Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1698148 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3180 Dátum: 2009.11.09 14:32:52 »
Sziasztok!

Csak kíííváncsiságbóól........Mennyiért lehet kapni a Cordial RCA kábeleket? És hol lehet kapni mélyládához hangszórókábelt + azt a gyorscsatlakozót (nem jut eszembe a neve...múltkor mondtátok csak rövid az agyam :D) ami lehetővé teszi a mélyláda gyors kihúzását a rendszerből és kivételát a szeméylgépjármű csomagtartójából :clap: :flowers:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3181 Dátum: 2009.11.09 14:35:36 »
Lehet, hogy megkövetem wolfman kollégát...  :flowers: Fejek terén nagyon elvesztettem a fonalat. Eredetileg mindenképp 2 DIN-es egységet szerettem volna. Aztán rápattantam a videót is tudó lejátszókra, egy ideje csak ilyet nézek. Helyzet:

- Alpine-ok nekem drágák, itthon és az ebayen sincs olyan, amit meg akarnék fizetni
- Pioneer: az AVH-3100DVD tökéletes lenne, de itthon drága, és még senki nem tudta/akarta megmondani, a kintről rendelt szajrét át lehet-e programozni hazai frekvenciákra és DVD régiókódra
- Kenwoodból tudnék kintről rendelni olyat, ami árban és tudásban is ideális lenne, de a márkáról sok jót nem olvastam, Ear a szervizhátteret minősítette, más márkát javasolt, a hangjáról nem tudok semmit...
- más márkából vagy a dizájn, vagy az árkategória nem jön be, vagy egyszerűen nem bízom a márkában (pl. Jensen ??? ).

Patthelyzet. Feloldás:
- gyűjtök egy európai Pio AVH-3100DVD-re
- veszek (számomra) szükségmegoldásként egy 1 DIN-es fejet...  :surrender:

Ha valaki talál meggyőző E12 beépítést, amin jól néz ki az 1 DIN-es cucc, annak jövök egy sörrel.  :flowers:

Minden út az 1 DIN-hez vezet...?

Nemkő mekkövetni, nem haragudtam. Remélem, Te se nehezteltél.

Nos hát egy jó műanyagos azt gondolom, csodákra képes. Ha nem tetszik az alap utángyártott megoldás, kénytelen leszel megcsináltatni.

...csak a mintadarab maradjon meg. Valószínűleg jól kereshetsz vele, ha van még néhány hozzád hasonló ízlésű toyotás. Most kezdenek ezek az autók tulajdonost váltani, és kerül beléjük az utólagos hifi. Érdemes résen lenni...  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3182 Dátum: 2009.11.09 14:37:24 »
Sziasztok!

Csak kíííváncsiságbóól........Mennyiért lehet kapni a Cordial RCA kábeleket? És hol lehet kapni mélyládához hangszórókábelt + azt a gyorscsatlakozót (nem jut eszembe a neve...múltkor mondtátok csak rövid az agyam :D) ami lehetővé teszi a mélyláda gyors kihúzását a rendszerből és kivételát a szeméylgépjármű csomagtartójából :clap: :flowers:

A neve speakon, vagy speak-on. Tamásnál például lehet kapni, ahogyan Cordial RCA-t és hangszórókábelt is...  :yes:

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3183 Dátum: 2009.11.09 16:15:54 »
Sziasztok!

Csak kíííváncsiságbóól........Mennyiért lehet kapni a Cordial RCA kábeleket? És hol lehet kapni mélyládához hangszórókábelt + azt a gyorscsatlakozót (nem jut eszembe a neve...múltkor mondtátok csak rövid az agyam :D) ami lehetővé teszi a mélyláda gyors kihúzását a rendszerből és kivételát a szeméylgépjármű csomagtartójából :clap: :flowers:

A neve speakon, vagy speak-on. Tamásnál például lehet kapni, ahogyan Cordial RCA-t és hangszórókábelt is...  :yes:

Na igen erre gondoltam én is csak gondoltam megkérdezem. Akkor Dr. JBL Tamás Budaörs autóhifi májszter! :clap: :flowers:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3184 Dátum: 2009.11.10 17:08:36 »
Gyerekek, borzasztóan kreatív, már-már zseniális ötletem támadt.  :1eye:

Ugye onnan indult az agymenésem, hogy megtetszett a Pio FH-P80BT fej.



Ezzel mindössze annyi bajom volt, hogy kizárólag KÉK  :wacko: háttérfényt lehet rajta beállítani, ami ízléstelenül ütné egymást az E12 középkonzoljának moszatzöldjével. Zsenialitásom a következőben fog megnyilvánulni: megveszem a kéken világító fejet, és hüpphüpp barbatrükk, kicserélem a középkonzol háttérfényét TS-szerű pirosra, vagy teljesen egyedi fehérre, esetleg ha rossz napom van, halványkékre.  :sorcerer:

Na, mit szóltok, mekkora mázlitok van, hogy egy ilyen lángelme szívja be csecseitekből az autóhifis tudást? :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3185 Dátum: 2009.11.10 17:58:46 »
...aztán mi lenne, ha mondjuk a Pio háttérvilágítását cseréltetnéd sokkal kevésbé zavaró zöldre?  :whistling: Mégiscsak kisebb átalakítás, és nem az autót érinti...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3186 Dátum: 2009.11.10 18:01:06 »
...aztán mi lenne, ha mondjuk a Pio háttérvilágítását cseréltetnéd sokkal kevésbé zavaró zöldre?  :whistling: Mégiscsak kisebb átalakítás, és nem az autót érinti...
De ha garanciális fejet vesz, akkor nem jó benne turkálni  :whistling:
Egyébként szép ez a Pioneer  :yes:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3187 Dátum: 2009.11.10 18:37:44 »
...aztán mi lenne, ha mondjuk a Pio háttérvilágítását cseréltetnéd sokkal kevésbé zavaró zöldre?  :whistling: Mégiscsak kisebb átalakítás, és nem az autót érinti...

Nem hiszem, hogy egy ilyen OEL kijelzőnek a színén házi barkáccsal lehet változtatni...  :surrender:

Még matatok pár napig a neten, de szerintem jelen helyzetben ez lesz a legjobb megoldás. Ez egy elérhető árú, jónak mondott fej, mindent tud, ami nekem létszükséglet, ennél csak nagyobb kompromisszumra kényszerítene bármi más.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3188 Dátum: 2009.11.10 19:00:23 »
Gyerekek, borzasztóan kreatív, már-már zseniális ötletem támadt.  :1eye:

Ugye onnan indult az agymenésem, hogy megtetszett a Pio FH-P80BT fej.



Ezzel mindössze annyi bajom volt, hogy kizárólag KÉK  :wacko: háttérfényt lehet rajta beállítani, ami ízléstelenül ütné egymást az E12 középkonzoljának moszatzöldjével. Zsenialitásom a következőben fog megnyilvánulni: megveszem a kéken világító fejet, és hüpphüpp barbatrükk, kicserélem a középkonzol háttérfényét TS-szerű pirosra, vagy teljesen egyedi fehérre, esetleg ha rossz napom van, halványkékre.  :sorcerer:

Na, mit szóltok, mekkora mázlitok van, hogy egy ilyen lángelme szívja be csecseitekből az autóhifis tudást? :D

És mi lenne ha vennél ehelyett egy 1 DIN-es fejet, ami kb. ugyan így néz ki csak fele ennyibe kerül és 10X annyit tud.......kinézet a lényeg hogy hogy mutat a műszerfal mellett, vagy hogy milyen minőségű a zene amit hallgatsz vele, amire jó. Nem akarok beleszólni :flowers:, de nem értelek. Persze izlések és pofonok........tényleg jól néz ki ez a Pioneer. De megéri? Csak azért mert betölti a 2 DIN-es helyet?? :D Én is vehettem volna ilyet, szép  + jól néz ki, de mi a mákos túrós barackos rétesnek? :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3189 Dátum: 2009.11.10 19:31:37 »
én simán egyetértek és megcsinálnám. utálom a zöld muszerfal világitás színt is .
pl az enyémben így nézne ki kéken!  :wub:


[a csatolmányt egy admin törölte]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3190 Dátum: 2009.11.10 19:43:27 »
És mi lenne ha vennél ehelyett egy 1 DIN-es fejet, ami kb. ugyan így néz ki csak fele ennyibe kerül és 10X annyit tud......

Mutass párat...  :flowers: Tényleg érdekel, ugyanis ez a fej tudását tekintve pariban van a többi BT-s Pioval.

Csak azért mert betölti a 2 DIN-es helyet?? :D

Igen.  :flowers: Amúgy ez a beszélgetés már elhangzott wolfman kollégával, és még egyet is értek azzal, amit mondtok, de sajnos nem találtam még olyan beépítőkeretet, ami számomra* elfogadhatóan néz ki. Már feldobtam, hogy ha valaki mutat egy klassz E12 beépítést, azzal meggyőzhető vagyok, és nem ragaszkodom mereven a 2 DIN-es fejhez csakazértis, de eddig még semmi jóval nem kecsegtetett egyik keret sem... Talán ez ígéretes lenne, eltettem a kedvencekbe, de ezt még nem láttam beépítve.

*ízléseken viszont nem fogok leállni vitatkozni...
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.10 19:52:24 írta Satriani »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3191 Dátum: 2009.11.10 19:48:35 »
pl az enyémben így nézne ki kéken!  :wub:

A kék szerintem kicsit erős, viszont a zöldet már tavaly is le akartam cserélni fehérre vagy vörösre, nem bánom, ha az ízléstelenség elkerülése végett muszáj lesz nekiesni.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3192 Dátum: 2009.11.10 19:58:39 »


Igen.  :flowers: Amúgy ez a beszélgetés már elhangzott wolfman kollégával, és még egyet is értek azzal, amit mondtok, de sajnos nem találtam még olyan beépítőkeretet, ami számomra* elfogadhatóan néz ki. Már feldobtam, hogy ha valaki mutat egy klassz E12 beépítést, azzal meggyőzhető vagyok, és nem ragaszkodom mereven a 2 DIN-es fejhez csakazértis, de eddig még semmi jóval nem kecsegtetett egyik keret sem... Talán ez ígéretes lenne, eltettem a kedvencekbe, de ezt még nem láttam beépítve.

*ízléseken viszont nem fogok leállni vitatkozni...

Értelek én, nem akarok semmi rosszat. Szerintem nézzél szét jobban, én hiába keresgélek neked, mert úgyis olyan kell ami megfelel a Te ízlésednek. De szerintem ennyi pénzért, vehetnél olyat ami többet tud.
itt nézzél szét, van sok 2DIN-es is. http://www.audiosystem.mobildata.hu/index.php?page=shop.browse&category_id=35&option=com_virtuemart&Itemid=62

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3193 Dátum: 2009.11.10 20:04:56 »
Ha már ilyen színes világban éltek, ez kell nektek :D



Olyan színt akarok amilyet csak akarok, még fekete is van :D ALPINE Rulezzzz [rohog].............kövezzetek meg vírtuálisan :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.10 21:43:22 írta kleingy »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3194 Dátum: 2009.11.10 21:42:56 »
Talán ez ígéretes lenne, eltettem a kedvencekbe, de ezt még nem láttam beépítve.

Te ez nem ugyanolyan, mint amilyet NEM szeretnél...? Csak felül van a fiók, nem alul...