Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2902454 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11475 Dátum: 2014.02.04 16:52:09 »
Sziasztok. 2002-es 1.4 vvti Corollámhoz vajon milyen első féktárcsa kell? A szerelő szerint 3 félét is gyártottak méretben.
Nem találtam a manuálban ehhez adatot, megspórolnám a keréklevételt.
Sztem nem úszod meg, sok progi még alvázszám alapján is felhozza a három fajtát.  :helpsmilie:
         

Girjevik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11476 Dátum: 2014.02.04 17:00:18 »
OK, köszi, akkor nekiveselkedem!   :hug:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11477 Dátum: 2014.02.04 17:31:17 »
japó vagy angol? sedan,hb vagy kombi?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11478 Dátum: 2014.02.04 20:34:20 »
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy a hűtővíz kiegyenlítőtökből nektek is szokott párologni kis hűtővíz? nyáron lett feltöltve maxra és most kb 1-2 deci hiányzik belőle ez normális szerintetek? ugye a kupak alatt párologhat elvileg mert az átersztős
'03 Corolla E12 4zz-fe

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11479 Dátum: 2014.02.04 21:01:22 »
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy a hűtővíz kiegyenlítőtökből nektek is szokott párologni kis hűtővíz? nyáron lett feltöltve maxra és most kb 1-2 deci hiányzik belőle ez normális szerintetek? ugye a kupak alatt párologhat elvileg mert az átersztős
télen szerintem mindig visszaesik a szintje a hűtővíznek, a negatív hőtágulás miatt picit lemegy a szintje... én a helyedben utántöltenék, de ne vizet, hanem fagyállót, nehogy a víz megfagyjon míg össze nem keveredik..

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11480 Dátum: 2014.02.04 21:12:02 »
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy a hűtővíz kiegyenlítőtökből nektek is szokott párologni kis hűtővíz? nyáron lett feltöltve maxra és most kb 1-2 deci hiányzik belőle ez normális szerintetek? ugye a kupak alatt párologhat elvileg mert az átersztős
Hát nekem amikor termosztát volt cserélve, kapott új hűtővizet is. Szaki felöntötte max-ig a kiegyenlítő tartályt.
Elkezdett csöpögni járatás után, majd a csöpögés abba is maradt, amint elérte a MIN szintet. Azóta ránézek hogy van e benne, ha hosszabb etapra megyek.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11481 Dátum: 2014.02.04 21:46:01 »
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy a hűtővíz kiegyenlítőtökből nektek is szokott párologni kis hűtővíz? nyáron lett feltöltve maxra és most kb 1-2 deci hiányzik belőle ez normális szerintetek? ugye a kupak alatt párologhat elvileg mert az átersztős

Szia!
Ereszthet is, pl. vízpumpa...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11482 Dátum: 2014.02.04 22:31:46 »
nyáron komplett tömitéscsere(pasztázás) volt a kocsin az olajteknő láncvédő burkolat kapott uj gyári termosztátot is... én úgy látom nem csöpög sehol meg sztem nem is hengerfejes :) csak nyáron maxon volt most meg még melegen is csak a min és max között van de gondolom párologhat is hátha van más is így hogy párolog esetleg :)
'03 Corolla E12 4zz-fe

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11483 Dátum: 2014.02.05 07:47:32 »
nyáron komplett tömitéscsere(pasztázás) volt a kocsin az olajteknő láncvédő burkolat kapott uj gyári termosztátot is... én úgy látom nem csöpög sehol meg sztem nem is hengerfejes :) csak nyáron maxon volt most meg még melegen is csak a min és max között van de gondolom párologhat is hátha van más is így hogy párolog esetleg :)
Szerintem normális. Én valamikor kb. 2 éve cseréltem a termosztátot, és most hidegen nekem is kb középen van hidegen a szint. Túlfolyás nyomokat is látni a tartály tetejénél vagy a sapka küröl, ilyen rózsaszín kristályos kiválás.
Még az is előfordulhat, hogy most az intenziv fűtéshasználat miatt dolgozott ki egy kis levegőt a radiátorból és most normalizálódott a szintje.
Ha nem hiányzik sok belőle (max 2dl), akkor hidegen a MIN MAX közé középre utántöltheted ioncserélt vizzel. Ha több hiányzik, vagy után ismét pótolni kell, akkor már a rendszerben lévő hűtőfolyadékkal egyezőt (50%-ra keverve) kell használni az utántöltéshez.

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11484 Dátum: 2014.02.05 08:13:02 »
Köszi a vàlaszokat ! :)
'03 Corolla E12 4zz-fe

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11485 Dátum: 2014.02.06 18:11:20 »
Sziasztok. 2002-es 1.4 vvti Corollámhoz vajon milyen első féktárcsa kell? A szerelő szerint 3 félét is gyártottak méretben.
Nem találtam a manuálban ehhez adatot, megspórolnám a keréklevételt.

Szervusz Cartárs!
Privátice üzenetet küldtem!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Girjevik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11486 Dátum: 2014.02.08 19:03:54 »
Sziasztok. Corolla 1.4 hatso ezust hasznalt lokharitot keresek. Az nem baj, ha nem makulatlan, de ne legyen horpadt, torott. Koszi! Girjevik

TZoli

  • Vendég
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11487 Dátum: 2014.02.08 19:26:26 »
XV. kerület Késmárk utcai bontóba kell hogy legyen, 2 hónapja hoztam onnan az egyik ügyfelemnek és akkor még volt belőle bőven.
Viszont a füleket nagyon nézd meg rajta, mert sokon el van pattanva.  26K körül adják és nem sok esély van rá hogy olyat találsz amit fényezni sem kell.


wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11488 Dátum: 2014.02.11 09:36:25 »
 :cry: :cry: :cry:

Megint szétesett az ablaktörlő mechanikám....

Valaki ismeri az E11-ek lelkivilágát ebben a tekintetben...? Csereszabatos az angol modell mechanikája a japánnal?
Az angol gyártásúakon ugyanis lespórolták a gömbcsuklókról a gumiharangot, míg a japánoknál nem. Ennek megfelelően a japánoké örökélet meg egy nap, az angoloké meg.... Elég, ha azt mondom, hogy tavasszal cseréltem, a következő héten szétugrott, akkor összeraktam, és most megint... Az előző szétkopott garnitúra tapasztalatai alapján mostantól ez megint sűrűsödni fog, aztán mindennapos lesz...  :cry: :ph34r:

A problémát az okozza, hogy a motor rövid karjára szerelt gömbcsukló elkopott, érdes lett a felülete, ami kidörzsöli a műanyag perselyt a rövidre csatlakozó hosszú kar végén. Gyanítom, mindegyik E11 küzd ezzel a gonddal, de mivel a mechanika alapvetően összefeszül, ezért hónapokig, esetleg évekig nem tűnik fel... Amikor működés közben szétugrik, akkor már annyira szét van kopva, hogy magától kipottyan....

Szóval a kérdés az, hogy a japán mechanika motorral együtt beszerelhető-e az angol autóba. Az angol motorral a japán mechanika sajnos nem kompatibilis.

Igen, én is gondoltam rá, hogy ha a felfüggesztési pontok azonosak, akkor bemegy. Igen ám, de a japán motyó trükkös lehet: fényszórónál a mozgatómotor például fordítva van bekötve, mint az angol. Nem szeretném, ha kifizetnék egy valag pénzt egy jó motorháztető-törlőért....

Szóval a kérdés, hogy van-e valakinek tapasztalata a csereszabatosságról...?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11489 Dátum: 2014.02.11 10:15:08 »
pedig nincs minőségbeli különbség a japán meg az angol/francia összeszerelés között!!!! ;) ;) ;)  ugyé bende pistám? ? ? ? ;) ;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки