Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 915992 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2985 Dátum: 2010.12.30 08:21:16 »
Hol tudnék utánanézni az általad használt motormelegítőnek?
Pl. ITT

A fedkomp nálam 1-2 decivel kevesebbet mutat, mint ami tankolással kijön.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.30 08:26:08 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2986 Dátum: 2010.12.30 19:14:03 »
:szemez: és ez a motormelegítő is jó ám! :yes:
Hol tudnék utánanézni az általad használt motormelegítőnek?
egy telefon a márkaszervizbe...nem tudom,h gyártják-e még a Tiédhez, de más a motorkódja a tiédnek, meg más az enyémnek, lehetséges,h másmilyen típusú motormelegítő kell!

OFF! leszilaci Te Balatonfűzfőn laksz? ON!
nem, fóton lakom.
balcsin csak nyaralónk van(de szeretnék ott élni, lakni :) )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2987 Dátum: 2010.12.30 19:21:25 »
Pont amiatt futottam több kört is, hogy Yaris I-hez létezik gyári előmelegítő, a Yaris II-höz nem, pedig a blokk kódja ugyanaz.
Aztán valaki lefotózta a gyári cuccát, onnan láttam meg hogy a svéd Calix gyártja ezeket és a honlapjuk szerint ugyanúgy jó a II-eshez is (igaz az enyém benzines, egy dízelhez utána kell nézni). Egy helyi forgalmazónál megvettem és mivel garis még a kocsi, márkaszervizben rakattam bele, 40e-ből kijött szereléssel együtt. A lökhárítót le kellett venni, viszont beszerelés sokkal egyszerűbb volt így, a fagydugó is hamar kijött.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2988 Dátum: 2010.12.31 01:27:33 »
Veszpremi markaszervizt hivd, eleg ritkan keresgelnek itthon ilyet nem nagyon vannak mashol kepben. Ott is csak azert, mert mar rendeltunk parat. Nyugodtan rendeld meg azt az 1 felet amit tudnak, az jo lesz 1,3 versohoz. Harmincvalahanyezer korul van a gyari, leszilaci talan pontosabbat tud mondani. Beszerelest kerdezd meg toluk, vagy tudok segiteni. Amugy Te hol vagy helyileg?
Ma 5 ora allas utan (kivetelesen) hidegen indultam, 6 km utan aludt el a lampa (60C) ekkor meg alig jott langyos levego, olyan 8 km utan kezdett vmit melegedni a belepo levego, de ekkor meg boven a kormanyra fagyott a kezem. Kint -6 fok volt.
Ehhez kepest elomelegitovel szinte azonnal jon a meleg. Bruuu borzalmas elmeny volt.


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2989 Dátum: 2010.12.31 11:25:42 »
6km? Ilyen sok? Csillaggarázsban állt a kocsi? Vagy az extrém alacsony fordulatszám miatt melegszik ilyen nehezen?
Nekem garázsból indulva 2-3 km elég volt korábban, most a motorelőmelegítővel ebben a hidegben max 1km kell.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2990 Dátum: 2010.12.31 13:39:50 »
Azert nem mindegy, hogy minusz 6 vagy mondjuk +4, a ketto kozott eppen 10 fok kulonbseg van es igy telen eszre sem vesszuk, hiszen mindketto "hideg" :)
Kint allt az utcan, es 5 ora alatt csont hidegre hul minden. Hideginditas utan nem szoktam alapjaraton menni, az elso 1 km az 1500-2000 korul tellik, csak ezt kovetoen engedem 1500-1200 koze. 1100-1000 ala kizarolag akkor amikor mar nem eg a kek lampa. Remelem ezen a telen ez volt az utolso hideginditasom :d

Fogyasztas es hideg kapcsolatarol csak annyit, hogy most pont olyan kinlodva megyek 3-at hosszutavon, mint nyaron kettot. A nemet " kinek a szelesebb a kereke " forumokon meg buszken irjak, hogy " nekem nem eszik tobbet a 2 merettel szelesebb nyari kerekkel, mint a virsli telivel. Ergo a szeles gumi nem okoz tobbletfogyasztast... Dehogy  [rohog]


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2991 Dátum: 2010.12.31 13:57:20 »
Igen, a garázs melegebb. nincs szél sem. Itt cirka 0-1 fok táján van a garázs, ami még mindig bőven melegebb mint kint.
Úgy szoktam csinálni az indítást, hogy a garázsból kitolom a kocsit és ekkor ülök be és indítok. Egyből kitolatok a kapun, becsukom, ez még egy perc sincs. Az utca lejtős, így kettesben gáz nélkül lecsordogálok a végéig. 2000-nél felkapcsolok és nagyjából 1500 körl tartom, ez ötödikben cirka az 50-et jelenti óra szerint.

A szélesebb gumi nem rosszabb, csak 5-6 bar-t bele kell fújni [rohog], oszt csak nem pukkad el :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2992 Dátum: 2010.12.31 14:42:16 »
Úgy szoktam csinálni az indítást, hogy a garázsból kitolom a kocsit....

Mindig tudtam, hogy komoly ember vagy  :D ;) :flowers:

Nemreg talatam egy tesztet az eldurranast teszteltek. Hasznalt oreg szemelyauto guminal 13 bar korul volt, ujnal 20. Csak szeles gumi felfujva, jon egy keresztborda es eltorik a mi bordank :d Ez a 4,5 amivel most jarok is mar borzaszto az uthibakon. Lehet h visszamegyek 4-re, es majd nyaron probalkozom nagyobb nyomassal. Ilyenkor a gumi oldalfala is kemenyebb a hidegtol, a gatlokrol nem is beszelve....johetne mar a tavasz :)


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2993 Dátum: 2010.12.31 17:42:15 »
Az utcára csak azért nem tolom ki mert az túl macerás lenne. Pedig akkor legurulhatnék az utca elejéig vagy 200m-t, és csak ott indítanám be. :D
Hát én csak 2,5 bar-ig fújtam fel a gumikat, de ebben a hidegben itt a városi vacak utakon kicsit már érezni lehet hogy kemény, de elviselhető. Aham, jöhetne és vissza a nyári gumik.  :flowers:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

balu232

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
  • Yaris Verso 1.3 vvt-i 2001
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2994 Dátum: 2010.12.31 20:27:20 »
Veszpremi markaszervizt hivd, eleg ritkan keresgelnek itthon ilyet nem nagyon vannak mashol kepben. Ott is csak azert, mert mar rendeltunk parat. Nyugodtan rendeld meg azt az 1 felet amit tudnak, az jo lesz 1,3 versohoz. Harmincvalahanyezer korul van a gyari, leszilaci talan pontosabbat tud mondani. Beszerelest kerdezd meg toluk, vagy tudok segiteni. Amugy Te hol vagy helyileg?
Ma 5 ora allas utan (kivetelesen) hidegen indultam, 6 km utan aludt el a lampa (60C) ekkor meg alig jott langyos levego, olyan 8 km utan kezdett vmit melegedni a belepo levego, de ekkor meg boven a kormanyra fagyott a kezem. Kint -6 fok volt.
Ehhez kepest elomelegitovel szinte azonnal jon a meleg. Bruuu borzalmas elmeny volt.
Nekem is hasonló a tapasztalatom a hideg indulásról. :S
Ezt az ajánlatot kaptam érdeklődésemre egy webáruháztól:

DEFA motor előmelegítő alapszett (motor előmelegítő elem + alap kábelkészlet) ára: 37.790  Ft .  /fűtőelem 22.000 Ft/
BESZERELÉSI ÁBRA   /kattintson a linkre a képes beszerelési utasítás megtekintéséhez/
CALIX  típusból az alapkészlet ára : 44.139 Ft.       /fűtőelem 26.770 Ft/
BESZERELÉSI ÁBRA
Mindkét rendszer fagydugó helyére illeszthető előmelegítő fűtőelemet tartalmaz   A feltüntetett árak bruttó árak.

Természetesen leszállítjuk Önnek csak a fűtőelemet is,de garancia csak a gyári kábelkészletekkel beszerelt termékekre vonatkozik, (ez jelen esetben  DEFA +15.790 Ft lenne) kérem fontolja meg.

Mindkét rendszer előnye, hogy bővíthető utastér előmelegítő ventilátorral, beépíthető akkutöltővel, távirányítóval akár utólag is.A megrendeléstől számítva a CALIX termék kb. 3-4 hét alatt érkezik meg.(DEFA kb.2 hét).Postázási költség 1.980 Ft lenne /48.020 Ft-ig/.


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2995 Dátum: 2011.01.01 11:02:57 »
Figyusz, előkotortam a számlát, 2010 áprilisában vettem a Calix-ot itt Győrben a következő áron:
RE 340 Fűtőbetét: 18 430 Ft
MKMS 1525 Kábelszett: 14 845 Ft (a motortéri kábel 1,5m-es, ez hosszabb mint amit az I-eshez előírnak).
Így összesen 33 275 Ft-ba került, ami bruttó ár már!
Ebben a boltban vásároltam, esetleg hívd fel majd őket.
A honlap szerint a fűtőbetét bruttó 21 563 Ft, a kábel 16 450-nél kezdődik. Hát nem kicsit drágább lett rövid idő alatt (lehet az árfolyamváltozások miatt), de még így is lényegében a DEFA árával megegyezik.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2996 Dátum: 2011.01.02 21:02:14 »
A 450ft benzináron ugyanilyen költséghez 2.5 literes éves átlagot kell mennem, ez egy 30-40%-os forgalomcsökkenés esetén nem utópia.
Szerintem nem lenne ekkora forgalomcsökkenés... Olvastam, hogy a MOL tavaly vmi 10 %-al kevesebb üzemanyagot adott el, mint tavalyelőtt; ami jelentős csökkenés, de kvázi biztosan nem azt jelenti, hogy a forgalom is ennyit csökkent volna, mert jól láthatóan takarékosabban vezetnek az emberek.

Egyébként kíváncsi lennék, milyen fogyasztást tudnál elérni az én standard városi útvonalamon (meló-otthon), az én autómmal (tehát adott kerékmérettel, olajjal stb.), a jelenlegi körülmények között. Mert az utóbbi időben adódó 7-8 literes városi átlagaim talán ijesztően hangzanak, de higgyétek el, még ez is úgy jön ki, hogy amennyire lehet, igyekszem a fogyasztásra odafigyelve vezetni (előrelátóan, lendületet kihasználva, korán felkapcsolva stb). De a dombokon ugye fel kell menni, és a hideg is adott... Szóval tényleg érdekelne, hogy te mit tudnál kihozni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2997 Dátum: 2011.01.02 21:09:27 »
Ma 5 ora allas utan (kivetelesen) hidegen indultam, 6 km utan aludt el a lampa (60C) ekkor meg alig jott langyos levego, olyan 8 km utan kezdett vmit melegedni a belepo levego, de ekkor meg boven a kormanyra fagyott a kezem. Kint -6 fok volt.
Ez milyen terepen/forgalomban történt?

Nekem, az előbbi hsz-omban említett melóhely-otthon viszonylatban, eddig a legnagyobb hidegben (mínusz 8-9) sem kellett több, mint 3 km a kék lámpa kialvásához. Mire célhoz érek (4.7 km), már javában ontja a fűtés a meleget. De persze a történethez hozzátartozik, hogy mindjárt az első fél km-en belül meg kell másszak egy elég nagy dombot  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2998 Dátum: 2011.01.02 21:11:52 »
Az utca lejtős, így kettesben gáz nélkül lecsordogálok a végéig.
Sajnos amíg hideg a motor, a vezérlés gázt ad motorféken is... Úgy vettem észre, hogy ilyen kis, ketteshez tartozó tempónál, hideg motornál majdnem mindegy, hogy motorfékkel vagy üresben gurulok - hasonló pill.fogy. értékeket ír ki a fedkomp.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2999 Dátum: 2011.01.02 21:13:24 »
Hát én csak 2,5 bar-ig fújtam fel a gumikat, de ebben a hidegben itt a városi vacak utakon kicsit már érezni lehet hogy kemény, de elviselhető. Aham, jöhetne és vissza a nyári gumik.  :flowers:
Hány fok volt, mikor felfújtad 2.5-re? Mérd meg mínuszokban - meg fogsz lepődni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )