Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697752 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3000 Dátum: 2009.11.01 23:38:24 »
Okés akkor holnap küld el a HU-t :D áj szpík inglis úgy hogy érteni fogom nyugi. A magasat nem égettem le :tt2: Állítgattam a JBL-el, de nem tapasztaltam ezt a mélyülős dolgot.......nem is nagyon tekertem rá. 6V-tól 75mV-ig van a skála, én kb. 4V-ig tekertem csak, az kb. a potin található kereszt horony függőleges állása, kb. 1/4-ed állás.........na ezt jól megaszontam [rohog].

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3001 Dátum: 2009.11.01 23:46:29 »
Nyilván nem rossz. Csak nem biztos, hogy a JBL-hez való.

Például a Rainbow magasnak 2-22 kHz a terjedelme, a JBL-nek meg 2,5-23 kHz. A Rainbow selyem, a JBL titánium. Mondjuk mind a kettő 4 Ohmos, és 90 dB érzékenységű, de könnyen lehet, hogy a két csipogó tök máshogy reagál, és ami a saját komponensei között nem tűnik fel, az egy "idegen" környezetben zavaró... Nyilván csak találgatok, de az biztos, hogy valami nem kerek...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3002 Dátum: 2009.11.01 23:47:35 »
Okés akkor holnap küld el a HU-t :D áj szpík inglis úgy hogy érteni fogom nyugi. A magasat nem égettem le :tt2: Állítgattam a JBL-el, de nem tapasztaltam ezt a mélyülős dolgot.......nem is nagyon tekertem rá. 6V-tól 75mV-ig van a skála, én kb. 4V-ig tekertem csak, az kb. a potin található kereszt horony függőleges állása, kb. 1/4-ed állás.........na ezt jól megaszontam [rohog].

Akkor egyértelmű: a szettednek JBL picsogóra van szüksége...  :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3003 Dátum: 2009.11.01 23:55:21 »
Sebaj egyszer majdcsak összeáll a dolog. Amúgy meg azok a csipogók amiket a szettel együtt vettem, a rácsaik elég kopottak :sorcerer: így lehet akkor sem tettem volna be őket ha jók :hug: Minden JBL lesz, így előbb vagy utóbb a csipogókat is le kell cserélni.....előbb :D Mélyládát is kell majd vennem. Tamás mondta azt tutira le kell cserélni......Blaupunkt nám yoo :D Szerintem ennek sosem lesz vége. Ha megépíted az első hifidet, onnan nincsen megállás, folyton fejleszteni kell valamit. Vagy jobban át kellett volna gondolni mielőtt hozzákezdek?? :D És persze 10X annyi pénzemnek kellene lennie.........

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3004 Dátum: 2009.11.02 00:05:23 »
Kis türelem lehet nem ártott volna....  :D
Ha JBL ládát szeretnél, a GT5 szériát kerüld. A 75.4-gyel azonos szériás GTO láda azt mondják, jó, vagy jobb, mint a mostani GTO-k. Ja bandpass ládát ne nézz, inkább zártat, vagy reflexet.

Nekem ezt az erősítőt egy Morel mélyhez ajánlották. A láda testvére (összesen kettő készült) asszem eladó...  :whistling:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3005 Dátum: 2009.11.02 01:50:51 »
Nesajnáld, csak páratlanfrekvenciavégződésű rédiókat hallgathattál volna

Gondolom, azért valahogy át lehet állítani... Ezt pl. eleve lehet kérni akármilyen régiókóddal és annak megfelelő frekvenciákkal.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3006 Dátum: 2009.11.02 08:02:03 »
Hát... ennyiért kapsz használtban, megkímélve jobbat is. Jellemzően a Pioneer-ok mocorognak ebben az árkategóriában ezzel a tudásszinttel. Érdemesebb egy olyat választani. Ugyanúgy 3 év garancia van rájuk, és azért azokról legalább tudjuk, mit tudnak hangzásban.
Esetleg konkrétabb tippet kérhetek?  :szemez:
Őszinte leszek: síkhülye vagyok a témához, viszont most felkeltette az érdeklődésemet ez a BT/USB/kariolvasós verzsönös rádijaó, ha már így megláttam.  :whistling:
         

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3007 Dátum: 2009.11.02 08:24:14 »
Hát... azért van még néhány változó az egyenletben....


Csak úgy kellene valami, hogy zörögjön, vagy van egy konkrét elképzelésed, amit el szeretnél érni, már ami a beépített autóhifit illeti?
Milyen zenét szoktál leginkább hallgatni?
Akarsz-e a későbbiekben fejleszteni? Mekkorát?
Szeretnél-e erősítőt, mélyládát az autóba? Egyáltalán, ha netán úgy döntesz, autót cserélsz, akarod-e vinni a cuccot magaddal, vagy olyan kell, ami elzörög, aztán tovább tudod adni az autóval együtt?


Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3008 Dátum: 2009.11.02 08:27:02 »
Szerintem Gyöngyi leginkább egy olyan fejet szeretne, ami extrákban tud többet az eddiginél (lásd utolsó hsz: BT, USB, kártyaolvasó; jobb hangzásról, erősítőről, mélyládáról én nem olvastam).

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3009 Dátum: 2009.11.02 08:30:15 »
Satrianinál a pont.  :innocent:

Bár igényem lenne jobb hifire (a tiednél azt hittem, lepetézek, amikor meghallottam), ennek ellenére nem látom esélyét, hogy erre költsek valamikor a közeli jövőben.
Későbbiekben persze valszeg a két hátsót és majd alkalomadtán (ha meghóják magukat), a két gyári elsőt is cserélem valami minőségibbre, de nem mostanában.
Utálni fogsz, de vegyes, amit hallgatok (Nox, Besh o Drom, trance, hard techno, stb).
Erősítő, mélyláda nem játszik nálam (ha megnyerem az ötöst, akkor egye fene, veszek és akkor már fejegységet is :D).
A cuccot vinni akarom majd mindenképp, a gyári magnójával adom majd el az autót.

Összegezve: valami zörögjön úgy legalább, mint a mostani, csak tudjon többet.


         

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3010 Dátum: 2009.11.02 08:39:38 »
Nem vagyok egy autóhifi-bubus, de márkátlan fejet én sem vennék. Pioneer itthon Feleségem Coltjában bevált, abból a legolcsóbb USB/BT fej a DEH6100BT. Nem mondom meg az árát, szerintem elég húzós... Blútyúk nélkül van sokkal olcsóbban szintén USB-s cucc, ez ni.

Viszont JVC-ből találtam egy ilyet: http://jvcmobile.co.uk/product.php?pr=177 Ez nem drága, alapban USB-s, és - kiegészítővel - tud bluetooth kapcsolatot is.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.02 08:42:50 írta Satriani »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3011 Dátum: 2009.11.02 08:48:37 »
Nos a max, amit hajlandó lennék ilyenre költeni, az az aldis Medionos cucc ára...  :ph34r:
Ha ilyen nincs, akkor marad, ami van.  :)
         

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3012 Dátum: 2009.11.02 09:11:18 »
Igazából a legkurrensebb extrákat választottad Gyöngyi, amilyen anno az MP3-képesség megjelenése volt.
Lehet, hogy az a legolcsóbb fej, ami ezt tudja, amit kiválasztottál. De én akkor sem venném meg.
Van azért néminemű mozgástered, ha mondjuk nem most azonnal kell, hanem ráérsz még gyűjteni rá, és közben utánanézel, mi az, amire tényleg szükséged van.
Mert az a másik lehetőség, hogy nem szerepel minden extra a listán. USB-képes, aux-in-nel ellátott fejeket a Sony is árul 40 körül, és van, aki azt mondja, hogy a Sony fejek nagyon nem rosszak, olyannyira, hogy nemhogy a Piokkal, de még az Alpine-okkal is partiban vannak.

Én annak idején ifjonti hevülettel megvettem a fejhez egy Aux kábelt (természetesen külön meg kellett vásárolni, alapból nem járt hozzá) majd 5.000.- Ft-ért, mert az jó és az kell. iPod-om nincs, MP3-lejátszó meg csak-csak akad, logikus volt, hogy kell egy olyan kiegészítő, amivel bármilyen 3,5-es jack-kimenettel rendelkező kütyü csatasorba állítható.

Egyetlen egyszer használtam. Soha többet. Valószínűleg nem is fogom. Három forint húszfillérért lehet venni egy CD-lemezt. 10 perc alatt meg lehet írni, legyen szó audióról, vagy MP3-ról. Ilyen körülmények között - rájöttem - nincs szükség olyan plusz szolgáltatásokra, amik miatt drágább lesz a fej. Ez alól a Bluetooth talán lehet, hogy kivétel, ha az ember kvázi kihangosítóként használja a rádiót, mert az igen hasznos - amennyiben az embernek egy telefonja van. Mert ha kettő, akkor megette a fene, szó szerint félmegoldás. Mi van, ha a másik csörren meg...?

Persze ez a kis okfejtés az én véleményem csak, ettől még másnak lehet fontos, ami nekem nem az. Bár nekem is fontos volt ez eleinte....

Ja még egy: a legtöbb készülék, ami minőségi még akkor is bővíthető a későbbiekben ilyen perifériákkal, ha alapból nem tartalmazza. Pl Pio fejekhez lehet kapni USB modult. De az árát ne kérdezd...  :whistling:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3013 Dátum: 2009.11.02 09:17:56 »
Egyáltalán nem sürgős, csak ez a cucc tudása megtetszett és ennyit szánnék is rá.

Pont az fogott meg benne, hogy gyakorlatilag az audiorendszeren szólhatna a BT, headsetezni nem fogok, egy normálisabb hordozható BT kihangosító meg 20 rongy és a minőségével vannak fenntartásaim. Csak egy telefonom van :D, az USB tetszene, mert nem írok CD-t (hosszú, unalmas, minden ötödik sikerül csak, utálom a sok CD-t, ám van több 2-4 gigás pendrive-om). Aux-in nem érdekel, a mostanin is van, assetom hogy kőne használni.  ;)

Hozzátenném a jó minőségű BT sokkal fontosabb lenne mint az USB-s zenehallgatás lehetősége.
         

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3014 Dátum: 2009.11.02 09:22:10 »
...Három forint húszfillérért lehet venni egy CD-lemezt. 10 perc alatt meg lehet írni, legyen szó audióról, vagy MP3-ról....

Ezt a képet hadd árnyaljam picikét. Ha Gyöngyi vesz egy USB-s fejet, akkor 1. soha többet nem kell CD-t írnia 2. soha többet nem kell CD-t levinni, tárolni, elrakni, cserélni a kocsiban 3. soha többet nem kell karcos CD-t újraírni, hanem elég egy feltehetően amúgy is meglévő pendrive-ot levinni az autóba. Ennél kényelmesebb dolog a világon nincs. (Nálam ugyanezt a szerepet az iPod tölti be, ami annyival macerásabb, hogy kábelt kell bele dugdosni, drága, elromolhat, de tud losslesst, és 30 gigás.) Feleségem autójában mindig van vagy 40 CD, borzalom. :D Egy nagy pendrive sokkal kényelmesebb lenne, és ha azt nézzük, hogy már huszonegy-két ezres fejekben is van USB csatlakozó, akkor azt sem nagyon lehet mondani, hogy drágítaná a fejet.