Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686271 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3510 Dátum: 2010.01.25 17:37:11 »
A Lexusokba épített Mark Levinson rendszerekről volt szó, azokra gondoltam.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3511 Dátum: 2010.01.25 18:40:24 »
A Lexusokba épített Mark Levinson rendszerekről volt szó, azokra gondoltam.

Profi gyári rendszerek, de nem tudnék értük rajongani egy percig sem. Egy olyan jól kárpitozott, csendes kocsiban könnyű valaminek jól szólnia.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3512 Dátum: 2010.01.25 18:51:37 »
ÁÁÁ! (más) 6-ra el akartam menni dokihoz a táppénzes papíromért. Autót ki sem tudtam nyitni távirányítóval csak kulccsal. Gyújtás semmi, csak a MIL lámpa gyulladt ki. Aksit megnéztem, 5V-ra visszamerült :D Pénteken beindítottam, járattam 10 percet........mivel a héten itthon voltam betegen :flowers:.........de úgy néz ki azzal nem értem semmit, elég volt neki ez a pár nap hideg. Aksi töltőm nincs, most felhoztam itt melegszik mellettem a kicsike, már 6,24V-nál jár :D Kértem kölcsön töltőt, de az csak 9 körül ér ide. Jól megszívtam, holnap meg már mennék dolgozni. :hmmmm:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3513 Dátum: 2010.01.25 18:55:49 »
Vagy tegyem föl a gázra főni? :lol: Ez a Turkey aksi nem szeret engem sem a kocsit, minél hamarabb meg kell tőle szabadulnom.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3514 Dátum: 2010.01.25 19:26:59 »
táppénzen van az akksi is.. ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3515 Dátum: 2010.01.25 19:38:26 »
táppénzen van az akksi is.. ::)

Az.... :yes: Rákos beteg, fél éve van hátra legjobb esetben. Súlyos cellatumora van :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3516 Dátum: 2010.01.26 21:31:15 »
Erről az aksiról mi a véleményetek? Atlas AGM AX570760 ilyet szeretnék venni. Megrendelhetem? Jóváhagyjátok? :flowers: :D
link: http://www.paradoxautohifi.hu/akkumulator/atlas-agm-ax570760.html


[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3517 Dátum: 2010.01.26 21:32:21 »
Azt mondják hogy egy ilyen aksi cserétől, a zene is sokat változik, jó irányba. Na erre kíváncsi leszek :hmmmm:

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3518 Dátum: 2010.01.29 11:10:17 »
Sziasztok!

Eléggé zöldfülű vagyok az audio rendszer beszerelése megtervezésében. Ellenben a végeredményhez jó fülem van  Emiatt szeretném a segítségeteket kérni. Van egy 2004-es Toyota Yarisom. Szeretnék bele egy audiórendszert rakatni. Semmi extra. Csak valamit mert az autópályán 120nál már nem hallok semmit.

Amit most láttam a Yaris alkatrész adok veszek topicban:

-Blaupunkt GTA200 Flash Autó Erősítő
- Blaupunkt GTX693 2db ováll hangszóró a hátsó kalaptartóba szerelve.


Onnét szeretném indítani a kérdést,hogy a yaris rádióhoz lehet-e egyáltalán erősítőt mellékelni,összeköthető-e vele?
Azért gondolom hogy fontos ez,mert szerintem, a rádiót kell összekötni az erősítővel és az erősítőre megy rá a hangfal. Ez az eszmefuttatás viszont kizárja azt hogy pl erősítő nélkül rakjak rá egy 5.6. hangszórót (hátra) a rádióra. Mivel már eddig is van rajta 4 (elől csipogóval-val az annak számít) és nem hiszem hogy 6 csatornás lenne. Szóval itt is homály van :S
Aztán pl egy ilyen erősítő beszerelhető-e az ülés alá mondjuk?Ill,a kábelezést hátra ill. előre az ülés alól meg lehet-e oldani „szépen” anélkül hogy a fél autót szétbontanák…

Kb.ezek a kérdések jutottak eszembe de bármilyen tanácsnak nagyon örülök!!!és köszönöm!

Ez a történet kb szereléssel együtt 15körül megállna,szerintem annyit megérne…vagy nem? 
Yaris Ts 05'

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3519 Dátum: 2010.01.29 12:38:42 »
Szerintem ez egy fél megoldás, de legalább nem drága.
Ha nincs a fejegységen vonal kimenet (majd akinek ilyen van megmondja), akkor csak nagy jelszintű (hangszóró kimenet) tudod meghajtani az erősítőt, ami nem a legideálisabb. Ha van vonal kimenet, akkor én inkább kicserélném az első hangszórókat, nem pakolnék hátra semmit és egy 2 csatornással meghajtanám.
Nem kell 6 csatornás kimenet, mert jelenleg csak egy sztereót használsz (front jobb+bal, tehát 2).
És a kalaptartóba ovál építése nem az igazi. Tény, hogy ha csak arra kell, hogy hangosabban szóljon, arra jó.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3520 Dátum: 2010.01.29 14:00:34 »
Gyári fejegységen 99%, hogy nincs vonalkimenet.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3521 Dátum: 2010.01.29 14:01:21 »
Szerintem ez egy fél megoldás, de legalább nem drága.
Ha nincs a fejegységen vonal kimenet (majd akinek ilyen van megmondja), akkor csak nagy jelszintű (hangszóró kimenet) tudod meghajtani az erősítőt, ami nem a legideálisabb. Ha van vonal kimenet, akkor én inkább kicserélném az első hangszórókat, nem pakolnék hátra semmit és egy 2 csatornással meghajtanám.
Nem kell 6 csatornás kimenet, mert jelenleg csak egy sztereót használsz (front jobb+bal, tehát 2).
És a kalaptartóba ovál építése nem az igazi. Tény, hogy ha csak arra kell, hogy hangosabban szóljon, arra jó.


Köszönöm a választ!Várom egy hozzáértő (yarisos) kollega kimerítő válaszát.Az a bajom hogy az első hangszorok cseréje elég para,nem fér be szinte semmi,háliag barkácsolni kell tartókat stb stb....annak is örülnék ha Pesten vagy környékén tudnátok mondani egy embert aki megbihatóan yaris 1 be tudna hangcuccot beszerelni!!!!Az lenne a legjobb,mivel én ezt nem tudom sajnos megcsinálni,szívesen tenném de nem tudom....  :no:
Yaris Ts 05'

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3522 Dátum: 2010.01.29 14:55:02 »
...az első hangszorok cseréje elég para,nem fér be szinte semmi...
Mekkora az a szinte semmi? Mert 10-13-ekben is van nagyon normális hangszóró (nem mindig a méret a lényeg).
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.29 15:00:31 írta Nagycitrooom »

pzs

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3523 Dátum: 2010.01.29 15:45:22 »
...az első hangszorok cseréje elég para,nem fér be szinte semmi...
Mekkora az a szinte semmi? Mert 10-13-ekben is van nagyon normális hangszóró (nem mindig a méret a lényeg).

Ha jol tudom 13 a yarisban az ajtokba szerelt hangszorok merete. Az a baj, hogy 15k-bol nem igazan lehet meguszni egy normalisabb hanszorot szerelessel...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3524 Dátum: 2010.01.29 16:49:03 »
Benji, a leírás szerint Yarishoz lehet kapni beépítő keretet, és akkor nem kell barkácsolni.

Mondjuk ebből a gyári pdf-ből egészen más következik - na, majd még utána olvasok.