180 (11l) korul mar tobbet eszik mint egy 1,3 ami ott meg csak 90% korul dolgozik. De csak erre a sebre igaz ez.
Alatta mondjuk az 1,3 as sem fogyaszt sokkal tobbet, de ez a hosszabb attetel miatt van. Az egyszeruseg kedveert nezzuk a ts-t. Annak ugyanolyan rovidek az attetelei mint az 1.0nak. Mindenhol tobbet fogyaszt kivetel 180 nal. Itt kb egy literrel kevesebbet. Valo igaz h a kerekei is szelesebbek, de ugyanolyan kerekekkel is ugyanez lenne a helyzet.
Emiatt sem szeretem, amikor vegsebessegnel hasonlitjak ossze autok fogyijat, a muszaki feltetelek miatt ez nem egeszen mervado. 10%-al a vegseb alatt mar lehet nezegetni, az teljesen okes.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3286 Dátum: 2011.04.17 16:57:30 »
Ja, igen, ez így tiszta  :yes:

Mondjuk, nekem 180-nál közel 14 litert írt ki a pillanatnyi, folyamatos padlógáz mellett persze.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3287 Dátum: 2011.04.17 17:02:04 »
Ja, igen, ez így tiszta  :yes:

Mondjuk, nekem 180-nál közel 14 litert írt ki a pillanatnyi, folyamatos padlógáz mellett persze.

Lehet, eleg regen probaltam, de a nagysagrend kb ennyi.


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3288 Dátum: 2011.04.17 19:21:22 »
Ja, igen, ez így tiszta  :yes:

Mondjuk, nekem 180-nál közel 14 litert írt ki a pillanatnyi, folyamatos padlógáz mellett persze.

Lehet, eleg regen probaltam, de a nagysagrend kb ennyi.

Talán utoljára akkor hajtottad meg az autódat, amikor lenyúlták a csárda parkolójából a TSport kerekeket... Hogy rohadna le a keze...
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3289 Dátum: 2011.04.19 17:04:32 »
Volt ugye a múlt héten ez a légtömegmérő-tisztítós & gyertyacserés akcióm. Ami az autó áramtalanításával, és ezáltal ECU resettel is együtt járt (közel egy órán keresztül lenn volt az akkusaru).

Xanyi írta, hogy utána számíthatok rá, hogy az első pár tíz km-n az autó nem egészen ugyanúgy fog viselkedni, amíg "betanul" az ECU. Hát, én különösebb furcsaságot nem éreztem; viszont a fogyasztáson tényleg meglátszott a dolog!

Ugyanis az első 30 km-re 6.9-es átlagom jött ki  :hmmmm: ! Ami aztán, az azóta (ugyanazokon az útszakaszokon, ugyanolyan stílusban, kb. ugyanolyan hőmérsékletek mellett) megtett újabb 50 km alatt, már lement 6.4-re  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3290 Dátum: 2011.04.19 18:03:22 »
30 kilóméterre nincs értelme fogyasztási átlagot számolni, mert 1 pirostól kigyorsítás 2-3 tizedet változtathat a fogyasztáson, mint ahogy egy 150 méteres gurulás is... Szóval szerintem nem feltétlenül okozta ezt az ECU betanulása.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3291 Dátum: 2011.04.19 20:53:35 »
OK, nyilván csak véletlen egybeesés  :szemez: ... Korábban nyoma sem volt ilyen fél literes "ugrásnak", de ettől még, természetesen, csakis véletlen egybeesés lehet  :yes: ...  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3292 Dátum: 2011.04.19 23:54:46 »
Nem egészen értem a válaszod miértjét, én csak felvetettem, hogy mondjuk adott szakaszon elengedtél a zebrán egy gyalogost plusz kaptál egy extra pirosat, az okozhat ilyen kiugrást rövid távon, ezért nem túl reprezentatív eredmény.
Viszont ettől függetlenül egyetlen szóval sem mondtam, hogy ne lehetne igazad ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3293 Dátum: 2011.04.20 00:58:41 »
A válaszom miértje, hogy ezekkel az esetleges befolyásoló tényezőkkel én is tisztában vagyok, és ha úgy gondolnám, hogy ilyesmi okozhatta az eltérést, akkor nem írtam volna le az egész sztorit  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3294 Dátum: 2011.04.24 18:42:15 »
OMV MaxxMotion 95
Ez nem a reklám helye , de ajánlom mindenkinek. Eddig is ennél a kútnál tankoltam, csak a sima 95-öst. Sok szépet ígérnek....De nekem bevált!Már mentem vele 700 km-t. A régi benzin már kiment az autóból, mert szinte üres tankba tettem. A fogyasztásom Kb 2-3 dl-rel csökkent és érezhetően nyomatékosabb az autó.Nem csak bebeszélem , hanem így is van.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3295 Dátum: 2011.04.24 19:19:50 »
OMV MaxxMotion 95
Ez nem a reklám helye , de ajánlom mindenkinek. Eddig is ennél a kútnál tankoltam, csak a sima 95-öst. Sok szépet ígérnek....De nekem bevált!Már mentem vele 700 km-t. A régi benzin már kiment az autóból, mert szinte üres tankba tettem. A fogyasztásom Kb 2-3 dl-rel csökkent és érezhetően nyomatékosabb az autó.Nem csak bebeszélem , hanem így is van.
És mennyivel drágább mint a sima 95-ös?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3296 Dátum: 2011.04.24 19:39:34 »
A régi benzin már kiment az autóból, mert szinte üres tankba tettem. A fogyasztásom Kb 2-3 dl-rel csökkent és érezhetően nyomatékosabb az autó.Nem csak bebeszélem , hanem így is van.
És mennyivel lett magasabb a kinti hőmérséklet azóta, hogy az új benzint használod  :hmmmm:
Mennyivel nőtt a motor nyomatéka a műszeres mérés szerint?

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3297 Dátum: 2011.04.25 08:51:10 »
OMV MaxxMotion 95
Ez nem a reklám helye , de ajánlom mindenkinek. Eddig is ennél a kútnál tankoltam, csak a sima 95-öst. Sok szépet ígérnek....De nekem bevált!Már mentem vele 700 km-t. A régi benzin már kiment az autóból, mert szinte üres tankba tettem. A fogyasztásom Kb 2-3 dl-rel csökkent és érezhetően nyomatékosabb az autó.Nem csak bebeszélem , hanem így is van.
És mennyivel drágább mint a sima 95-ös?
Itt nálunk 8 Ft a különbség

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3298 Dátum: 2011.04.25 09:01:32 »
A régi benzin már kiment az autóból, mert szinte üres tankba tettem. A fogyasztásom Kb 2-3 dl-rel csökkent és érezhetően nyomatékosabb az autó.Nem csak bebeszélem , hanem így is van.
És mennyivel lett magasabb a kinti hőmérséklet azóta, hogy az új benzint használod  :hmmmm:
Mennyivel nőtt a motor nyomatéka a műszeres mérés szerint?
Természetesen nem a téli fogyasztáshoz viszonyítom......Lassan öt éves az autó , de még soha nem volt ilyen alacsony a fogyi.A valaha tapasztalt legjobb fogyasztáshoz mérem./Normál használatra gondolok,nem "dúrvázásra"/ Kb 1,5 éve nem is változtattam semmit az autón és a vezetési stílusom is változatlan.
Műszeresen nem mérettem a nyomatékot,de tartom magam annyira tapasztaltnak, hogy ezt megítéljem :innocent:

TSityu

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3299 Dátum: 2011.04.25 20:15:24 »
Műszeresen nem mérettem a nyomatékot,de tartom magam annyira tapasztaltnak, hogy ezt megítéljem :innocent:

Sajnos az érzés és a valóság nem mindig fedi egymást, de, ha úgy érzed akkor az már fél siker.  :D