Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 921926 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2445 Dátum: 2010.04.05 17:34:23 »
Nem értem mit és miért tenne fel Palack "mindent egy lapra"  :)
Vagy most megint az jön, hogy amcsiban mindenki v8-al jár, mert az a kényelmes és biztonságos? Nem kötekedés, csak tényleg nem értem mire a lenéző megjegyzés :)
Nem akart ez lenéző lenni  :) - csak kívülállók számára érthetetlen volt, mert élőben is sokat beszélgetünk a kérdésről, és ehhez kapcsolódott.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2446 Dátum: 2010.04.05 17:46:26 »
Nem értem mit és miért tenne fel Palack "mindent egy lapra"  :)
Vagy most megint az jön, hogy amcsiban mindenki v8-al jár, mert az a kényelmes és biztonságos? Nem kötekedés, csak tényleg nem értem mire a lenéző megjegyzés :)

Elkepzelheto, hogy rosszul tudtam/gondolom, es Palaczk almai autoja a Yaris.  :hmmmm: Biztos van egy rakas erv az auto mellett, en azonban ugy latom, hogy itt az auto fogyasztasa lesz a donto. Ugyanakkor minden bizonnyal rengeteg kenyelmetlenseggel fognak jarni az egyutt toltendo evek. Anelkul, hogy kulonosebben leszolnam az autot, a csomagtartoja minimalis, az ulesek nem az ergonomia csucsai, a muszerfal sem sikerult a "legtokeletesebbre", a tobbit meg mar le se merem irni, mert nagyon messze leszek kuldve.  :ph34r: :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2447 Dátum: 2010.04.05 17:49:20 »
Nehogy már a biztosítás meg az adó annyival nagyobb kiadás legyen, hogy emiatt megérné az ezrest venni. :eek:
Az enyémre az adó vmi 14 ezer/év. Sztem a hasonló korú és motorú Yarisra is ugyanennyi.
A 0-ás kötelezőt kell majd kötnöm, mert a Camry blokkolja a bónuszomat. Így azért nagyobb az eltérés egy 1.0 és egy 1.3 motor között. Az adó... Na ja, nem nagy különbség. Mindent egybevéve talán tényleg nem perdöntő a differencia - csak tartok tőle, hogy pont városban eszik többet az 1.3-as Yaris  :hmmmm: ... Más kérdés, hogy a válogatásnál (pláne hogy klímás autót szeretnék majd) így sokkal egyszerűbb dolgom lenne. Meg hát mégsem mindegy, hogy hogy megy, pl. mikor városon kívül, én magam közlekedek vele...

Leszilaci, Zénóka: hogy néznek ki a Yaris 1.3 fogyasztásai mondjuk 80, 100, 130-as tempónál?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2448 Dátum: 2010.04.05 17:53:37 »
Elkepzelheto, hogy rosszul tudtam/gondolom, es Palaczk almai autoja a Yaris.  :hmmmm: Biztos van egy rakas erv az auto mellett, en azonban ugy latom, hogy itt az auto fogyasztasa lesz a donto. Ugyanakkor minden bizonnyal rengeteg kenyelmetlenseggel fognak jarni az egyutt toltendo evek. Anelkul, hogy kulonosebben leszolnam az autot, a csomagtartoja minimalis, az ulesek nem az ergonomia csucsai, a muszerfal sem sikerult a "legtokeletesebbre", a tobbit meg mar le se merem irni, mert nagyon messze leszek kuldve.  :ph34r: :)
Nem, nem tudod rosszul, tényleg nem álmaim autója  :) ... De itt most elsődlegesen egy munkaeszközről lesz szó. Aminek csak azok a hátrányai, amiket leírtál (ezek közül is a műszerfal teljesen szubjektív, de van cserébe objektív előnye, lásd rengeteg pakolóhely) - több nincs. Illetve ami van, az a kisautó-mivoltából adódó megkerülhetetlen dolog (gondolok itt ilyesmikre mint pl. menetkényelem).

Ne felejsd el, hogy én másfél éve nagyrészt Szutyival közlekedek  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2449 Dátum: 2010.04.05 17:54:25 »
A 0-ás kötelezőt kell majd kötnöm, mert a Camry blokkolja a bónuszomat. Így azért nagyobb az eltérés egy 1.0 és egy 1.3 motor között. Az adó... Na ja, nem nagy különbség. Mindent egybevéve talán tényleg nem perdöntő a differencia - csak tartok tőle, hogy pont városban eszik többet az 1.3-as Yaris  :hmmmm: ... Más kérdés, hogy a válogatásnál (pláne hogy klímás autót szeretnék majd) így sokkal egyszerűbb dolgom lenne. Meg hát mégsem mindegy, hogy hogy megy, pl. mikor városon kívül, én magam közlekedek vele...
Leszilaci, Zénóka: hogy néznek ki a Yaris 1.3 fogyasztásai mondjuk 80, 100, 130-as tempónál?
Ott többet ehet, de nézd meg az én fogyijaimat, még nem volt 7 liter felett téli városi használat során sem, pedig zömmel 5-6km-es távolságokra használtam és garázsban ugye csak otthon áll. Ha még összejönne a motor előmelegítő is.... :whistling:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2450 Dátum: 2010.04.05 21:20:06 »
És ráadásul síkba dönthető, az egész egyetlen nagy felület lesz, aminek már többször láttam hasznát.
Ez ugye az 5 ajtós, és Yaris II? És teljesen vízszintes? Mert csak egy 3 ajtósat (amerikait, ha az számít) ismerek és ott ez nagyon nem igaz.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2451 Dátum: 2010.04.05 21:34:50 »
És ráadásul síkba dönthető, az egész egyetlen nagy felület lesz, aminek már többször láttam hasznát.
Ez ugye az 5 ajtós, és Yaris II? És teljesen vízszintes? Mert csak egy 3 ajtósat (amerikait, ha az számít) ismerek és ott ez nagyon nem igaz.
Igen, ez a típus, és tök vízszintes. Ha kell, csinálok majd fotót és felrakom a Yaris II topikba, hogy ne offoljunk itt. :)
UI: A csomagtértálca már csak opcióként kapható tudtommal, az kell hozzá, hogy sík legyen.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2452 Dátum: 2010.04.06 00:31:43 »
OK Fine: hát ergonómiát nehéz objektíven nézni, de szívesen látunk tavaszi talin az mx5-el, hozok mérőszallagot. Én ültem mx5-ben, de kiváncsi vagyok Te ültél-e már yarisban :)
Nyugodtan leírhatod amit gondolsz, nem leszel elküldve sehova, tényekről szívesen beszélgetünk, feltételezésekről meg minek :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.06 00:38:04 írta Zénóka »


dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2453 Dátum: 2010.04.06 09:32:19 »
"UI: A csomagtértálca már csak opcióként kapható tudtommal, az kell hozzá, hogy sík legyen."
Igen, ez szívás. A ráncfelvarrástól már nem alap. Meg is lepődtem, mikor néztem a szalonban egy ráncfelvarrott Yarist II-őt.

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2454 Dátum: 2010.04.06 10:58:13 »
Ha már ráncfelvarrás és fogyasztás. Mintha az 'optimal drive' címszó alatt változtak volna a motorok is, és nagyban csökkentek a hivatalos fogyasztási adatok is. Tehát nem kellene szétválasztani a Yaris II kategóriát?

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2455 Dátum: 2010.04.06 12:11:15 »
OK Fine: hát ergonómiát nehéz objektíven nézni, de szívesen látunk tavaszi talin az mx5-el, hozok mérőszallagot. Én ültem mx5-ben, de kiváncsi vagyok Te ültél-e már yarisban :)
Nyugodtan leírhatod amit gondolsz, nem leszel elküldve sehova, tényekről szívesen beszélgetünk, feltételezésekről meg minek :)

Remelem nem gondolod komolyan, hogy autobuzi leven letezik olyan tipus itt a forumon, amiben meg nem ultem vagy nem vezettem?  ;) Max forditva tudnek mondani olyan Toyota modellt/valtozatot, amit nagy valoszinuseggel csak en probaltam egy kontinenssel arrebb. Abban meg gondolom megegyezhetunk, hogy az mx5-ot bmw z3-hoz, mr2-hoz, mg tf-hez es tarsaihoz kell/kellene hasonlitani?  :flowers: Egeszen veletlenul, ki gondolta volna, probaltam mindet. Igy az sem csoda, hogy egeszen pontosan tisztaban vagyok vele, hogy hol van a felsorolt modellekhez kepest ergonomiailag, es hol fekszik a meroszallagon. En inkabb Corsahoz, Puntohoz, es tarsaihoz mericskelnem a Yarist.  :surrender:   
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2456 Dátum: 2010.04.06 12:33:19 »
Ha már ráncfelvarrás és fogyasztás. Mintha az 'optimal drive' címszó alatt változtak volna a motorok is, és nagyban csökkentek a hivatalos fogyasztási adatok is. Tehát nem kellene szétválasztani a Yaris II kategóriát?
Az 1.3-as motort felváltotta egy új 1,33-as motor, 6 sebességes váltóval, ezért vannak az eltérő adatok.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2457 Dátum: 2010.04.06 12:50:28 »
Az 1.3-as motort felváltotta egy új 1,33-as motor, 6 sebességes váltóval, ezért vannak az eltérő adatok.
De mintha a másik kettő is változott volna, piezoelektromos befecskendezés, valvematic, ilyesmi.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2458 Dátum: 2010.04.06 13:00:47 »
Az 1.3-as motort felváltotta egy új 1,33-as motor, 6 sebességes váltóval, ezért vannak az eltérő adatok.
De mintha a másik kettő is változott volna, piezoelektromos befecskendezés, valvematic, ilyesmi.
Lehet, de hogy változott-e valami az 1.0-áson meg a dízelen nem tudom, de vannak itt guruk, majd ők megmondják. :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2459 Dátum: 2010.04.06 15:52:13 »
OK Fine: hát ergonómiát nehéz objektíven nézni, de szívesen látunk tavaszi talin az mx5-el, hozok mérőszallagot. Én ültem mx5-ben, de kiváncsi vagyok Te ültél-e már yarisban :)
Nyugodtan leírhatod amit gondolsz, nem leszel elküldve sehova, tényekről szívesen beszélgetünk, feltételezésekről meg minek :)

Remelem nem gondolod komolyan, hogy autobuzi leven letezik olyan tipus itt a forumon, amiben meg nem ultem vagy nem vezettem?  ;) Max forditva tudnek mondani olyan Toyota modellt/valtozatot, amit nagy valoszinuseggel csak en probaltam egy kontinenssel arrebb. Abban meg gondolom megegyezhetunk, hogy az mx5-ot bmw z3-hoz, mr2-hoz, mg tf-hez es tarsaihoz kell/kellene hasonlitani?  :flowers: Egeszen veletlenul, ki gondolta volna, probaltam mindet. Igy az sem csoda, hogy egeszen pontosan tisztaban vagyok vele, hogy hol van a felsorolt modellekhez kepest ergonomiailag, es hol fekszik a meroszallagon. En inkabb Corsahoz, Puntohoz, es tarsaihoz mericskelnem a Yarist.  :surrender:   

uuu mester ne haragudj nem vágtam, hogy te ilyen nagypályán nyomod. Ígérem ezentúl, bármi gondunk lesz csak és kizárólag hozzád fordulunk mindig is mondtam, hogy ilyen fullos vérprofi arcokra  van szükség a fórumon. Én maradok a kispályánál  :D