Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697908 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4380 Dátum: 2010.07.27 09:09:04 »
Kinél voltál? Csak nem Haujannál?

Ő Pécsett van, messze lenne, meg tudtommal építéssel nem is foglalkozik. Mészáros György/gmaudio az én mesterem.  :cool2:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4381 Dátum: 2010.07.27 09:16:54 »
Az az igazság hogy a loudness csúnyán elrontja a zenét, egy jó hifi ismérve: minden hangszínmódosító opció 0-n illetve offon pihen :) és ha így valami jól szól az jó :)

Addig, hogy tisztes beépítésnél a loudnessre nincs szükség a jó hangzáshoz, egyetértünk. Viszont az autó általánosságban egy annyira bizonytalan, tervezhetetlen közeg, hogy szerintem simán előfordulhat, hogy 1-2 dB-nyi kiemelés az EQ-n javítja a hangzást. Persze nem arra gondolok, hogy EQ-val kell frekimenetet gyártani. De mégsem egy nappaliban vagyunk, ahol tudomisén, milliméterenként lehet emelni egy állósugárzón, hogy helyére kerüljenek a basszusok, vagy 3 perc alatt át lehet kábelezni a rendszert, ha túl sok az aktuális kábel magasából.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4382 Dátum: 2010.07.27 10:52:36 »
Kinél voltál? Csak nem Haujannál?

Ő Pécsett van, messze lenne, meg tudtommal építéssel nem is foglalkozik. Mészáros György/gmaudio az én mesterem.  :cool2:
Hajuannak Szécsi Tomi épít asszem, meg hát állítólag azt csiripelik, hogy Ear mester régi Camry-jéhez is volt egy kis köze.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4383 Dátum: 2010.07.27 17:02:29 »
...és pont elkerültem: ha jól értettem, tegnap volt gm Audio műhelyében. Meghallgattam volna szívesen azt a BMW-t...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4384 Dátum: 2010.07.27 19:38:44 »
Ok éértem! Köci a seggítséget! :D :D :flowers:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4385 Dátum: 2010.07.28 07:49:54 »
Te Satriani. Mit akarsz Te azzal az autóval? Fogsz vele versenyezni? Vagy csak szobai hifihez hasonló körülményeket akarsz benne teremteni?  :hmmmm:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4386 Dátum: 2010.07.28 09:17:11 »
Ezt miből gondolod? Dehogy akarok én versenyezni, sem affinitásom, sem pénzem nincs hozzá, és nem is érdekel. Csak annyit szeretnék, hogy jól szóljon. A szobai hifi nem lehet mérce, elég lenne, ha az autóm ajtaja, mint az aktuális rendszer leggyengébb eleme tisztes hangdobozként üzemelne, és az összevásárolt elemek nagyjából hoznák azt a szintet, amire hivatottak. Ez egy belépő hangszórószett egy középkategóriás erősítővel és egy jó fejegységgel, ami a kezem alatt potenciáljához képest gyengén szólt - eddig jutottam egyedül... Egészen addig többé-kevésbé elégedett is voltam vele, amíg meg nem hallgattam ugyanezt egy normális ajtóban, azóta nagyon nyugtalanít a dolog.

Amúgy tegnap megtudtam, hogy az E12 akusztikája jó, ellenben az ajtaja alapállapotban pocsék. Volt egy ugyanilyen autó múlt héten a műhelyben, abban Jr komponens szett volt, és pont ugyanígy (nem) szólt, mint az enyém.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4387 Dátum: 2010.07.28 11:32:19 »
Valószínűleg még én is fogok az ajtóra szigetelést tenni ....   ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4388 Dátum: 2010.07.28 12:37:29 »
Ezt miből gondolod? Dehogy akarok én versenyezni, sem affinitásom, sem pénzem nincs hozzá, és nem is érdekel. Csak annyit szeretnék, hogy jól szóljon. A szobai hifi nem lehet mérce, elég lenne, ha az autóm ajtaja, mint az aktuális rendszer leggyengébb eleme tisztes hangdobozként üzemelne, és az összevásárolt elemek nagyjából hoznák azt a szintet, amire hivatottak. Ez egy belépő hangszórószett egy középkategóriás erősítővel és egy jó fejegységgel, ami a kezem alatt potenciáljához képest gyengén szólt - eddig jutottam egyedül... Egészen addig többé-kevésbé elégedett is voltam vele, amíg meg nem hallgattam ugyanezt egy normális ajtóban, azóta nagyon nyugtalanít a dolog.

Amúgy tegnap megtudtam, hogy az E12 akusztikája jó, ellenben az ajtaja alapállapotban pocsék. Volt egy ugyanilyen autó múlt héten a műhelyben, abban Jr komponens szett volt, és pont ugyanígy (nem) szólt, mint az enyém.

akkora figyelmet fordítasz nüansznyi apróságokra, hogy kezdtem gyanakodni, hogy esetleg versenyzésre adod a fejed.

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4389 Dátum: 2010.07.28 12:47:56 »
Ezt miből gondolod? Dehogy akarok én versenyezni, sem affinitásom, sem pénzem nincs hozzá, és nem is érdekel. Csak annyit szeretnék, hogy jól szóljon. A szobai hifi nem lehet mérce, elég lenne, ha az autóm ajtaja, mint az aktuális rendszer leggyengébb eleme tisztes hangdobozként üzemelne, és az összevásárolt elemek nagyjából hoznák azt a szintet, amire hivatottak. Ez egy belépő hangszórószett egy középkategóriás erősítővel és egy jó fejegységgel, ami a kezem alatt potenciáljához képest gyengén szólt - eddig jutottam egyedül... Egészen addig többé-kevésbé elégedett is voltam vele, amíg meg nem hallgattam ugyanezt egy normális ajtóban, azóta nagyon nyugtalanít a dolog.

Amúgy tegnap megtudtam, hogy az E12 akusztikája jó, ellenben az ajtaja alapállapotban pocsék. Volt egy ugyanilyen autó múlt héten a műhelyben, abban Jr komponens szett volt, és pont ugyanígy (nem) szólt, mint az enyém.

akkora figyelmet fordítasz nüansznyi apróságokra, hogy kezdtem gyanakodni, hogy esetleg versenyzésre adod a fejed.

Énis ilyen vagyok és zavaró is egy pici rezgés is az ajtóból mert az nem a basszusba való...plusz ha tudodja is hogy azok a hangszórók jobbak egy jól kialakított ajtóban...
apropó Sat. te hogy szedted le az ajtód burkolatát?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4390 Dátum: 2010.07.28 14:41:58 »

akkora figyelmet fordítasz nüansznyi apróságokra, hogy kezdtem gyanakodni, hogy esetleg versenyzésre adod a fejed.

Ezek nem nüansznyi apróságok, hanem alapvető dolgok. Az autóhifiben az a macerás, hogy egy csomó pénzt arra kell elkölteni, ami egyáltalán nem látszik, hogy legalább egy kicsi megtérüljön/megszólaljon abból, amit a gyárinál jobb komponensekre költöttünk. Ha ezt nem lépjük meg, akkor csak a szart pofozzuk, de sokan nem lépik meg, mert nem látszik és ami nem látszik az nincs is.  :devil:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4391 Dátum: 2010.07.28 16:05:32 »
akkora figyelmet fordítasz nüansznyi apróságokra, hogy kezdtem gyanakodni, hogy esetleg versenyzésre adod a fejed.

Óóó, bárcsak a nüansznyi apróságoknál tartanánk, és bárcsak értenék hozzá...

Láttam ma a készülő autót. Az ajtólemez máris normálisan szól, megkocogtatva, ütögetve minimálisan, mély hangon rezeg. Már készen van az ajtópanelből oldalanként 2-2 gyűrű, készülőben a harmadik, ami síkba lesz csiszolva, plusz kap a hangszóró egy kis elforgatást, hogy ne a sípcsont felé sugározzon. Már van egy apróság, ami feltűnt: kétféle szigetelőanyagot használ az ajtókhoz Mészáros Gyuri, nyilván nem véletlenül pont azt a kettőt. Ehhez nem elég 1-2 ajtót megépíteni. Illetve nyilván nem véletlenszerűen alakul ki a hangszóró-döntés szöge sem.

A versenyzés ennél sokkal több lehet. Most csak két ajtó épül, és itt ezt az autót be is fejezem. Versenyhez ki kellene szigeteltetni a komplett kocsit, valószínűleg lecserélni az elementeket, új mélysugárzót és hozzá passzoló erősítőt keríteni, sőt, gyanítom, a Jr 4.300 határai is hamar kiderülnének. Szóval a versenyzést meghagyom a tehetősebb, elhivatottabb fanoknak. Én örülni fogok, ha a nyúzószettem 3. trackje olyan vastagon szólal meg, mint a medveszar.  :szemez:

...hogy szedted le az ajtód burkolatát?

Szívesen leírom részletesen, ha érdekel (sőt, valamelyik corollás topikba Maxim le is írta; keress rá a hozzászólásaira), de attól tartok, a Versóé kicsit más. Ha olyan, mint a Corolláé, akkor le kell szedni a könyöklő-behúzó részről a burkolatokat, alatta lesz 2 csavar, plusz még egy a kilincs burkolatában, azután óvatosan fogást keresni a burkolaton (alul-elől javallott), és finoman leszedni a komplett panelt.

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4392 Dátum: 2010.07.28 16:09:07 »
akkora figyelmet fordítasz nüansznyi apróságokra, hogy kezdtem gyanakodni, hogy esetleg versenyzésre adod a fejed.

Óóó, bárcsak a nüansznyi apróságoknál tartanánk, és bárcsak értenék hozzá...

Láttam ma a készülő autót. Az ajtólemez máris normálisan szól, megkocogtatva, ütögetve minimálisan, mély hangon rezeg. Már készen van az ajtópanelből oldalanként 2-2 gyűrű, készülőben a harmadik, ami síkba lesz csiszolva, plusz kap a hangszóró egy kis elforgatást, hogy ne a sípcsont felé sugározzon. Már van egy apróság, ami feltűnt: kétféle szigetelőanyagot használ az ajtókhoz Mészáros Gyuri, nyilván nem véletlenül pont azt a kettőt. Ehhez nem elég 1-2 ajtót megépíteni. Illetve nyilván nem véletlenszerűen alakul ki a hangszóró-döntés szöge sem.

A versenyzés ennél sokkal több lehet. Most csak két ajtó épül, és itt ezt az autót be is fejezem. Versenyhez ki kellene szigeteltetni a komplett kocsit, valószínűleg lecserélni az elementeket, új mélysugárzót és hozzá passzoló erősítőt keríteni, sőt, gyanítom, a Jr 4.300 határai is hamar kiderülnének. Szóval a versenyzést meghagyom a tehetősebb, elhivatottabb fanoknak. Én örülni fogok, ha a nyúzószettem 3. trackje olyan vastagon szólal meg, mint a medveszar.  :szemez:

...hogy szedted le az ajtód burkolatát?

Szívesen leírom részletesen, ha érdekel (sőt, valamelyik corollás topikba Maxim le is írta; keress rá a hozzászólásaira), de attól tartok, a Versóé kicsit más. Ha olyan, mint a Corolláé, akkor le kell szedni a könyöklő-behúzó részről a burkolatokat, alatta lesz 2 csavar, plusz még egy a kilincs burkolatában, azután óvatosan fogást keresni a burkolaton (alul-elől javallott), és finoman leszedni a komplett panelt.
köszi :flowers:
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4393 Dátum: 2010.07.28 16:12:55 »

akkora figyelmet fordítasz nüansznyi apróságokra, hogy kezdtem gyanakodni, hogy esetleg versenyzésre adod a fejed.

Ezek nem nüansznyi apróságok, hanem alapvető dolgok. Az autóhifiben az a macerás, hogy egy csomó pénzt arra kell elkölteni, ami egyáltalán nem látszik, hogy legalább egy kicsi megtérüljön/megszólaljon abból, amit a gyárinál jobb komponensekre költöttünk. Ha ezt nem lépjük meg, akkor csak a szart pofozzuk, de sokan nem lépik meg, mert nem látszik és ami nem látszik az nincs is.  :devil:

A gond az, hogy erre még külön költeni kell. Sokszor nem keveset. Arról nem beszélve, hogy amikor kész van, esetleg jön balról egy figyelmetlen, és kiegyenesíti a kanyart..... az ajtóban áll meg. Abban az ajtóban, amiben mondjuk - a hangszórót leszámítva - van százezer forint. Ja, javítani nem lehet, csak szétszedni és összerakni. De soha nem lesz ugyanolyan, hiszen nem egy időben készült a másik oldallal.

Vagy gondol az ember egyet, és eladja az autót. Bélabátyámnak hogy magyarázod meg, hogy a hifi nélkül azér kerül három kilóval többe az autó, mert preparálva van az első két ajtó.  :eek:

Vagy ha alapvető dolog, akkor rámoljuk ki az autót, bitumenezzük ki tetőtől talpig vastagon, aztán pakoljuk vissza. Félmillió....






Vannak alapvető dolgok. Az, hogy legyen egy ajtóban megfelelő rezgéscsillapítás, alapvető. Az, hogy ha ajtópanelt építünk, a keretet ne a kárpithoz rögzítsük, hanem lemezhez, alapvető. Hogy normális kábelt használjunk, alapvető.

De hogy legyen-e mángorolva a lezáró lemez, vagy csak simán tegyük fel, vagy hogy a hangszóró rögzítése fémkarikával, rendes menetes anyával történjen, azt gondolom, már nem tartozik az alapvető dolog kategóriájába. Persze én nem bíráskodtam sosem, nem láttam, milyen megoldások tartoznak az alapvető dolgok közé, ha Te a tapasztalatod alapján azt mondod, ezek márpedig alapvető dolgok egy hifi építésénél, elfogadom....  :yes:

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4394 Dátum: 2010.07.28 18:33:11 »
Ácsi. Én nem ezt mondtam ám. Persze, hogy millió máson múlik még, ez csak egy dolog a sokból. Ennyi nem több.

Szia Wolf, te szabin vagy?

Jaja, szabin voltam, egészen tegnapig....  :cry:

OFF
De legalább jó időt fogtál ki.
Én meg most.....  :censored:
ON

Én még azért gondoltam némi szigetelőanyag felvitelére, mert ahogy kopogtatom a bot fülemmel még érzek némi hiányt. De szerintem ha ezt a projektet megoldom akkor az már jó lesz. (mármint nekem) Nagyon nem akarok elvetemülni a kérdésben, mert még van fejleszteni való a technikán  :yes: