Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2901399 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

feca81

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11310 Dátum: 2013.12.14 19:35:21 »
Üdv!

Egy Corolla E12 Sedanba akarok beépíteni ködlámpát. Hála Micila kollégának, megvan a ködlámpa, az ebayről hamarosan megjön az indexkar is. veszek még egy komplett kábelköteget, mert gyárilag nincs beépítve. Kérdésem, milyen problémákkal szembesülhetek?
Bekötés gondolom a mellékelt pdf szerint (igaz ez egy Amcsi corolláé).

De! Honnan fogja tudni az a szerencsétlen autó,hogy én feloltottam a villanyt? Azaz honnan tudja,hogy a ködlámpa visszajelzőt be kell izzítani a műszerfalon?

Minden segítséget köszönök!

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11311 Dátum: 2013.12.14 20:21:53 »
Köszi!
Terjesztem az infót.

Nem tudod, hogy Corollán kívül mással mennyire foglalkozik - pl. Carinával?
Minden Toyota tipussal az én tudomásom szerint. Még Prius dolgai is vannak.

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11312 Dátum: 2013.12.14 20:23:55 »
Sziasztok!
Valaki a szelepfedél tömítés cseréje kérdésben tud segíteni?

Üdv:
Rittzo

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10268
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11313 Dátum: 2013.12.14 20:42:56 »
Sziasztok!
Valaki a szelepfedél tömítés cseréje kérdésben tud segíteni?

Üdv:
Rittzo
Carinában cseréltem. Van javításid? Ott benne van nyomatéktól kezdve minden.

A lényeg, hogy az új betétele előtt minden legyen száraz, ahová kerül. A sarkos helyeken, és a féldugók fölött pasztázni kell, máshol elvileg nem. Nálam átlósan kell lehúzni a négy csavar miatt (és persze fokozatosan), és üzemmelegen, valamint egyszer-kétszer pár nap múlva utánhúzni, mert enged a gumi. Ha csavarnál külön tömítés van, és súlyos az állapota, akkor azt is cserélni. A motorba nem beleejteni semmit sem  :1eye:

Ha van rajta tömlő, meg akármi, akkor ugyanoda kell visszatenni mindent. Előtte le lehet fényképezni  :)

Esetleg van konkrét kérdés?

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11314 Dátum: 2013.12.15 12:30:16 »
Carinában cseréltem. Van javításid? Ott benne van nyomatéktól kezdve minden.

A lényeg, hogy az új betétele előtt minden legyen száraz, ahová kerül. A sarkos helyeken, és a féldugók fölött pasztázni kell, máshol elvileg nem. Nálam átlósan kell lehúzni a négy csavar miatt (és persze fokozatosan), és üzemmelegen, valamint egyszer-kétszer pár nap múlva utánhúzni, mert enged a gumi. Ha csavarnál külön tömítés van, és súlyos az állapota, akkor azt is cserélni. A motorba nem beleejteni semmit sem  :1eye:

Ha van rajta tömlő, meg akármi, akkor ugyanoda kell visszatenni mindent. Előtte le lehet fényképezni  :)

Esetleg van konkrét kérdés?
Szia!

Szerviz szerint nem kell pasztázni ezt a tipust.
A "javításiban" sajnos nem egyértelmű, hogy kell e pasztázni vagy sem. A szelepfedelet azért kell cserélnem, mert a gyertya mélyedéseknél kicsit szivárog az olaj. Ez ugye a trafó cserekor vettem észtre. Nem szeretnék akkor szembesülni a ténnyel, hogy pasztázni kel,l mikor szét van szedve. Egyébként a gyári paszta helyett jó lenne az F.BS tömítő ragasztó?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10268
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11315 Dátum: 2013.12.15 12:40:46 »
Szia!

Szerviz szerint nem kell pasztázni ezt a tipust.
A "javításiban" sajnos nem egyértelmű, hogy kell e pasztázni vagy sem. A szelepfedelet azért kell cserélnem, mert a gyertya mélyedéseknél kicsit szivárog az olaj. Ez ugye a trafó cserekor vettem észtre. Nem szeretnék akkor szembesülni a ténnyel, hogy pasztázni kel,l mikor szét van szedve. Egyébként a gyári paszta helyett jó lenne az F.BS tömítő ragasztó?
Üdv!

Át tudod küldeni a vonatkozó részt? Megnézném, mi az ábra.
Van olyan megoldás, hogy síkban fekszik fel a szelepfedéltömítés, ott el tudom képzelni, hogy semmi paszta nem kell. Carinánál kanyarog, kiemelkedik a síkból, ott kell a paszta ezért egy-két helyen.Ragasztót nem ismerem, de nem használnám. Van erre a célra több megoldás: Elring Dirko szürke paszta, Payen, stb. Anno még SCT-t is használtam, de az viszonylag hamar kikeményedik a használatban. Azért az olajteknőnél még hála Istennek tartja magát.
Most Payen-t használtam az új szelepfedélnél, a tömítés is Payen volt. De ha ragasztót használsz, akkor szerintem bontáskor nehéz lesz maradékmentesen eltávolítani, esetleg a felületet is megsérted, amitől nagyobb az esély a szivárgásra  :hmmmm:
Szóval ha kell paszta, akkor az paszta legyen, ne ragasztó, én azt javaslom.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.15 12:44:21 írta vd1234 »

feca81

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11316 Dátum: 2013.12.15 14:32:58 »
Sziasztok!

Megnéztem a biztosítékdobozt. Észrevettem, hogy 4db biztosíték hiányzik, vagyis nincs bekötve hozzá semmi. A fedő részén, és a corolla könyvben is egyszerűen ki vannak húzva ezek a biztosítékok. Esetleg valaki tudja,hogy mik lehetnek ezek? Sajnos sehol sem találok róla információt, és az ülésfűtést szeretném hozzájuk kötni, de így ismeretlenül nem merem.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11317 Dátum: 2013.12.15 15:16:51 »
FBS nem rossz, de vannak azért jobb paszták. Én most Würth-öt használok, meg nem mondom a pontos típusát, de kékes-lilás maga a paszta, és a tubus is. Ebből a márkából nagyon nem tudsz mellényúlni, vagy Loctite.  ;)

boxerhang

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11318 Dátum: 2013.12.16 15:43:06 »
Kérdésem lenne, 2003-mas benzines (1,8, 135 lóerő) COV-ba piros vagy rózsaszín hűtőfolyadék kell?  :helpsmilie: A Toyota nem hajlandó megmondani, csak azt, hogy a gyárit rakjam bele...

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11319 Dátum: 2013.12.16 15:58:59 »
A szín tökmindegy, nem egységesített a szín, és a fagyálló típusa. Szerintem ENEOS-t vegyél bele. Szilikát, és bórát menteset.

Ilyet: http://shophunter.eu/hu/prod_det.php?product=EAFLLMIXED5/1181/eneos_fagyallo_hutofolyadek_eneos_5l

Van belőle literes is. Ha az alkatrészes topicba is beírod, lehet tudnak segíteni a srácok a kedvezményben.  ;)

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11320 Dátum: 2013.12.16 16:01:28 »
Köszönöm a válaszokat. Ime a csatolás ahonnan a pasztázást vettem.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10268
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11321 Dátum: 2013.12.16 16:05:52 »
Kérdésem lenne, 2003-mas benzines (1,8, 135 lóerő) COV-ba piros vagy rózsaszín hűtőfolyadék kell?  :helpsmilie: A Toyota nem hajlandó megmondani, csak azt, hogy a gyárit rakjam bele...
Szerintem is jó bele az Eneos bekevert hűtőfolyadék. G012, -37 fokos.
Szakálmetálnál a literes 889Ft.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10268
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11322 Dátum: 2013.12.16 16:08:25 »
Köszönöm a válaszokat. Ime a csatolás ahonnan a pasztázást vettem.
Igen, ott az illesztett elemek találkozására kell, ha jól látom. Tehát kell oda  :) De máshová nem.

boxerhang

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11323 Dátum: 2013.12.16 16:21:58 »
A szín tökmindegy, nem egységesített a szín, és a fagyálló típusa. Szerintem ENEOS-t vegyél bele. Szilikát, és bórát menteset.

Ilyet: http://shophunter.eu/hu/prod_det.php?product=EAFLLMIXED5/1181/eneos_fagyallo_hutofolyadek_eneos_5l

Van belőle literes is. Ha az alkatrészes topicba is beírod, lehet tudnak segíteni a srácok a kedvezményben.  ;)

Köszi. Tőlem az autószerelő, meg az autóboltos is azt kérdezte, hogy milyen színű van benne. Veszek ilyet.

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11324 Dátum: 2013.12.16 16:32:25 »
Igen, ott az illesztett elemek találkozására kell, ha jól látom. Tehát kell oda  :) De máshová nem.
Igen azt én is látom, de állítólag ebbe a motorba, ami nekem van abba nem kell . De mindegy  is veszek valahol valami jó minőségüt és ha kell használom