Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2901488 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10650 Dátum: 2013.09.11 09:47:18 »
Lehet érdemes lenne neked is kicserélni az index izzókat is, mert nekem az Avén 12 év alatt a sárga bevonat lepattogzott és fehéresen villogott. Mindet kicseréltem, meg még a féklámpa, ködlámpa, de a tolatólámpa izzót is, most úgy világít, mint az autó újkorában.

Egyébként én is tervezem állítani az első fényszóróimon, mert nekem sem tetszik egészen. A bal oldali lefelé világít az autó elé. Legkönnyebben akkor lehet belőni a fénycsóvát, ha ködös estén kiállsz egy sötét útra és úgy nézed, hogy merre visz a fényszóró. Ezzel módszerrel a Cori lámpáit hibátlanra belőttem, ezt követően a sima alap Hella izzókkal teljesen korrekten világít.

Érdekes, mert eddig majd minden autónkon utána kellett állítani a fényszóróknak, hogy megfelelő távolságra és irányban világítson.
Márciusban szedtem ki a hátsó lámpatesteket vizsga előtt, vizet kicsöpögtettem belőle, meg kicseréltem az összes izzót (a legtöbb még gyári volt).
Az első indexek tavaly mentek ki egyesével, meg asszem a helyzetjelzők is, már csak az oldalindexek meg a refik maradtak.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10651 Dátum: 2013.09.11 10:20:30 »
Márciusban szedtem ki a hátsó lámpatesteket vizsga előtt, vizet kicsöpögtettem belőle, meg kicseréltem az összes izzót (a legtöbb még gyári volt).
Az első indexek tavaly mentek ki egyesével, meg asszem a helyzetjelzők is, már csak az oldalindexek meg a refik maradtak.
Ezekkel többet normál esetben nem kell foglalkoznunk..  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10652 Dátum: 2013.09.11 14:32:37 »
Emelt fényerűjűt senkinek sem ajánlok.

156ezer km tapaszalatából mondom, hogy a H7-es izzó felületéről elgőzölőg a fekete festék->ergo bemattitja a foncsort.
Emelt fényerejű izzóval ez hamarabb történik meg.

Az új fényszóróimat biztos nem cseszem szét ilyennel, hisz egy vagyon volt a pár.
Konrád

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10653 Dátum: 2013.09.11 14:37:17 »
Emelt fényerűjűt senkinek sem ajánlok.

156ezer km tapaszalatából mondom, hogy a H7-es izzó felületéről elgőzölőg a fekete festék->ergo bemattitja a foncsort.
Emelt fényerejű izzóval ez hamarabb történik meg.

Az új fényszóróimat biztos nem cseszem szét ilyennel, hisz egy vagyon volt a pár.
Igen. A H7 típusnak éppen ez a hibája. Ezért maradtam én is a normál izzónál. Jelenleg Osram Silver light van benne, ennek jó a színe és a fénye és az ereje is.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10654 Dátum: 2013.09.11 14:50:01 »
na akkor nem csak én jártam így..
havernak xenon van benne, neki ilyen gondja nem volt a Hondaval..., pedig egy hét különbséggel vettük a kocsikat...
Konrád

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10655 Dátum: 2013.09.11 14:58:15 »
Szal nézzek valami alap GE vagy Tungsram izzópárt. A beltéri szofitám Toshiba izzó volt :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10656 Dátum: 2013.09.11 15:03:37 »
Szal nézzek valami alap GE vagy Tungsram izzópárt. A beltéri szofitám Toshiba izzó volt :D
Én azt mondom, Hellát nézz elsősorban. H4-es kell neked, ugye, E11 faceliftben volt csak HB4... Kb 1000Ft/db nagyon max.
De persze, jó a GE is.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10657 Dátum: 2013.09.11 15:14:35 »
Én azt mondom, Hellát nézz elsősorban. H4-es kell neked, ugye, E11 faceliftben volt csak HB4... Kb 1000Ft/db nagyon max.
De persze, jó a GE is.  ;)
A Hella az a Rihannás izzó? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10658 Dátum: 2013.09.11 15:17:49 »
A Hella az a Rihannás izzó? :D
Az, igen.  :D ;) Amit a Kappákba gyárilag szerelnek...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10659 Dátum: 2013.09.11 16:30:08 »
Az, igen.  :D ;) Amit a Kappákba gyárilag szerelnek...
ohhh, akkor veszek :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

gsandor79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10660 Dátum: 2013.09.11 21:39:20 »
Köszönöm a gyors választ mindenkinek!
Nem 1 embernek van itt ugyan olyan Corollája mint Nekem........de arra nem veszik a fáradtságot hogy segítsenek!!!
Bezzeg az izzókról több oldalon keresztül el cseverésztek......szomorú hogy ezt kell tapasztalnom egy ilyen fórumon!!!
És ez sajnos nem csak erre a Toyota fórumra igaz!
Segítség = 0

Köszi még 1 x  !!!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10661 Dátum: 2013.09.11 22:01:08 »
Köszi még 1 x  !!!
Azért meg kell hagyni elég speciális kérdést tettél fel. Az gondolom fel sem merült, hogy azért nincs válasz, mert ebben a témában még nem merült el senki?-(

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10662 Dátum: 2013.09.11 22:15:01 »
Köszönöm a gyors választ mindenkinek!
Nem 1 embernek van itt ugyan olyan Corollája mint Nekem........de arra nem veszik a fáradtságot hogy segítsenek!!!
Bezzeg az izzókról több oldalon keresztül el cseverésztek......szomorú hogy ezt kell tapasztalnom egy ilyen fórumon!!!
És ez sajnos nem csak erre a Toyota fórumra igaz!
Segítség = 0

Köszi még 1 x  !!!
Nálam a jelzés ilyenkor úgy működik, hogy ha leállítom a motort és a kulcsot is kihúzom, akkor még nem jelez, de ha a ajtót is kinyitom hozzá, akkor már jelez. Ettől eltérővel még nem találkoztam, így érdemlegeset nem tudok neked írni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10663 Dátum: 2013.09.11 22:25:49 »
Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne....
Toyota Corolla 1998 1.3 Liftback -ben van e világítás visszajelző zümi???
Mert sajnos a figyelmetlenségem miatt úgy jártam hogy bekapcsolva hagytam a világítást és teljesen lemerült az akku!
Semmilyen hangot nem ad ki ha rajta felejtem de ettől függetlenül lehet hogy van benne csak rossz vagy bármi más....
Tehát ha valakinek ugyan ilyen típusú autója van az kérem jelezzen Nekem hogy van e vagy nincs benne!

Jah igen....és ha van benne akkor merre keressem???



HA...esetleg nincs benne.....



Akkor hogyan kell bekötni a zümit hogy minden ok legyen???!
Tehát ha leveszem a gyújtást akkor ne vinnyogjon hanem csak akkor ha leveszem a gyújtást,kihúzom a kulcsot és csak akkor vinnyogjon ha kinyitom az ajtót
és esetleg rajta hagyom a világítást!


Előre is köszönöm a segítséget!!!


Helló

Szia!
Ha jól emlékszem felszereltség függő volt...már rég volt...(a legfiatalabb E11 is már 11 éves)
Párszáz forint egy zümi...gyújtás 15-ös pont (indítózáskor is van rajta + /ha leveszed a gyújtást test lesz rajta/), és egy helyzetjelző szálra kell kötni vagy ajtókapcsoló és helyzetjelző szál.

Ez már igazából szakmai kérdés.. de ez még nem az a kategória, de sokszor egy szerelő sok mindent nem ír le publikusan, mert nem azért tanult tízen éveket (iskola + szakma), hogy Te vagy más otthon javítsa az autóját...sokszor jönnek hozzám, ezt meg ezt, hogy kell bekötni...érdekes nagy feszültséget senki sem akar otthon javítani, autót is fellehet könnyen gyújtani, vagy nem megfelelő javítással nagy kárt okozni..pl, valaki itt  féket javított, minden féle képzettség nélkül, örülhet, hogy működik...elvileg szakműhely is csak fékpaddal javíthat féket!

« Utoljára szerkesztve: 2013.09.11 22:27:29 írta Yautja »
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10664 Dátum: 2013.09.11 22:29:41 »
Nálam a jelzés ilyenkor úgy működik, hogy ha leállítom a motort és a kulcsot is kihúzom, akkor még nem jelez, de ha a ajtót is kinyitom hozzá, akkor már jelez. Ettől eltérővel még nem találkoztam, így érdemlegeset nem tudok neked írni.
Ha a kulcsot kihúzzuk már nem csinál semmit.
Dehát ki tudja mi hogyan van kötve vagy hogy van programozva.  :hug: