Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 916028 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2430 Dátum: 2010.04.05 10:23:11 »
...a 180-hoz meg padló...
Sík úton óra szerint viszi a 180-at  :sorcerer: ? Az igen  :yes: ... Jó hírek ezek nekem, mert eszerint adott esetben, pályán a 140-es utazó tényleg nem lehet probléma a kocsival  :yes: ... Persze valszeg inkább 130-al fogok majd pályázni (ha ilyenem lesz), hogy a lélektani 7 literes fogyihatár (valahogy efölött kezdem úgy megélni, hogy sok) alatt maradjak  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2431 Dátum: 2010.04.05 13:08:17 »
...a 180-hoz meg padló...
Sík úton óra szerint viszi a 180-at  :sorcerer: ? Az igen  :yes: ... Jó hírek ezek nekem, mert eszerint adott esetben, pályán a 140-es utazó tényleg nem lehet probléma a kocsival  :yes: ... Persze valszeg inkább 130-al fogok majd pályázni (ha ilyenem lesz), hogy a lélektani 7 literes fogyihatár (valahogy efölött kezdem úgy megélni, hogy sok) alatt maradjak  :)

Nos... Nem tudom a többieknél hogy van, de az 180-hoz igenigen jó napja kell hogy legyen az autónak...  :D Igen én is kitapostam belőle egyetlen egyszer 180-at sík úton, úgyhogy mondhatjuk hogy viszi, de azért a 165-170 az minden körülmények között tud, nem kell hozzá egy Győr-Tatabánya táv  [rohog]
130-140-es utazót gond nélkül tudja!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2432 Dátum: 2010.04.05 15:30:14 »
Ehh, ilyenem lesz nekem, mindig ide kanyarodok vissza  :) ... Minap is elmentem megnézni egyet; csak kamuból, mert egyrészt még nem aktuális a vétel, másrészt Harmony volt klíma és szervó nélkül; de gondoltam, további ismerkedésre okés lesz. Beültem, próbálgattam, állítgattam, tologattam az üléseket... Jó lesz ez, lesz...om a műszerfalat. Mármint nem szó szerint  :D

Ez, hogy 80-nál 4 liter és 100-nál 5 liter, meglehetősen tetszik  :yes: ... A 80-at azért el tudom viselni mondjuk egy Pécs-Balaton távon, és azért elég vonzó a gondolat, hogy 10 literből megjárom a Balatont és mégsem kell hozzá 65-el mennem  :) ... 100-al pedig el bírok szaladgálni hosszabb távokat is, az már tényleg nem lajhár-mode országúton. A Starlettel 80-al kell mennem, hogy 5-öt egyen, és igazából ez is csak a nyári gumikkal jön össze, amikkel az óra szerint 80 = tényleges 72  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2433 Dátum: 2010.04.05 15:44:52 »
A Yarisnál maradva, ha összehasonlítjuk a kettőt, van ám súlygyarapodás bőven, igaz hogy egy nagyobb karosszériáról beszélünk. De ha azt nézem hogy ugyanolyan motor van benne, szélesebb gumikkal, akkor a II-es fogyasztása nem fogja tudni amit az I-esből ki lehet hozni. Lehet emiatt is jött be az 1,33-as a 6 sebességes váltóval?
Na ja, a II többet fogyaszt. Spritmonitor: 1.0 Yaris I 5.71 liter, II 6.20 liter; 1.3 Yaris I 6.11 liter, II 6.44 liter. Ugye ez az összevetés kicsit sántít, mert az ezres motor tök más a két autóban - de azért a nagyságrendek stimmelnek. Ennyibe kerül a nagyobb kasztni - viszont azt azért meg kell jegyezni, hogy a II értékei is tök jók, és azért az már tényleg zseniális, hogy ebben már mennyire jól megfér egymás mellett az egész tágas utastér és a nevére méltó csomagtartó  :yes: !

Ami pedig a technikai fejlődést illeti: Yaris II 1.33 6.22 liter  :sorcerer: ... Na ez a nem mindegy, hogy egy 101 lovas benzines autó átlagban csak ennyit egyen!

(szerk.) Jobban belegondolva, a Yaris I 1.0 5.71-es átlagának értékelésénél azért figyelembe kell venni, hogy a teljes spritmonitoros állomány 1.430.000 km-éből, amelyre kalkulálva ez az érték kijött, 450.000 km esik a Zénóka autójára a maga 4.32-es fogyasztásával (ami közel 0.9 literrel múlja alul a második helyezett értékét) :hmmmm: ... Magyarul ha Zénóka adatait nem veszem figyelembe, akkor a többi ezres Yaris átlaga 6.36 liter ám  :sorcerer: - és ez mindjárt más megvilágításba helyezi az ezres Yaris II-állomány fogyasztását, akik között nincs ennyire kirívóan alacsony fogyasztással ÉS hatalmas futásteljesítménnyel rendelkező autó :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.05 15:57:24 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2434 Dátum: 2010.04.05 15:51:20 »
Ehh, ilyenem lesz nekem, mindig ide kanyarodok vissza  :)

Nem hiszem el, hogy a fogyasztas mindennel fontosabb. Mindent feltenni egy lapra... hat nem tul okos dolog. ::)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2435 Dátum: 2010.04.05 16:03:02 »
Nem akarom ragozni, mert megbeszéltük ezt már sokszor - de ugye nekem oktatóautó fog kelleni, úgyhogy nagyon is fontos a fogyasztás. Igazából a legfontosabb. De a Yaris I nemcsak keveset fogyaszt, hanem egyébként is egy remek konstrukció; ráadásul kimagaslóan megbízható és tartós is. Nem mellesleg a tanulók is szeretik  :yes: ... Az meg tényleg hülyeség lenne, ha amiatt nem venném meg ezt az amúgy a feladatra optimális kocsit, mert nem tetszik a (belső) designja  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2436 Dátum: 2010.04.05 16:03:43 »
Na ja, a II többet fogyaszt. Spritmonitor: 1.0 Yaris I 5.80 liter, II 6.20 liter; 1.3 Yaris I 6.11 liter, II 6.44 liter. Ugye ez az összevetés kicsit sántít, mert az ezres motor tök más a két autóban - de azért a nagyságrendek stimmelnek. Ennyibe kerül a nagyobb kasztni - viszont azt azért meg kell jegyezni, hogy a II értékei is tök jók, és azért az már tényleg zseniális, hogy ebben már mennyire jól megfér egymás mellett az egész tágas utastér és a nevére méltó csomagtartó  :yes: !
Ami pedig a technikai fejlődést illeti: Yaris II 1.33 6.22 liter  :sorcerer: ... Na ez a nem mindegy, hogy egy 101 lovas benzines autó átlagban csak ennyit egyen!
Végül is nem sokkal, de ahogy logikusnak is tűnt hogy a II-es kicsit többet. Én abszolút meg vagyok elégedve a fogyasztásával, ilyen átlagot egyik autómmal sem tudtam elérni. A tágas utasteret mindenki megemlítette aki benne ült, a rengeteg pakolóhelyről nem is beszélve ami pl az Aurisban nincs! A csomitartó alapban nem sok, de üléssor variálásával piszok nagy tud lenni!
Az 1,33-assal egy kört mentem, tetszett hogy 6-ban 100-nál cirka 2500-et forgott, a mi 5.-ünk 3000-éhez képest. Csendesebb volt és ugye a fogyi is kevesebb, ha jól rémlik, az országútra megadott fogyija az új motornak kevesebb. Van annyival nyomatékosabb, hogy a 6.-kat is elbírja úgy hogy ne kell a pedált a padlón kitaposni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2437 Dátum: 2010.04.05 16:29:17 »
Boldog lennék egy Yaris II-essel, EZ lenne aztán csak az ideális oktatóautó nekem  :yes: ... Az I-el ellentétben ennek a belseje is tetszik, ráadásul az osztottan tologatható hátsó ülés, együtt a nagyobb csomagtartóval, hatalmas előny! Dehát ez a típus egyelőre árban nagyon messze van a lehetőségeimtől.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2438 Dátum: 2010.04.05 16:53:17 »
Boldog lennék egy Yaris II-essel, EZ lenne aztán csak az ideális oktatóautó nekem  :yes: ... Az I-el ellentétben ennek a belseje is tetszik, ráadásul az osztottan tologatható hátsó ülés, együtt a nagyobb csomagtartóval, hatalmas előny! Dehát ez a típus egyelőre árban nagyon messze van a lehetőségeimtől.
És ráadásul síkba dönthető, az egész egyetlen nagy felület lesz, aminek már többször láttam hasznát. :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2439 Dátum: 2010.04.05 16:54:14 »
Boldog lennék egy Yaris II-essel, EZ lenne aztán csak az ideális oktatóautó nekem  :yes: ... Az I-el ellentétben ennek a belseje is tetszik, ráadásul az osztottan tologatható hátsó ülés, együtt a nagyobb csomagtartóval, hatalmas előny! Dehát ez a típus egyelőre árban nagyon messze van a lehetőségeimtől.


Bár megfogadtam :wub:,hogy nem írok ebbe a témába,bocs,de:volt I-es 1,0 Yarisom,most II-es 1,3-as van és majdnem decire azonos fogyikat mérek ugyanazon a naponta megtett úton!(oda-vissza 70 km,20-80% város-országút).Most még a két kocsi önsúlybeli eltérését nem is említettük.Az,hogy sokkal kényelmesebb,nem is kérdés. :yes:
Szeretek a megengedett sebességen haladni (+10% :D)és így rendre 5,7-5,8.Valahogy az idei télen alig volt több a fogy.a nyárinál.(garázs) :clap:
Szerintem jó csere volt.
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2440 Dátum: 2010.04.05 16:56:51 »
Ha Zénóka autóját nem nézem, akkor a Spritmonitor szerint is gyakorlatilag ugyanannyit eszik az 1.0 Yaris I és az 1.3 Yaris II... Az 1.3 Yaris I viszont kevesebbet  :hmmmm: ... Hmmm, lehet, hogy mégiscsak revideálnom kéne azt az álláspontomat, hogy kizárólag ezres Yarist legyek hajlandó venni. Bááár az adó... Meg a biztosítás...  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2441 Dátum: 2010.04.05 16:58:26 »
Nehogy már a biztosítás meg az adó annyival nagyobb kiadás legyen, hogy emiatt megérné az ezrest venni. :eek:
Az enyémre az adó vmi 14 ezer/év. Sztem a hasonló korú és motorú Yarisra is ugyanennyi.
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2442 Dátum: 2010.04.05 17:06:29 »
Nehogy már a biztosítás meg az adó annyival nagyobb kiadás legyen, hogy emiatt megérné az ezrest venni. :eek:
Az enyémre az adó vmi 14 ezer/év. Sztem a hasonló korú és motorú Yarisra is ugyanennyi.
A 2 éves Yarisomra évi 22e adót kell it fizetnem. A kötelezőm megáll 15e-nél.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2443 Dátum: 2010.04.05 17:16:15 »
Ehh, ilyenem lesz nekem, mindig ide kanyarodok vissza  :)

Nem hiszem el, hogy a fogyasztas mindennel fontosabb. Mindent feltenni egy lapra... hat nem tul okos dolog. ::)

Nem értem mit és miért tenne fel Palack "mindent egy lapra"  :)
Vagy most megint az jön, hogy amcsiban mindenki v8-al jár, mert az a kényelmes és biztonságos? Nem kötekedés, csak tényleg nem értem mire a lenéző megjegyzés :)


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2444 Dátum: 2010.04.05 17:20:18 »
Boldog lennék egy Yaris II-essel, EZ lenne aztán csak az ideális oktatóautó nekem  :yes: ... Az I-el ellentétben ennek a belseje is tetszik, ráadásul az osztottan tologatható hátsó ülés, együtt a nagyobb csomagtartóval, hatalmas előny! Dehát ez a típus egyelőre árban nagyon messze van a lehetőségeimtől.


Bár megfogadtam :wub:,hogy nem írok ebbe a témába,bocs,de:volt I-es 1,0 Yarisom,most II-es 1,3-as van és majdnem decire azonos fogyikat mérek ugyanazon a naponta megtett úton!(oda-vissza 70 km,20-80% város-országút).Most még a két kocsi önsúlybeli eltérését nem is említettük.Az,hogy sokkal kényelmesebb,nem is kérdés. :yes:
Szeretek a megengedett sebességen haladni (+10% :D)és így rendre 5,7-5,8.Valahogy az idei télen alig volt több a fogy.a nyárinál.(garázs) :clap:
Szerintem jó csere volt.

Így van, a régi ezre és az új ezres között elvileg nincs különbség, mert szélesebb gumit ellensúlyozza a takarékosabb motor. (3 hengernek kisebb a belső súrlódása). Az 1.3-as pedig egyedül városban fogyaszt többet, azonos országúti menetnél annyit eszik mint az ezres. (hosszabb az áttétel amiatt).

Palack: így van a spritmonitoros adatokból az én adataimat "le kell vonni", úgy kap helyes értéket az ember :)