Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697638 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5670 Dátum: 2010.12.15 10:34:13 »
A bal szélső. :D

Ezek szerint még a régi csatis CD-s fejet sikerült szerezned, ehhez minden bizonnyal passzolnak a gyári csatlakozóid. Mondjuk érdekes, mert úgy tudtam, a ráncfelvarrott E12-ben már az új csatlakozóval szerelt fejek vannak, dehát ennyi baj legyen, hogy tévedtem.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5671 Dátum: 2010.12.15 10:37:45 »
öö nem tévedtél:)  nekem van a kocsiban cd-s rádio, nem nekem lesz,  ugy rémlik hogy ez enyémnek nem ilyenek a csatijai.

ez a cd-s egy 2004es coribol valo, és egy másik facelift elöttibe megy be.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5672 Dátum: 2010.12.15 10:49:35 »
Egyrészt nem kár rajta vitatkozni, mindig jó tévhitek végére járni. Másrészt téves következtetéseket levonni, majd azokból nagy megfejtéseket tenni sem feltétlenül van az ínyemre.

 

Igen, nekem sem esett jól annak idején. Még egyszer bocsánat.

 

Kezdjük ott, hogy ez nem sokszázezres technika. Ezt a fejet 75.000 Ft-ért vettem, Petya szőrén cserélte a sajátjára, Taby is használtan jutott hozzá. Eleve itt van egy óriási - nevezzük így - tévedésed. Ez tudásához képest egy roppant olcsó fej lett kifutó korára, és bevezetésekor sem volt vészesen drága, és ami lényeges: sokszázezres sem, kivéve, amennyiben másfél soknak számít.

Aztán folytassuk ott, hogy világosan leírtam én is, mások is, hogy a DSP beállításhoz tapasztalat kell. Nem műszer, nem további "sokszázezres" labor, csak egy értő fül, aki ezt be tudja állítani. Az egyik értő fül elérhetőségét többek között te is megkaptad, adott lehetőség, hogy bárki felkeresse, és beállíttassa vele a DSP-t. Az, hogy házilag sem te, sem én nem tudjuk beállítani a DSP-t, az nem azt jelenti, hogy a DSP használhatatlan, hanem az, hogy nem értünk hozzá.

Továbbá senki nem mondta, hogy DSP nélkül nem szól jól az RSII. Jól szól úgy is. Szó sincs róla, hogy használhatatlan lenne a fej kikapcsolt DSP-vel. Csak jól beállított DSP-vel még jobb.

Még tovább gondolva: egyik rendszerben sem a fej a szűk keresztmetszet. Taby folyamatosan változtatja a dolgokat, erősítőt, hangszórót cserélt. Petya most tanulja az aktív hajtást, ha jól emlékszem, kiszedte a mélyládát. Én is erősítőt cseréltem. Mindhárom rendszer változóban van, te meg egy huszárvágással "használhatatlan sokszázezres technikát" emlegetsz... Nehezen hiszem, hogy még mindig nem látod be, mennyire rossz nyomon jársz. És hadd ne vesztegessünk erre az egészre több szót.

Igazán nem akarok ismét belerondítani az okfejtésedbe, de a sokszázezres alatt az egészet értettem, nem csak a fejet. Egyrészt. Másrészt Te még mindig az RS-II-ről beszélsz, én meg még mindig az RS-ről. Elbeszélünk egymás mellett, hisz azt hallom mindenhol, hogy az RS-II magasan jobb, mint az RS…..

Nem tudom azt sem, hogy Nálatok mi a szűk keresztmetszet, mondtam, hogy a saját rendszeremben sem gondoltam volna, hogy az, ami. És hát ha visszaolvasnád még egyszer, felhívnám megtisztelő figyelmed a "jelenleg" szóra. Azaz nem en bloc minősítettem senkinek a rendszerét (bár amit kapok a fejemre, ennyi erővel akár azt is tehettem volna, sokkal rosszabb akkor sem lenne), csupán azt mondtam, hogy az egyikben már alakul valami, de nincs mélyláda, a másikban volt, de még mindig alakulóban van, Nálad meg az a helyzet, hogy napok óta panaszkodsz.

Nem volt célom minősíteni a vásárlást, vagy a terméket egyik esetben sem. Mindenkinek a saját ízlésére és pénztárcájára van bízva, mit választ....
 

Ezt csinálod te: erősítőn állítasz vágást csavarhúzóval, csomagtartóból, találomra, nyitott ajtókkal, holott a fejen van egy pöpec keresztváltó. Ja, hogy nehéz megjegyezni a beállításait? Ez egy finoman szólva ingatag ellenérv, főleg, hogy a vágásokat az erősítőn csavarhúzóval állítgatod: azt végképp nem fogod tudni, ha bárki (mondjuk te) elállítja, hogy hogyan volt korábban belőve. A fej beállításainak mentéséhez meg kell egy papír és egy ceruza. Vagy egy telefon, ami képes jegyzeteket menteni. Azt már nem is merem mondani, hogy egy passzív rendszerben négy számadatot (szub teteje, szub vágás meredeksége, kick alja, kick vágás meredeksége) nem túl nehéz fejben tartani.

Te most úgy akarod kideríteni, hogy milyen az új csajod az ágyban, hogy átmész a szomszédba. Lépj a tettek mezejére a fejjel is.


Nem tudok erre mást mondani: így döntöttem. Akár rosszul viseled, akár nem. Te úgy döntöttél, hogy azon melegében szakemberhez fordulsz, amivel azonnal eléred a kívánt eredményt, cserébe csak annyit tudsz róla, hogy tud jól szólni. Én úgy döntöttem, addig és olyan úton jutok el, ahogyan az nekem jó, és ahogyan a tudásom engedi. Érted...? Ha nem tudok Evo X-t vezetni, nem ülök bele.... A beállításokat meg nem értem, miért hozod fel megint. De ha már szóba került, egy mobiltelefonba épített fényképezőgép részint kéznél van, részint csodákra képes, ha beállítást kell megjegyezni....

 
Ja, asszem említettem már, hogy ki fogom próbálni a fej keresztváltóját is. Lehet, hogy nem, ez esetben íme, meg van említve…


...látom, ez a csavarhúzóval állítani kifejezés nagyon tetszik....  ::) Engem mondjuk kicsit már untat...


Te azt gondolod, hogy jó rendszer nem létezik DSP nélkül. Illetve ha szóba kerül, természetesen elfogadod, hogy van jó rendszer enélkül (rengeteg munkával és pénzzel, teszed hozzá mindig), de valójában nem hiszel benne. Én meg igen. Lehet, hogy ez a gond...

 

 

 






Aztán itt van még a vélemények kultúrált előadásmódja. Te tegnap megtalálva érezted magad egy félmondat által. Ezen sikerült úgy megsértődnöd, hogy napokig nem tervezted a fórumhoz való hozzászólást. Ehhez képest - örömmel tapasztalom - ma mégis visszaereszkedsz az elméleti vita langyos dágványába, de nem ám akárhogy: rögtön elkezded fröcskölni, olyannyira belemelegedve, hogy olyanok figyelmét is felkelted vele, akik egyébként nem szóltak volna hozzá a t(r)émához.

Visszavéve az irodalmiba forduló stílusból nem értem én ezt. Ha nem tudod elviselni, hogy nem mindenki ugyanazon az úton jár, mint Te, nem mindenki ugyanúgy jut ugyanarra a végeredményre - vagy másra, hiszen a hifizés általában ízlés, tudomány és tapasztalat furcsa egyvelege -, jelezd nyugodtan, azt gondolom, máshol is megtalálom azt a kört, ahol tudom a tapasztalataimat bővíteni akár elméletben, akár gyakorlatban. De itt ez a már-már anyázásba torkolló barátnőkefélős megoldás úgy emlékszem, sosem volt divat. Neked kéne jobban tudni ezt, a regisztrációt, meg a hozzászólások számát elnézve...... (*****)

Költői kérdések ezek, nem kell rá válaszolni. Még mielőtt továbbgondolnád, és újabb hozzászólás-szünetet fontolgatnál, elárulom, hogy azt gondolom, valószínűleg "nem" a válasz. Itt meg még ráadásul tétje sincs, csupán beszélgetünk (beszélgetnénk), hátha a sok fölösleges szó közt elhangzik egy-egy olyan mondat, amit majd egyszer valamikor tudunk kamatoztatni. Én sem véletlenül írtam litániát a három fejről, a C90R-ről, a Taby-féle hallgatózásból. Ha valaki olvasna, és nem csak a haverok vállát jön megveregetni írásban, akkor lássa, hogyan tapasztal a másik.

De még egyszer mondom: ha a jelenlétem terhes, megoldom máshol a tapasztalatszerzést, a véleménycserét és -nyilvánítást, nem gond, nincs harag.

A csillagozott rész személyeskedés miatt törölve.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.15 15:36:59 írta musspici »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5673 Dátum: 2010.12.15 10:51:05 »
.....tegnap óta döglött volt a fórum Mi történt....?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5674 Dátum: 2010.12.15 11:16:19 »
Te azt gondolod, hogy jó rendszer nem létezik DSP nélkül.

Nem írtam ilyet. Azt írtam, hogy tudtommal a DSP-vel olyan dolgokat lehet helyre hozni, amit egyébként pokoli sok és drága munkával lehet megoldani, ha egyáltalán meg lehet oldani.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5675 Dátum: 2010.12.15 11:37:09 »
Te azt gondolod, hogy jó rendszer nem létezik DSP nélkül.

Nem írtam ilyet. Azt írtam, hogy tudtommal a DSP-vel olyan dolgokat lehet helyre hozni, amit egyébként pokoli sok és drága munkával lehet megoldani, ha egyáltalán meg lehet oldani.

És nincs ott mögötte, még ugyanabban a sorban szinte pontosan ugyanez leírva...? Úgy emlékszem, az általad idézett sorok így kerültek rögzítésre:

"Te azt gondolod, hogy jó rendszer nem létezik DSP nélkül. Illetve ha szóba kerül, természetesen elfogadod, hogy van jó rendszer enélkül (rengeteg munkával és pénzzel, teszed hozzá mindig), de valójában nem hiszel benne. Én meg igen. Lehet, hogy ez a gond..."



Hinni pedig azért hiszek benne (mármint a passzív rendszerben, hogy igenis tud jó lenni, tud versenyképes lenni), mert a saját tulajdon fülemmel tapasztaltam meg. Munka pedig nem volt benne sokkal több, mint bármelyik másik komoly rendszerben. Tudás, tapasztalat már inkább, és ennek megfelelően lett megválasztva a felhasznált anyagok köre is.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5676 Dátum: 2010.12.15 11:46:59 »

De nem értek valamit. Olyan nagy gond az, ha nem akarok egyelőre DSP-t használni?

Nem. Az sem gond, ha valaki nem akar Toyota alkatrészeket használni. De akkor miért vesz Toyotát?  :whistling:

A 88 egykellemes hangú modell remek DSP-vel, de a korlátait nem lépi át. (Az a 88II-es) Viszont minden írásodból az tűnik ki, hogy neked Bakai Gabi autója tetszik, meg a Sony 90-es. Akkor miért nem inkább olyan hangkarakterű cuccot szerzel? Ez nagyon más világ, mint a Pioneer-é.

A DSP-t pedig nem tudod tónus megváltoztatására használni, nem lesz olyan arcbatolós hűdeittvan a zene érzésed tőle, ami a JBL sajátja, másképp bánik a dinamikával az arányokkal és ez is DSP független. Attól tartok te csodát várnál, arra pedig alkalmatlan eszköz, de szerintem erről is írtunk már korábban.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.15 11:54:56 írta Ear »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5677 Dátum: 2010.12.15 11:49:42 »
De mindegy, nem vitatkozni, meg szőrszálhasogatni akarok. Illetve vitatkozni lehet és érdemes, értelmes dolgokon.


Figyelem és tudomásul veszem más véleményét is. Ha lenne rá pénzem, esküszöm, már kipróbáltam volna a passzív rendszert, csak azért, hogy össze tudjam hasonlítani.
Evidenciában tartom, amit a kábelekről mondtál, és alkalomadtán ki fogom próbálni, és reménykedem, hogy igazad van.
Örömmel vettem, hogy Tabyval összeülhettünk hallgatózni, és szomorúan vettem tudomásul, hogy Petyának mennie kellett, miután végigpróbálgattuk a lehetőségeket, és nem tudtunk hallgatózni. Általában jegyzem Earnek szinte az összes megmozdulását. Bár még nem találkoztunk, de eddig kábé másfél órát beszéltem telefonon Mészáros Gyurival. Mindemellett meghallgatom olyan emberek véleményét és tanácsát is, akik teljesen más irányban indultak el, esetleg alapvetően eltér bizonyos dolgokban a véleményük.

Nem mondhatja senki, hogy nem vagyok elég nyitott.
És ezért érint viszonylag érzékenyen, ha korlátoltnak, vagy idiótának vagyok beállítva.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5678 Dátum: 2010.12.15 11:51:16 »

Nem tudom azt sem, hogy Nálatok mi a szűk keresztmetszet, mondtam, hogy a saját rendszeremben sem gondoltam volna, hogy az, ami.

Rájöttél? Szerintem te. Mint ahogy nagyon-nagyon sok rendszerben az elsődleges hallgatója. De ez egyfelől kínos felismerés, másfelől sok tapasztalatot igényel, a legtöbbször évek kellenek hozzá, ha egyáltalán.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5679 Dátum: 2010.12.15 12:07:43 »
Nem. Az sem gond, ha valaki nem akar Toyota alkatrészeke használni. De akkor miért vesz Toyotát?  :whistling:

A 88 egykellemes hangú modell remek DSP-vel, de a korlátait nem lépi át. (Az a 88II-es) Viszont minden írásodból az tűnik ki, hogy neked Bakai Gabi autója tetszik, meg a Sony 90-es. Akkor miért nem inkább olyan hangkarakterű cuccot szerzel? Ez nagyon más világ, mint a Pioneer-é.

A DSP-t pedig nem tudod tónus megváltoztatására használni, nem lesz olyan arcbatolós hűdeittvan a zene érzésed tőle, ami a JBL sajátja, másképp bánik a dinamikával az arányokkal és ez is DSP független. Attól tartok te csodát várnál, arra pedig alkalmatlan eszköz, de szerintem erről is írtunk már korábban.

Te miért álltál neki hifi termékeket tesztelni? Csak azért, mert valaki megfizetett érte, vagy mert kíváncsi voltál? Esetlen inkább azért, mert kíváncsi voltál, és még meg is fizettek érte?

Igen, nekem a Bakai Gabi autója tetszett. De ettől még lehetek kíváncsi rá, hogy másoknak - más gyártóknak és más embereknek - milyen véleményük van ugyanarról, hogy hogyan szeretik, ha a zenét tolmácsolják, nem? Tudnék-e vajon megalapozott döntést hozni, vagy megalapozott véleményt alkotni valamiről, amit nem hallottam, nem tapasztaltam? Te alkotnál-e felelősen? Hitelesnek éreznéd-e, amit ilyen alapon kijelentesz?

Tényleg nem véletlenül írok hosszú-hosszú hozzászólásokat. Véleményem van dolgokról, és szeretném, ha ebből adott esetben mások okulhatnának, tapasztalhatnának. Sajnos egy blogra édeskevés, mögöttem nem áll akkora iszonyú elméleti tudás és gyakorlati tapasztalat, ami ahhoz kell, hogy egy ilyenbe belefogjon az ember, és elhiggyék neki, amit leír, vagy legalább evidenciában tartsák. De ismerjük be: viszonylag kevés az ilyen ember, nagyjából úgy a 90%-a az olvasóknak kocahifis.

Az én véleményem - mondjuk így - kocahifiseknek szól egy kocahifistől, aki hallja, amit hall, de hogy miért azt hallja, abban már nem olyan biztos. De igyekszik.

Nem akarom a Pioneer karakterét, tónusát megváltoztatni. Meg akarom tudni, milyen. Egy hónapig hallgattam a Sonyt, amikor sejteni kezdtem, hogy ez valami nem mindennapi dolog, és kellett hozzá egy másik fej, hogy leessen a tantusz. Tökéletes persze az sem volt, hiszen említettem, hogy volt, ami változást reméltem a Pioneertól és meg is kaptam.

Én magam is érzékelem, hogy más a Pioneer tonalitása, mondtam azt is, hogy izgalmasnak találom a tapasztalást. De könyörgöm. Hadd ismerjem már ki. Hadd hallgassam egy kicsit, ne kelljen már eladnom csak és kizárólag azért, mert nem olvadtam el azonnal tőle.... A Sonytól sem olvadtam el azonnal, csak az Alpine-omhoz képest.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5680 Dátum: 2010.12.15 12:21:20 »
Rájöttél? Szerintem te. Mint ahogy nagyon-nagyon sok rendszerben az elsődleges hallgatója. De ez egyfelől kínos felismerés, másfelől sok tapasztalatot igényel, a legtöbbször évek kellenek hozzá, ha egyáltalán.

Most erre mit tudok mondani? Biztos igazad van. Így látatlanban-hallatlanban ez minden bizonnyal a monitorból süthet kifele.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5681 Dátum: 2010.12.15 14:57:08 »
Hadd hallgassam egy kicsit, ne kelljen már eladnom csak és kizárólag azért, mert nem olvadtam el azonnal tőle.... A Sonytól sem olvadtam el azonnal, csak az Alpine-omhoz képest.

Hallgasd persze, de ha nem olvadsz el tőle rögtön, akkor nem lesz jó. Ha azon nyomban azt mondod, hogy ezaz, akkor jó lehet. Nem biztos, hogy jó lesz, hibák, kellemetlen dolgok kiütközhetnek, jöhet finomhangolás, de nagyon-nagyon ritka, hogy valaki szép apránként beleszeressen valamibe. Az első benyomás alapvetően döntő és igaz.

Írni pedig azért kezdtem hifiről, mert nem találtak nálam jobbat. A kütyüzgetésnél, a hasonlításnál az emóció mindig is jobban érdekelt.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5682 Dátum: 2010.12.15 15:07:13 »
Rájöttél? Szerintem te. Mint ahogy nagyon-nagyon sok rendszerben az elsődleges hallgatója. De ez egyfelől kínos felismerés, másfelől sok tapasztalatot igényel, a legtöbbször évek kellenek hozzá, ha egyáltalán.

Most erre mit tudok mondani? Biztos igazad van. Így látatlanban-hallatlanban ez minden bizonnyal a monitorból süthet kifele.

Szinte minden beírásod az útkeresésről szól, valaminek a felismeréséből és rengeteg bizonytalanságról szól. Egy kialakult elvárás rendszerhez könnyű hifi láncot rendelni, de egy folyamatosan változóban csak a bizonytalanság a biztos pont. A jó hifi lánc megtalálása erősen önismereti folyamat. Állandóan kérdezgetünk magunktól és ami a legnehezebb, tényleg őszinte válaszokat kell adnunk.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5683 Dátum: 2010.12.15 15:32:22 »
Hallgasd persze, de ha nem olvadsz el tőle rögtön, akkor nem lesz jó. Ha azon nyomban azt mondod, hogy ezaz, akkor jó lehet. Nem biztos, hogy jó lesz, hibák, kellemetlen dolgok kiütközhetnek, jöhet finomhangolás, de nagyon-nagyon ritka, hogy valaki szép apránként beleszeressen valamibe. Az első benyomás alapvetően döntő és igaz.

Írni pedig azért kezdtem hifiről, mert nem találtak nálam jobbat. A kütyüzgetésnél, a hasonlításnál az emóció mindig is jobban érdekelt.

Sajnos kevesen engedhetik meg maguknak, hogy kompromisszummentesen hallgathassanak zenét. Én sem tartozom abba a csoportba. És amíg valami csoda folytán oda nem sorolódok, addig is szeretném tudni, mit tartanak mások jónak, és miért. Lehet, hogy nem fogom átérezni, de legalább megérteni szeretném.

Megvettem. Jobbat pillanatnyilag nem tudok, de nem csak én, nálam okosabbak sem. Tetszik a formája, a visszafogottsága, jól kezelhető - és sajnos zűrös előéletű, de ez az én hibám. Nem álmaim hangja, de a Sony sem volt az így, ahogy volt, lehetett volna azon is javítani, de kölcsönben volt örültem, hogy bent van, és elképedtem a potenciálján.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5684 Dátum: 2010.12.15 16:19:06 »
Szinte minden beírásod az útkeresésről szól, valaminek a felismeréséből és rengeteg bizonytalanságról szól. Egy kialakult elvárás rendszerhez könnyű hifi láncot rendelni, de egy folyamatosan változóban csak a bizonytalanság a biztos pont. A jó hifi lánc megtalálása erősen önismereti folyamat. Állandóan kérdezgetünk magunktól és ami a legnehezebb, tényleg őszinte válaszokat kell adnunk.

Jobb lenne, ha hallottam volna kábé két rendszert, majd kijelenteném, hogy ez az, megtaláltam? Igenis keresem, mi a megfelelő. Neked szerencséd van, hallottál már vagy hármat-négyet. De lehet, hogy kicsit többet. Van, aki belenyugszik, ha odamegy pl. Hozzád, és azt mondod neki, hogy nézd, szerintem ez a lánc jó. Én nem ilyen vagyok. Én utána megyek, megnézem, bogarászok, utánaolvasok, kipróbálom. Nem csak a hifivel vagyok így, hanem mással is.

Nem provokatív kérdésnek szánom, de aki hall Nálad egy jó láncot életében először, és az tetszik neki, megvesz/megcsináltat egy ugyanolyat, az eljutott az önismeret Mekkájába...? Kötve hiszem, de lehet, hogy rosszul gondolom....