Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 915953 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2055 Dátum: 2009.12.09 16:20:04 »
ez sztem nem ennyire egyértelmű. Nagyobb és nehezebb kereket nehezebb felpörgetni, de ezt ellensúlyoz, hogy uazon sebességhez kevesebbet kell fordulnia. Ki lehet számolni, de nem papíron.... csak abba gondolj bele, hogy a kerék külső részén lévő súly sokkal jobban számít mint a belsején.... meg sokegyéb dolog.
viszont 130as konstans és valós utazósebességhez sanszosan jobb a nagyobb kerék, de ez a motor miatt van így: sanszosan 3800rpmnél kevesebbet fogyaszt mint 4000nél.
Persze, a nagyobb tehetetlenségű kereket felpörgetni több energia kell, viszont ha valaki sokat megy országúton, autópályán, akkor az kifizetődőbb. Pontosan számolni nehéz, a pudingot ki kell próbálni.:)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2056 Dátum: 2009.12.09 19:31:55 »
"Viszont 1 gumi áráért vettem a 4 felnit és a 4 nagyon jó gumit együtt."
Mikori gyártásúak a gumik?

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2057 Dátum: 2009.12.10 17:51:06 »
"Viszont 1 gumi áráért vettem a 4 felnit és a 4 nagyon jó gumit együtt."
Mikori gyártásúak a gumik?
a p7 nem egy öreg típus.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2058 Dátum: 2009.12.13 11:50:34 »
Látom amit leszi írt, azt el sem olvasod pedig a számokból látszik, hogy nem a hasára ütött.
Írta, hogy 23mm-el lesz lejjeb az autó, de szerinted csak 1-1,5 centivel. Az átmérő szted csak 2 centivel kisebb szerintem 4,6 centivel. Nem az a gond, hogy 100 nál óra szerint az eddigi 92-el mész, hanem hogy azt írtad 150nel használja a leány a gépet, a sebességet tartani akarjátok, a fogyit meg csökkenteni. Hát az eddigi 150 hez, most majd kicsit több mint 162-t kell tartani óra szerint. Ez ugye jót tesz a fordulatnak, ami szintén 8%-al magasabb lesz. Írtad, hogy kéne egy 6. fokozat a gépbe, hát most intéztél bele egy 4 és felest. (4.-ik és 5.-ik között 16% a különbség, tehát pont felezed.)
Arról nem beszélve, hogy a szélesebb gumi.... dehát ugye anno írtuk, hogy keskenyebb kéne rá, mert állítólag a fogyit szeretnétek csökkenteni.

Na meg a peres gumi kíváló rugózást fog eredményezni a pesti utakon. Vesekő probléma kilőve.

Mellékesen 23 miliméterrel (kerekítve 2,5 centi) lesz mélyebben az amúgy is ültetett autó, bár szerinted csak 1-1,5 centivel el, így nem lesz gond sem a fekvőrendőr, sem a vasalt macska, sem a parkolás.
A fenti kerék összesítve 1 liter többletfogyasztást fog okozni a gyárihoz képest, ami persze engem nem zavar, csak ha jól emléxem nem ez volt a cél.  Persze tudom olcsó volt, az eladó szerint is jó lesz az rá, nem is értem mit nem értek  :)
Te tudod milyen a kapcsolat a barátnőddel, ha nem akarsz vele nagyon kiszúrni inkább add el, úgyis olcsó volt még nyerhetsz is rajta, és a következő vásárlás előtt használj góglit. Vagy, hogy ne kelljen fáradni: http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

A fenti adatok is innen származnak és ahogy mondani szokták: " a matekban az a jó, hogy nem lehet félremagyarázni" :)

Hogy építő jellegű is legyen: na az most nem lesz. Eddig bármit írtunk pozitív szándékkal, pont az ellenkezőjét tetted. Persze ez nem zavar, csak szerintem nem a kis fogyasztás a cél, hanem a menő verda, amitől elalélnek a haverok a kuton. Lásd sportdob, melynek kellemes fület melengető hangzása nyilván hosszútávon üdvözítő lesz.
Esetleg nyiss egy "hogyan növelhetjük a yaris fogyasztását" topicot, és majd néha benézünk elérted-e már a 10 litert :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.13 11:58:33 írta Zénóka »


seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2059 Dátum: 2009.12.19 20:09:37 »
Van még 1,5 év műszaki az autón, addig lehet el is adjuk,mire vinni kellene, de ott csak a minta mélységét nézik, illetve ott vannak még a gyári lemezfelnik is.
A fogyasztást meglátjuk, a téli gumihoz képest remélem nem fog többet enni. Ha igen eladom róla a gumikat, és nézek rá 195/55-ösöket.
Az utóbbi néhány napban nagyon jó volt bohóckodni a kocsival a hóban. Városi elindulós megállós fogyasztás 8,5 liter. :cry:

Ha 195/55/15-ös nyári gumit raknék fel (185/60 váltója) nem változna a fogyasztásom. A téli gumi sokat növel rajta, ezzel óra szerint kevesebb lesz, mert könnyebben fogja pörgetni a kerekeket, és a fék is erősebb lesz. A hasmagasság 1-1,5 centit csökkent csak, vehetek hozzá még új anyákat is. Gondolom ennek a menete szabványos. A próba erejéig kézzel felcsavartam 1 kereket, de a kulcs már nem fért be a nyílásba.
Ha lehetett volna 55-ös gumit vettem volna rá, de ez volt olcsón. Viszont 1 gumi áráért vettem a 4 felnit és a 4 nagyon jó gumit együtt. Ezt gondolom ti sem hagytátok volna ki. Nyáron mindenképpen kellett volna gumikat vennünk.
ET száma 38-as a felniknek így még egy picit szélesebb is lesz a nyomtáv, igazi gokart lesz a keményített futóművel (így vettük).
Városban a forgalommal együtt szoktunk haladni, inkább minket szoktak feltartani. A párom is levezetett már 100,000km-t nem nézi a sebességmérőt.
Viszont ha jövőre már műszakiztatni kell a kocsit, nem tuti hogy szerencsés lesz ezzel a gumival odavinni.
Így van, jobb lesz a gyorsulás, nagyobb a vonóerő, de a fogyasztás nem biztos hogy csökkenni fog, mert óra szerinti ugyanolyan sebességnél nagyobb motorfordulatszám adódik. Vagy nem?

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2060 Dátum: 2009.12.19 20:10:37 »
2 évesek, ha jól emlékszem. Nem repedtek, nincsenek elfékezve, pici padka nyom van rajtuk.

"Viszont 1 gumi áráért vettem a 4 felnit és a 4 nagyon jó gumit együtt."
Mikori gyártásúak a gumik?

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2061 Dátum: 2009.12.19 20:22:39 »
Van még 1,5 év műszaki az autón, addig lehet el is adjuk,mire vinni kellene, de ott csak a minta mélységét nézik, illetve ott vannak még a gyári lemezfelnik is.
A fogyasztást meglátjuk, a téli gumihoz képest remélem nem fog többet enni. Ha igen eladom róla a gumikat, és nézek rá 195/55-ösöket.
Az utóbbi néhány napban nagyon jó volt bohóckodni a kocsival a hóban. Városi elindulós megállós fogyasztás 8,5 liter. :cry:
A computer most nálam 6,2-n áll, tiszta város, főleg munkába járás (6km), ügyintézés, vásárlás, stb.:)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2062 Dátum: 2009.12.19 20:30:04 »
Az építő jellegű kritikát elfogadom, de ez már szőrszál hasogatás. A menetteljesítményéhez képest sokat eszik a kis malacképű kocsink.
A 2 kereket egymás mellé tettem, biztosan ott voltál és láttad, ezért tudod jobban, mint én, pedig annyi a különbség, amennyit leírtam.
Egyenlőre nem raktam fel őket.
Az 1 litert nem tudom, hogy számoltad ki, érdekelne. Eddig azonos méretnél maradva a téli és nyári gumi között 0,5-1L fogyasztás különbségünk volt az eddigi 5 autónknál. Az én okoskodásom szerint amennyit rádob a téli gumi és a hideg időjárás annyit jelent majd a szélesebb-kisebb átmérőjű gumi, magyarul NEM fog változni a fogyasztásunk. Jó ideje 130-cal megyünk a pályán, de így is sokat eszik a kocsi. kb. annyit, mint egy nehezebb 1,5 ekkora tömegű és jóval erősebb benzines autó enne. 1 centi gumin nem fogok spórolni, tapadjon a kocsi, most is a gyári méret van rajta.
A rugózást majd meglátjuk, gondolom ültél már ilyen rugóval /45-ös gumival felszerelt YarisII-ben. :tt2:

Egyáltalán nem a menő verda a cél (munkásautó), csak olcsón tudtam venni nyárra 4 gumit, és pontosan alufelnivel. A kipufogó E betűs, remélem jobb, mint a gyári. Ha jobb idő lesz felszerelem, sajnos nem fűtött a garázsunk.
Nincs benne se nagyzene, se tikrács, se direkt szűrő. se spoiler, se kívánságlista, se koppány dob, nyuszikás üléshuzat, kík kszenyon stb. Az ültetés is csak azért van, mert így vettük. Külsőre full gyári.

Én sem sajnállak téged, hogy egy billegős tejfölös dobozban ülsz virsli gumikon, izzad a tenyered a műanyag kormányon; te se sajnálj minket, hogy vesekő ésatöbbi. Ha felakadok a kocsival nem fogok odamenni hozzád, hogy figyelj már miért nem szóltál, hogy 2,5 centivel alacsonyabban lesz az autód és fennakadhatsz vele. A másik kocsim 10 centivel van lerakva, mégse panaszkodok rá, pedig egy 22 éves konstrukció.


Más:
Ha valakit érdekel olcsón nagy turbó jelezze nekem. Kompresszorrá is átalakítható. :clap:



Látom amit leszi írt, azt el sem olvasod pedig a számokból látszik, hogy nem a hasára ütött.
Írta, hogy 23mm-el lesz lejjeb az autó, de szerinted csak 1-1,5 centivel. Az átmérő szted csak 2 centivel kisebb szerintem 4,6 centivel. Nem az a gond, hogy 100 nál óra szerint az eddigi 92-el mész, hanem hogy azt írtad 150nel használja a leány a gépet, a sebességet tartani akarjátok, a fogyit meg csökkenteni. Hát az eddigi 150 hez, most majd kicsit több mint 162-t kell tartani óra szerint. Ez ugye jót tesz a fordulatnak, ami szintén 8%-al magasabb lesz. Írtad, hogy kéne egy 6. fokozat a gépbe, hát most intéztél bele egy 4 és felest. (4.-ik és 5.-ik között 16% a különbség, tehát pont felezed.)
Arról nem beszélve, hogy a szélesebb gumi.... dehát ugye anno írtuk, hogy keskenyebb kéne rá, mert állítólag a fogyit szeretnétek csökkenteni.

Na meg a peres gumi kíváló rugózást fog eredményezni a pesti utakon. Vesekő probléma kilőve.

Mellékesen 23 miliméterrel (kerekítve 2,5 centi) lesz mélyebben az amúgy is ültetett autó, bár szerinted csak 1-1,5 centivel el, így nem lesz gond sem a fekvőrendőr, sem a vasalt macska, sem a parkolás.
A fenti kerék összesítve 1 liter többletfogyasztást fog okozni a gyárihoz képest, ami persze engem nem zavar, csak ha jól emléxem nem ez volt a cél.  Persze tudom olcsó volt, az eladó szerint is jó lesz az rá, nem is értem mit nem értek  :)
Te tudod milyen a kapcsolat a barátnőddel, ha nem akarsz vele nagyon kiszúrni inkább add el, úgyis olcsó volt még nyerhetsz is rajta, és a következő vásárlás előtt használj góglit. Vagy, hogy ne kelljen fáradni: http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

A fenti adatok is innen származnak és ahogy mondani szokták: " a matekban az a jó, hogy nem lehet félremagyarázni" :)

Hogy építő jellegű is legyen: na az most nem lesz. Eddig bármit írtunk pozitív szándékkal, pont az ellenkezőjét tetted. Persze ez nem zavar, csak szerintem nem a kis fogyasztás a cél, hanem a menő verda, amitől elalélnek a haverok a kuton. Lásd sportdob, melynek kellemes fület melengető hangzása nyilván hosszútávon üdvözítő lesz.
Esetleg nyiss egy "hogyan növelhetjük a yaris fogyasztását" topicot, és majd néha benézünk elérted-e már a 10 litert :)

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2063 Dátum: 2009.12.19 20:36:48 »
Ha gondoljátok felveszem videóra. Reggel a 8 fokos garázsból gáz nélkül kiállva óra nullázva 99.9L/100km az avg. Ha nagyon óvatosan megyünk 6 liter tartható, de autópályán a 7 liter is szenvedés. Utálom, hogy alig lehet hozzáérni a gázpedálhoz. S amikor gyorsításkor odalépek csak a pillanatnyi fogyasztás megy fel 20-30 literre a kocsi alig indul meg. Ekkora kajálásnál már régen elforgatná egy rendes autó a kerekeit.
Ha az 1,3-as swift jó összehasonlítási alap akkor ehhez képest picivel jobban ment városban, lazán kijöttem a kölcsön autóval 6 literből. Autópályán jól megpakolva, nem kímélve ette csak meg a 7 litert. Mondjuk más okból azt jobban lehetett utálni :lol:

Van még 1,5 év műszaki az autón, addig lehet el is adjuk,mire vinni kellene, de ott csak a minta mélységét nézik, illetve ott vannak még a gyári lemezfelnik is.
A fogyasztást meglátjuk, a téli gumihoz képest remélem nem fog többet enni. Ha igen eladom róla a gumikat, és nézek rá 195/55-ösöket.
Az utóbbi néhány napban nagyon jó volt bohóckodni a kocsival a hóban. Városi elindulós megállós fogyasztás 8,5 liter. :cry:
A computer most nálam 6,2-n áll, tiszta város, főleg munkába járás (6km), ügyintézés, vásárlás, stb.:)

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2064 Dátum: 2009.12.19 20:50:23 »
A fentieken kívül:

-a kipörgésgátló gagyin működik (valamit csinál, de kis gáznál is elforog a kerék jópár másodpercig)
-ABS is néha túl aktív, néha nem lehet kormányozni az autót fékezés közben
-nincs a kocsiban biztonság érzetünk (pl. egy kis kavicstól végigrepedt a szélvédő).
-a párom az első havas vezetés után azt mondta, hogy kéri vissza a régi autót. Azt mondta, hogy a régi 1,5 tonnás kocsival hamarabb meg tudott állni (70000 km-t ment a régivel ezzel 17000-et).
-az alkatrészek drágábbak hozzá, mint az összes előző autóinkhoz, pedig ez a legkisebb
-a pollenszűrő szinte semmit nem csinál
-tegnap lecsúszott az ablakfűtés saruja

Nem tudom nektek milyen összehasonlítási alapotok van, mi sokkal többet vártunk ettől a kocsitól. Ráadásul ez egy jól felszerelt változat.
Akit a vásárlás előtt megkérdeztem, illetve a fórumokat olvasva mindenki csak dicsérte. Jövőre meg fogjuk hirdetni. Valószínű újra dízel autónk lesz, valami Avensis méretű. Apró dolgok ezek, de felettébb idegesítőek.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2065 Dátum: 2009.12.19 21:33:30 »
Ha gondoljátok felveszem videóra. Reggel a 8 fokos garázsból gáz nélkül kiállva óra nullázva 99.9L/100km az avg. Ha nagyon óvatosan megyünk 6 liter tartható, de autópályán a 7 liter is szenvedés. Utálom, hogy alig lehet hozzáérni a gázpedálhoz. S amikor gyorsításkor odalépek csak a pillanatnyi fogyasztás megy fel 20-30 literre a kocsi alig indul meg. Ekkora kajálásnál már régen elforgatná egy rendes autó a kerekeit.
Ha az 1,3-as swift jó összehasonlítási alap akkor ehhez képest picivel jobban ment városban, lazán kijöttem a kölcsön autóval 6 literből. Autópályán jól megpakolva, nem kímélve ette csak meg a 7 litert. Mondjuk más okból azt jobban lehetett utálni :lol:
A garázsunk fűtetlen, de onnan mindig kitolom az udvarra :whistling:. Becsukom a garázskaput, kinyitom a kertkaput, utána ülök be és indítom be. Így csak annyit jár üresen hidegen míg kijárok, ez max 1.perc. A pillanatnyi fogyasztás egy finomabb gyorsításkor is felugrik ilyen értékre, más típusnál is. Én általában takarékosan vezetek, de persze nem tötymörögve, forgalmat feltartva. Így elég elfogadható a fogyasztás. A korább, hasonló stílusban vezetett 1,4-es 75 lovas Cliom-nál is jobb, pedig az sem volt egy nagy étvágyú autó. Persze bosszantó hibák nálam is voltak/vannak, aminek nem örülök, de ezek miatt nem adom el.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2066 Dátum: 2009.12.19 21:36:58 »
Idézet
Ha gondoljátok felveszem videóra. Reggel a 8 fokos garázsból gáz nélkül kiállva óra nullázva 99.9L/100km az avg. Ha nagyon óvatosan megyünk 6 liter tartható, de autópályán a 7 liter is szenvedés. Utálom, hogy alig lehet hozzáérni a gázpedálhoz. S amikor gyorsításkor odalépek csak a pillanatnyi fogyasztás megy fel 20-30 literre a kocsi alig indul meg. Ekkora kajálásnál már régen elforgatná egy rendes autó a kerekeit.
Ha az 1,3-as swift jó összehasonlítási alap akkor ehhez képest picivel jobban ment városban, lazán kijöttem a kölcsön autóval 6 literből. Autópályán jól megpakolva, nem kímélve ette csak meg a 7 litert. Mondjuk más okból azt jobban lehetett utálni

Nincs más hátra, el kell adni. Nektek turbódízel való...
Viszont az 1,3-as Yaris nyomatéktalanabb még az ezres Yarisnál is. De valóban egész jól fogyaszt autópályán. (tapasztalat)

Idézet
-a kipörgésgátló gagyin működik (valamit csinál, de kis gáznál is elforog a kerék jópár másodpercig)
Az eddig leírtakból te nagyon okos vagy, akkor tudnod kellene, hogy a kipörgástlónak ÍGY KELL működnie...
Idézet
-ABS is néha túl aktív, néha nem lehet kormányozni az autót fékezés közben
Ha nincs tapadás hiába az ABS, az autó kormányozhatatlan. Ez fizika.
Idézet
az alkatrészek drágábbak hozzá, mint az összes előző autóinkhoz, pedig ez a legkisebb
Ez köztudott a Toyotákról. Egy hátsó kerékcsapágy 80 ezer Ft, míg a többi autóhoz átlag 10-20 ezer. Ellenben Toyotánál Carinák futnak 500 ezer km-el gyári hibátlan csapágyakkal, míg más autónál cserélgetni kell őket 100 ezrenként. Ugyebár minden nézőpont kérdése!
Idézet
a pollenszűrő szinte semmit nem csinál
Mit is kellene csinálnia? Palacsintát sütni? A hivatalos neve utastér szűrő, és ha megnézel egy használtat láthatod, hogy rengeteg koszt megszűr. Úgyhogy a funkcióját ellátja, de valóban nem csinál semmit. Lusta dög...  :lol:
Idézet
tegnap lecsúszott az ablakfűtés saruja
Na ebből tényleg elég, ekkora szart  :D :lol:El kell adni mondom én...
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2067 Dátum: 2009.12.21 07:49:07 »
Idézet
a pollenszűrő szinte semmit nem csinál
Mit is kellene csinálnia? Palacsintát sütni? A hivatalos neve utastér szűrő, és ha megnézel egy használtat láthatod, hogy rengeteg koszt megszűr. Úgyhogy a funkcióját ellátja, de valóban nem csinál semmit. Lusta dög...  :lol:
[rohog] [rohog] [rohog]
Zoli, balcsin jövőre nem fa_szénen fogunk húst sütögetni [rohog]

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2068 Dátum: 2009.12.21 07:59:18 »
Városi elindulós megállós fogyasztás 8,5 liter. :cry:
nekem a 20 éves, 2.0celica a rossz termosztáttal, elégett gyertyákkal, 195/50r16 gumival, és legalább 2órás helybenjáratással 8.3-as átlagot hozott. igaz, nem pörgetve, nem helybenpörögve, nem csúszkálva kézifékkel...csak kényelmesen autózva pesten és az agglomerációban.

úgy van, ahogy mondod: el kell adni azt a yarist...mindenki megkönnyebbülne :)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2069 Dátum: 2009.12.21 08:54:29 »
Viszont az 1,3-as Yaris nyomatéktalanabb még az ezres Yarisnál is. De valóban egész jól fogyaszt autópályán. (tapasztalat)
A korábbi 4 hengeres vagy a mostani 3 hengeres ezres a nyomatékosabb?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive