Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686302 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3390 Dátum: 2009.12.19 19:03:44 »
Öcsémnek a G Astra kupéba beújítottunk egy ilyet. Mennek év elején síelni, és mivel a gyári CD-tár csak gyári lemezeket eszik, szeretett volna valami rugalmasabb megoldást annál, minthogy tucatnyi lemezt cipeljen a hosszú útra. Így elég lesz egy SD-kártya vagy egy pendrive.  :flowers:

Azon túl, hogy engem erősen zavar a kék háttérfény (de jó, hogy nem nyúltam bele, huhh), kellemes kis masina, új életet lehelt a gyári hangzásba. Csak fejcsere volt, az Astrába ISO átalakító nélkül bement, hála gyakorlott szerelő barátunknak, kb. 10 perc volt a csere. Alkalomadtán bepróbálom az én kocsimba is, kíváncsi vagyok, mit tud egy ilyen kategória az RSII-vel összevetve.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3391 Dátum: 2009.12.19 20:21:58 »
Nálam meg úgy néz ki beszállok ebbe a médialejátszós buliba. Igazából a múltkori beszélgetés óta érlelődik bennem a gondolat. Aztán hirtelen ötlettől vezérelve behúztam pár CD-t mp3-ba és rájöttem, hogy még a borzasztó minőség is jobb annál, mintha egyáltalán nem hallgatnám őket. Viszont ahogy nézem "allround" (otthoni HiFi, kocsi, a hordozhatóság nem igazán fontos) felhasználásra tényleg csak az ipod (meg az ő losslesse) marad, így nagy duzzogva kénytelen leszek almaterméket venni.

Mellesleg most tesztelgettem picit nótbúkhangszórón és gagyi fejhallgatón, de még így is riasztó számomra, hogy mennyit romlik a minőség mp3-ban. Borzalom. Ezért is marad a veszteségmentes tömörítés, enélkül sokat romlana az élmény.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3392 Dátum: 2009.12.19 20:25:15 »
Öcsémnek a G Astra kupéba beújítottunk egy ilyet. Mennek év elején síelni, és mivel a gyári CD-tár csak gyári lemezeket eszik, szeretett volna valami rugalmasabb megoldást annál, minthogy tucatnyi lemezt cipeljen a hosszú útra. Így elég lesz egy SD-kártya vagy egy pendrive.  :flowers:

Azon túl, hogy engem erősen zavar a kék háttérfény (de jó, hogy nem nyúltam bele, huhh), kellemes kis masina, új életet lehelt a gyári hangzásba. Csak fejcsere volt, az Astrába ISO átalakító nélkül bement, hála gyakorlott szerelő barátunknak, kb. 10 perc volt a csere. Alkalomadtán bepróbálom az én kocsimba is, kíváncsi vagyok, mit tud egy ilyen kategória az RSII-vel összevetve.

Háttérvilágítás ide vagy oda, zenénél nem az a fontos hogy hogy világít az a kütyü, hanem hogy milyen a zene minősége. Felőlem aztán lehet hupilila is ha tök jó a hangzás és minőségi a rendszer. Egek ne a színekkel meg a háttérvilágításokkal foglalkozzunk már.............. :flowers:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3393 Dátum: 2009.12.19 21:09:56 »
Nálam meg úgy néz ki beszállok ebbe a médialejátszós buliba. Igazából a múltkori beszélgetés óta érlelődik bennem a gondolat. Aztán hirtelen ötlettől vezérelve behúztam pár CD-t mp3-ba és rájöttem, hogy még a borzasztó minőség is jobb annál, mintha egyáltalán nem hallgatnám őket. Viszont ahogy nézem "allround" (otthoni HiFi, kocsi, a hordozhatóság nem igazán fontos) felhasználásra tényleg csak az ipod (meg az ő losslesse) marad, így nagy duzzogva kénytelen leszek almaterméket venni.

Mellesleg most tesztelgettem picit nótbúkhangszórón és gagyi fejhallgatón, de még így is riasztó számomra, hogy mennyit romlik a minőség mp3-ban. Borzalom. Ezért is marad a veszteségmentes tömörítés, enélkül sokat romlana az élmény.

Örülök, hogy így döntöttél, biztos vagyok benne, hogy kedvelni fogod a rugalmasságot, amit egy ilyen nagy kapacitású kütyü biztosít. Nem mindegy, hogy egy hátizsáknyi CD-t vagy egy cigisdoboznyi izét kell-e cipelni. (Mellesleg tudok eladó, vatta új 160 gigás iPodot szerintem igen korrekt, 55 ezer Ft-os áron. Indexen árulja egy srác, semmi közöm hozzá, de jó vétel.) Az mp3 valóban hamar varázsát veszti egy jobb rendszeren... Viszont egy 160 gigás lejátszót tele lehet rendesen pakolni, egy gigányi helyre 3-5 CD-nyi anyagot is be lehet tömöríteni, az azért tisztes albummennyiség egy iPodon.

Az almaterméktől meg ne viszolyogj (tudom, pont az ilyen jellegű ellenszenv nem tud parancsszóra elmúlni...), a használatban garantáltan be fog válni a kütyü, ugyanis amire készülsz, azt tökéletesen tudja: tárol és lejátszik zenét, jó minőségben. ;)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3394 Dátum: 2009.12.19 21:14:11 »
Egek ne a színekkel meg a háttérvilágításokkal foglalkozzunk már.............. :flowers:

Mások vagyunk. :winkiss: Elég sokat autózom este ill. éjszaka, és ma 10 perc alatt rájöttem, nagyon nem szívesen veszem, ha a perifériámban egy (vagy több) irritáló fényforrás éktelenkedik. Pár hónapja lazán megvettem volna a Pio kék fényű dupla DIN-es fejét, de a ma esti próba után áldom a sorsot, hogy nem döntöttem elhamarkodottan. Szóval le a rikító kék LED-ekkel!  :gun_bandana:

 :flowers:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3395 Dátum: 2009.12.21 18:52:13 »
Energia gondokkal küszködöm :D  2 hónapja töltöttem fullra az aksimat, ma megint lehetett rátölteni (cellákban 1,25 helyett kb. 1,19 volt a savsűrűség). Autóm beindul simán meg minden, de menet közben hallgatok csak zenét és mégis merül? Generátorom nem bírná a strapát? Akarok majd venni egy jobb aksit és egy 1 Farados-os kondenzátort. Ezekkel kivédhető lesz az aksi lassú merülése? Autóhifi dzsedik plííz help míí! :flowers:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3396 Dátum: 2009.12.23 09:21:51 »
Energia gondokkal küszködöm :D  2 hónapja töltöttem fullra az aksimat, ma megint lehetett rátölteni (cellákban 1,25 helyett kb. 1,19 volt a savsűrűség). Autóm beindul simán meg minden, de menet közben hallgatok csak zenét és mégis merül? Generátorom nem bírná a strapát? Akarok majd venni egy jobb aksit és egy 1 Farados-os kondenzátort. Ezekkel kivédhető lesz az aksi lassú merülése? Autóhifi dzsedik plííz help míí! :flowers:
A kondi szvsz felesleges, inkább vegyél egy jó akksit. Hol pihenteted az autót? Garázs? Mert a hideg igen csak szereti az akksit eszegetni.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3397 Dátum: 2009.12.23 09:24:35 »
Tegnap megjött az iPod adapter  :clap: , viszont a kábelek és a fej beépítőkeret még úton vannak. Tűkön ülök.  :szemez:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3398 Dátum: 2009.12.23 20:18:22 »
Energia gondokkal küszködöm :D  2 hónapja töltöttem fullra az aksimat, ma megint lehetett rátölteni (cellákban 1,25 helyett kb. 1,19 volt a savsűrűség). Autóm beindul simán meg minden, de menet közben hallgatok csak zenét és mégis merül? Generátorom nem bírná a strapát? Akarok majd venni egy jobb aksit és egy 1 Farados-os kondenzátort. Ezekkel kivédhető lesz az aksi lassú merülése? Autóhifi dzsedik plííz help míí! :flowers:
A kondi szvsz felesleges, inkább vegyél egy jó akksit. Hol pihenteted az autót? Garázs? Mert a hideg igen csak szereti az akksit eszegetni.

A kocsi garázsban van, de ott is volt vagy -6 fok biztos. Most már ok az aksi mert feltöltöttem. A generátorom 90A-os, lemértem az áramfelvételt a kocsin lakatfogós ampermérővel. Ha bekapcsolom a hátsó ablak fűtést + tükörfűtés, föltekerem a fűtöventillátort, bekapcsolom a lámpákat (tompított, távolsági, ködlámpa) és jól föltekerem a zenét, a nagyobb mélyeknél így az összes áramfelvétel 83A maximum :D Így végülis benne vagyok a 90A-os határban, de még az ablaktörlőt nem kapcsoltam be + féklámpa, index.... ezekkel együtt lehet 90A. A generátor a 90A-t fordulaton képes csak "leadni" és igazából egyszerre nem kapcsolom be az összes fogyasztót a kocsiban. A zene önmagában úgy 30-40A-t vesz föl maximum. Néztem nagyobb generátort ami a dízel Aurisokban van, az 100A-os de ez a plafon. Így generátor marad, akkumulátort már néztem (http://www.paradoxautohifi.hu/akkumulator/atlas-agm-ax570760.html), Atlas AGM AX570760 70Ah-s indító áram 760A. A gyári aksim az 60Ah-s és 300A az indítóárama. Így a másikkal sokkal jobb lesz a zene dinamikája. Kondit azt még meggondolom, de igazad lehet. Én nem vagyok hifi guru, de elvileg a mélynél van jelentősége a kondinak azt tudom. Ha olyan aksim van amiből gyorsan ki lehet cibálni a töltést az impilzus szerű mély lökéseknél, akkor semmi gond. De egy kondenzátor ennél is gyorsabb lehet talán vagy nem? Egy 20-as kábelszettet is kellene vennem, mert most 10-es van ami igen karcsú már a rendszerhez :D....így a 20-as vezetékkel még talán még jobban megnő majd az áramfelvétel.
 Amúgy aksik szempontjából néztem az Exide Maxxima spirálcellás akkumulátorát is, de az van vagy 60 ezer :flowers: De lehet jobban megéri mint az AGM 35-ért.
Ezekkel kapcsolatban kinek mi a meglátása???

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3399 Dátum: 2009.12.24 16:42:31 »
Ha olyan aksim van amiből gyorsan ki lehet cibálni a töltést az impilzus szerű mély lökéseknél, akkor semmi gond. De egy kondenzátor ennél is gyorsabb lehet talán vagy nem? Egy 20-as kábelszettet is kellene vennem, mert most 10-es van ami igen karcsú már a rendszerhez :D....így a 20-as vezetékkel még talán még jobban megnő majd az áramfelvétel.
 Amúgy aksik szempontjából néztem az Exide Maxxima spirálcellás akkumulátorát is, de az van vagy 60 ezer :flowers: De lehet jobban megéri mint az AGM 35-ért.
Ezekkel kapcsolatban kinek mi a meglátása???

Az átlagos kondik, értsd pár tízezer forint lassúak, érezhetően visza tudják fogni a rendszert. Szóval nem ajánlom őket. A vastagabb kábel előnye, hogy kisebb az ellenállása, ezért nem az áramfelvétel nő meg, hanem az adott árammenyiség ér át rajta hamarabb, ergó kevésbé terheli a generátort és az akkut. Amíg azt nem cseréled, és ajánlom, a 25-öst, addig ne foglakozz mással. Ha akkor is gondod lesz, akkor jöhet egy combosabb akku.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3400 Dátum: 2009.12.24 18:05:42 »
Ha olyan aksim van amiből gyorsan ki lehet cibálni a töltést az impilzus szerű mély lökéseknél, akkor semmi gond. De egy kondenzátor ennél is gyorsabb lehet talán vagy nem? Egy 20-as kábelszettet is kellene vennem, mert most 10-es van ami igen karcsú már a rendszerhez :D....így a 20-as vezetékkel még talán még jobban megnő majd az áramfelvétel.
 Amúgy aksik szempontjából néztem az Exide Maxxima spirálcellás akkumulátorát is, de az van vagy 60 ezer :flowers: De lehet jobban megéri mint az AGM 35-ért.
Ezekkel kapcsolatban kinek mi a meglátása???

Az átlagos kondik, értsd pár tízezer forint lassúak, érezhetően visza tudják fogni a rendszert. Szóval nem ajánlom őket. A vastagabb kábel előnye, hogy kisebb az ellenállása, ezért nem az áramfelvétel nő meg, hanem az adott árammenyiség ér át rajta hamarabb, ergó kevésbé terheli a generátort és az akkut. Amíg azt nem cseréled, és ajánlom, a 25-öst, addig ne foglakozz mással. Ha akkor is gondod lesz, akkor jöhet egy combosabb akku.

Okés! Egy Connection 25-ös szettet már ki is néztem, 2 ünnep között berakom. Kondi az úgyis csak a jövő zenéje.....ha egyáltalán veszek, de lehet inkább egy tuti akkumulátort veszek. Boldog Karácsonyt!! :yes:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3401 Dátum: 2009.12.24 19:05:55 »
Bedobtam az iPod adaptert, ez is pöpec.  :clap: Eddig minden fillérnek látom a helyét.  :1eye: Alig várom, hogy megjöjjenek a kábelek, és nekiálljunk hangszigetelni, erősítőt, hangszórót telepíteni.

Boldog karácsonyt minden vájtfülűnek (is)!

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3402 Dátum: 2009.12.28 13:49:32 »
Na mi a helyzet? Mindenki be punnyadt karácsony után? :yes: Én most egyenlőre hanyagolom a hifi építést. Karácsonyra kaptam egy kavicsot a szélvédőmbe, szépen végig repedt. Úgyhogy most szélvédő csere :D De azért rakunk félre a 25-ös kábelszettre, az is lehet elmegyek a Kácsához és megveszek mindent ami kell méterre. Amúgy szerintetek elég a 4-es vezetés a mélyládához? JBL GTO 1204br 300W RMS és 1200W max. Mert KS-1440 hangszórókábelt szeretnék majd venni, most már azt eldöntöttem. És akkor az elvileg 4-es, elég lesz a mélyládának is......vagy annak már jobb a 6-os külön?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3403 Dátum: 2009.12.29 00:48:44 »
Vannak fejek, amik egyszerűen szépek.

_ :wub: _

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3404 Dátum: 2009.12.29 09:53:43 »
Na mi a helyzet? Mindenki be punnyadt karácsony után? :yes: Én most egyenlőre hanyagolom a hifi építést. Karácsonyra kaptam egy kavicsot a szélvédőmbe, szépen végig repedt. Úgyhogy most szélvédő csere :D De azért rakunk félre a 25-ös kábelszettre, az is lehet elmegyek a Kácsához és megveszek mindent ami kell méterre. Amúgy szerintetek elég a 4-es vezetés a mélyládához? JBL GTO 1204br 300W RMS és 1200W max. Mert KS-1440 hangszórókábelt szeretnék majd venni, most már azt eldöntöttem. És akkor az elvileg 4-es, elég lesz a mélyládának is......vagy annak már jobb a 6-os külön?
Elég, én is ezt használom de már BI40 a kábel neve Kácsáéknál. Illetve nem csak a ládához, hanem kompletten behúztam az autóba a komponensszetthez is. Na azt a szopást nem ajánlom senkinek  :devil:
Na jó akinek Imre az anyja az csinálhatja.