Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 921618 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2535 Dátum: 2010.04.24 00:13:56 »
Százalékban "csak" 5-6 - ez nem hangzik soknak, ugye? Viszont nagyon más érzés 7.6 helyett 8.1-et látni a fedcompon. Nagyon-nagyon más. Legalábbis nekem biztosan. "Hetet fogyaszt" vs. "nyolcat fogyaszt", hogy érthető legyen, mire is gondolok  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2536 Dátum: 2010.04.24 07:33:40 »
Százalékban "csak" 5-6 - ez nem hangzik soknak, ugye? Viszont nagyon más érzés 7.6 helyett 8.1-et látni a fedcompon. Nagyon-nagyon más. Legalábbis nekem biztosan. "Hetet fogyaszt" vs. "nyolcat fogyaszt", hogy érthető legyen, mire is gondolok  :sorcerer:
Igen, elhiszem hogy teljesen más érzés. Nekem is fura például, hogy az átlagfogyasztás mérő 5 litert jelez ki, ha átkapcsolok a pillanatnyira, akkor egy enyhe emelkedőnél is felmegy 7-8-9 literre akár és olyankor önkéntelenül is elveszem a gázt, hogy az autó sebességet veszt.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2537 Dátum: 2010.04.24 12:20:18 »
Palack: sajnos az új gumik nálam is párezerig megemelik a fogyasztást, 5-6% stimmel.
Behajtott tükrök miatt no para....  Egyetértünk nincs rá szükség mindig.  Én már azt nem merem leírni mikor volt utoljára kihajtva  ;) :D

Vili: Neked a 4,9 5,1 helyett az mekkora távon adódott?


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2538 Dátum: 2010.04.24 12:23:43 »
Palack: sajnos az új gumik nálam is párezerig megemelik a fogyasztást, 5-6% stimmel.
Behajtott tükrök miatt no para....  Egyetértünk nincs rá szükség mindig.  Én már azt nem merem leírni mikor volt utoljára kihajtva  ;) :D

Vili: Neked a 4,9 5,1 helyett az mekkora távon adódott?
Zénóka, cirka 6,5km-en. De nagyon kicsi az eltérés, mert visszafelé jövet az utcánk elején még 4,9 volt, mire a 200m-es emelkedőn feljöttem, akkor lett belőle 5,1. Egyébként ma 1,5 órát ment az előmelegítő, így a hengerfejen is érezhető volt már a meleg és a Cool visszajelző 300m után kialudt.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.24 12:54:11 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2539 Dátum: 2010.04.24 12:27:29 »
Méregesd még a különbséget, ilyen kicsi távon én olyan 4-5 decit is saccolnék különbségre. Nyáron. :)


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2540 Dátum: 2010.04.24 12:27:38 »
Vili: Neked a 4,9 5,1 helyett az mekkora távon adódott?

Ma reggel a munkábamenet (6,5km) átlagfogyija 4,9 lett. :D ....Ugyanez az út visszafelé 5,1 literes átlag lett, ugye előmelegítés nélkül...

Szerintem ilyen rövid távon, 0,2 eltérés a hibahatáron belüli, nem egyértelmű a tényleges különbség.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2541 Dátum: 2010.04.24 12:47:55 »
Nagycitrom: Itt nem az a kérdés, hogy van e különbség hanem, hogy mekkora. Egyértelmű dologban kár kérdőjelet keresni. Meleg motorral indulva teljesen nyilvánvaló a fogyasztáskülönbség.


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2542 Dátum: 2010.04.24 12:49:19 »
Méregesd még a különbséget, ilyen kicsi távon én olyan 4-5 decit is saccolnék különbségre. Nyáron. :)
Mérni fogom, de most már úgy, hogy legalább egy óra legyen a fűtési idő. Nem számoltam vele hogy ekkora különbségnek kellene lennie, de majd kiderül. :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2543 Dátum: 2010.04.24 12:52:37 »
Szerintem ilyen rövid távon, 0,2 eltérés a hibahatáron belüli, nem egyértelmű a tényleges különbség.
Az eltérés nagysága miatt igazad van, de ahogy írtam, cirka fél órát ment csak és kicsit hűvösebb volt a garázs, mint délután a levegő. Így érthető hogy közel azonos eredmény jött ki.
De fogok csinálni egy próbát két egymást követő nap, hogy egyik reggel előmelegítéssel, másnap anélkül indítom és mérem meg ezen a távolságon az átlagfogyasztást.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2544 Dátum: 2010.04.24 13:24:05 »
Idézetet írta: Zénóka
Nagycitrom: Itt nem az a kérdés, hogy van e különbség hanem, hogy mekkora. Egyértelmű dologban kár kérdőjelet keresni. Meleg motorral indulva teljesen nyilvánvaló a fogyasztáskülönbség.
Nyitott kapukat döngetsz, én is ezt írtam ("...nem egyértelmű a tényleges különbség...."), nem kételkedek a hasznosságában  :flowers:
Ezt inkább hónapok (több tankolás) után lehet számszerűsíteni. Ekkora távon sehogyan sem lehet fogyasztást mérni utcai autóval.

Én is gondolkodom rajta régóta, már az előző kocsimnál is felmerült (ráadásul az dízel volt), de tudtam, hogy rövid időn belül eladom, így elmaradt. Kertes ház udvarán áll a kocsi többségében, így ideális lenne nekem is.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.24 13:33:34 írta Nagycitrooom »

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2545 Dátum: 2010.04.24 13:29:18 »
ja bocs akkor csak félreértettem :)


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2546 Dátum: 2010.04.24 14:58:40 »
Palack: sajnos az új gumik nálam is párezerig megemelik a fogyasztást, 5-6% stimmel.
Behajtott tükrök miatt no para....  Egyetértünk nincs rá szükség mindig.  Én már azt nem merem leírni mikor volt utoljára kihajtva  ;) :D
Mondjuk hülye érzés volt, pláne hogy amióta megcsináltam a teherautó-jogsit, sokkal inkább a külső tükrökre hagyatkozom mint a belsőre. Meg amúgy is alap szokásom folyamatosan checkolni a mögöttes "légteret" is; és alapvetően ez így is van rendjén, úgy gondolom. De az adott szituban (néptelen autópálya, éjjel, haladás szigorúan a külsőben, sávváltások nélkül) tényleg nélkülözhetőek voltak a külső tükrök.

A gumik részéről számítok némi javulásra, de arra inkább nem, hogy a fogyi teljesen beáll a régi szintre.

(Közben gondoltam végig, hogy azért ez is az egyik jelentős összetevője a jelenségnek, miszerint az új autók mindig lényegesen többet fogyasztanak a későbbi önmagukhoz képest.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2547 Dátum: 2010.04.24 19:16:09 »

Behajtott tükrök miatt no para....  Egyetértünk nincs rá szükség mindig.  Én már azt nem merem leírni mikor volt utoljára kihajtva  ;) :D



Hú ezt a trükköt nem is ismertem :whistling:, de asszem kihagyom :D; Mondjuk ha elektronyosan behajthatók lennének, még ok lenne.
Csak a vezető oldalit, vagy mindkettőt?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2548 Dátum: 2010.04.24 19:58:48 »
Nem kell ebből szvsz rendszert csinálni. Elég kevés olyan szitu van amikor biztonságosan nélkülözhetőek a külső tükrök, jobb ha nem szokja ezt meg az ember. Csak egyszer felejtsd el visszahajtani és nézz el miatta valamit... Már kicsit bánom, hogy leírtam. Tényleg csak az tegye ezt meg, aki totál biztos a dolgában. Amúgy nyilván annak van több értelme, ha mind a kettőt behajtja az ember. Avensisnél ez csak egy gombnyomás, így egyszerűbb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2549 Dátum: 2010.04.24 20:06:27 »
Én egyszer kényszerből kipróbáltam (egy részeg suzukis magával vitte a bal oldalit), de rettenet volt. Nagyon idegesített nem csak a városban, kint a prérin is. Én nagyon sokat használom mindhárom tükröt, szeretem tudni, mi van körülöttem  :yes: