Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697776 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4365 Dátum: 2010.07.25 21:30:48 »
Hello!

Itt vagyok a gyors témaváltással :D Erősítőket nézegetek a mélyládámhoz (hogy össze lehessen majd hozni végre ezt az aktív rendszert). Kérdések.......egy 2 csatornás erősítő hídban, vagy a monoblokk a jó választás? Mik az erősségek, mik a gyengeségek, mik a javaslatok? :flowers:
 Egyenlőre vagy JBL-ben gondolkozom, vagy Harman/Kardon-ban pl. egy CA1500M Monoblokk.......most ezzel szemezek, persze jó lenne őket meghallgatni hogy dönteni tudjak. Harman/Kardonnal van valakinek tapasztalata? Egyenlőre úgy néz ki itt mindenki uDimension FAN úgyhogy csak remélni tudom :flowers: A mélyládám (mint már írtam sokszor :D) egy JBL GTO 1204br 1200Wmax 300WRMS.......milyen erősítő lenne jó hozzá? Egy 300RMS vagy 700RMS? Mekkora teljesítményű erősítő bírná jól meghajtani? Jelenleg a 4 csatornás GTO 75.4-esem hajtja hídban (284RMS)

[a csatolmányt egy admin törölte]

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4366 Dátum: 2010.07.25 23:59:11 »
Árpi normális srác, de a kommunikáció nem az erőssége. A Verso keretet felejtsd el, olyan nincs - de ettől függetlenül szerintem keresheted nyugodtan. A Ringsteden is az ő üzlete van, nyárra bezárta, lehet, hogy ősszel újra kinyitja.

Panyik volt az első autóhifis Gyöngyösön, öreg róka, vegyes a híre, munkáját még nem láttam, állítólag qrvadrágán dolgozik. (Egyébként övé az a szép új fekete Volvo C70, amit néha lehet látni a városban.)
[/quote]

Árpi az aki a Ringsteden van? -"A Verso keretet felejtsd el, olyan nincs - de ettől függetlenül szerintem keresheted nyugodtan."- hát ez szarul esett mindenhogy nézve...Hát marha jó hogy nyárra bezárt a bazár meg hogy ki sincs írva semmi a redőny meg le se húzva....
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.26 00:18:45 írta djbogy »
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4367 Dátum: 2010.07.26 00:15:00 »
Érdekel valakit Blau 3utas hangszóró(1pár, GTX203)?
blau1
blau2
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.26 00:24:06 írta djbogy »
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4368 Dátum: 2010.07.26 08:19:55 »
és úgyis azt szeretném, ha az időket aktív rendszerhez állítaná be...

Jó ötlet. Azért elviheted a szubot is Gyurinak megmutartni, majd átköti ő.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.26 10:21:17 írta Ear »

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4369 Dátum: 2010.07.26 16:34:07 »
hi all,
mennyire lehet nagy melléfogás ez a radio:?
http://www.edigital.hu/CD/MP3_fejegyseg/Alpine_CDE-100EUB_fejegyseg-p56029.html

nincsenek nagy igényeim, erősítöt rá tudjam kötni, legyen usb, az árához képest szoljon szepen.
esetleg van jobb ötletetek max 30e HUF-ig?



Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4370 Dátum: 2010.07.26 17:59:23 »
...egy 2 csatornás erősítő hídban, vagy a monoblokk a jó választás?...

Mielőtt megvettem a második erősítőt, utánaolvastam a dolgoknak. Ha csak egy mélysugárzó menne az erősítőről, akkor a szakik külföldi fórumokon azonos modellcsaládokon belül egyöntetűen a monoblokkot javasolták. Ha lett volna rá keret, én is olyat vettem volna.

Árpi az aki a Ringsteden van?

Mindkét kóceráj az övé. A Ringsteden pár hete még ki volt írva egy cetlire, hogy a Rigóban kell érdeklődni.

Jó ötlet. Azért elviheted a szubot is Gyurinak megmutartni, majd átköti ő.

Bent hagyom, úgyis szeretném a kábelét tisztességesen megcsináltatni. Sőt, közben eszembe jutott, milyen jó lenne, ha előkészítenék a másik ülés alá a Jr 5.2X érkezését, hogy csak be kelljen tenni a helyére, ha megérkezik.

esetleg van jobb ötletetek max 30e HUF-ig?

Nem túl sok... Szerintem nyugodtan megveheted, amit vársz tőle, meg fogod kapni. Öcsémnek vettünk hasonló kategóriájú Pioneert, teljesen jól elvan vele. Még erősítőt sem kötött be a rendszerbe, bekapcsolta a loudnesst, döngeti a Metallicát meg - mikor a felesége is ott van - a dj-mixeket, oszt' örül. :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.26 18:04:02 írta Satriani »

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4371 Dátum: 2010.07.26 18:10:03 »
loudness tényleg eszméletlen nagyot ad a hangzáson! Bár én sose tudom hogy állítsam be azzal vagy a nélkül mert akkor már max 18ason az 50ből elég feltekerni de ha meg kikapcsolom akkkor kb 30as kell és elől a gyáriak ugye nemadnak olyan basszust így annyira nem élvezhető elől a zene!
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4372 Dátum: 2010.07.26 18:21:47 »
loudness tényleg eszméletlen nagyot ad a hangzáson! Bár én sose tudom hogy állítsam be azzal vagy a nélkül mert akkor már max 18ason az 50ből elég feltekerni de ha meg kikapcsolom akkkor kb 30as kell és elől a gyáriak ugye nemadnak olyan basszust így annyira nem élvezhető elől a zene!
Az az igazság hogy a loudness csúnyán elrontja a zenét, egy jó hifi ismérve: minden hangszínmódosító opció 0-n illetve offon pihen :) és ha így valami jól szól az jó :)

welco

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4373 Dátum: 2010.07.27 00:26:27 »
Segítségeteket szeretném kérni.
Van egy TVT-3160 as fejegységem. Pontosan mit tud?
Melyik csatlakozó mire való? A bekötése is érdekelne.
Köszönöm



[a csatolmányt egy admin törölte]

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4374 Dátum: 2010.07.27 08:29:44 »
Ácsi. Én nem ezt mondtam ám. Persze, hogy millió máson múlik még, ez csak egy dolog a sokból. Ennyi nem több.

Szia Wolf, te szabin vagy?

Jaja, szabin voltam, egészen tegnapig....  :cry:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4375 Dátum: 2010.07.27 08:33:27 »
Ma beméregettük mulitval a kábeleket sikeresen vettük észre hogy az rca-ának fekete(L) részén nincs kontkat vagyis nemhúz át rajta semmi!!! KUKA!!!!! (MNC szettben volt)  :censored:
Az erősítőnél meg: haver azt mondta a kábelvégre rosszul volt leszigetelve valamint nem a legjobban rátéve a csatlakozófej ezért szerinte kontakt hiba miatt viccelődött velem meg melegedd ma fel mint az állat az erősítő mert ÍV keletkezett ezálltal hogy kontkathibavolt volt...ez valamiylen szinten igaz nem?
Szerintetek miylen rca-át vegyek ami 4számjegyű összegű még!?

van olyan jó ismerősöm-barátom, akki teszteléssel foglalkozik, de MNC-t nem vesz a kezébe....  ::)

RCA-ból nyugodtan vegyél négy számjegyű összegért. Számít annyit, mint egy hangszóró.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4376 Dátum: 2010.07.27 08:35:29 »
Átadtam.  :whistling: A gazdi kicsit meglepődött, hogy nevén szólítottam a nagylányt. :innocent:

Na, az lesz, hogy jövő héten felviszem Szilasligetre a kocsit, a mester szétborítja, összerakja, közben kiszigeteli, épít ajtópanelt, beállítja a fejet-erősítőt-mélyládát, majd egy hét múlva visszamegyek, és egy kisebb közép-afrikai banánköztársaság kétheti GDP-jének megfelelő összegért örömmel fogok zenét hallgatni.  :cool2: (Egyébként ha tartja a költségvetést, nem lesz vészesen drága, többre számítottam.)

A lyukakra azt mondta, nem kell betömni, elfedi dupla adag szigetelővel, és szervusz. A Dynamat Extreme "áááá, felejtsd el, qrvadrága, amennyivel többe kerül annál, mint amivel én dolgozom, annyiból csinálok neked ajtópanelt". A würthös szigetelőanyag kidobott pénz volt, innentől nem ajánlom senkinek. Röviden ennyi. Órákig tudtam volna még hallgatni, mikroDimensionről, BMW-kről, zenéről, hangszigetelésről, gyantákról, meg ki tudja, miről.

Kinél voltál? Csak nem Haujannál?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4377 Dátum: 2010.07.27 08:44:24 »
Hello!

Itt vagyok a gyors témaváltással :D Erősítőket nézegetek a mélyládámhoz (hogy össze lehessen majd hozni végre ezt az aktív rendszert). Kérdések.......egy 2 csatornás erősítő hídban, vagy a monoblokk a jó választás? Mik az erősségek, mik a gyengeségek, mik a javaslatok? :flowers:
 Egyenlőre vagy JBL-ben gondolkozom, vagy Harman/Kardon-ban pl. egy CA1500M Monoblokk.......most ezzel szemezek, persze jó lenne őket meghallgatni hogy dönteni tudjak. Harman/Kardonnal van valakinek tapasztalata? Egyenlőre úgy néz ki itt mindenki uDimension FAN úgyhogy csak remélni tudom :flowers: A mélyládám (mint már írtam sokszor :D) egy JBL GTO 1204br 1200Wmax 300WRMS.......milyen erősítő lenne jó hozzá? Egy 300RMS vagy 700RMS? Mekkora teljesítményű erősítő bírná jól meghajtani? Jelenleg a 4 csatornás GTO 75.4-esem hajtja hídban (284RMS)

A HK erősítő azér kicsit jobb, mint a GTO.... úgy tudom. Újabb konstrukció is egyébként.

Hű ámberek a hét végén mit láttam futólag....

Audison Thesis HV Venti erősítő. Audison Thesis háromutas rendszer. Ez eddig ugye vagy hárommillió. Most jön az ízlésficam.

Mindez megbolondítva egy külső (Audison BitONE) processzorral, ÉS! A Venti nem ám a háromutas rendszert hajtja, neeem. Azt egy VRX erősítő zavargássza, a Venti mélyláda meghajtására van tartogatva....  :eek:

Éééérted....? Thesis 3 utas elé begányolva egy digitális hangprocesszor, és annak ellenére, hogy ott figyel a hozzá való erősítő nem azzal van meghajtva.... istenem, mér nem nekem jutott ennek a hifi árának az egytizede...?

Ja és mindezt egy Alpine fejjel (nem, nem az F1-el) tervezi párosítani....  :no:


...nem értem az embereket....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4378 Dátum: 2010.07.27 08:46:24 »
hi all,
mennyire lehet nagy melléfogás ez a radio:?
http://www.edigital.hu/CD/MP3_fejegyseg/Alpine_CDE-100EUB_fejegyseg-p56029.html

nincsenek nagy igényeim, erősítöt rá tudjam kötni, legyen usb, az árához képest szoljon szepen.
esetleg van jobb ötletetek max 30e HUF-ig?


kársztájlingon most hirdetnek CDA sorozatú Alpine-t, asszem kettőt is, hasonló árfekvésben. Drágábban persze jóval többet is. Általában elmondható, hogy a CDA sorozatúak hangban sokkal jobbak, mint a kistestvérek.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4379 Dátum: 2010.07.27 08:47:28 »
loudness tényleg eszméletlen nagyot ad a hangzáson! Bár én sose tudom hogy állítsam be azzal vagy a nélkül mert akkor már max 18ason az 50ből elég feltekerni de ha meg kikapcsolom akkkor kb 30as kell és elől a gyáriak ugye nemadnak olyan basszust így annyira nem élvezhető elől a zene!

úgy érted, inkább a hangzásnak, nem...?  ::) :whistling: