Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 916045 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2610 Dátum: 2010.04.29 19:57:07 »
Találtam még egy "tartalékot":tempomat!
Most két napon ,ugyanazon a"munkábameneten",ahol csak lehetett (kb.90%-ban),használtam a tempomatomat.
Másnap megkiséreltem "lábbal"ugyanazt a menetet: mínusz 0,2-0,3 l lett a tempomat javára.Persze ez nem egy teljesen "egzakt" mérés,de a tendencia biztosan jó.
Megfigyeltem,hogy olyan finoman lehetelen lábbal gázt adagolni,ahogy az elektronika teszi:minél kisebb a sebességkülönbség,annál kevesebb gázt ad,pontosan követve a gyorsítási igényt.Ez lábbal lehetetlen,persze ha tartani akarjuk a sebességünket.
Próbáljátok ki.Nálam bejött. :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2611 Dátum: 2010.04.29 20:08:39 »
Ráértem, csináltam egy jót: 1030KM=52.5Lit
Ha a Lex-en nem nézne ki morbidul az ecopia, elkérném valamelyik mestertől egy körre, vajon menyit számítana a 225helyett ?
azért az 5literes átlag szép egy 180 lovas, 1.6 tonnás luxustól :) pláne ilyen széles gumikon!

na ha valamin, akkor azon a vason furán állna a 145/80r14 :D
-átmérőben picit kisebb, mint ami kellene rá, és
-76T jelzésű az ecopia, ami 4*400=1600kg-ig lenne jó, aztán
-nehezen találnánk olyan keskeny felnit(4,5"-5"), ami az is220d körosztójához (5x114,3) jó, és még az ET is megfelelne :hmmmm:

DE

nem ám ez a legnehezebben megoldható probléma ::)
hanem az,h olyan ez, mint vmi szemét drog: ha egyszer kipróbálod, rákattansz :D

nem is értettem,h Zénóka miért nem adta kölcsön egy próbahétre az Ő szettjét...arra a hétre meg simán odaadtam volna a TTE kerekeket bridgestone b250 165/65r15-ben, vagy ott állt a garázsban a michelin energy 155/80r13

de nem adta :D viszont "az egekig magasztalta". én meg csak irigykedtem  :innocent:

már értem  [rohog] és én is nehezen adnám oda  :wub:
sőt...találkozókra sem szívesen rakom fel a TTE felniket :helpsmilie:

az a tudat,h 3-4 decivel jobbat lehet menni a 165 széles gumihoz képest SIMÁN háttérbe szorítja azt,h a TTE felni szép :sorcerer:
----------
itt a jó idő. 350km után 3,7l/100km-en áll a BC :whistling:
dudáljon, villogjon, a mögöttem jövő, akkor is nagyon jó élmény a "durvázás"  :tt2:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2612 Dátum: 2010.04.29 22:49:56 »
Pontos méréshez mindig UGYANADDIG kell tölteni a tankot. Mindegy, hogy meddig, csak ugyanaddig legyen mint az azt megelőző tankolásnál :)

A legpontosabb eredményt az ugyanazon pisztolyból első kattig töltés (ez feltételezi, hogy ugyanúgy áll/dől az autó). Csak ugyanannyira legyen betéve a pisztoly. Ez megközelítőleg 1 decin belüli, azaz +-0,5 deciliter értéket ad.
De vajon tényleg lehet arra számítani, hogy a pisztoly ugyanakkor fog lekattanni? Ezért tartom bizonytalannak ezt a metódust. Na persze a csurig tankolósdi sem halálpontos; ha pl. 5 fok helyett 25 fok van, már nem ugyanannyi fog menni ugyanabba a tankba, nyilván.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2613 Dátum: 2010.04.29 22:54:21 »
dudáljon, villogjon, a mögöttem jövő, akkor is nagyon jó élmény a "durvázás"  :tt2:
Remélem, ezt most nem komolyan írtad  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2614 Dátum: 2010.04.30 00:30:41 »
azért írtam az előbb +-0,5 decit, mert próbáltam. Ugyanaz a pisztoly ekkora hibán belül mindig ugyanakkor kattan le. Akkor is, ha háromnegyedig volt a tank, akkor is ha porzott.
a tavalyi fogyiverseny előtt tesztelgettem sok tankoláson keresztül pont azért, hogyan mérjünk.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2615 Dátum: 2010.04.30 09:19:19 »
Akkor ez tényleg jó módszernek tűnik  :yes: ... Azért én maradok a "csurig tele" metódusnál, úgy tényleg nagyobb a hatótávolság is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2616 Dátum: 2010.04.30 10:04:55 »
Leszilaci köszi képeket. Hát ez tényleg nagyon virsli még a 175 mellett is, ami (apósom kangoo-ján ha jól emlékszem ilyen van) szintén nagyon vékonyka. De elhiszem, hogy rá lehet kattanni teljesen.

Én még kezdő vagyok, de már március óta nem mentem kb 110-nél többet, pedig minden nap autópályán megyek (kamionok mögött kullogok :D),.

Ugyanakkor engem még nagyon idegesít, ha mögöttem feszkóznak, mert a megengedett sebességgel megyek országúton, de nagy mutogatás még nem vót.

650 km után 5.4-en állok. 3 ezer km múlva új olaj remélem hoz egy kicsit a konyhára. Meg nekem olyan változat van (sol), amin mindig ég a lámpa, az is sajna levesz egy picit nem? Szal bennem van még 1-2 deci :devil:

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2617 Dátum: 2010.04.30 11:02:01 »
dudáljon, villogjon, a mögöttem jövő, akkor is nagyon jó élmény a "durvázás"  :tt2:
Remélem, ezt most nem komolyan írtad  :helpsmilie:
de

ha 90-100-as táblánál 70-nel megyek, és van még 1-2 gyorsítósáv(szemből nem jön senki..vagy ha igen, az régen rossz,m a szalagkorlátot keresztülvágta), akkor egyáltalán nincsen lelkiismeretfurdalásom,m ő olyan béna,h nem képes sávot váltani.

nem érdekel, ha "legyőz", és próbál csúnyán benézni a lesötétített oldalablakon :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2618 Dátum: 2010.04.30 11:19:03 »
dudáljon, villogjon, a mögöttem jövő, akkor is nagyon jó élmény a "durvázás"  :tt2:
Remélem, ezt most nem komolyan írtad  :helpsmilie:
de

ha 90-100-as táblánál 70-nel megyek, és van még 1-2 gyorsítósáv(szemből nem jön senki..vagy ha igen, az régen rossz,m a szalagkorlátot keresztülvágta), akkor egyáltalán nincsen lelkiismeretfurdalásom,m ő olyan béna,h nem képes sávot váltani.

nem érdekel, ha "legyőz", és próbál csúnyán benézni a lesötétített oldalablakon :lol:
OK, a leírt szituban tényleg nem gáz. Irányonként többsávos úton én is magasról tojnék rá  :) ... Azt hittem, "sima" országútra értendő a dolog. Mert az nem lenne kóser. De így OK  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2619 Dátum: 2010.04.30 11:53:44 »
OK, a leírt szituban tényleg nem gáz. Irányonként többsávos úton én is magasról tojnék rá  :) ... Azt hittem, "sima" országútra értendő a dolog. Mert az nem lenne kóser. De így OK  :yes:
ezt az útvonalat teszem meg naponta 2szer.
23km-ből, több mint 16km-en 2*2sávos út
átlagsebesség 40km/h körül van a bc szerint...és nem 2 rendőrlámpánál kell megállni :(

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2620 Dátum: 2010.04.30 21:51:52 »
Találtam még egy "tartalékot":tempomat!
Most két napon ,ugyanazon a"munkábameneten",ahol csak lehetett (kb.90%-ban),használtam a tempomatomat.
Másnap megkiséreltem "lábbal"ugyanazt a menetet: mínusz 0,2-0,3 l lett a tempomat javára.Persze ez nem egy teljesen "egzakt" mérés,de a tendencia biztosan jó.
Megfigyeltem,hogy olyan finoman lehetelen lábbal gázt adagolni,ahogy az elektronika teszi:minél kisebb a sebességkülönbség,annál kevesebb gázt ad,pontosan követve a gyorsítási igényt.Ez lábbal lehetetlen,persze ha tartani akarjuk a sebességünket.
Próbáljátok ki.Nálam bejött. :clap:

Én pont az ellentetjéről tudnék beszámolni, nekem néha nagyon durván meg rántja az autót a tempomat.
Én úgy gondolom, hogy finomabban tudom neki lábbal adagolni.
Fogyasztásban viszont nem tudnék különbséget tenni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2621 Dátum: 2010.04.30 22:17:12 »
Tempomat: én úgy tapasztaltam, hogy lábbal lehetséges valamivel alacsonyabb fogyasztást kihozni, mint tempomattal. De ehhez nagyon oda kell figyelni (jóval többről van szó, mint a sebesség egyszerű tartásáról), ami hosszú távon meglehetősen fárasztó, és a különbség így is meglehetősen kicsi lesz. Úgyhogy én inkább használom a tempomatot, ha lehet. Az Avensisé elég finoman működik; az egyetlen furcsasága, hogy emelkedő után sík vagy lejtős szakaszra érve jócskán (akár 10 kmh-val) a beállított érték fölé gyorsít, mire "észreveszi magát" és elveszi a gázt (ezt leginkább pl. a 66-os úton a Sásd és Oroszló közötti "hullámvasúton" lehet tapasztalni).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2622 Dátum: 2010.05.01 17:58:56 »
Találtam még egy "tartalékot":tempomat!
Most két napon ,ugyanazon a"munkábameneten",ahol csak lehetett (kb.90%-ban),használtam a tempomatomat.
Másnap megkiséreltem "lábbal"ugyanazt a menetet: mínusz 0,2-0,3 l lett a tempomat javára.Persze ez nem egy teljesen "egzakt" mérés,de a tendencia biztosan jó.
Megfigyeltem,hogy olyan finoman lehetelen lábbal gázt adagolni,ahogy az elektronika teszi:minél kisebb a sebességkülönbség,annál kevesebb gázt ad,pontosan követve a gyorsítási igényt.Ez lábbal lehetetlen,persze ha tartani akarjuk a sebességünket.
Próbáljátok ki.Nálam bejött. :clap:

Én pont az ellentetjéről tudnék beszámolni, nekem néha nagyon durván meg rántja az autót a tempomat.
Én úgy gondolom, hogy finomabban tudom neki lábbal adagolni.
Fogyasztásban viszont nem tudnék különbséget tenni.


Lehet,hogy a tempomat "hangolása"hagy kivánnivalót?Nálam ez nagyon finoman működik:Minél kisebb a beállított érték és a pillanatnyi érték között a különbség,annál kevesebb "gázt"ad az elektronika!Ez lábbal érzékelhetetlen.Soha nem "ránt".
Még egy dolog:az általam leírtakat persze normális vezetési stílusra értettem,vagyis semmi trükközés,mint pl.nullában gurulás, 60-as-70-es tempó stb.A kísérlet tulajdonképpen az én vezetési stílusomat minősítette,a tempomat ellenében! :wub:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2623 Dátum: 2010.05.03 14:52:02 »
Kicsit ertetlenul allok a heten osszehozott fogyasztasomhoz. Eddig stabilan 6.5 - 7.5 kozott volt. Hetvegen teletankoltam a megszokott benzinnel (!!!nem megszokott kutnal). Ma arra lettem figyelmes, hogy 8.1-et mutat a BC...  :eek:
Voltunk erre-arra. Probaltam minden fokozatban 2000 alatt elvaltani. Osszesen fel liternyit sikerult lejebb vinni a BC altal mutatott erteket. Kereknyomast is megneztem. 2.2 felett volt. Felfujtam 2.4 fole.

Ez a 8 koruli ertek csak azert fura, mert elotte a 7.5 csak olyankor jott ki amikor kicsit jobban porgettem (esetleg telen -15 fokban). Most meg ovatosan 2000 alatt tartva sem sikerult osszehozni  :no:.

Ennyit szamitana az esetlegesen rosszabbminosegu benzin? Ugyanaz ment bele mint eddig, csak helyileg masik toltoallomasnal...   :ph34r:

Nem tudom mért de a 2éve ~dlre pontos fogyi mérőm most 6dl el többet mutatott mint ami fogyiból kijött. vagy én írtam el a km állást legutoljára vagy a fogyi mérő meghülyült. Sajnos lassan derül ki ~500kmenként tankolok ami ~2hét, de nem szokásom elírni....


Kiderítettem a turpisság okát, eddig mindig úgy ment, hogy reggel garázsból ki, aztán utána mivel dombon lakok ~4kmet gurul a kocsi alapjáraton max 50km/hval (többet nem merek 40km/h ki van táblázva) ezután a domb alján jellemzően piros és újabb 1+perc alapjáraton.

Na 3hete azt játszom, hogy kigurulok a garázsból, utána motort kikapcsolom és így alapjáraton se megy a motor 4kmet +xpercet pirosnál. Ezen esetben a kmora pörög, DE az átlag fogyasztás számláló nem megy lejjebb semmit, hiába nulláztam nemrég. Azaz ha nem megy a motor nem számol! És így persze tankolásnál nem is egyezik, egyezhet a fogyasztás +-1dlre ahogy az korábban volt.

így az alacsonyabb érték volt a helyes fogyasztás, azaz legutolsó 70%város(Pécs), 30% országút átlaga 4.8l/100km lett, a mostani 100% Pécs(munkahely 10km oda+du 10km vissza) 5.1l/100km.

Tegnap zártam a téli félévet 6l/100kmes átlaggal futott a kocsi. Ez 90%város 10kmes távokkal)

Ja és tudom, hogy csak 3-4fékezésre elegendő fékrásegítés van motor nélkül....  :tt2:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2624 Dátum: 2010.05.03 15:01:20 »
Igen, pont erről beszélgettünk a tavaszi talin is, hogy a Yaris nem számolja a fogyit ilyenkor, csak a km óra megy.  :yes: