Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 916000 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2040 Dátum: 2009.11.21 16:22:41 »
A párom megy az autóval, reggel 5-kor kell, hogy 9-re felérjen debrecenből budára. Este 6-ig néha tovább is bentmarad. Te a helyében hazafelé nem jönnél a megengedettel, vagy egy picit többel? Néha belecsúszik a 150-is. Ha este 10-re hazaér már hulla fáradt.
120-nál kb. 1 literrel lenne kevesebb. Havi szinten ez kb. 20,000Ft! Viszont nem így szeretném csökkenteni a fogyasztást, hanem a sebesség megtartásával. A gázról már letettünk, az E85 bevált. Ha keveset: 20-30% keverek a benzinhez nem nő meg a fogyasztás, sőt a motoromnál néha fogyasztás csökkenés is volt (csak pár deci). Ott a nagyobb sűrítéssel 12:1 még meg tudtam magyarázni, most csak örülök neki. Az 50%-ot már nem bírja sajnos lekezelni.

Ilyen volt az 1,5-ös dízel autónk is 120-nál volt a lélektani határ. Addig 5 literes fogyasztás (max 1200km/tank, a Yarisnál max 600km) aztán 130-nál 6L. Nem sokáig tartottuk meg, bár nem ez volt a fő bűne. Egyszer minden ok nélkül megduplázta a fogyasztását is. Vicces volt 9 literes fogyasztással járni, úgy hogy nem füstölt, nem folyt, ugyanott tankoltunk, stb. Magától megjavult az eladásra.

Ha lehet kerüljük a dugókat, minden főút mellett van egy kis forgalmú párhuzamos út, a pálya dobja meg a fogyasztást és a téli gumi.
Nyáron próbálok majd takarékosabb gumit feltenni, illetve addig remélem találok légszűrő ház fedelet is.
Írtad hogy nagy átlagban 130-al mész, ha beleférne időbe olyan menet hogy max. 120, az mennyit jelentene?

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2041 Dátum: 2009.11.23 09:09:26 »
HObbyauto:  a zöldkártya nem kell jövőre...  ja egy libatolvaj igérete [rohog]  gondolom ezért nem számolsz súly/teljesítményadót sem, hátha az sem lesz jövőre :?:  gondolom szinte új a gép, azért úszod meg a vizsgát 20ból :)  ...ja majd figyuzd mennyi lesz a vizsga ha "nem lesz ződkártya" ;)

gyári lev szűrő denso, de majd szólj ha találsz olcsóbban mint 4 rugó, ennyi gyáriban. csak érdekességképpen mondjuk az unixban egy fosch szűrő 4600, egy általad pfeferált mann 6250, ezek után nekem jó lesz a mezei gyári "drágán". Tudom, unixban is lehet ocsóért, akárcsak gyáriban... okosítani mindent lehet.

250 ezer után nincs is élet szerintem sem, egyszer láttam egy yarist 4száz valamennyivel hát azt a roncsot.... attól fostam kiesik a kerék :hug: ;) :)


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2042 Dátum: 2009.11.23 16:53:12 »
Nem akarok mindenáron spórolni, de jobb lenne, ha kevesebbet fogyasztana a kocsi. A legutóbbi (30%E85) rekordom városban 4,9L átlag, de csak 10 km-re. Előtte sima benzinnel egy tank átlaga 5,8 volt a páromnak, ő hajtja 95%-ban a kocsit. Ez később autópályán felment 7,5-re. Ha lassan megyünk nem fogyaszt sokat, de 120 fölött, mintha kútba öntenénk. :hmmmm:
Szerintem a megoldás egy 6 sebességes váltó lenne, mert városban is az általatok javasolt módon (5.-ben 50) kevesebbet evett az autó. Viszont ez egyáltalán nem jó a motornak. Kis fordulaton gázadásra nagy terhelést kap, szerintem töltés-olajnyomás sem ideális, a kipufogó sem melegszik fel rövidebb utakon, stb.
Az 5. 50-nél nem fog kárt okozni, ha állandó sebességgel mész, illetve finom gyorsítást is simán elbír. Persze egy emelkedő vagy előzésnél vissza kell kapcsolni. A kondenzvíz okozhatna problémát a sok városi használatnál, de nálatok sok a pálya meg országút.:)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2043 Dátum: 2009.11.23 18:47:23 »
Megkérdezem a Densot, a M6-ba kijött 10,000-ből egy OLaj-Légszűrő csere szintetikus Mobil1 olajjal. Az olajszűrő japanparts volt. A szenes pollen szűrő sem volt vészes, abból mondjuk csak 1 kellett amíg nálunk volt. Nagykerben szoktam vásárolni, kb. kisker nettóra jön ki az ár.
Tényleg a Yarisba nincs pollen szűrő?! A felszereltség nevét nem tudom, de klímás, navis, 10 légzsákos.
Szerintetek a 15,000-kénti olajcsere korrekt?

Nem szeretnék arra gondolni, hogy 200,000 km fölött minden hónapban előjöhet egy váratlan hiba. Néha egy kerékcsapágy, féltengely, lengéscsillapítók, kuplung, kipufogó rendszer, stb.
Láttam Suzuki Swiftet 500,000km-rel, havonta teljes szervíz kellett neki 200,000 km után. A legjobban a fék fogyott benne (3 havonta tárcsa csere), a motorja bontatlan volt.
Minden munkanap DB-BP oda-vissza. :hmmmm:

Ha nem megyünk autópályára 6,1-ből megáll a fogyasztás 30% etanollal (kb. 265-ös benzinár), téli gumival. :clap:

HObbyauto:  a zöldkártya nem kell jövőre...  ja egy libatolvaj igérete [rohog]  gondolom ezért nem számolsz súly/teljesítményadót sem, hátha az sem lesz jövőre :?:  gondolom szinte új a gép, azért úszod meg a vizsgát 20ból :)  ...ja majd figyuzd mennyi lesz a vizsga ha "nem lesz ződkártya" ;)

gyári lev szűrő denso, de majd szólj ha találsz olcsóbban mint 4 rugó, ennyi gyáriban. csak érdekességképpen mondjuk az unixban egy fosch szűrő 4600, egy általad pfeferált mann 6250, ezek után nekem jó lesz a mezei gyári "drágán". Tudom, unixban is lehet ocsóért, akárcsak gyáriban... okosítani mindent lehet.

250 ezer után nincs is élet szerintem sem, egyszer láttam egy yarist 4száz valamennyivel hát azt a roncsot.... attól fostam kiesik a kerék :hug: ;) :)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2044 Dátum: 2009.11.23 20:36:12 »
Tényleg a Yarisba nincs pollen szűrő?! A felszereltség nevét nem tudom, de klímás, navis, 10 légzsákos.
Szerintetek a 15,000-kénti olajcsere korrekt?
15.000 vagy 1 év az olajcsere ciklus. Pollenszűrőnek lennie kell benne.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2045 Dátum: 2009.11.23 22:13:41 »
ja amit én ismerek yarist abban is a fék fogyása okozza a legnagyobb problémát (komolyan)  :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.23 23:06:30 írta Zénóka »


seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2046 Dátum: 2009.12.01 10:03:51 »
Köszönöm!

Megvolt az olajcsere pont 15,000 után, nem tapasztaltunk fogyasztás csökkenést. Ugyanazon az úton, ugyanott tankolva, hasonló forgalomban ha nézem a pillanatnyi fogyasztást 4,9 ha nem, akkor 5,3 az átlag fogyasztás. :otlet:

Este szétszedem a féket! Alakul a kipufogó projekt, ma hozzák a saválló dobot. Szép lesz! :clap:

ja amit én ismerek yarist abban is a fék fogyása okozza a legnagyobb problémát (komolyan)  :)

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2047 Dátum: 2009.12.05 14:04:59 »
Megnéztem a fékbetéteket, egyáltalán nem kopottak, Toyota felirat van rajtuk. Mégis nyekereg, majd kap egy féktisztító sprayt.

Megvettem ma a nyári kerekeket. Nagyon gyilkos áron!!! Dezent 5 küllős, 195/45/15 Pirelli P7 85%-os gumikkal. Holnap megpróbálom felrakni a kipufogót és csinálok képeket  a kerekekről is!

A fogyasztás 6 liter körül alakul vegyesben, ha van autópálya akkor 7. Majd nyáron jobb lesz.

ja amit én ismerek yarist abban is a fék fogyása okozza a legnagyobb problémát (komolyan)  :)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2048 Dátum: 2009.12.05 14:26:59 »
Megnéztem a fékbetéteket, egyáltalán nem kopottak, Toyota felirat van rajtuk. Mégis nyekereg, majd kap egy féktisztító sprayt.

Megvettem ma a nyári kerekeket. Nagyon gyilkos áron!!! Dezent 5 küllős, 195/45/15 Pirelli P7 85%-os gumikkal. Holnap megpróbálom felrakni a kipufogót és csinálok képeket  a kerekekről is!

A fogyasztás 6 liter körül alakul vegyesben, ha van autópálya akkor 7. Majd nyáron jobb lesz.
Az jó széles, nem is lesz vele kisebb a fogyasztás.:) Ez nem kisebb átmérőjű mint ami most rajta van?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2049 Dátum: 2009.12.06 21:53:21 »
Az jó széles, nem is lesz vele kisebb a fogyasztás.:) Ez nem kisebb átmérőjű mint ami most rajta van?
gyári méret 185/60r15. ehhez képest a 195/45r15 jóval kisebb.

ami azt jelenti,h 7,7% a méretek közötti különbség.
- az autó hasa 23mm-rel lejjebb lesz, és
- 100km/h helyett csak 92,3km/h lesz a pillanatnyi sebesség. ha ezt a gondolatmenetet tovább görgetjük, akkor
- 100km helyett 92,3km-t fog megtenni.
ergo úgy fog tűnni, mintha többet gurulna ugyanannyi üzemanyaggal, azaz a (már nem valós értéket mutató) km-óra szerint számolt fogyasztás csökkenni fog :D  de a valós bizony nem változik.
kb fél literrel "kevesebbet eszik" így az autó. :D ééééééés....a gyorsulása is jelentősen javul, ha hagyjuk magunkat becsapni a kisebb átmérő miatt

én nagyobb átmérőjű kereket raktam fel, ami 2,1% eltérést okoz, így a számolt és a valós érték között 1dl különbség van. tudom,h a fogyasztásmérőből (ami nálam decire pontos) 1dl-t le kell vonni.
(kisebb kerék esetében a fél litert hozzá kell adni a computer által mérthez képest.)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2050 Dátum: 2009.12.07 20:04:31 »
Ha meg tartja az óra szerinti pl. 50-es sebességet, le fogják tolni az útról.:)
Másik esetben, ha megy a többiekkel normál tempóban, több lesz a fogyasztás, ami a szélesebb gumi miatt eleve meglesz.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2051 Dátum: 2009.12.08 18:10:44 »
185/60 téli van rajta, a számítógép kevesebb fogyasztást fog kiírni. Átmérőben 2 cm a különbség, látványban óriási. Olyan feltéve, mintha nem is lenne oldalfala a guminak!
2 hónap után már látszik, hogy céges használatra jobb, mint a dízel autó volt, sokkal nagyobb a norma különbség, kb. 3X annyi a megtakarításunk vele, pedig az előző autónk nagyon példásan fogyasztott, még 180-nál is ::)

Megnéztem a fékbetéteket, egyáltalán nem kopottak, Toyota felirat van rajtuk. Mégis nyekereg, majd kap egy féktisztító sprayt.

Megvettem ma a nyári kerekeket. Nagyon gyilkos áron!!! Dezent 5 küllős, 195/45/15 Pirelli P7 85%-os gumikkal. Holnap megpróbálom felrakni a kipufogót és csinálok képeket  a kerekekről is!

A fogyasztás 6 liter körül alakul vegyesben, ha van autópálya akkor 7. Majd nyáron jobb lesz.
Az jó széles, nem is lesz vele kisebb a fogyasztás.:) Ez nem kisebb átmérőjű mint ami most rajta van?

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2052 Dátum: 2009.12.08 18:21:41 »
Ha 195/55/15-ös nyári gumit raknék fel (185/60 váltója) nem változna a fogyasztásom. A téli gumi sokat növel rajta, ezzel óra szerint kevesebb lesz, mert könnyebben fogja pörgetni a kerekeket, és a fék is erősebb lesz. A hasmagasság 1-1,5 centit csökkent csak, vehetek hozzá még új anyákat is. Gondolom ennek a menete szabványos. A próba erejéig kézzel felcsavartam 1 kereket, de a kulcs már nem fért be a nyílásba.

Ha lehetett volna 55-ös gumit vettem volna rá, de ez volt olcsón. Viszont 1 gumi áráért vettem a 4 felnit és a 4 nagyon jó gumit együtt. Ezt gondolom ti sem hagytátok volna ki. Nyáron mindenképpen kellett volna gumikat vennünk.
ET száma 38-as a felniknek így még egy picit szélesebb is lesz a nyomtáv, igazi gokart lesz a keményített futóművel (így vettük).
Városban a forgalommal együtt szoktunk haladni, inkább minket szoktak feltartani. A párom is levezetett már 100,000km-t nem nézi a sebességmérőt.

Ha meg tartja az óra szerinti pl. 50-es sebességet, le fogják tolni az útról.:)
Másik esetben, ha megy a többiekkel normál tempóban, több lesz a fogyasztás, ami a szélesebb gumi miatt eleve meglesz.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2053 Dátum: 2009.12.08 21:25:43 »
Ha 195/55/15-ös nyári gumit raknék fel (185/60 váltója) nem változna a fogyasztásom. A téli gumi sokat növel rajta, ezzel óra szerint kevesebb lesz, mert könnyebben fogja pörgetni a kerekeket, és a fék is erősebb lesz. A hasmagasság 1-1,5 centit csökkent csak, vehetek hozzá még új anyákat is. Gondolom ennek a menete szabványos. A próba erejéig kézzel felcsavartam 1 kereket, de a kulcs már nem fért be a nyílásba.
Ha lehetett volna 55-ös gumit vettem volna rá, de ez volt olcsón. Viszont 1 gumi áráért vettem a 4 felnit és a 4 nagyon jó gumit együtt. Ezt gondolom ti sem hagytátok volna ki. Nyáron mindenképpen kellett volna gumikat vennünk.
ET száma 38-as a felniknek így még egy picit szélesebb is lesz a nyomtáv, igazi gokart lesz a keményített futóművel (így vettük).
Városban a forgalommal együtt szoktunk haladni, inkább minket szoktak feltartani. A párom is levezetett már 100,000km-t nem nézi a sebességmérőt.
Viszont ha jövőre már műszakiztatni kell a kocsit, nem tuti hogy szerencsés lesz ezzel a gumival odavinni.
Így van, jobb lesz a gyorsulás, nagyobb a vonóerő, de a fogyasztás nem biztos hogy csökkenni fog, mert óra szerinti ugyanolyan sebességnél nagyobb motorfordulatszám adódik. Vagy nem?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2054 Dátum: 2009.12.09 09:14:09 »
Ha 195/55/15-ös nyári gumit raknék fel (185/60 váltója) nem változna a fogyasztásom. A téli gumi sokat növel rajta, ezzel óra szerint kevesebb lesz, mert könnyebben fogja pörgetni a kerekeket, és a fék is erősebb lesz. A hasmagasság 1-1,5 centit csökkent csak, vehetek hozzá még új anyákat is. Gondolom ennek a menete szabványos. A próba erejéig kézzel felcsavartam 1 kereket, de a kulcs már nem fért be a nyílásba.
Ha lehetett volna 55-ös gumit vettem volna rá, de ez volt olcsón. Viszont 1 gumi áráért vettem a 4 felnit és a 4 nagyon jó gumit együtt. Ezt gondolom ti sem hagytátok volna ki. Nyáron mindenképpen kellett volna gumikat vennünk.
ET száma 38-as a felniknek így még egy picit szélesebb is lesz a nyomtáv, igazi gokart lesz a keményített futóművel (így vettük).
Városban a forgalommal együtt szoktunk haladni, inkább minket szoktak feltartani. A párom is levezetett már 100,000km-t nem nézi a sebességmérőt.
Viszont ha jövőre már műszakiztatni kell a kocsit, nem tuti hogy szerencsés lesz ezzel a gumival odavinni.
Így van, jobb lesz a gyorsulás, nagyobb a vonóerő, de a fogyasztás nem biztos hogy csökkenni fog, mert óra szerinti ugyanolyan sebességnél nagyobb motorfordulatszám adódik. Vagy nem?

ez sztem nem ennyire egyértelmű. Nagyobb és nehezebb kereket nehezebb felpörgetni, de ezt ellensúlyoz, hogy uazon sebességhez kevesebbet kell fordulnia. Ki lehet számolni, de nem papíron.... csak abba gondolj bele, hogy a kerék külső részén lévő súly sokkal jobban számít mint a belsején.... meg sokegyéb dolog.
viszont 130as konstans és valós utazósebességhez sanszosan jobb a nagyobb kerék, de ez a motor miatt van így: sanszosan 3800rpmnél kevesebbet fogyaszt mint 4000nél.