Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 916032 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2160 Dátum: 2010.01.01 17:00:55 »
Zénókának a fagydugó helyére van beépítve egy fűtőszál, és konnektorból nyeri az energiát. Ez a lehető legegyszerűbb megoldás. Egész biztosan beszerezhető ez új Yarisba is, vagy bármilyen autóba, hiszen mindbe van fagydugó a blokkba. A blokkban lévő hűtővizet melegíti fel, ennek minden előnyével. Egyszerű és nagyszerű megoldás.

Az üzemanyaggal működő állófűtés egész más. Sokkal bonyolultabb viszont többet is nyújt. Be van kötve a hűtőkörbe, keringeti is a hűtőfolyadékot, és a belső ventillátort is indítja időzíthetően. Tehát konkrétan az utasteret is befűti.
Igen, pont az ilyen megoldás ami érdekel.:)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2161 Dátum: 2010.01.01 17:07:21 »
Nekem gyári toyota (made in sweden) van az autóban. Van cikkszáma is, rendelhető toy márkakereskedésekben ára olyan 30-38 ezer között van. Innentől nem gond sem a gari, sem a minőség.
Nagyon finom darab, elvileg az első lökhárítóba kéne építeni a csatlakozót, nekem nem volt szhivem megfúrni, az első "hídon" a duda fölött lett alulról beszerelve. Így minden használathoz fel kell nyitni a motorháztetőt, de szeretem nyitogatni szép látvány mindig keresem hátha találok vmelyik csavaron kezdődő felületi rozsdát, de eddig semmi :D

400 wattot fogyaszt, azaz óránként alig 20 forintot, nyáron 30p-1 óra alatt 70-80 fokos a víz, ilyenkor 2-2,5 óra. Igazából a hidegindítás szempontjából ha 20 percet melegszik már az is csodás, az ilyenkor 30 körüli vízhőmérsékletet eredményez, magyarán mintha nyári kánikulában indítana az ember. 2 óra után mindig úgy indul, mintha csont meleg lenne minden, semmi emelt fordulat vagy ilyesmi.

A megtakarítás nyilván attól függ mekkora távokon használja az ember. Rövidebb távokon sokkal nagyobb spórolás elérhető, az én 400 km-es etapjaimon, a hidegindítás okozta többletfogyi már nem olyan jelentős. Azért az idei 1,5 decis spórolásban nagyon benne van.  Egy 10-20 km-es távon ingázva, sztem lazán 5-8 decit lehet vele spórolni. Otthonról hideg motorral indulva sopron keresztbe (4km) 5.5-6 között van, ha mindezt előmelegített motorral teszem akkor 4 alatt. Inkább úgy közelíteném a dolgot, hogy alig van mérhető különbség ha így előmelegített motorral vagy eleve mondjuk világ végéről hazaérve, 5 perc várakozás után eleve meleg motorral indulok....és az azért különbség :)
No és nem mellesleg egyből jön a meleg mint az állat az utastérbe :)

Beszerelés elsőre olyan fél óra volt, másodikra sztem 20p. Lökhárítót akkor sem kell leszedni, ha a "gyári" helyére akarja fúrni az ember.
Én egy kis időkapcsolós órával használom(600ft), nagyjából úgyis tudja az ember mikor kell autózni :)
Pár nap és előkotrom a beszerelésről a fotókat, akit érdekel küldöm.
Köszönöm az infókat, nagyon jó hír, hogy van gyári kivitel és ráadásul egész baráti áron! Hát ennyi fogyicsökkenés már jelentős, ahogy írtam, amikor városban használom, sok benne a munkába való járás. Igaz hogy hazafelé jövet nem működne ez, de akkor is mérhető megtakarítást hoz, nem tart örökké, mire az ára megtérül. A Toyota honlapon nem találtam a tartozékok között, benne van valahol (lehet én voltam csak vaksi)?
Időkapcsolós aljzattal itthon is simán megoldható az időzítés, van is egy ilyenem valahol a ládafiában, de ha kell veszek egyet.

Érdekelnének a fotók is, megköszönném.

Április elején lesz esedékes az éves szerviz, akkor szereltetném be, majd egyeztetek a veszprémi szervizzel.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2162 Dátum: 2010.01.01 17:14:07 »
Veszprémi szervízben tudni fogják miről van szó, de nem egy elterjedt tartozék szerintem van olyan márkakereskedés, ahol még nem is hallottak róla :)


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2163 Dátum: 2010.01.01 17:19:02 »
Veszprémi szervízben tudni fogják miről van szó, de nem egy elterjedt tartozék szerintem van olyan márkakereskedés, ahol még nem is hallottak róla :)
Lényeg hogy ők tudni fognak róla.:)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2164 Dátum: 2010.01.01 17:51:03 »
Ez tiszta sor. Ezért (is) szimpatikus nekem a dízel. Nemtom, olvastátok-e (mármint te és Zénóka) a fogyasztási rekord-kísérletemet az Avensissel; az "Avensis, mi más?" topikban írtam róla, még vmikor decemberben. Na, a lényeg az, hogy kíváncsi voltam, le tudom-e vinni 5 liter alá. Hát, levittem; 4.9-et produkáltam egy Pécs-Szentlőrinc-Pécs menetben; de horror volt, tempomat 60, szóval tényleg vánszorgás, mindenki engem előzött, a seggemben jöttek, óriási sor alakult ki mögöttem, gyűlöltem a szitut, soha többet. És mindez 4.9-hez volt elég, ami persze marha jó egy kétliteres benzinestől - de whis pl. fogná magát a kétliteres dízel Avéjával, és szerintem úgy cirka 40 kmh-val magasabb tempóval simán összehozná ugyanezt a fogyit. 60-al meg szerintem 4 alatt lenne. Ahogy mondod, a benzinessel igazán spórolni tényleg nehéz.

A többit pedig viccnek szántam  :D - én is sejtettem kb., hogy aránylag miért magasabb a te fogyid.

Amúgy nem semmi, hogy nagy átlagban tényleg csak 3 decivel eszik többet az 1.3-as... Nagyon nem semmi! Városban mekkora lehet a különbség? Gondolom, nagyobb. Fél liter?

- tök jó dolog,h kipróbáltad a "hatvanozást", csak a megközelítésed nem jó. :flowers:
nem az a lényeg,h 60-nal KELL közlekedni, hanem a 110-130as országúti tempó HELYETT 75. falukban meg 75 HELYETT 50. autópályán meg 150-160 HELYETT kamion szélárnyékban 90-95.
és ilyen tempó megválasztásával nem 8-9litert fog enni a 2.0 ave, hanem 6-6,5litert...mint a dízel, miközben nem adtál ki egy fillért sem a dízel felárért "csak" óvatosabban vezetsz.
"durvuláshoz" tényleg érdemesebb kihaltabb területet (mint pl ahol októberben megszerveztük a fogyiversenyt) keresni, és oda meg már sok a 60 :D

- dízel ave3 helyett prius3. próbáltam mind a kettőt. nem kérdés  :)
jó az ave3, de abból is inkább az 1.8dualvvti, mint a 2.0d

- értem én a viccet :D csak 3deci lehet,h másnak vicc, nekem nem az :szemez: nekem kihívás :D

- 1.0-1.3 közötti különbség városban 4dl a gyári adatok szerint:
http://www.toyotaclub.hu/egyeb/yaris_pr/24.jpg
amit a fogyiversenyen ki is jött anno: Zénóka: 2,1 nekem meg: 2,6.
ha levonjuk a 2 gumi közötti különbséget, akkor látszik,h a 2-3decis előny megnövekszik 4-5decire. bár ez elég extrém helyzet
(nomeg az 1.0 rövidebb áttétele miatt tud ötödikben 30-cal menni, az 1,3-nál ez 35)
ettől függetlenül volt már,h 3,0 átlaggal tudtam keresztüljönni a városon péntek éjjel :D de ez megint egy extrém eset.

pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2165 Dátum: 2010.01.01 18:09:01 »
http://www.toyotaclub.hu/egyeb/yaris_pr/24.jpg

Hm... A TS-sel nehez osszehozni a 8.9-et varosban. 7.5 korul alakul most hidegben a fovarosban 195os gumikkal ugy, hogy neha azert elporgetem 3-4000 (ritkan 5000) fole is...  :whistling:
Elegge rally driver stilus kell ahhoz, hogy valaki a 8.9-et osszehozza. Persze nem lehetetlen, de az nem tul penztarcabarat... Nem tul mervado a TS-re vonatkozo gyari adat varosra... A jelenlegi benzin arakat nezve ennek kifejezetten orulok :D Azt hiszem el kell kezdenem sporolosan vezetni. Neha probalgattam es ugy tunik, hogy kis odafigyelessel azert le lehet 6.5-7 ala vinni. A Mestereknek sztem nem lenne kihivas 5.5-6 ala levinni varosban  ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2166 Dátum: 2010.01.01 20:09:04 »
- tök jó dolog,h kipróbáltad a "hatvanozást", csak a megközelítésed nem jó. :flowers:
nem az a lényeg,h 60-nal KELL közlekedni, hanem a 110-130as országúti tempó HELYETT 75. falukban meg 75 HELYETT 50. autópályán meg 150-160 HELYETT kamion szélárnyékban 90-95.
és ilyen tempó megválasztásával nem 8-9litert fog enni a 2.0 ave, hanem 6-6,5litert...mint a dízel, miközben nem adtál ki egy fillért sem a dízel felárért "csak" óvatosabban vezetsz.
Na ja, de ezúttal valami nagyon minimális értéket akartam elérni. Egyébként ha az általad leírt módon mennék, akkor hat liter alatt maradna. De a dízel meg kajálna talán négy és felet, szóval a különbség akkor is megmaradna.

- "durvuláshoz" tényleg érdemesebb kihaltabb területet (mint pl ahol októberben megszerveztük a fogyiversenyt) keresni, és oda meg már sok a 60 :D
Na ja, nem jól választottam meg sem az időt, sem az útszakaszt. Korántsem sík a terep Pécs és Szentlőrinc között... Ezt jól mutatja, hogy 60-al 4.9-et értem el, míg egy korábbi alkalommal, az Alföldön, 80-al 5.4-et! Szerintem ha ott mentem volna 60-al, 4.5-nél nem jött volna ki több.

- dízel ave3 helyett prius3. próbáltam mind a kettőt. nem kérdés  :)
jó az ave3, de abból is inkább az 1.8dualvvti, mint a 2.0d
Hát, nézd, ismered a véleményemet a kérdésről. Én dízel-párti vagyok, nekem alapvetően kevésbé tetszik a szívó benzinesek nyomatékszegény(ebb) karakterisztikája. Ave II esetében totál egyértelmű az ábra. Ave III-nál már kétségtelenül árnyaltabb valamivel, mert az új benzinesei jobban húznak és kevesebbet esznek, kisebb a különbség a dízelhez képest. És a Prius III meg már tényleg teljes értékű alternatíva, annál is inkább, mert liftback, az Ave III-ból meg már ugye nincs ilyen  ::) ... Igen, elképzelhető, hogy Ave III helyett én is Priust választanék - ha lenne rá keretem, mert azért ugye adott egy nem elhanyagolható árkülönbözet.

Yarisra visszatérve: ez, hogy hosszabb az 1.3-as váltója, eddig nem is volt világos számomra... Mennyivel hosszabb? Hogy néznek ki a fordulatszámok ötödikben?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2167 Dátum: 2010.01.01 20:15:25 »
A megtakarítás nyilván attól függ mekkora távokon használja az ember. Rövidebb távokon sokkal nagyobb spórolás elérhető...
Nekem a Starletnél, így télen, városban vagy másfél-két litert litert tutira leszedne ez a cucc! Nyáron elmegyek héttel, ilyenkor legalább 8.5, nagy hidegben (mínusz 10 környéke) tud 9.5 is lenni  ::) ... Ezt úgy kell elképzelni, hogy hidegindítás és utána 5 km - érthető a dolog.

Én is nézegettem, hogy 40 ezer körül megúszható lenne. Kb. 7 ezer km alatt megtérülne, ez két tél... És akkor a komfort-nyereségről még nem is beszéltünk... Ehh, meg kellett volna lépnem az idei tél előtt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2168 Dátum: 2010.01.01 22:22:47 »
Egy ilyen előmelegítő rendszer lehet, hogy engem is érdekelne, a Cori még 7-8 városi tötymörgős km után se teljesen üzemmeleg nagy hidegben. Ráadásul most tankolás utáni kb 10 városi km után 5,6-en áll az átlagfogyi mérőm... :ph34r:
Gabe 254.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2169 Dátum: 2010.01.01 22:34:51 »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2170 Dátum: 2010.01.01 23:20:18 »
Tudom, rossz helyen említettem, de a fentiek sajna Yarishoz valók. Mondjuk az 1ND-s motor azonos...
Gabe 254.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2171 Dátum: 2010.01.01 23:32:22 »
Tudom, rossz helyen említettem, de a fentiek sajna Yarishoz valók. Mondjuk az 1ND-s motor azonos...
Igen, csak a Yaris-ét linkeltem be, de azon az oldalon megtalálni az összes típushoz valót.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2172 Dátum: 2010.01.01 23:40:18 »
Hmm, rákerestem, de csak a 2 literes dízelhez van előmelegítő szerinte...
Gabe 254.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2173 Dátum: 2010.01.01 23:48:23 »
Hmm, rákerestem, de csak a 2 literes dízelhez van előmelegítő szerinte...
Aha, hirtelenjében én sem látok mást. Nincs más olyan típus, amiben a kisebbik dízel van benne?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2174 Dátum: 2010.01.01 23:51:34 »
De, a Yarisban  ;) Csakhogy abba se ír előmelegítőt. IQ-t, Urban Cruisert nem néztem. És asszem' ma már nem is fogok  :yawn: Jóccakát!
Gabe 254.