Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 915906 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2370 Dátum: 2010.03.18 19:44:11 »
Sziasztok,
olvasgattam fórumokat fogyasztás ügyben, de sokkal nem lettem okosabb... változó vélemények vannak.
A barátnőm Yarisa (2008as 1.3as) városban 8.5 autópályán (130-140 között) 9 liter. Ezen eléggé meglepődtem. Én azt hittem max 6 litert fogyaszt. Próbáltammindent de nem megy lejebb sehogy. vagy ennyit tud vagy a szerviz jutalékot kap a Moltól.
Csak fura hogy az én kocsim 2.4es és 5.9et fogyaszt pályán.
Ugyanez az évjárat az enyém is, és télen városban sem evett még 7 liter felett, pedig javarészt munkábajárásra használtam, ami 6 km, vagyis sok hidegindítás és hideg motor. És közel sem használtam ki olyan lehetőségeket mint pl. Zénóka. Csak hamar felkapcsoltam, használtam a motorféket, próbáltam egyenletes tempóval haladni, szóval semmi rendkívüli.
Igaz, hogy kb. 20 km-rel ezelőtt tankoltam, de most 5,6-on áll a fogyimérő, szintén város, de annyi különbség van most, hogy a gumiban 2,6-2,7 körül van a nyomás és használtam a kigurulást üresben.
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.18 19:46:15 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2371 Dátum: 2010.03.20 08:18:17 »
9Lit aggasztó!!

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2372 Dátum: 2010.03.20 13:20:35 »
A 120 és 140 között kereken 1 liter van. A 150 már közel 1,5. Máskor a szelet is számod bele, közepes szellő már lazán jelent fél -1 litert. Egyikirányban szembeszél, vissza hátszél és már fel is borulnak a számok.


seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2373 Dátum: 2010.03.20 13:54:01 »

Szivi!
A fórumnak pont az a lényege, hogy mindenki hozzá szólhat. Egy ilyen lassú gyökér miatt halt meg tegnap egy motoros a házunk előtt! Ha valakibe amiatt belemennék, mert veszélyesen lassan közlekedik a fejébe húznám a 40-es villáskulcsot!
Ha nem tetszik a hozzászólásom legközelebb át lehet ugrani!

Én ezt komolyan nem értem. Fade feltett egy kérdést, hogy a fogyiját hogyan lehet csökkenteni. Zénóka meg szívesen elmondta, hogy milyen módszereket alkalmaz. Nem személyeskedett, nem mondta, hogy ki hogy vezet, mennyire veszélyesen. Jelen pillanatban ezen a fórumon Zénókán és Leszilacin kívül nem sokan tudnak ehhez a témához érdemben hozzászólni.
Erre Ti (seducertt és rezsofriedrich) meg írkáltok itt veszélyességről, meg balesetveszélyről, stb. Miért kell a másikat minősíteni, vagy éppen a vezetési stílusáról véleményt alkotni? Mindenki maga dönti el, hogy vezet és milyen stílusban. Nem kell a másikat meggyőzni a másik oldal igazáról. Ha meg nem tetszik a hozzászólás, akkor nem kell elolvasni. Ennyi.

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2374 Dátum: 2010.03.20 14:01:23 »
Nagy nyomáson ki fog kerekedni a gumi, és a közepe fog elkopni. biztosan megéri a 2 deci benzin miatt. Ráadásul kevésbé fog tapadni a gumid. Miért nem fújjátok 6 Barra az már látványos lenne?! Még a C-s teherautó gumik se bírják a 3,8-as nyomást, pedig azok jóval erősebbek.

-régi gumi csere Michelin Energysaverre. 165/70 R14 ára: 13.000Ft *4 de amúgy is kellett volna = 0Ft
  (Gondolkodtam a 145ös ecopian is, de Pécsen beszerezhetetlen + virsligumi="nem szép" + 2003as adac teszten "csak" ajánlott volt és nem csak én vezetem a yarist)
-2.2 helyett a 10%törésbe még böven beleférö 2.4re fogom fujni a gumikat. Evvel még se a gumi kopást se mást nem kockáztatok az tuti.
jó gondolatok :) de ...

írtad,h a 155/80r13 nem jó, m nem akarsz másik felnibe beruházni. namost, ha 145/80r14 ecopia gumit szeretnél, akkor a gyári acélfelni nem lenne jó, m túl széles lenne a gumihoz.
ezen a képen látszik,h max 5" széles felnire lehetne feltenni a 145 gumit.

a yarisé pedig 5,5" (ha jól tévedek :) aztán lehet,h a yaris2 felnije keskenyebb...)

egyébként ecopia gumikat itt...klikk lehet venni 12.500/db áron (12.000/db áron van feltüntetve, de az már nem él)
14*4,5 felniket meg itt...klikk lehet venni 6.000/db -elég jutányos- áron

2,2 helyett a 2,4 nem hoz látványos javulást semmilyen téren.
csak egyszer próbáld ki,h milyen 2,8-ra felfújni (ez még a lélektani 3 alatt van :D ) sokkal könnyedebben fog gurulni.
a kopás pedig nem fog jelentősen megnőni. legalábbis az éves 15.000km mellett előbb fog a gumi elöregedni, mint elkopni még magas nyomással való használat mellett is (a gyári szerelésű 175/65r14 mislejneket közel 100.000km után azért cseréltem le, m elkezdett repedezni, és nem azért, m elkopott volna)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2375 Dátum: 2010.03.20 14:03:09 »
Kedves seducertt!
Javasolnék némi olvasnivalót! Különös tekintettel az 1.4es pontra...
Gondolom a Szivi csak elírás volt, de lévén, hogy ő moderátor is, neki gyakorlatilag "hivatalból" kell olvasnia a te hozzászólásaidat is.
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2376 Dátum: 2010.03.20 14:04:32 »
Nagy nyomáson ki fog kerekedni a gumi, és a közepe fog elkopni. biztosan megéri a 2 deci benzin miatt. Ráadásul kevésbé fog tapadni a gumid. Miért nem fújjátok 6 Barra az már látványos lenne?! Még a C-s teherautó gumik se bírják a 3,8-as nyomást, pedig azok jóval erősebbek.

-régi gumi csere Michelin Energysaverre. 165/70 R14 ára: 13.000Ft *4 de amúgy is kellett volna = 0Ft
  (Gondolkodtam a 145ös ecopian is, de Pécsen beszerezhetetlen + virsligumi="nem szép" + 2003as adac teszten "csak" ajánlott volt és nem csak én vezetem a yarist)
-2.2 helyett a 10%törésbe még böven beleférö 2.4re fogom fujni a gumikat. Evvel még se a gumi kopást se mást nem kockáztatok az tuti.
jó gondolatok :) de ...

írtad,h a 155/80r13 nem jó, m nem akarsz másik felnibe beruházni. namost, ha 145/80r14 ecopia gumit szeretnél, akkor a gyári acélfelni nem lenne jó, m túl széles lenne a gumihoz.
ezen a képen látszik,h max 5" széles felnire lehetne feltenni a 145 gumit.

a yarisé pedig 5,5" (ha jól tévedek :) aztán lehet,h a yaris2 felnije keskenyebb...)

egyébként ecopia gumikat itt...klikk lehet venni 12.500/db áron (12.000/db áron van feltüntetve, de az már nem él)
14*4,5 felniket meg itt...klikk lehet venni 6.000/db -elég jutányos- áron

2,2 helyett a 2,4 nem hoz látványos javulást semmilyen téren.
csak egyszer próbáld ki,h milyen 2,8-ra felfújni (ez még a lélektani 3 alatt van :D ) sokkal könnyedebben fog gurulni.
a kopás pedig nem fog jelentősen megnőni. legalábbis az éves 15.000km mellett előbb fog a gumi elöregedni, mint elkopni még magas nyomással való használat mellett is (a gyári szerelésű 175/65r14 mislejneket közel 100.000km után azért cseréltem le, m elkezdett repedezni, és nem azért, m elkopott volna)
És olvass!
Gabe 254.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2377 Dátum: 2010.03.20 15:15:43 »

Végre valaki úgy gondolkozik ahogy én :winkiss: Nem is rakunk a kocsira 185-östől keskenyebb gumit, illetve a lehető legkevesebbet fogjuk nézni a pillanatnyi fogyasztást. Az se túl biztonságos, hogy 40-nél 5.-ikben haladtok. Ha hirtelen kell gyorsítani (városban gyakori), vagy nem tudtok megállni a keskeny gumi illetve a fogyasztásmérő folyamatos nézegetése közben, akkor 1 nap alatt elkölthettek 1-2 évnyi spórolt benzin árát.
Elég sok várossal 5,5-ön állunk téli 185-ös gumival :clap:

Bocs,de tudjátok én már ehhez a témához kissé szkeptikusan hozzászóltam(meg is dícsértek),tehát értsétek hozzám! :wub:
Nem lehet,hogy veszélyesebb üresben gurulgatni néhány köbcenti benzin miatt,mint a vezetéstechnikailag javasolt(előírt) motorféket használva? :no:Vagy talán a megtakarított benzinköltségen fékpofákat vesztek?Azért nézzétek néha az utat is a fogyasztásmérő kijelzője helyett!Tudom,hogy most ezért meg leszek kövezve,de akkor is azt mondom,hogy legyen egy ésszerűség abban amit teszünk! :nono:
A másik kérdés:mikor szoktatok fogy.mérőt nullázni?Én,ha akarok akkor 1,8 l-es átlagot is produkálok,csak bizonyos útvolalat megelőzően(vagy követően) kell nullázni és megvan! :devil:

Mégegyszer elnézést a bálványdöntögetésért! :flowers:
Bocs,hogy mégis megtöröm a fogadalmamat és megszólalok:de kedves "seducertt" sajnos sokmindenben nem gondolkodunk együtt :no:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2378 Dátum: 2010.03.20 17:50:15 »
Olyannyira, hogy a fenti, minősíthetetlen hangvételű hozzászólások miatt kedves fórumozó egy darabig csak olvashatja a fórumot.
         

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2379 Dátum: 2010.03.20 17:51:32 »
Olyannyira, hogy a fenti, minősíthetetlen hangvételű hozzászólások miatt kedves fórumozó egy darabig csak olvashatja a fórumot.

Köszi Gyöngyi. Ahogy ígértem a nekem nem tetsző hozzászólásokat is kiszabdaltam. :devil:
Szilvi 62

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2380 Dátum: 2010.03.20 17:52:38 »
Seducertt 10 napig csak olvashatja a fórumot. (Én benne hagytam volna a helyedben)
         

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2381 Dátum: 2010.03.20 17:55:15 »
Seducertt 10 napig csak olvashatja a fórumot. (Én benne hagytam volna a helyedben)

Lehet igazad van, de a gyökerezés, meg egyéb minősítés újabb vitákat szül. Felesleges. Mostantól térjünk vissza a topik témájához.  :)
Szilvi 62

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2382 Dátum: 2010.03.20 18:18:21 »
volt itt gyökerezés :wacko: pffff, meg motoros halála a másik lassúsága miatt...
csak pár cikket másolgatnék ide a lassúsággal kapcsolatban:

A Grazban bevezetett 30 km/h sebességszabályozás első tapasztalatai
"a személysérüléses balesetek száma 24%-kal csökkent"

Legfeljebb 30 kilométerrel óránként - Néhány közkeletű tévhit eloszlatása
"Belgiumi adatok azt mutatják, hogy azoknak a gyalogosoknak a 45 százaléka meghal, akiket egy óránként 50 kilométeres sebességgel haladó gépkocsi üt el. Ha viszont a gázoló gépkocsi sebessége 30 kilométer, 5 százalékuk szenved halálos balesetet, és az összes balesetek száma mintegy 20 százalékkal csökken. A súlyos balesetek száma még inkább mérséklődik. A közúti balesetekben súlyos sérülést szenvedett emberek száma például 72 százalékkal esett vissza Münster német városban, amikor 30 km/órás korlátozást vezettek be. Csupán 10 százalékos sebességcsökkenés is 30 százalékkal kevesebb közlekedési balesetből származó halálesetet eredményez. "

"Tévhit: A 30 km/órás városi sebességi korlát több közlekedési dugót okoz majd, és így nagyobb forgalmi torlódási költségeket."
"Tévhit: A 30 km/órás városi sebességi korlát nagyobb szennyezőanyag-kibocsátást eredményez"
"Tévhit: A sebességi korlát 30 km/órára való csökkentése korlátozná a személyi szabadságot."


A 30 km/h-s sebességkorlátozás és várható hatása a közlekedésbiztonságra
"Nézzünk még egy példát: Még 1983-ban (!) írta Kullik a "30 km/h a belső területeken — erőltetett dolog, vagy reális szükséglet?" című cikkében, hogy "... eljöttek hozzánk a japán közlekedési szakemberek, megvizsgálták a német közlekedésbiztonság eredményeit, majd hazamentek és olyan rendszert dolgoztak ki, amiről mi még csak beszélni sem merünk." Mit is végeztek a japánok? Korábban, 1970-ben 17 000 ember halt meg Japán útjain. 1980-ban már ennek csak a fele (8500). Ugyanakkor a járműállomány ez idő alatt megkétszereződött, a járművek futásteljesítménye 70 százalékkal megnőtt. A rendkívül kedvező helyzet kialakulását elsősorban a sebesség jelentős csökkentésével érték el. Autópályákon a megengedett sebesség 100 km/h. A lakott területen belüli úthálózat 80%-án a maximális megengedett sebesség 40 km/h. "

a KIEMELT RÉSZT érdekes...és még lehetne folytatni.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2383 Dátum: 2010.03.20 18:27:48 »
Volt egy kis időm szórakozni, illetve türelmem.
Végül is veszélyesen nem tartottam fel a forgalmat,
de be vallom őszintén a nem nagyon előzgettem.
A diesel autó csodája.
1143KM/56Lit

[a csatolmányt egy admin törölte]

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2384 Dátum: 2010.03.20 18:42:11 »
Laci: ne foglalkozzunk vele. Motorral egy 40-el haladó autó már bőven 3 számjegyű sebességeknél jelent problémát. Ha vki betartja a megengedett sebességeket, akkor még egy tolató autó sem probléma. Ezt mint motoros írtam, nem mint autós :)

Kifelejtetted a lakott területen kívüli sebességhatárt ami 60km/h :)

Fórum fenti kis koszával pedig innentől kezdve fórumon kívül foglalkozom  :)