Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697857 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5760 Dátum: 2011.01.12 12:36:35 »
Szerintem itt csak kettőnknek van ipod, és sajna nekem sincs fw töltőm... Kérdezz rá indexen, hwsw-n, vagy valami almás fórumon (beszéljükmac).

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5761 Dátum: 2011.01.12 12:40:57 »
Szerintem itt csak kettőnknek van ipod, és sajna nekem sincs fw töltőm... Kérdezz rá indexen, hwsw-n, vagy valami almás fórumon (beszéljükmac).
A nyiregyi almabótban se volt. De várok szerintem jövőhétre megjön és akkor a restore finalizálható és a CF kártyás ipod életrekel, nem kell foscsizni se a rázkódástól :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.12 12:42:33 írta taby »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5762 Dátum: 2011.01.12 13:24:07 »
Már 5. éve ipodozom, és ez sem bánja a rázkódást. Persze egy nagy CF jobb megoldás. Ha van érkezésed, belinkelhetnéd, milyen leírás alapján alakítod át a kütyüt.  :flowers:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5763 Dátum: 2011.01.12 15:43:10 »
Szerintem itt csak kettőnknek van ipod,

Taby, Satriani, Ear, az három  :whistling:

Az a baj, nem tudom hova kevertem el a Firewire kábelem....

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5764 Dátum: 2011.01.12 15:50:14 »
Sorry! :flowers:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5765 Dátum: 2011.01.12 17:59:51 »
Vasárnap lesz a napja, hogy a fej beszerelődik :). Illetve gyanús, hogy Pro Xt2 lesz a kislányba, mert a magának szánt XT2-t XT3ra cseréli, állítólag nagyon brutál.
Majd részletekről időben jelentek. Jajdevárommárnemkicsitám.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5766 Dátum: 2011.01.12 18:07:38 »
Szerintem itt csak kettőnknek van ipod,

Taby, Satriani, Ear, az három  :whistling:

Az a baj, nem tudom hova kevertem el a Firewire kábelem....
Nopara, már úton van felém, falitöltővel együtt.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5767 Dátum: 2011.01.12 18:27:27 »
Egy olyan szettem nekem is volt, de nem töltött, csak a számítógépre dugott kábel. Igaz, az én ipodom valami ősi darab.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.13 21:41:40 írta kleingy »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5768 Dátum: 2011.01.12 18:29:24 »
Az enyém Ipod 4gen. 20 gigásból lett 32 gigás, de passz. A restore-hoz kell a nagyfesz csak mer ez ilyen régi fajta. Usb-s adatkábel van hozzá azzal is tölt de nem elég a fesz neki erre. Hisztis 3,14csa. Remélem most már működni fog rendesen.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.13 21:42:00 írta kleingy »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5769 Dátum: 2011.01.15 14:38:02 »
Sajnos kicsit tolódik a fejvisszaültetés, de az Pro XT2 lesz mellé. Kérdés a ProXT2 méreteiben mennyire tér el az Elem3nt magas méreteitől?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5770 Dátum: 2011.01.15 18:24:36 »
Nagyon... Sokkal nagyobb a Pro. Amíg az Element magasa simán, lötyögve, bőven elfért a tükörháromszögben, addig a nagytesót úgy kellett befaragni.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5771 Dátum: 2011.01.15 22:04:53 »
Nagyon... Sokkal nagyobb a Pro. Amíg az Element magasa simán, lötyögve, bőven elfért a tükörháromszögben, addig a nagytesót úgy kellett befaragni.
Akkor bizony új rögzítésre lesz szükségem mert az elementnek méretezett hely valószínűleg nem lesz megfelelő, de majd kiderül. Legfeljebb vmi gyors rögzítést is eszközlünk :)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5772 Dátum: 2011.01.18 08:58:34 »
Úgy látom autóhifi területen nem csak nálam van most holtidőszak  ;)
Én jelenleg ott tartok, hogy gyűjtögetem az összetevőket (meg a rávalót) aztán ha jobb idő lesz folytatom az építkezést. Ez annyiból nem is baj, hogy sajnos a garázsom nem fűtött (bár lehetne benne meleget csinálni csak nem vmi hatékonyan) és bár nincs benne farkasordító hideg szerencsére, de hifiszerelgetéshez azért hűvös van.
De mindjárt itt van március-április és akkor ismét belehúzok  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5773 Dátum: 2011.01.18 10:05:49 »
Úgy látom autóhifi területen nem csak nálam van most holtidőszak  ;)
Én jelenleg ott tartok, hogy gyűjtögetem az összetevőket (meg a rávalót) aztán ha jobb idő lesz folytatom az építkezést. Ez annyiból nem is baj, hogy sajnos a garázsom nem fűtött (bár lehetne benne meleget csinálni csak nem vmi hatékonyan) és bár nincs benne farkasordító hideg szerencsére, de hifiszerelgetéshez azért hűvös van.
De mindjárt itt van március-április és akkor ismét belehúzok  :D

Nálam költözködés van, az meg viszi ám a pénzt, úgy tűnik. Meg aztán nekem most nincs akut panaszom. Én is a jó időt várom, hogy kiderüljön, mi okozza a gyújtás- és generátorzajt.


Kipróbáltam viszont a fejben lévő keresztváltót, hálistennek volt egy olyan nap itt a nagyfaluba, mikor nem fagyott be az ember valaga, ha bent ült egy kicsit az autóban. És hát arra jöttem rá, hogy valószínűleg nagyon mélyen vágtam eddig a ládát, tényleg 50-60 Hz körül, ez a láda meg ennél sokkal többre képes. De most nem nagyon van időm hosszasan kísérletezni, úgyhogy átkattintottam az erősítőt elöl-hátul full range-re, megvágtam a szettet is, meg a ládát is 80 Hz-en, 12 dB/oktávval, fordítottam egy fázist a szubon, és kész. Nem nagyon jött zavarba a láda akkor sem, ha felengedtem 100 Hz-ig, a vágást meg 6 dB/oktávra vettem le, de most nincs türelmem meg időm nyugodtam hallgatózni állás meg menet közben, hogy elkezd-e a láda hátulról dúdolni....

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5774 Dátum: 2011.01.18 10:24:24 »
Kipróbáltam viszont a fejben lévő keresztváltót

 :clap:

...és ugye, hogy mennyivel kontrollálhatóbb vele a hangzás, mint azzal a többé-kevésbé vak tapogatózással, amit az erősítő potmétereinek tekergetése jelent.

Ha lesz egy kis időd, a ládán próbálj meg meredekebb vágást is. Nem biztos, hogy jobb lesz, de benne van, hogy felgyorsul, kicsit felkeményedik tőle a hangja. Ha most kicsit folyós, azon némileg tud segíteni.