Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 921519 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

tutinet

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1950 Dátum: 2009.07.17 23:25:19 »
Leszilaci nem akar senkit rábeszélni, hogy ez így jó, így csinálja mindenki, a saját örömére csinálja. Egyszerűen a saját és az autó határait feszegeti.
Neki ez a heppje, neked meg az, hogy tuningolod, ahogy tudod.  :cool2:


Ahogy tudom de tartok valamilyen mértéket. Pl. elsősorban GYÁRI cuccok kerültek fel rá. Pl. hátsó spoiler gyári hátsó szárny gyári utánzat, a motorba is gyári dolgok kerülnek  stb.....

Ez is egyfajta hepp.

tutinet

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1951 Dátum: 2009.07.17 23:26:22 »

tükröket nem szoktam behajtani.

tudom, csak próbáltam ironizálni.....

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1952 Dátum: 2009.07.18 21:05:24 »
"mindezt persze éjszaka. max tempó pedig 45-50km/h volt."
Ezt írta. De aki így vezet minek vesz autót ?
1-2 óra normál sebességgel teljesíthető távokat 3-4 óra alatt megtenni.... Ennek mi értelme van ? A spórolás sem érthető, mert a megspórolt benzin helyett nekem többet számít az elvesztegetett idő amit a döcögéssel töltenék.
mi értelme van? sport.
kb. annyi értelme van, mint egy versenypályán körbe-körbe autózni, aztán a célnál megállni, ami ugyanaz a hely, mint ahol elkezdted. ott is elpocsékolsz egy csomó időt, technikát, pénzt, üzemanyagot, stb-t...persze, ott kapsz helyette adrenalint.
ott egy olyan határt feszegetsz,h milyen maximális sebességgel tudod bevenni a kanyart. itt meg azt a határt feszegeted,h minél kisebb legyen a fogyasztásod,minél jobban kíméld az autót. (és nem fog tönkremenni az első 5000 fordulat fölé gyorsításkor semmi sem. sőt, a kevésbé sok pörgetéssel meghosszabbítod az autód élettartamát.)

hogy miért vettem autót, ha így vezetek?
mert kényelmesen szeretnék eljutni a-ból b-be akkor, amikor éppen szükséges, vagy arra vágyom. azért,h ne kelljen másokhoz igazodnom, h ne kelljen tömegközlekedéssel utaznom.
ezért. vagy van más alternatíva? teleportálás? :D

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1953 Dátum: 2009.07.18 21:14:17 »
Nekem van egy ősrégi Solexem, az max. 30-35-öt megy, azt azért biztos leelőznéd. :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1954 Dátum: 2009.07.20 18:43:25 »
leszilaci:
"nincs az az üzemanyaggal hajtott, keréken guruló tárgy, ami ne előzne le"  [rohog]

Ez kész,nagyon jó!  :clap:
Néha én is próbálgatok a pesti forgalomban ésszel a sorban kígyózni, de nem sok sikerrel.Állandóan gyorsítás lassítás, ha meg gurulok a piros lámpa felé, akkor kiszállnak üvöltözni vagy dudálnak,mert a piros lámpánál olyan jó várakozni...  :censored:

Így marad napközben a BKV.  :yawn:  :ph34r:
Yaris Ts 05'

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1955 Dátum: 2009.07.21 21:37:24 »
leszilaci:
"nincs az az üzemanyaggal hajtott, keréken guruló tárgy, ami ne előzne le"  [rohog]

Ez kész,nagyon jó!  :clap:
Néha én is próbálgatok a pesti forgalomban ésszel a sorban kígyózni, de nem sok sikerrel.Állandóan gyorsítás lassítás, ha meg gurulok a piros lámpa felé, akkor kiszállnak üvöltözni vagy dudálnak,mert a piros lámpánál olyan jó várakozni...  :censored:

Így marad napközben a BKV.  :yawn:  :ph34r:
;)

a többire rá se ránts...ma engem a 3sávos!! m3 kivezető legkülső sávjában villogtak le...idióta szuzukis nő nem volt képes megelőzni, csak a fénykürt karját rángatta...aztán 4-5-ször felvillantottam a féklámpát, akkor abbahagyta...követett végig, kilométereken át... majd mikor a 3sávból 2 lesz,m a legkülsőből kanyarodó sáv lesz a póluscenter felé, én meg sávot váltottam befelé, akkor keményen elment mellettem  és bemutatott [rohog]  [rohog] [rohog]

egyébként kollégám kiszámolta,h még 11literes fogyasztás mellett sem éri meg bkv bérletet vennie.
ő 5km-re lakik a melóhelytől és kocsival jár.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1956 Dátum: 2009.07.21 22:52:41 »
én hétközben azért BKV-zok /free/ h amit megspóroltam abból hétvégén nyomhassam!  :ph34r:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1957 Dátum: 2009.08.03 23:53:41 »
Szasztok!

Hétvégén megdöntöttem eddigi rekordomat, tankolástól tankolásig eddig 3.1 volt a legjobb, ez most 2.72-re sikeredett. Igaz, csak 240 km-es távolság volt, de majd még finomítok :)  Ehhez 40-60 között kellett menni, minél többet gurulni, féket elfeledni, guminyomás 3.8.
Volt benne egy nagyon rosszul választott Balatonakali-Dörgicse-Pécsely-Tótvázsony-Füred szakasz, ami tömény hegyvidék, itt bőven 3 feletti átlag jött ki, hiába a hegymászás nem tesz jót a fogyinak.
Ezután Füredről átmentünk Fűzfőre Leszilacival, a balaton augusztusi "normál" forgalom ritmusában ő egy 307 1.6 hdivel itt 2,6-ot ment ha jól emléxem, én 2,8 at a yarissal.
Itt nulláztunk comp-ot és nyomtunk egy minél kevesebből SPORT-ot Székesfehérvárig és vissza. Ez 70 km, sebesség 40km/h körül én 5.ben (1200 ford), ő a hdivel 4.ben (1000-es ford), az eredmény 2.1 lett a hdivel, és 2.2 a yarissal.
Én innen haza indultam és a 8-as főúton rontottam tovább az átlagot, így jött ki a végére a 2.72

A dolog érdekessége, hogy "alul", spórolósan vezetve nem igazán van számottevő különbség egy modern benzines és dízel között.

Elvileg ezen még lehetett volna finoman javítani, a motor leallítgatásával szerintem hajszállal 2 alá lehetne vinni, de majd legközelebb....
Azért jól hangzik, hogy elvileg lehetne 2000km-t menni 1 tankkal :D

KÖvetkező cél...2.5 tankolástól tankolásig  :D


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1958 Dátum: 2009.08.04 08:29:19 »
Ez igen, gratula :clap:

A végén te fogod a benzinkutat feltölteni, mert visszatermeli a benzint [rohog]
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1959 Dátum: 2009.08.04 09:21:49 »
A végén te fogod a benzinkutat feltölteni, mert visszatermeli a benzint [rohog]
ez nem is lesz lehetetlen:
2009-es shell eco-marathonon van egy olyan kategória, ahol a napelemes autónak több energiát kell előállítania, mint amennyit a tervezett pályán elfogyasztott...bár eddig nem sikerült ezt elérni :)
klikk

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1960 Dátum: 2009.08.04 10:28:34 »
Itt nulláztunk comp-ot és nyomtunk egy minél kevesebből SPORT-ot Székesfehérvárig és vissza. Ez 70 km, sebesség 40km/h körül én 5.ben (1200 ford), ő a hdivel 4.ben (1000-es ford), az eredmény 2.1 lett a hdivel, és 2.2 a yarissal.
Én innen haza indultam és a 8-as főúton rontottam tovább az átlagot, így jött ki a végére a 2.72

A dolog érdekessége, hogy "alul", spórolósan vezetve nem igazán van számottevő különbség egy modern benzines és dízel között.
Ezek már tényleg fogyasztási versenyeken elértnek megfelelő értékek  :) ... A dízel-benzin között tényleg annál kisebb a különbség, minél spórolósabban mész. A dízel fogyasztása sokkal szűkebb határok között mozog. Ezzel együtt, ha te nem egy 1.0 Yarissal, hanem egy 1.4-es benzines 307-es PUG-al mentél volna, biztos, hogy nagyobb lett volna az eltérés a dízel javára. Valahová 2.5-2.6 környékére saccolnám az azzal elérhető minimumot.

Ami engem az egészben továbbra is aggasztana, az az extrém keréknyomás. Bár mondjuk ilyen alacsony sebességekkel talán tényleg nincs akkora jelentősége.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1961 Dátum: 2009.08.04 10:34:07 »
Lehet, hogy csinálok egy tesztet én is az Avensissel  :hmmmm: ... Pécs és Szentlőrinc között eléggé vízszintes az út (6-os), az jó terep lenne. Éjjel, hogy ne őrjítsek meg másokat. Felnyomom a keréknyomást 3.0-ra (ez alig több, mint a gyári maximum), tankolok pár litert Pécsről kifelé menet (máshogy ugye nem lehet nullázni a fedcompot), aztán felgyorsítok 50-re (kb. ez az, amit már bír ötösben sík úton tartósan), berakom ötösbe, bekapcsolom a tempomatot és elmegyek így Szentlőrincig (az kb. 15 km, ezalatt már beáll az átlagfogyasztás). Ha valaki nagyon rámrepül hátulról, max bekapcsolom a vészvillogót... Kíváncsi vagyok, mennyi jönne így ki. Vajon 4 liter alatt? Meglátjuk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1962 Dátum: 2009.08.04 10:47:57 »
Extrém keréknyomás ebben a "sportban" 5 bár fölött kezdődik, de én sajnálom a gumim :)

1.4-es motorral valóban nagyobb lenne a különbség, de az egy 20 éves motor. Ezért is mondtam h modern motorban gondolkozva az 1.6 hdi eléggé újdonságnak számít, a fogyasztás, a káros anyag kibocsájtás és a menetteljesítmény terén is. Valóban nagyobb egy fél számmal a 307-es ez világos is, ezért is akartuk az 1.4 pdtdi-t összehasonlítani a yarissal, de most csak a p 307 volt "tesztelhető" a skodával majd legközelebb.... arra én is kiváncsi vagyok mit megy ilyen körülmények között. A psa-nak szerintem nincs olyan benzines motorja amit össze lehetne bármilyen szempontból hasonlítani egy "régi" 99-ben bemutatott vvt-i motorral, sőt sztem olyan sincs a kisebb köbcentisek között amit korszerűnek neveznék lelkiismeret furdalás nélkül.
Az fsi-k Tfsi-k alakulnak, de azt meg inkább a nagy teljesítményhez "képest" fejlesztették kis fogyira, önmagában semmivel sem jobb, mint egy hasonló köbcentis korábbi motorjuk.

Szóval legközelebb yaris 1.0 - fabia 1.4 pdtdi összehasonlítás....az eredményeket megírjuk :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.04 10:51:58 írta Zénóka »


taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1963 Dátum: 2009.08.04 11:03:42 »
Szasztok!

Hétvégén megdöntöttem eddigi rekordomat, tankolástól tankolásig eddig 3.1 volt a legjobb, ez most 2.72-re sikeredett. Igaz, csak 240 km-es távolság volt, de majd még finomítok :)  Ehhez 40-60 között kellett menni, minél többet gurulni, féket elfeledni, guminyomás 3.8.
Volt benne egy nagyon rosszul választott Balatonakali-Dörgicse-Pécsely-Tótvázsony-Füred szakasz, ami tömény hegyvidék, itt bőven 3 feletti átlag jött ki, hiába a hegymászás nem tesz jót a fogyinak.
Ezután Füredről átmentünk Fűzfőre Leszilacival, a balaton augusztusi "normál" forgalom ritmusában ő egy 307 1.6 hdivel itt 2,6-ot ment ha jól emléxem, én 2,8 at a yarissal.
Itt nulláztunk comp-ot és nyomtunk egy minél kevesebből SPORT-ot Székesfehérvárig és vissza. Ez 70 km, sebesség 40km/h körül én 5.ben (1200 ford), ő a hdivel 4.ben (1000-es ford), az eredmény 2.1 lett a hdivel, és 2.2 a yarissal.
Én innen haza indultam és a 8-as főúton rontottam tovább az átlagot, így jött ki a végére a 2.72

A dolog érdekessége, hogy "alul", spórolósan vezetve nem igazán van számottevő különbség egy modern benzines és dízel között.

Elvileg ezen még lehetett volna finoman javítani, a motor leallítgatásával szerintem hajszállal 2 alá lehetne vinni, de majd legközelebb....
Azért jól hangzik, hogy elvileg lehetne 2000km-t menni 1 tankkal :D

KÖvetkező cél...2.5 tankolástól tankolásig  :D

Grat a fogyihoz :)
Én is kitűzöm magamnak a legújabb célt :) 4,5 tankolástól tankolásig :D De ehhez nem a 205ös gumikon kell guruljak, szóval majd jövőre :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1964 Dátum: 2009.08.04 11:04:26 »
1.4-es motorral valóban nagyobb lenne a különbség, de az egy 20 éves motor. Ezért is mondtam h modern motorban gondolkozva az 1.6 hdi eléggé újdonságnak számít, a fogyasztás, a káros anyag kibocsájtás és a menetteljesítmény terén is. Valóban nagyobb egy fél számmal a 307-es ez világos is, ezért is akartuk az 1.4 pdtdi-t összehasonlítani a yarissal, de most csak a p 307 volt "tesztelhető" a skodával majd legközelebb.... arra én is kiváncsi vagyok mit megy ilyen körülmények között. A psa-nak szerintem nincs olyan benzines motorja amit össze lehetne bármilyen szempontból hasonlítani egy "régi" 99-ben bemutatott vvt-i motorral, sőt sztem olyan sincs a kisebb köbcentisek között amit korszerűnek neveznék lelkiismeret furdalás nélkül.
Az fsi-k Tfsi-k alakulnak, de azt meg inkább a nagy teljesítményhez "képest" fejlesztették kis fogyira, önmagában semmivel sem jobb, mint egy hasonló köbcentis korábbi motorjuk.
OK, ez is számít, de ennyire extrém gazdaságos stílusban szerintem nem annyira. Pl. akkor mondok mást: szerintem ha egy 1.4 VVTi Corollával (E12) vetettétek volna össze az 1.6 HDi 307-est, akkor is kijött volna jó fél liter eltérés a dízel javára. A Yaris könnyű, és ez a kis ezres motor alapban is nagyon keveset eszik. Eléggé kivételes a benzinesek között. (Nem véletlenül gondolkodom én azon, hogy ilyet kéne majd vennem :) ...)
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.04 11:06:04 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )