Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1698176 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3630 Dátum: 2010.02.19 21:10:16 »
Nekem jók a komponenseim :D JBL mi kell még :clap: :D Jó igen uDimension :flowers: hallottam már azt is és tetszett is.
 Kíváncsi lennék, írjátok már meg léygszi kinek hogy van beállítva az erősítője. Érzkenység, vágás???? Esetleg meddig szól torzítatlanul (fejen hányas léptékig lehet föltekerni).

Előre is köszi :flowers:
Pio 3600mpb fej+udim jr4x300 erölködő, fejen 49/62 erölködő komponenszetten kb 2/3 ládán 2/3-4/5 közt valahol. Persze felvétel függő, van egy két felvétel aminél 44/62

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3631 Dátum: 2010.02.19 22:34:22 »
Nekem jók a komponenseim :D JBL mi kell még :clap: :D Jó igen uDimension :flowers: hallottam már azt is és tetszett is.
 Kíváncsi lennék, írjátok már meg léygszi kinek hogy van beállítva az erősítője. Érzkenység, vágás???? Esetleg meddig szól torzítatlanul (fejen hányas léptékig lehet föltekerni).

Előre is köszi :flowers:
Pio 3600mpb fej+udim jr4x300 erölködő, fejen 49/62 erölködő komponenszetten kb 2/3 ládán 2/3-4/5 közt valahol. Persze felvétel függő, van egy két felvétel aminél 44/62

Na köszi! :flowers: Arányaiban nekem is hasonló, bár most már megint elállítottam, hallgatnom kell. Nem bírtam ki holnapig :D úgyhogy beállítottam a vágásokat rendesen. Első szett 50Hz, mély láda 50Hz érzékenység maradt 4V-ot. Most egyenlőre ennyi majd holnap még szórakozok vele kicsit. Baromi szépen szól így, vannak mély hangok elől és hallom hogy a mélyközepektől jönnek :D nem csak ilyen ütés szerű puffogások vannak. Szép tiszta, színpadkép is megvan, élvezetes na :clap: :D Jó egy profi még biztos ebben is találna hibát, de jobb lett mint volt. Most így annyi lesz a ciki hogy nem lehet majd lesüvíteni a fejemet a nyakamról :D magyarul hangosan nem fog olyan tisztán szólni, torzítani fog. Dehát majd nem tekerem föl annyira. Igaz más így álló helyzetben hogy nincsen menetzaj.....na a szigetelés majd ezen is segít. Nem jön majd be annyi menetzaj sem, élvezhetőbb lesz a zene biztos, majdnem mint így álló helyzetben.
 Nem követem el még egyszer ezt a hibát hogy elől a vágást fölviszem 100Hz HP-ra, a hangszóróimat sem szeretném kinyírni.
És a vágás nálad hogy van taby? És a többieknél? Halgassatok Ear mesterre, megéri! :D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3632 Dátum: 2010.02.20 06:29:42 »
És a vágás nálad hogy van taby? És a többieknél? Halgassatok Ear mesterre, megéri! :D
Elől szélessáv, hátul lpf lehető legalacsonyabbra tekerve.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3633 Dátum: 2010.02.20 10:13:52 »
És a vágás nálad hogy van taby? És a többieknél? Halgassatok Ear mesterre, megéri! :D
Elől szélessáv, hátul lpf lehető legalacsonyabbra tekerve.

Akkor neked elől nincs vágás, hanem FLAT-re van állítva? Ez jó. Amúgy van még valami amit nem értek :D Ha elől beállítok 40 v. 50Hz-et HP-n de közben a mélyközép sávszélessége amit már meg tud szólaltatni 55Hz-nél kezdődik, akkor ennek így van értelme? Ennyire levinni a vágást? :flowers: Ha meg úgy állítom be ahogy te, vágás nélkül elől, akkor azt szólaltat meg amit tud. Nem igaz?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3634 Dátum: 2010.02.20 15:21:14 »


Akkor neked elől nincs vágás, hanem FLAT-re van állítva? Ez jó. Amúgy van még valami amit nem értek :D Ha elől beállítok 40 v. 50Hz-et HP-n de közben a mélyközép sávszélessége amit már meg tud szólaltatni 55Hz-nél kezdődik, akkor ennek így van értelme? Ennyire levinni a vágást? :flowers: Ha meg úgy állítom be ahogy te, vágás nélkül elől, akkor azt szólaltat meg amit tud. Nem igaz?

Egy. Ezek a szűrők és a keresztváltók sem úgy vágnak mint az olló, hanem az adott frekvenciától bizonyos meredekséggel csökkentve az átengedett frekvenciákat.

Kettő. Az, hogy a teljes mélyfrekvenciát ráengedjük a mélyközépre messze nem minden rendszernél jó. Egyfelől kivédhetünk némi fázisgondot, másfelől túlterhelhetjük, egészen letompíthatjuk a mélyközép hangját. Erősen rendszere és hangszórója válogatja. Neked azért nem ajánlom. azt viszont igen, hogy a szub frekvenciáját vidd még lejjebb. Milen, ha csak 40 Hz-ig engeded fel? Elsőként nagyon levenném az érzékenységét is és csak nagyon nagyon finoman növelném.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3635 Dátum: 2010.02.20 19:33:28 »

Egy. Ezek a szűrők és a keresztváltók sem úgy vágnak mint az olló, hanem az adott frekvenciától bizonyos meredekséggel csökkentve az átengedett frekvenciákat.

Kettő. Az, hogy a teljes mélyfrekvenciát ráengedjük a mélyközépre messze nem minden rendszernél jó. Egyfelől kivédhetünk némi fázisgondot, másfelől túlterhelhetjük, egészen letompíthatjuk a mélyközép hangját. Erősen rendszere és hangszórója válogatja. Neked azért nem ajánlom. azt viszont igen, hogy a szub frekvenciáját vidd még lejjebb. Milen, ha csak 40 Hz-ig engeded fel? Elsőként nagyon levenném az érzékenységét is és csak nagyon nagyon finoman növelném.

Értem. Szóval akkor nem pont onnantól vágja le a hangváltó a frekvenciát amit beállítok, hanem azért kicsit átenged még. Igen mondjuk a fejen is van keresztváltó (tudom ezt csak aktív hajtás esetén kell használni ha minden igaz), ott is úgy mutatja a frekvenciatartományt hogy amit nem enged át az lineárisan meredeken csökken. Akkor ezek szerint jobb ha előre HP 40-50Hz-et állítok vagy kevesebbet....erősítőm 32Hz-ig tud (legalábbis ez van ráírva :D) érzékenység az még mindíg 4V-on, az kb. 1/4-ed állás, vágás elől 40-50Hz körül HP, mélyláda kb. 40Hz LP. Így most egyenlőre nagyon tetszik, szól így is elég hangosan torzítás nélkül. Igaz nem üvölt úgy mint ahogy eddig "gyilkoltam a hangszórókat" :D beállítással. De így a mély hangok jobban kijönnek, mivel a mélyközép tartomány adja magát, szóval mélyláda és csipogó között van átmenet, nem csak puha puffogás van a mélyközép hangszórók részéről. De majd még finomítok a beállításokon.
 Keresgélek JBL csipogók után, egyenlőre úgy néz ki hogy a GTO T17 vagy a GTO P25T lenne a legjobb választás 4ohmos az impedanciájuk és az érzékenységük 91dB.....igaz a mélyközép 90dB-es érzékenységű, de ilyen csipogót még nem találtam. Ez okozhat kis gondot? Ez azt jelenti hogy a csipogót könnyebb lesz meghajtani az erősítővel mint a mélyközepet??? :wacko:
 Egy srác küldött nekem képet egy csipogóról amit eladna nekem, azt mondja JBL szerintetek?? 2500/db én azt szimatolom hogy át akar vágni :D így még egyenlőre faggatom, nem mondtam igent az üzletre.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3636 Dátum: 2010.02.20 22:01:24 »

Így most egyenlőre nagyon tetszik, szól így is elég hangosan torzítás nélkül. Igaz nem üvölt úgy mint ahogy eddig "gyilkoltam a hangszórókat" :D beállítással. De így a mély hangok jobban kijönnek, mivel a mélyközép tartomány adja magát, szóval mélyláda és csipogó között van átmenet, nem csak puha puffogás van a mélyközép hangszórók részéről. De majd még finomítok a beállításokon.
 Keresgélek JBL csipogók után, egyenlőre úgy néz ki hogy a GTO T17 vagy a GTO P25T lenne a legjobb választás 4ohmos az impedanciájuk és az érzékenységük 91dB.....igaz a mélyközép 90dB-es érzékenységű, de ilyen csipogót még nem találtam. Ez okozhat kis gondot? Ez azt jelenti hogy a csipogót könnyebb lesz meghajtani az erősítővel mint a mélyközepet??? :wacko:


Hála az égnek, kezd jónak tűnni amit írsz. Reméel egy hét múlva is tetszeni fog.

A mélyközepedhez gyárilag melyik csipogót adják? Azt kéne beszerezned, 1 dB érzékenységet a váltóban simán megfognak, de maga a beszerelés is okoz ekkora difit a mélyközép és a magas között.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3637 Dátum: 2010.02.20 22:16:07 »

Hála az égnek, kezd jónak tűnni amit írsz. Reméel egy hét múlva is tetszeni fog.

A mélyközepedhez gyárilag melyik csipogót adják? Azt kéne beszerezned, 1 dB érzékenységet a váltóban simán megfognak, de maga a beszerelés is okoz ekkora difit a mélyközép és a magas között.

Igen, de ezt is neked köszönhetem. Úgyhogy tartozom neked, köszönöm szépen a segítséget :yes:
 Ez a csipogó amit el akarnak nekem adni (ami a képen van) kiderült hogy egy GT5-500C komponensszett "titánium bevonatú" magassugárzója. 40W RMS 120W max. 4ohm és 91dB, frekvencia átvitel: 75Hz-20KHz......ez a szett adatai, külön a csipogó...azt nem tudom. Szerintem az én szettemhez a GTO T17-es csipogó passzol. Kinézetre hasonlít nagyon és a tulajdonságok is stimmelnek. Ettől a sráctól lehet nem kellene ezt megvennem 5000-ért. Nem tudom....Te mit mondasz? Ez a szett gyengébb az enyémnél.....ezekről az új GT5 szériás cuccokról nem mondanak sok jót, a régebbi GTO-sok jobbak voltak (ami nekem is van)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3638 Dátum: 2010.02.20 22:35:51 »
A fentebb írtakat még annyival kiegészíteném, hogy mindenkinek köszönettel tartozom aki segített :flowers: Jó ez a fórum :yes:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3639 Dátum: 2010.02.21 00:01:39 »
s:
 Ez a csipogó amit el akarnak nekem adni (ami a képen van) kiderült hogy egy GT5-500C komponensszett "titánium bevonatú" magassugárzója. 40W RMS 120W max. 4ohm és 91dB, frekvencia átvitel: 75Hz-20KHz......ez a szett adatai, külön a csipogó...azt nem tudom. Szerintem az én szettemhez a GTO T17-es csipogó passzol. Kinézetre hasonlít nagyon és a tulajdonságok is stimmelnek. Ettől a sráctól lehet nem kellene ezt megvennem 5000-ért. Nem tudom....Te mit mondasz? Ez a szett gyengébb az enyémnél.....ezekről az új GT5 szériás cuccokról nem mondanak sok jót, a régebbi GTO-sok jobbak voltak (ami nekem is van)

Nincs mit. Én JBL-hez hülye vagyok, szerintem tudakozódj a www.hifikozpont.hu -s srácoknál.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3640 Dátum: 2010.02.21 11:09:17 »
s:
 Ez a csipogó amit el akarnak nekem adni (ami a képen van) kiderült hogy egy GT5-500C komponensszett "titánium bevonatú" magassugárzója. 40W RMS 120W max. 4ohm és 91dB, frekvencia átvitel: 75Hz-20KHz......ez a szett adatai, külön a csipogó...azt nem tudom. Szerintem az én szettemhez a GTO T17-es csipogó passzol. Kinézetre hasonlít nagyon és a tulajdonságok is stimmelnek. Ettől a sráctól lehet nem kellene ezt megvennem 5000-ért. Nem tudom....Te mit mondasz? Ez a szett gyengébb az enyémnél.....ezekről az új GT5 szériás cuccokról nem mondanak sok jót, a régebbi GTO-sok jobbak voltak (ami nekem is van)

Nincs mit. Én JBL-hez hülye vagyok, szerintem tudakozódj a www.hifikozpont.hu -s srácoknál.

Ok szétnézek

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3641 Dátum: 2010.02.21 18:31:51 »
Már van egy GTO P25T 15-ért. Ha sikerül még kicsit lealkudni, ez baromi jó vétel lenne. Érzékenységét még nem tudom, nehogy túlvisíccsa a mélyközepet :D
http://b-car.hu/webshop/46/173

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3642 Dátum: 2010.02.21 18:35:25 »
90dB-es, pont mint a mélyközép! :clap:........De jó örülök itt magamnak :D.........

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3643 Dátum: 2010.02.21 18:37:33 »
Az én komponens szettemben (6506ce) pedig GTO 17T csipogó lenne.
http://caraudiosecurity.com/shop/product/products_id/2419.html

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3644 Dátum: 2010.02.22 23:07:51 »
Na! Tudtam ma kicsit hosszabb ideig hallgatni a zenét(rock + tuc tuc), bent voltam a városban. A helyzet az hogy mély az jó sok, igyekszem úgy megválasztani a hangerőt hogy a mélyközepek ne "koppanjanak" le. A vágás az most elől hátul 50Hz körül van, érzékenység elől 4V hátul kicsit több...4,2V kb. Ha az ajtókat még ki is szigetelem, a mélyláda már lehet nem is fog kelleni :D. Holnap kicsit lejjebb viszem a mélyládát 40Hz-re + az első szettet is. Ez egy jó játék :sorcerer: Bocsánat ha valakit untatok itt a faxságaimmal :D dehát érdekel a dolog és igyekszem minél több infót leadni. Úgyhogy bocs srácok! :flowers:
 Nemsokára érik a hangszórókábel csere is, az már biztos hogy a Neotech KCE-BI40 kábele lesz a nyerő. Láttam hogy 4 ér van benne, 2 db 1,5-es kábel és 2 db 2,5-es kábel. A kérdés. Hogy érdemes ezt bekötni? 1,5-esek a csipogóknak és 2,5-ek a mélyeknek? Vagy 1,5 test és 2,5 pozitív?