Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1698209 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2295 Dátum: 2009.04.23 10:15:01 »
Sziasztok. Fejegység-probléma.

- Pioneer DEH-P5900MP
- Pioneer DEH-6900IB
- Sony CDX-GT630UI

Illetve használtan ajánlottak GT700-at, mint etalont. Az 5900-as negyvenezer, a 6900-as 35, a GT630 olyan 40 körül, a GT700 pedig 50 körül lenne, ha lenne használtan eladó.
Ár-érték arány lenne irányadó. Szeretnék egy olyan fejet, ami érdemes arra, hogy bővíteni lehessen, hogy egy következő autóba is érdemes legyen átszerelni.

Ennek megfelelően 2 pár RCA, AUX in, MP3-képesség, esetleg USB, de ez nem elsődleges. A két Pio bővíthető mintegy 30-ból, a Sonyban benne van.

Hangzásban, megbízhatóságban, és ár-érték arányban melyik lehet a legjobb választás? Egyelőre erősítő, mélyláda nélkül, DIN-csatlakozókról használnám, egy első szettel.

A kisebbik Sonyból annyi van, mint a rohadás, mert új modell, az 5900-asból itt-ott van még, a 6900-as ilyen áron lehet, hogy pár nap és elmegy, a gt700-as pedig esetleges, ha felbukkan. Ennek megfelelően jó lenne, ha viszonylag rövid időn belül tudnék dönteni....

Köszi a segítséget!

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2296 Dátum: 2009.05.13 13:10:39 »
Sziasztok.

Látom, sajnos senki nem tudott érdemben hozzászólni a problémámhoz. Mindegy, teszek még egy próbát, hátha...

Szóval azóta történt némi előrelépés.
Amim van:
-Alpine CDA-9856R fej
-Hertz DSK 165 első szett
-Morel HCW10 neki tervezett ládában.

Erősítő kellene. Igen erősen ajánlották a JBL GTO 75.4 típusút, de sajna nincs belőle eladó. Valószínűleg nem véletlen.
Van-e ennek ugyanebben az árfekvésben hasonló tudású alternatívája? Esetleg ha valaki komolyabb készleteket halmozott volna fel a GTO 75.4-ből, vagy a GTO 75.4-II-ből, egyre vevő lennék....  ::)

Róla van szó...

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.13 13:13:28 írta wolfman »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2297 Dátum: 2009.05.26 22:41:53 »
Sziasztok.

Bár választ itt nemigen szoktam kapni  ::), azért mégis felteszem a kérdést.

Beszereltem az erősítőt. JBL GTO 75.4-ről van szó, elöl szettet hajt, hátul mélyládát. A beszerelést követően halk sistergést lehet hallani még teljesen levett hangerőn is. Homogén, halk sistergésről van szó, ami a hangerő növelésével eleinte nem változik, aztán egyre hangosabb.

Az erősítőből kihúzva az első szett RCA-it a sistegés maradt, semmi változás. Az erősítő kimeneti jelszintjének változtatásával a sistergés hangereje is változik, ha növelem, növekszik, ha csökkentem, csökken. Jó minőségű RCA-k és hangszórókábelek vannak behúzva, az alapzaj nem függ attól, hogy jár-e a motor, illetve van-e bekapcsolva fogyasztó. Alapvetően nem idegesítő, hiszen ha tökéletes csendet akarok hallgatni, kikapcsolom a hifit, de azért kicsit zavar. Ha nincs semmi gond, együtt tudok élni vele, de mivel ez az első saját beszerelésű rendszerem, félek, eltoltam valamit.

Szóval mi lehet a hiba?

Ladcsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2298 Dátum: 2009.06.05 12:54:29 »
Sziasztok!

Egy erősítőt szeretnék beszerelni az autómba ('98-as Corolla), viszont most picit elakadtam, ugyanis először azt a tippet kaptam, hogy a 12 V-ot a szivargyújtó csatitól vigyem hátra - ehhez meg is vettem a vezetéket, stb. Viszont az aljzathoz még vékonyabb kábel van vezetve mint magához a rádióhoz, úgyhogy erre inkább nem kötném rá...  :no: A kábel, amit már befűztem a küszöbök alá, nem érne ki az akksiig, viszont  :otlet: a jobb oldali küszöb és kesztyűtartó közötti részen találtam csatlakozókat, és egy relét meg egy 40 A-es biztosítékot (talán a belső szellőztető ventilátoré??).

Tudja valaki pontosan hogy ez minek lehet a biztije, és hogy rá lehetne-e kötni az erősítőt (erősítőt tápoldalról 25 A-es bizti védi)?  :?:

Köszi a segítséget!
Corolla 1.4 Liftback, 1998

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2299 Dátum: 2009.06.05 13:28:59 »
Sziasztok!

Egy erősítőt szeretnék beszerelni az autómba ('98-as Corolla), viszont most picit elakadtam, ugyanis először azt a tippet kaptam, hogy a 12 V-ot a szivargyújtó csatitól vigyem hátra - ehhez meg is vettem a vezetéket, stb. Viszont az aljzathoz még vékonyabb kábel van vezetve mint magához a rádióhoz, úgyhogy erre inkább nem kötném rá...  :no: A kábel, amit már befűztem a küszöbök alá, nem érne ki az akksiig, viszont  :otlet: a jobb oldali küszöb és kesztyűtartó közötti részen találtam csatlakozókat, és egy relét meg egy 40 A-es biztosítékot (talán a belső szellőztető ventilátoré??).

Tudja valaki pontosan hogy ez minek lehet a biztije, és hogy rá lehetne-e kötni az erősítőt (erősítőt tápoldalról 25 A-es bizti védi)?  :?:

Köszi a segítséget!
Aki azt a tippet adta, hogy kösd ra a szivargyújtóra, az egy nagy idióta. Kb fél perc után lefüstölne a vezeték vagy kimenne a biztosíték. Itt 20-30A szaladgál, a vezeték meg kb 2A-t bír... Azonnal felejtsd el!

Az erősítő tápkábelét mindig az akkura kell direktbe kötni, nem szabad más fogyasztók vezetékével közösen. Ne variálj itt relékkel,  meg hasonlóakkal, mert nem vezete sok jóra.

Vegyél egy normális hosszúságú kábelt, nem annyira drága, hogy megérje szakszerűtlenséget elkövetni. Én pl. nem kimondottan autóhifis kábelt vettem, hanem villanszerelési kábelt, ami egyeres és 10mm2-es. Kissé merevebb, mint a hifi-s kábel, ami a beszerelést nehezíti, onnantól viszont már mindegy. Ennek ára kb 250 Ft/m volt... Ebből vegyél 10m-t, ha a csomiba teszed, az biztos elég. Ugye a földeléshez is kell vezeték, ezt is számold bele.

Utoljára, de nagyon nem utolsó sorban: miután az akkura rákötötted (saruval), közbe kell iktatni minél közelebb az akkuhoz egy biztosítékot. Ne legyen a bizti 50cm-nél messzebbre az akkutól, lehetőleg a legközelebb tegyed. Ez a legfontosabb lépés. Én egy villanyszerelési megszakítót raktam be a bizti helyett. Ez nem egyszer használatos és olcsóbb is... Persze az AGU biztosíték sem annyira sok, foglalattal együtt olyan 1.500 Ft.

Jó munkát!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2300 Dátum: 2009.06.07 20:34:38 »
Tanácsot kérek:
Szeretném  Carinám meglepni kis autóhifi bővítéssel,
Erősítő kinézve 4 csatornás JBL GT személyében mely az első komponens szettet is hajtaná.
Mélyláda megvéve Rockford Fosgate PL112
De komponensszettet is szeretnék az ajtóba több versenyző is van:
Impact PG 65 S
Rainbow SLX 265
u-Dimension Element EL-Comp 6

Ki mit ajánl? esetleg valami egyéb ebben az ártartományban?

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2301 Dátum: 2009.06.08 02:10:24 »
Tanácsot kérek:
Szeretném  Carinám meglepni kis autóhifi bővítéssel,
Erősítő kinézve 4 csatornás JBL GT személyében mely az első komponens szettet is hajtaná.
Mélyláda megvéve Rockford Fosgate PL112
De komponensszettet is szeretnék az ajtóba több versenyző is van:
Impact PG 65 S
Rainbow SLX 265
u-Dimension Element EL-Comp 6

Ki mit ajánl? esetleg valami egyéb ebben az ártartományban?
Ha nagyon jó hangzásra törekszel, akkor jobban jársz 2 db 2 csatornás erősítővel. Bár ez árban jóval többe kerül. A JBL erősítőkről jókat hallottam, azonban a Kicx KAP szériát is érdemes lehet megnézni. Ezek garantáltan jók. Ha van lehetőség, akkor meg kellene hallgatnod mindegyiket.

A mélyládát nem ismerem, ezt szokták mindig utoljára megvenni. Ezt igazítják a többi cucchoz úgy, hogy többet kipróbálnak és azt teszik bele, amelyik a legjobban szól. Bár ha már megvan, akkor mindegy.

Az általad megadott Impact hagszórók szerintem eléggé érzéketlenek, relatíve nagy teljesítmény kell nekik. Én nem javaslom őket.
A Rainbow-nak ez egy belépő szettje, szerintem jó. Ferrofluid-os és az érzékenysége is sokkal jobb, mint az Impact-nak. Viszont a beépítési mélysége 6,2 cm, ami azért nem kevés. Erre is oda kell figyelni, hogy beférjen. hangzásra szerintem jó.
A uDimension egy jól csengő márka, az ára is ennek mérten magas. Általában hangszeres zenéhez ajánlják. Szerintem többe kerül, mint amit tud.

Én javaslom még a Kicx ALQ szériát, árban ez is hasonló. Ennek eléggé jó a mélye, jó elektronikus zenéhez is, bírja a tolást... Szerintem hallgasd meg mindet, azt ez alapján vedd meg azt, amelyik a legjobban tetszik. És figyelj a beépítési mélységre!


wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2302 Dátum: 2009.06.08 19:48:18 »
Tanácsot kérek:
Szeretném  Carinám meglepni kis autóhifi bővítéssel,
Erősítő kinézve 4 csatornás JBL GT személyében mely az első komponens szettet is hajtaná.
Mélyláda megvéve Rockford Fosgate PL112
De komponensszettet is szeretnék az ajtóba több versenyző is van:
Impact PG 65 S
Rainbow SLX 265
u-Dimension Element EL-Comp 6

Ki mit ajánl? esetleg valami egyéb ebben az ártartományban?

Én azt hallottam több helyről is, hogy a JBL a GTO széria alatt gyengécske. Mint föntebb látod, a GTO széria elég erős  ::), és elég szép a hangja is. Én  gondolkodtam két kétcsatornásban, de macera lett volna külön tápolni, külön biztosítékozni, esetleg külön elhelyezni, bár ez utóbbival adott esetben még lehet, hogy könnyebben is boldogultam volna, mint ahogyan most van.

Szóval nem tudom, mert nem írtad, mi a pontos típusa a JBL-nek, de a Rainbow, meg a m-Dimension sem arról híres, hogy gyengén muzsikálna. Menniyért veszed őket (gondolom, egy árkategóriában vannak), ha nem vagyok túl indiszkrét?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2303 Dátum: 2009.06.08 22:45:04 »
JBL GT5 A604 38000 huf :)
A komponensszettre meg max 30at szánnék, de a macAudiot is dícsérik van most 16ezeré állítólag elég jól szóló.  Az ára meg nem túl elhanyagolandó.
Célom nem utca hangosítás csak a mostani "hangrendszerem" kicsit felújításra szorul...
Pioneer mpb3600 as fej + pioneer TS-1756 koax + aktív somogyi 25cm-es láda... Dinamika kevés, a magashangok pedig silányak... szóval ezt szeretném eltolni kicsit jobb irányba.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.09 08:17:09 írta kleingy »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2304 Dátum: 2009.06.08 22:56:42 »
csak halkan: DLS-ben nem gondolkodol? Amúgy meg a korábbiakat ismétlem: (meg)hallgatni arany  :winkiss:
Gabe 254.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2305 Dátum: 2009.06.09 06:23:29 »
Sajnos ez az opció idő(reggel félhétkor indulok tiszaujba... este 6kor érek haza...) és megfelelő lehetőség hiányában nehezen kivitelezhető

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2306 Dátum: 2009.06.09 08:24:08 »
Én ódzkodnék "hallatlanba" szettet venni... MI van, ha sokan ajánlják ugyan, de nekem mégse tetszik? (Mondjuk most láttam egy Morel Hybrid Ovation II-t 40-ért eladót, azt megvettem volna a Morel láda mellé, még ha otthon kitör is a parasztgyalázat, mert annak 100 fölött van az új ára. Pár óra alatt elment persze...)
Még így is ért némi meglepetés, hogy az a gyönyörű magas, amit demófalban hozott a DSK 165-ös, egy kicsit erősnek bizonyult autóban...

Szóval ne sajnáld rá az időt mondjuk egy szombat délelőtt. Annyira nem lehet sürgős...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2307 Dátum: 2009.06.09 09:04:38 »
Én ódzkodnék "hallatlanba" szettet venni... MI van, ha sokan ajánlják ugyan, de nekem mégse tetszik? (Mondjuk most láttam egy Morel Hybrid Ovation II-t 40-ért eladót, azt megvettem volna a Morel láda mellé, még ha otthon kitör is a parasztgyalázat, mert annak 100 fölött van az új ára. Pár óra alatt elment persze...)
Még így is ért némi meglepetés, hogy az a gyönyörű magas, amit demófalban hozott a DSK 165-ös, egy kicsit erősnek bizonyult autóban...

Szóval ne sajnáld rá az időt mondjuk egy szombat délelőtt. Annyira nem lehet sürgős...
Hát szombatra terveztemi is a mmarktba elbillegést, de sajna a környéken nem igazán jó az ellátottság igényes helyekből, a készleten lévő cuccokat ajnározó helyi erőket meg nem szívlelem, mindenesetre a rockford láda meglehetősen gazdaságos vétel volt 67 helyett 26ért

leszilaci

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2308 Dátum: 2009.06.09 09:40:32 »
Hát szombatra terveztemi is a mmarktba elbillegést, de sajna a környéken nem igazán jó az ellátottság igényes helyekből, a készleten lévő cuccokat ajnározó helyi erőket meg nem szívlelem, mindenesetre a rockford láda meglehetősen gazdaságos vétel volt 67 helyett 26ért
hétvégén szállítmányozva lesz :D


[a csatolmányt egy admin törölte]

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2309 Dátum: 2009.06.09 11:15:54 »
Fujj, ezzel biztosan 1,5 decivel nagyobb lesz a fogyasztás...  :D :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.