Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697715 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4035 Dátum: 2010.05.12 08:35:01 »
Első szett teljes sávszélesség, mély láda 40-50Hz között LPF.

Valami ilyesmiről volt szó a legelején is....  :clap:

Jól van tudom na :yes: Csak úgy néz ki erre saját magam kellett hogy rájöjjek, na meg hát talán mostanra alakult ki a fülem....már tudom hogy kellene szólnia a zenének ezzel a rendszerrel. Ez így most tuti, és ami poén arra is most jöttem rá hogy a rádió baromi jól szól. Hallgattam egy kis radio klasszikot :D Kis éji zene + ilyenek :D mintha EMMA-s CD-t hallgatnék majdnem. Na jól van de erről már többet nem is magyarázok mert ezt már elmondtam vagy 100X. Illene már elmenni egy versenyre vagy találkozóra. Bár pénzem most úgysincs fejlesztésre.

pzs

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4036 Dátum: 2010.05.12 10:36:52 »
Bar nem hifi, de leirom ide hatha valaki hasonloban gondolkodik. Szoval gondolkoztam, hogy a gyari fejegyseget le kellene cserelni valami olyanra, ami lehetoleg olvas SD kartyat, kezel pendrive-ot es tamogatja az A2DP szabvanyt es van hozza mikrofon telefonos kihangositashoz.

Nezegettem parat de arban sem tul vonzoak (50ezertol a csillagos egig) azok, amik meg valahogyan beleilettek volna a Yaris belsejebe. Vegul olvasgattam a Parrot MKi9200-rol es talaltam is egesz barati aron, ugyhogy emellett dontottem. Hetvegen kiderult, hogy nem tudom csak ugy beszerelni mert kell hozza atalakito kabel. Szerencsere Xanyinak koszonhetoen kiderult, hogy letezik kimondottan Parrott keszulekekhez gyartott Toyota atalakitokabel (vagy Toyotahoz gyartott Parrot atalakitokabel? :)). Vasarnap megrendeltem, tegnap meg is erkezett. Nagyjabol 3 ora alatt beszereltem a komplett keszletet (bekotes a gyari fejegysegre + kijelzo, mikrofon vezetekezese). Nagyon pozitivan csalodtam benne. Amit tudni kell az eszkozrol a profi kihangositas mellett (ez igazabol csak masodlagos, ennyi tudassal nem is autos kihangositonak neveznem): a kijelzobe bele van epitve egy SD kartyaolvaso + van egy kabel aminek 3 csatlakozoja van: USB, Jack, IPod + A2DP szabvanyt tamogatja. Osszessegeben barmit ra lehet kotni es szepen kezeli. A Toyotas adapterkabel segitsegevel tokeletesen meg lett oldva a gyari fejegyseg nemitasa is.
Tegnap este csak telorol sikerult tesztelni, de kimagaslo minosegben szolt rola a zene (Persze nem egy Hifi minoseg, de a gyari fejegyseggel sem szol szebben az audio CD. Motorola S9-el illetve EQ7-tel valamiert sokkal silanyabb az atvitel minosege, pedig mindketto tamogatja a szabvanyt).
Volt otthon egy MicroSD kartyam meg egy adapterem (SD) elfekvoben, ugyhogy ma reggel arrol is kiprobaltam. Annyira nincs kifinomult hallasom, ugyhogy szamomra tokeletes. Biztos nem az a csucs minoseg, de az en fulem nincs kihegyezve ezekre a dolgokra. Nem tervezem erosito beepiteset, de aki ebben gondolkodik annak is megfelelo mert arra is ra lehet kotni ezt a kitet. Szerintem meg a gyari hangszorokat (13as) cserelem ki valami minosegibb 16-osra es minden elvarasomnak meg fog felelni a zene az autoban.

Igy, hogy magam epitettem be 35ezer lett a vegosszeg (komplett kinagosito kit + Toyota adapterkabel). Ennyibol nem lett volna meg a fejegyseg (+beepitokeret + atalkito kabelek) es nagy valoszinoseggel sikerult volna elcsunyitani a kozepkonzolt is.
Batran merem ajanlani barkinek. Ugy erzem tokeletes valasztas volt szamomra.  :wub:

Meg 1x koszonet Xanyinak a tobbszori telefonos segitsegert!  :flowers:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4037 Dátum: 2010.05.12 11:06:21 »
Ennyiért nem rossz, főleg, hogy tud USB-t és SD-kártyát. A BT-n keresztül streamelt zene sem butaság, én is próbáltam Pioneer adapterrel/kihangosítóval (ami végül Öcsém autójában kötött ki, nekem nem kellett), de azért a vezetékes dolgok az igaziak.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4038 Dátum: 2010.05.12 16:03:42 »
Bar nem hifi, de leirom ide hatha valaki hasonloban gondolkodik. Szoval gondolkoztam, hogy a gyari fejegyseget le kellene cserelni valami olyanra, ami lehetoleg olvas SD kartyat, kezel pendrive-ot es tamogatja az A2DP szabvanyt es van hozza mikrofon telefonos kihangositashoz.

Nezegettem parat de arban sem tul vonzoak (50ezertol a csillagos egig) azok, amik meg valahogyan beleilettek volna a Yaris belsejebe. Vegul olvasgattam a Parrot MKi9200-rol es talaltam is egesz barati aron, ugyhogy emellett dontottem. Hetvegen kiderult, hogy nem tudom csak ugy beszerelni mert kell hozza atalakito kabel. Szerencsere Xanyinak koszonhetoen kiderult, hogy letezik kimondottan Parrott keszulekekhez gyartott Toyota atalakitokabel (vagy Toyotahoz gyartott Parrot atalakitokabel? :)). Vasarnap megrendeltem, tegnap meg is erkezett. Nagyjabol 3 ora alatt beszereltem a komplett keszletet (bekotes a gyari fejegysegre + kijelzo, mikrofon vezetekezese). Nagyon pozitivan csalodtam benne. Amit tudni kell az eszkozrol a profi kihangositas mellett (ez igazabol csak masodlagos, ennyi tudassal nem is autos kihangositonak neveznem): a kijelzobe bele van epitve egy SD kartyaolvaso + van egy kabel aminek 3 csatlakozoja van: USB, Jack, IPod + A2DP szabvanyt tamogatja. Osszessegeben barmit ra lehet kotni es szepen kezeli. A Toyotas adapterkabel segitsegevel tokeletesen meg lett oldva a gyari fejegyseg nemitasa is.
Tegnap este csak telorol sikerult tesztelni, de kimagaslo minosegben szolt rola a zene (Persze nem egy Hifi minoseg, de a gyari fejegyseggel sem szol szebben az audio CD. Motorola S9-el illetve EQ7-tel valamiert sokkal silanyabb az atvitel minosege, pedig mindketto tamogatja a szabvanyt).
Volt otthon egy MicroSD kartyam meg egy adapterem (SD) elfekvoben, ugyhogy ma reggel arrol is kiprobaltam. Annyira nincs kifinomult hallasom, ugyhogy szamomra tokeletes. Biztos nem az a csucs minoseg, de az en fulem nincs kihegyezve ezekre a dolgokra. Nem tervezem erosito beepiteset, de aki ebben gondolkodik annak is megfelelo mert arra is ra lehet kotni ezt a kitet. Szerintem meg a gyari hangszorokat (13as) cserelem ki valami minosegibb 16-osra es minden elvarasomnak meg fog felelni a zene az autoban.

Igy, hogy magam epitettem be 35ezer lett a vegosszeg (komplett kinagosito kit + Toyota adapterkabel). Ennyibol nem lett volna meg a fejegyseg (+beepitokeret + atalkito kabelek) es nagy valoszinoseggel sikerult volna elcsunyitani a kozepkonzolt is.
Batran merem ajanlani barkinek. Ugy erzem tokeletes valasztas volt szamomra.  :wub:

Meg 1x koszonet Xanyinak a tobbszori telefonos segitsegert!  :flowers:

Lehet még ilyen kütyüt beújítani ilyen árfolyammal? :D
Főnökasszonyom Yarisába betennék egy ilyet.

pzs

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4039 Dátum: 2010.05.12 16:45:05 »
Lehet még ilyen kütyüt beújítani ilyen árfolyammal? :D
Főnökasszonyom Yarisába betennék egy ilyet.

Itt. Azt hittem, hogy ajandek volt vagy hasonlo es nem kell neki, de kiderult, hogy van tobb is...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4040 Dátum: 2010.05.12 19:05:00 »
Minden tiszteletem az önöké Uraim! Nem bántásból :flowers: de fejegységnél az a fő szempont hogy kávét is tudjon főzni meg 3D-s animációkat renderelni külső vinyóról.....stb.stb. Vagy INKÁBB hogy minőségi szép zene szóljon az autóba? :flowers:
 Én tuti az utóbbira szavaznék, úgyhogy ebben nem tudok sajna segíteni. Szóval tudom jobb lett volna ha meg sem szólalok. :hmmmm:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4041 Dátum: 2010.05.12 19:24:53 »
Petyaa, szerintem nincs semmi rossz abban a Parrott cuccban. Nem azonosak az igényeink. (Ezt nehogy félremagyarázza valaki...) Valaki csak annyit szeretne, hogy zörögjön valami a kocsiban, ki tudja hangosítani a telefonját, és esetleg pendrive-on levigye a legújabb szerzeményét az autóba. Nincs ebben semmi rossz. ;)

Egyébként most én sem keresem tovább a tökéletességet.  :yawn: Sem a nappaliban, sem a kocsiban. A nappaliban ott a jó öreg Pioneer A-605R, kezd összeszokni a Kef IQ30 párral, utóbbiaknak megjött a mélye, tisztulnak a magasai, tolom rájuk hálózatból a flac formátumú zenéket, és egészen zenei, ami jön belőlük. Lehetne nyíltabb és dinamikusabb a hangzás, de ez egy 40 rongyos erősítő egy belépő hangfalpárral, ennél többet nem várok. Kocsiban dettó: kb. egy hete hozzá sem nyúltam a beállításokhoz, a korábbiakhoz képest nyugodt a hangzás, halkan hallgatva is pislákol némi dinamika, a műszerfal szintjéig feljött a színpad, nem a hangszórók felől, hanem a műszerfal magasságából jön a muzsika, ennyi pénzből örülök, hogy kijött ennyi. A zalaegerszegi HUMMA versenyen labdába se rúgnék? Na bumm, eljön még a fejlesztések ideje.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4042 Dátum: 2010.05.12 19:56:21 »
Egyszer már lefotózom a hátsó hangszóróimat és megmutatom őket, hogy ne aludjatok napokig.  :devil:
         

pzs

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4043 Dátum: 2010.05.12 20:24:21 »
Egyszer már lefotózom a hátsó hangszóróimat és megmutatom őket, hogy ne aludjatok napokig.  :devil:

Neked van hatso hangszorod? Nekem az se jutott :D.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4044 Dátum: 2010.05.12 20:26:38 »
A gyáriak sztem nem szóltak, amikor megvettem, de az előző autóból átmentettem a két, úgy 12-15 éves Sony X-plod oválokat. :D
Csináltattam kalaptartót és bele lett vágva.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.12 20:29:23 írta kleingy »
         

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4045 Dátum: 2010.05.12 20:54:24 »
A gyáriak sztem nem szóltak, amikor megvettem, de az előző autóból átmentettem a két, úgy 12-15 éves Sony X-plod oválokat. :D
Csináltattam kalaptartót és bele lett vágva.  :)
Ilyeneket ideírni... ez már az anyagyilkossággal közel egyenértékű itten kérem szépen... Elhatárolódok minden efféle megnyilvánulástól melyben oválok szerepelnek. Még esetleg ajánld a 96k-s mp3ak hallgatását mellé :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4046 Dátum: 2010.05.12 21:22:55 »
Bocs, egy 20 éves autó árának kiköhögése mellett 8-10 éve erre futotta. :tt2: :D
         

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4047 Dátum: 2010.05.12 21:25:45 »
Bocs, egy 20 éves autó árának kiköhögése mellett 8-10 éve erre futotta. :tt2: :D
Én szerintem mostanában autóm piaci értékét beletettem mindenféle lommal autómba... de hát még sokáig számolok vele.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4048 Dátum: 2010.05.12 21:28:52 »
Én nem nyúlok a zenéhez, mert "jójazmég", mellesleg ha hozzányúlnék, az igen sokba kerülne valszeg :whistling:. Kihagyom, nekem így is jó, hogy zizeg valami (néha a szakadt papírmembrán, ami öngyógyító :D ).
         

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4049 Dátum: 2010.05.12 22:24:07 »
Egyszer már lefotózom a hátsó hangszóróimat és megmutatom őket, hogy ne aludjatok napokig.  :devil:

Ez tecccik [rohog] Lássuk lássuk! :clap: