Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697859 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4860 Dátum: 2010.09.20 21:21:51 »
Én az (off) Audi Bang & Olufsenjét is szívesen meghallgatnám  ::)
Abban a Lexus szalonban már jártam, ha jól emlékszem a Máv irodaháznál van, de én csak az IS -ben "élvezkedtem"  :) de az biztos, hogy tényleg igényes és a nem potenciális vásárlójelöltekhez is kedvesek.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4861 Dátum: 2010.09.20 21:34:21 »
Én az (off) Audi Bang & Olufsenjét is szívesen meghallgatnám  ::)
Abban a Lexus szalonban már jártam, ha jól emlékszem a Máv irodaháznál van, de én csak az IS -ben "élvezkedtem"  :) de az biztos, hogy tényleg igényes és a nem potenciális vásárlójelöltekhez is kedvesek.

Igen így van. Már alig várom hogy OFF meglessem az Auris HSD-t. Remélem abba is elrejtettek egy HARMAN csodát :D Mondjuk nem ez a fő szempont.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4862 Dátum: 2010.09.20 21:39:13 »

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4863 Dátum: 2010.09.20 21:57:25 »
Úgy emlékszem, hogy a modellfrissítés után JBL -t lehet rendelni az Aurisba. Persze lehet, hogy csak álmodtam vagy szenilis vagyok, de valami gyári kiadványban mintha ezt olvastam volna.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4864 Dátum: 2010.09.20 22:13:25 »
Viszont lenne egy kérdésem ismét a hozzáértőkhöz. Pyle és Hifonics erősítőkről úgy általánosságban mit érdemes tudni? Mert amit gugli haver ad, az annyira nem nagy segítség.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4865 Dátum: 2010.09.21 07:51:35 »
Hát én vezettem GS Hybridet. Abban MarkLevinson hifi volt.




....de az első kérésem az volt, hogy akkor ezt kapcsoljuk ki sürgősen, mert nem hallom a motort....  :devil:

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4866 Dátum: 2010.09.21 08:47:46 »
A Váci úton az Infinity szalon ?  :D Igaz nem egy LEXUS , de azért érdemes bemenni  :whistling:

Barátnőmmel ma benéztünk egy Lexus szalonba (Könyves Kálmán körút) csak úgy körbenézni, tuningolni magunkat és beleülni pár drága kocsiba :D
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4867 Dátum: 2010.09.21 09:13:22 »
A Váci úton az Infinity szalon ?  :D Igaz nem egy LEXUS , de azért érdemes bemenni  :whistling:

Barátnőmmel ma benéztünk egy Lexus szalonba (Könyves Kálmán körút) csak úgy körbenézni, tuningolni magunkat és beleülni pár drága kocsiba :D

Na majd akkor a következő utunk oda vezet :D OFF de Lexusnál adtak egy prospektust a CT200h-ról, jövőre jön, alsó közép kategóriás 1,8 hybrid gyönyörű. Úgyhogy el lehet kezdeni gyűjtögetni :szemez:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4868 Dátum: 2010.09.21 09:22:37 »
Igen, van egy ideje CT topic (árral), a főoldalon sok-sok hír van róla, a Facebookon pedig még több videó.  :tt2: :D
         

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4869 Dátum: 2010.09.21 13:25:03 »
Igen, van egy ideje CT topic (árral), a főoldalon sok-sok hír van róla, a Facebookon pedig még több videó.  :tt2: :D

Hol?? Gyöngyi hol?? [rohog] :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4870 Dátum: 2010.09.21 14:29:18 »
Kitakarítottam a kis Aurist és lemértem az erősítőt meg az ülés alatti helyet :D Vicces mert az erősítőnek kellene egy 35cm*40cm-es hely az ülés alatt pedig van egy 23cm*50cm-es hely :D Vajon hogy lehetne ezt a problémát orvosolni? Mert igazából az a baj hogy a kárpitban ez egy mélyedés az ülés alatt, szóval a hátsó utasok felé a kárpitban ezt a "bordát" ki lehetne e vágni mert akkor lenne hely az erősítőnek.
 Majd csinálok róla képet :yes: Valószínű el kell majd mennem Gm Audióékhoz nekem is, mert ezt muszály valahogy megoldani majd.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4871 Dátum: 2010.09.21 17:19:04 »
A kárpit alá kell sziloplaszttal leragasztani egy vagy két falapot, amire a kárpitra helyezett erősítőt fel lehet csavarozni. Ha "csak" ennyi a feladat, mármint hogy egy erősítőt letenni és bekábelezni, akkor gmAudióéknál ez egy cirka 3 órás munka.

Egyébként nem biztos, hogy a két ülés alatt egyforma a hely... ;)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4872 Dátum: 2010.09.21 22:59:07 »
A kárpit alá kell sziloplaszttal leragasztani egy vagy két falapot, amire a kárpitra helyezett erősítőt fel lehet csavarozni. Ha "csak" ennyi a feladat, mármint hogy egy erősítőt letenni és bekábelezni, akkor gmAudióéknál ez egy cirka 3 órás munka.

Egyébként nem biztos, hogy a két ülés alatt egyforma a hely... ;)

De ha jól láttam egyforma. Majd küldök képet hogy néz ki a dolog, a legjobb lenne ha beleférne az erősítő a mélyedésbe. Az ülést azért majd kiveszem és bele próbálom az erősítőt :yes:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4873 Dátum: 2010.09.22 10:49:08 »
(4kHz mély teteje és 3,15kHz magas alja 12dB/oktávval)

 Kérdés hogy nem baj ha a mélyközepekre ráengedem a teljes sávszélességet? Úgy értem nem teszek kárt benne?

Khmm, próbáld ki úgy is, hogy nincs ekkora átfedés a két sugárzó között.  :sorcerer:

Kárt nem teszel bennük, csak nem fognak olyan jól szólni, mintha megfelelően kontrollált, főleg felül jól vágott sávot kapnának.

Ez általában igaz, de nem minden hangszóróra. Az Inside például a gyári passzív keresztváltóval úgy volt kitalálva, hogy a mélyközép megkapta a teljes frekvenciasávot, és akkor sem javult igazán a hangja, ha aktívban felül megvágták. Vannak ugyanis olyan konstrukciók, membránszerkezetek, amik szépen elnyelik a magasabb frekvenciákat, szebben és finomabban, mint egy keresztváltó. Az otthoni dobozok között is vannak ilyenek.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4874 Dátum: 2010.09.22 11:33:06 »

Ez általában igaz, de nem minden hangszóróra. Az Inside például a gyári passzív keresztváltóval úgy volt kitalálva, hogy a mélyközép megkapta a teljes frekvenciasávot, és akkor sem javult igazán a hangja, ha aktívban felül megvágták. Vannak ugyanis olyan konstrukciók, membránszerkezetek, amik szépen elnyelik a magasabb frekvenciákat, szebben és finomabban, mint egy keresztváltó. Az otthoni dobozok között is vannak ilyenek.

Ez érdekes :yes: Most az a helyzet hogy a mélyközepeket alul 50Hz-nél vágtam 12dB/oktávval (gyárilag a hangváltó elvileg 55Hz-nél vág). Tetejét 3,15kHz (12dB/oktáv), a gyári értéket nem ismerem, de talán 2,5kHz(? ....ez az alja a magasnak gyárilag). A magasakat alul 4kHz-en vágtam szintén 12dB/oktávon. A méylközepeket fázist fordítottam, így mintha ütősebb lenne az egész, dinamikusabb egy hangyányit. Így most nagyon jól hangzik :yes: Mélyláda nem is hiányzik annyira, persze az 50Hz alatti hangokat dinamikusan csak az bírja visszaadni, akkor teljes a kép. De így is van zene :hug:
 Akkor viszont megpróbálom majd 40Hz-en vágni vagy akár teljes sávon :D

Amúgy Gm-éknél van minden? Kábel, tápelosztó stb.stb.? Szóval ha megvan a másik erősítő mehetek is hozzájuk? Lehet egyszerűbb ha ők megcsinálják nekem az ülés alatti dolgokat :yes: Mert nekem erre nem lesz időm :D