Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1711364 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3615 Dátum: 2010.02.15 18:01:56 »
Több mint a semmi :D
Kérdéseim lennének:
-Valakinek nincs e elfekvőben up: RCA v. tápkábele? Gondolok itt olyanra hogy vett jobbat a régi megmaradt vagy hasonló :D
-Hol hozzam be a tápot Carinába?
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.15 18:05:40 írta kasu0707 »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3616 Dátum: 2010.02.15 18:11:48 »
Nekem van mindkettő. Ha érdekel pontosabban lemérem mennyi a tápkábel + ugye van hozzá biztitartó. RCA-ból van két db 5 m-es direkt autós nem gagyi, remote szállal... Még a Mazdámban volt, a Yarist az 5 m-es RCA-val akár körbe is tekerhetném  :D
Xanyi

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3617 Dátum: 2010.02.15 18:24:26 »
Hogyé számolod? :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3618 Dátum: 2010.02.15 22:15:42 »
Nemtom, fogalmam sincs az árakról. Szerintetek?
Xanyi

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3619 Dátum: 2010.02.15 22:52:34 »
Nem akarom rontani az üzletet, de van nekem is 1 db 5m Dietz RCA + egy 10-es  bontott Connection tápkábel szett. Én 5-ért adom ezeket :D Ha érdekel, nézz utána egyik sem rossz cucc. Hiába mondanám hogy jó ha nem ismered.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3620 Dátum: 2010.02.16 08:52:19 »
Nem akarom rontani az üzletet, de van nekem is 1 db 5m Dietz RCA + egy 10-es  bontott Connection tápkábel szett. Én 5-ért adom ezeket :D Ha érdekel, nézz utána egyik sem rossz cucc. Hiába mondanám hogy jó ha nem ismered.
Alap cucchoz ennyiért több mint tökéletes. A Connection tápba nem kaka :)

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3621 Dátum: 2010.02.16 21:51:54 »
juteszembe... szomszéd faluban van egy lovaskocsi rajta egy fejegység meg egy hangszóró ha gurul megy a zene :D:D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3622 Dátum: 2010.02.16 23:10:53 »
Nem akarom rontani az üzletet, de van nekem is 1 db 5m Dietz RCA + egy 10-es  bontott Connection tápkábel szett. Én 5-ért adom ezeket :D Ha érdekel, nézz utána egyik sem rossz cucc. Hiába mondanám hogy jó ha nem ismered.
Alap cucchoz ennyiért több mint tökéletes. A Connection tápba nem kaka :)

Jáá ez így van :D
 
Nekem is lenne egy kérdésem. Ha az első szett nekem egy JBL mélyközépből és egy Rainbow magasból áll, közöttük egy JBL hangváltóval. Abból lehetnek nehézségek? Nem vagyok annyira kibékülve a zenével mostanában, csak állítom ide meg oda az erősítő érzékenységét meg a vágást, de szerintem nem az igazi. A legjobb lenne valakivel összefutni aki régóta igényesen hifizik és egymás között osztani az észt :D
Mélyközép: JBL GTO 6506Ce szett, a magassugárzó kivételével vagyis:
 impedancia: 4 ohm
 70W RMS, 210W csúcs
 Hangnyomás (2,83V/1m): 90dB
 frekvencia átvitel: 55Hz-21 kHz (gondolom ebben benne van a szettben lévő csipogó felső frekvencia tartománya is :D)...mélyközépről külön nincs adat.
Magassugárzó: Rainbow cal25
 100W RMS
 1,8kHz-23kHz 12dB/oktáv 3400Hz
Ennyi adatot tudok. Talán a Rainbow magassugárzókat le kellene cserélnem a szetthez való JBL csipogókra? A szigetelés és a hangszórókábel csere biztos fog dobni a dolgon. Most 2-es Neotech kábel van, a hangszórókra meg 1,5-es SAL hangszórókábel van ráforrasztva kb. 1 méter hosszan, erre van ráforrasztva a Neotech. A csipogóknál saruk vannak :D Ez sem tűnik túl bizarnak....igyekszem majd ezt is rendbe tenni. De egyenlőre az nem tetszik, hogy nagy hangerőn nem olyan tiszta a zene ahogy elvárnám. Vagy lehet csak képzelődöm :flowers: a fene megette :D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3623 Dátum: 2010.02.17 23:36:26 »

Nekem is lenne egy kérdésem. Ha az első szett nekem egy JBL mélyközépből és egy Rainbow magasból áll, közöttük egy JBL hangváltóval. Abból lehetnek nehézségek?
Ennyi adatot tudok. Talán a Rainbow magassugárzókat le kellene cserélnem a szetthez való JBL csipogókra? A szigetelés és a hangszórókábel csere biztos fog dobni a dolgon.

Persze. Egy hangszórószett keresztváltóját a saját hangszórókhoz igazítják, legalábbis többé kevésbé. Legalább a vágási frekvenciát meg az érzékenységet, ami szinte biztos, hogy nem jó egy másik csipogóhoz. Persze a jobb kábelek sokat dobhatnak a hang tisztaságán, de azért én igen, kipróbálnám a JBL csipogóval is.

Ez a nem elég tiszta, ezt egy kicsit részletesebben ki tudnád fejteni?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3624 Dátum: 2010.02.17 23:57:40 »

Nekem is lenne egy kérdésem. Ha az első szett nekem egy JBL mélyközépből és egy Rainbow magasból áll, közöttük egy JBL hangváltóval. Abból lehetnek nehézségek?
Ennyi adatot tudok. Talán a Rainbow magassugárzókat le kellene cserélnem a szetthez való JBL csipogókra? A szigetelés és a hangszórókábel csere biztos fog dobni a dolgon.

Persze. Egy hangszórószett keresztváltóját a saját hangszórókhoz igazítják, legalábbis többé kevésbé. Legalább a vágási frekvenciát meg az érzékenységet, ami szinte biztos, hogy nem jó egy másik csipogóhoz. Persze a jobb kábelek sokat dobhatnak a hang tisztaságán, de azért én igen, kipróbálnám a JBL csipogóval is.

Ez a nem elég tiszta, ezt egy kicsit részletesebben ki tudnád fejteni?

ÓÓÓ isten hozott! :flowers: Szóval a helyzet az hogy vettem egy Atlas AGM akksit így dinamikusabb lett a rendszert, minden jobban hallani (szavakkal úgy sem lehet ilyesmit leírni :D) érezhető a változás. Ezen felbátorodva, állítottam az erősítőn, ahogy tanácsoltad. Érzékenységet (elől és hátul) 2V körüli értékre állítottam (2/3) a vágásokat pedig mélynek 50Hz alá kicsit, előre pedig 60Hz körül.
 Ez a beállítás több szempontból is sántított nekem :wacko:. Nagy hangerőn az első szett, hogy több mély hangot engedtem rá (60Hz HP) a basszsuoknál úgy betorzítottak hogy röhely :lol:......lehet ez majd hangszigeteléssel megoldható lesz, lehet nem. Így a vágást visszaállítottam 100Hz-re :wacko:, hogy tudjam nagyobb hangerőn torzítás nélkül tisztán hallgatni a zenét.
 A másik sántító dolog hogy nem volt elég tiszta a hangzás, mintha a magasoknál a csipogók visítottak volna és kicsit sercegtek volna a hangszórók. Nem volt ez olyan nagy mértékű, de mégis nem hallottam olyan tisztának a zenét mint előtte. Olyan mintha mondjuk az mp3 minősége nem 320kbps lenne hanem mondjuk 128 és nem lenne olyan tiszta. Így az érzékenységet is most visszaállítottam 3,5-4V körülire. Így most már megszűnt ez a dolog, jobban szól így szerintem.
 Lehet az is számít hogy a fej milyen állásban van. Ha az erősítő érzékenysége 2V-on volt akkor csak 20-ig tudtam tekerni torzítás nélkül és ott volt a sercegő hang a magasoknál. Most 25-ig fel tudom tekerni és tisztábban szól. Hát én már agylövést kapok ezektől, lehet túl maximalista vagyok.
 Persze tavasszal kicserélem a hangszórókábeleket (most az a baj van mindkét oldalon egy 2 szakasz ahol forrasztva vannak :wacko:, ez tutira nem jó) + lesz szigetelés. Ez még javítani fog. A legjobb az lenne tényleg ha tudnál rám majd egy kis időt szakítani és tudnánk találkozni. Meghallanád mi az ami nem jó és tudnál hasznos tanácsokkal szolgálni. Nekem ez az első hifi beépítésem :D van még mit tanulnom.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3625 Dátum: 2010.02.18 06:10:44 »
Ez a beállítás több szempontból is sántított nekem :wacko:. Nagy hangerőn az első szett, hogy több mély hangot engedtem rá (60Hz HP) a basszsuoknál úgy betorzítottak hogy röhely :lol:......lehet ez majd hangszigeteléssel megoldható lesz, lehet nem. Így a vágást visszaállítottam 100Hz-re :wacko:, hogy tudjam nagyobb hangerőn torzítás nélkül tisztán hallgatni a zenét.
 A másik sántító dolog hogy nem volt elég tiszta a hangzás, mintha a magasoknál a csipogók visítottak volna és kicsit sercegtek volna a hangszórók. Nem volt ez olyan nagy mértékű, de mégis nem hallottam olyan tisztának a zenét mint előtte. Olyan mintha mondjuk az mp3 minősége nem 320kbps lenne hanem mondjuk 128 és nem lenne olyan tiszta. Így az érzékenységet is most visszaállítottam 3,5-4V körülire. Így most már megszűnt ez a dolog, jobban szól így szerintem.
Próbáltad már losslessel is vagy csak mp3?
Most akkor a rendszeredbe tátong egy szép kis luk, több mint 50hz... ez is ronthat a hangon.
Subbass testnen ezt próbáltam
az a vicc, hogy az elem3ntek lemennek olyan mélyre mint a 30as Rockford Fosgate láda, torzítás sincs, összesen dinamikában egy picivel soványabbak mint a láda, de hát ezek csak mélyközepek. De talán Leszilaci is megerősít ebben, hogy mekkorát szól mélyben is. Ja a komponenszett szélessávon dolgozik, a láda meg tényleg csak kisegítőfeladatokat lát el. :)Félek belegondolni, vajh a JR6os szett mélyközepei mekkorát szólhatnak, ahhoz talán már tényleg láda se kell... De az elem3ntekkel is számomra örömet okozóan képes zenélni Dianna Krall,George Benson és  többiek  :)
 Igaz nagy, hangerőn az Elem3nt magasak már nincsenek a toppon, de nem is várható el tőlük.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.18 06:13:03 írta taby »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3626 Dátum: 2010.02.18 23:54:42 »
Mondtam már, hogy másfél literrel lazán többet fogyaszt a kocsi, amióta rendesebb zene van benne? :D Ezt lehet és érdemes normális hangerőn hallgatni, és mivel az amúgy sem hangos Coriból alig hallok valamit, csak nyomom, nyomom a gázpedált... Oda kéne figyelni.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3627 Dátum: 2010.02.19 10:23:30 »


 Ez a beállítás több szempontból is sántított nekem :wacko:. Nagy hangerőn az első szett, hogy több mély hangot engedtem rá (60Hz HP) a basszsuoknál úgy betorzítottak hogy röhely :lol:......lehet ez majd hangszigeteléssel megoldható lesz, lehet nem. Így a vágást visszaállítottam 100Hz-re :wacko:, hogy tudjam nagyobb hangerőn torzítás nélkül tisztán hallgatni a zenét.
 A másik sántító dolog hogy nem volt elég tiszta a hangzás, mintha a magasoknál a csipogók visítottak volna és kicsit sercegtek volna a hangszórók.

Azt tudod, hogy nem kis tempóban teszed tönkre a hangszóróidat? A mélyközepek egy-két lekoppanást még kibírnak, de utána a megsült tekercs kezd deformálódni, nem képes lineáris mozgásra, folyamatosan torzít, még ha nem is hallod előbb-utóbb megszorul és leég.

A magasaknál ez még könyebben megy.

Már írtam, hogy ott, ahol már hallható torzítás van, ott már rég erején felül dolgozik a rendszer, már régen rengeteg százalékos torzítások dolgoznak.

Naszóval. A Rainbov magasak amúgy is tudnak üvölteni és visítani, még saját rendszerben is. Így, hogy egy idegen szettbe társítottad rossz keresztváltóval, még kellemetlenebb lehet a dolog. Amit írsz hibákat azoknagy a magyarázata is jórészt ez lehet, nagyon nem stimmelnek érzékenységben az összetevők.

A mélyközép ilyen vágással használhatatlan. Azt alul bizony 30-40 Hz-ig le kell engedni. Ha itt döng meg lekoppan, azt zajcsillapítás meg nem oldja soha. Én a helyedben hagynám a fenébe a Rainbow magasakat, amíg lehet kicserélném a JBL re és újra kezdeném a beállítást.

Viszont az a fajta hangosan torzítatlan zene, hát az csak nagyon-nagyon sok munkával és igen jó komponensekkel elérhető, pláne egy akkora kocsiban, mint ami neked van.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3628 Dátum: 2010.02.19 19:27:13 »

Azt tudod, hogy nem kis tempóban teszed tönkre a hangszóróidat? A mélyközepek egy-két lekoppanást még kibírnak, de utána a megsült tekercs kezd deformálódni, nem képes lineáris mozgásra, folyamatosan torzít, még ha nem is hallod előbb-utóbb megszorul és leég.

A magasaknál ez még könyebben megy.

Már írtam, hogy ott, ahol már hallható torzítás van, ott már rég erején felül dolgozik a rendszer, már régen rengeteg százalékos torzítások dolgoznak.

Naszóval. A Rainbov magasak amúgy is tudnak üvölteni és visítani, még saját rendszerben is. Így, hogy egy idegen szettbe társítottad rossz keresztváltóval, még kellemetlenebb lehet a dolog. Amit írsz hibákat azoknagy a magyarázata is jórészt ez lehet, nagyon nem stimmelnek érzékenységben az összetevők.

A mélyközép ilyen vágással használhatatlan. Azt alul bizony 30-40 Hz-ig le kell engedni. Ha itt döng meg lekoppan, azt zajcsillapítás meg nem oldja soha. Én a helyedben hagynám a fenébe a Rainbow magasakat, amíg lehet kicserélném a JBL re és újra kezdeném a beállítást.

Viszont az a fajta hangosan torzítatlan zene, hát az csak nagyon-nagyon sok munkával és igen jó komponensekkel elérhető, pláne egy akkora kocsiban, mint ami neked van.

Értem, hát ez nem hangzik túl jól :wacko: Szóval elvileg hiába veszem le a mélyebb hangokat a mélyközépről (amiknek persze ott kellene lenniük), amik be tudnák torzítani.......akkor is nagy terhelésnek teszem ki őket. Én lehet akkor kicsit elmentem a hangnyomás irányába :D pedig én inkább a minőségre törekednék. Igen az a baj ma is hallgattam rockznétől kezdve tuctuc, audio cd, mp3 és hol jól szólt a rendszer, hol meg nem, hiányzik a mélyközép tartomány tényleg. A mélyláda az szétveti a kocsit, magasak visítanak, mélyközép meg alig....azt pedig a mélyláda nem igazán tudja pótolni igazából, csak üt.
 Holnap leviszem a vágást elől 50Hz alá és hallgatózok, amúgy halkabban úgy sokkal jobb a zene, csak nem tudom annyira felhangosítani mert a mélyközép lekoppan, torzít :D. Ez van. Mondjuk a fejen most EQ be van állítva, azt is leveszem FLAT-re. Csak időkorrekciót állítok a fejen és kész. Mindegy végül is még nincs kész a rendszer, javítok rajta. Még nincs meg fél éve, kell idő mire kialakul.
 
Ha valaki látna JBL magassugárzót, az légyszi szóljon nekem! :flowers:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3629 Dátum: 2010.02.19 19:35:42 »
Nekem jók a komponenseim :D JBL mi kell még :clap: :D Jó igen uDimension :flowers: hallottam már azt is és tetszett is.
 Kíváncsi lennék, írjátok már meg léygszi kinek hogy van beállítva az erősítője. Érzkenység, vágás???? Esetleg meddig szól torzítatlanul (fejen hányas léptékig lehet föltekerni).

Előre is köszi :flowers: