Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1698213 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3435 Dátum: 2010.01.08 11:22:59 »
Berendeltem egy ilyet, viszont mivel közben szereztem egy teljes körűen használható adaptert, ezt nem használom. Pioneer P jelű fejegységeivel működik. Nem kéri valaki? (A félreértések elkerülése végett: aktív fórumozóknak ingyen odaadom.)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3436 Dátum: 2010.01.09 19:46:23 »
Elkezdtünk hangszigetelni, majdnem kész az első két ajtó.  :clap: Szenzációs anyag ez a bitumenlap: gyönyörűen alakítható, csak rá kell segíteni egy hőpisztollyal, és anélkül is egyértelmű a hatása, hogy az ember bekapcsolná a rádiót: tompábban puffan az amúgy sem hangos kocsi ajtaja, kívülről megkocogtatva pedig olyan, mintha nem is lemezt, hanem valami tömböt ütögetne az ember. :D Klassz. Ha már leszedtük a kárpitokat, betettük a helyére az Elementeket. Meghallgatni még nem sikerült, elhúzódott ugyanis a szigetelés, cimborám menyasszonya pedig 6-kor végzett a melóval, úgyhogy most eltettük magunkat. Holnap reggel folyt.köv.

Egyébként a Corolla nagyon klassz konstrukció: egy tenyérnyi bitumenlap van gyárilag az ajtóban, mégis egészen csendes a kocsi, és ugye gyári állapotában is szépen csukódnak az ajtók. A gyári csipogó viszont röhejes kis izé, méretéhez képest csoda, hogy egyáltalán megszólal... Alig nagyobb, mint az iPod fülhallgatója. :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3437 Dátum: 2010.01.09 20:03:46 »
 ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3438 Dátum: 2010.01.09 20:05:53 »
Elkezdtünk hangszigetelni, majdnem kész az első két ajtó.  :clap: Szenzációs anyag ez a bitumenlap: gyönyörűen alakítható, csak rá kell segíteni egy hőpisztollyal, és anélkül is egyértelmű a hatása, hogy az ember bekapcsolná a rádiót: tompábban puffan az amúgy sem hangos kocsi ajtaja, kívülről megkocogtatva pedig olyan, mintha nem is lemezt, hanem valami tömböt ütögetne az ember. :D Klassz. Ha már leszedtük a kárpitokat, betettük a helyére az Elementeket. Meghallgatni még nem sikerült, elhúzódott ugyanis a szigetelés, cimborám menyasszonya pedig 6-kor végzett a melóval, úgyhogy most eltettük magunkat. Holnap reggel folyt.köv.

Egyébként a Corolla nagyon klassz konstrukció: egy tenyérnyi bitumenlap van gyárilag az ajtóban, mégis egészen csendes a kocsi, és ugye gyári állapotában is szépen csukódnak az ajtók. A gyári csipogó viszont röhejes kis izé, méretéhez képest csoda, hogy egyáltalán megszólal... Alig nagyobb, mint az iPod fülhallgatója. :D

Na akkor már csak alakulnak a dolgok. Én is szereltem ma, bekötöttem a 35-ös tápkábelt. És érdekes kicsit jobb lett a zene dinamikája, mélyek ütősebbek + a torzítási határ hangyányit följebb került :D........vagy csak sokat ittam du.  és képzelgek:clap:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3439 Dátum: 2010.01.09 20:06:55 »
Nagyon kíváncsi leszek a végeredményre. Kár, hogy ilyen ritkán jársz a Dél-Alföldön...
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3440 Dátum: 2010.01.09 20:07:13 »
Satriani: fotókat nem csináltatok?
         

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3441 Dátum: 2010.01.09 20:17:17 »
Gabe, majd elmegyek valami tavaszi talira...

Gyöngyi, most sajnos nem fotóztunk, Öcséméknél van a gépem, ők éppen most tartanak hazafelé Franciaországból. De mikor behúzzuk a hangszórókábeleket, úgyis le kell még egyszer bontani mindent, akkor lefotózom a végeredményt.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3442 Dátum: 2010.01.11 00:03:33 »
Reggel összeraktuk a gépet, bekerült az Element szett, egyelőre gyári kábelekkel, keresztváltóval, fejről hajtva. Amíg meg nem jönnek a kábelek (RCA-k + a Stinger hangszóró-kábelek), addig már nem nyúlok a kocsihoz. Bejáratásra úgyis kell szánni némi időt, arra tökéletes lesz a mostani helyzet.

Azt már írtam tegnap, hogy magának a hangszigetelésnek milyen hatása van akkor is, ha a zenét még be sem kapcsolja az ember. Ma bekapcsoltam, és hallom a különbséget: nem rezonál az ajtó, sem a kárpit! Szuper. Mélyládára semmi szükség nem lesz, ez azonnal hallatszott: az Elementek a nulladik perctől energikusabbak, mint a gyári hangszórók. Még hallatszik, hogy nyers a hangjuk, nincs színpad, nincs tér, csak tisztaság, energia és sebesség. Idővel előjönnek majd a finomságok, legalábbis remélem. Egyelőre mindent alaphelyzetbe állítottam, kikapcsoltam a DSP-t, flat helyzetben az EQ, mindenféle megabass, loudness, izébizé kiiktatva, és így is ígéretes, amit hallok.

Csoda egy dolog ez az autóhifi. Azt hittem, hogy majd bedobok egy fejet meg egy pár hangszórót a kocsiba, és autókázom, ahogy eddig - francokat. :D Már azon agyalok, hogyan fogom rávenni a cimborámat, hogy nyáron szedjük szét a verdát, és szigeteljük ki a tetőt és a tűzfalat is.  :innocent:

Tapasztaltabbakat, esetlegesen E12-ben jártasabbakat kérdezem: zenétől elvonatkoztatva, hol lehet a leghatásosabban javítani az autó zajkomfortját? Vagy inkább vegyek egy Avensist? :D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3443 Dátum: 2010.01.11 13:39:42 »

Tapasztaltabbakat, esetlegesen E12-ben jártasabbakat kérdezem: zenétől elvonatkoztatva, hol lehet a leghatásosabban javítani az autó zajkomfortját? Vagy inkább vegyek egy Avensist? :D

Vegyél egy Camryt, de leginkább halkítani gumicserével lehet. Aztán jön a zajcsillapító a motorháztetőre, a tűzfalra, aztán a kerékjárati ívekre, csomagtartóba, majd a plafonra és az ajtókba.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.11 14:28:05 írta Ear »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3444 Dátum: 2010.01.11 14:55:23 »
Gördülési zaj nagyon minimális így is. Inkább azon gondolkodom, hogy a legtöbbet az előző tulaj által felszerelt sportkipuff helyére egy silencer tudna segíteni, utána jöhetne az, amit írtál: tűzfal, kerékdobok, stb.

Tényleg, a bitumenlap vagy a hangszigetelő szivacs lenne a hatásosabb? Ma összefutottam a würthös alkatrész-kereskedővel, épp volt nála egy át nem vett csomagnyi hangszigetelő szivacs, amit tetőre tettek volna, csak túl vastag lett. Ha jobb, mint a bitumen, megveszem azt.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3445 Dátum: 2010.01.11 15:55:55 »
Gördülési zaj nagyon minimális így is.

Azt te csak hiszed. Inkább az van, hogy abban a tartományban nagyon könynne hozzászokik a háttérzajhoz a fülünk.

Attól függ melyik bitus anyag és melyik szivacs. Azért inkább az előbbiek szoktak jók lenni, de vannak egészen különleges nyitott szerkezetű anyagok is.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3446 Dátum: 2010.01.11 16:15:31 »
Igazad van, pontatlanul fogalmaztam. Azt akartam kinyögni, hogy mivel eleve csendes gumikat vettem télre és nyárra is, ebben minimális tartalék van. Szigeteléssel mehetek valamire, de persze a legjobb egy eleve csendes kocsi lenne. Amiket kinéztem a Cori majdani utódlására (IS200, Legacy, esetleg E46/E90, Accord, AveII), alapvetően csendes kocsik.

Honlap szerint ez a két választás van würthnél:
http://webshop.wuerth.hu/files/pdf/0890_100_060.pdf
Az ajtókba a felső cucc került. A szivacsos izét viszont nem találom.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3447 Dátum: 2010.01.12 19:14:50 »
Sziasztok skacok!

Még mindig nem nagyon értem hogy kellene beállítani az erősítőmet. Van ugye a HÁTUL + ELŐL.  Előre High Pass, hátra Low pass. Hátul Bass Boost 0 dB, vágást meddig érdemes levinni? 50-70Hz körül? És a bemeneti szint? (6V-250mV) fél állásba tekerjem?
 Elől pedig a vágást állítsam be úgy ahogy hátul van? (hogy a mély segítse a szettet a nagyobb mélyeknél) Jelszint? Ez is fél állás? Aztán a fejen a hangerőt addig tekerem ameddig akarom (torzításig persze).
Ti hogy állítjátok be az erősítőt?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3448 Dátum: 2010.01.12 20:00:07 »
Autóban még sosem lőttem be rendszert, de amit sejtek zenekari tapasztalatok alapján, az mindenképp azt súgja, hogy nem lesz tuti recept a beállításokra. Minden terem, minden szabadtéri helyszín más és más jellemzőkkel bírt, csak az effekteket nem babráltuk, a keverés és a hangszínek mindig más volt. Sokat kell hallgatni a zenét, halkan, hangosan, álló helyzetben, menet közben, bejáratni a hangszórókat, különféle zenéket betenni, rádiót hallgatni, hagyni érni egy-egy beállítást, és azt megtartani, ami jó. Olvastam már olyanról, aki akár egy évig is folyamatosan képes keresni a helyes beállításokat.

Szóval szerintem rajtad a sor.  :sorcerer:

Ha a tapasztalt autóhifis szakik máshogy tudják, érdeklődve várom a frankót, iszom a szavakat.  :flowers:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3449 Dátum: 2010.01.12 20:18:15 »
Berendeltem egy ilyet, viszont mivel közben szereztem egy teljes körűen használható adaptert, ezt nem használom. Pioneer P jelű fejegységeivel működik. Nem kéri valaki? (A félreértések elkerülése végett: aktív fórumozóknak ingyen odaadom.)

Konrad cartársnak félretéve.  :flowers: