Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2902702 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8520 Dátum: 2012.06.20 17:44:32 »
akkor érkezés előtt kb 10 perccel már lekapcsolom és a szellőztetést járatom 1-esen hogy kiszáradjon....

Így is kell. De hideget fúj? Ha igen, akkor mi a gond?
A tisztítóhabok pedig jók, nekem is sokat segített, főleg a szagok eltűntetésében. De mióta sokat megy a klíma minden szag eltűnt belőle (tavasszal még lehetett érezni amikor bekapcsoltam, már nem).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8521 Dátum: 2012.06.20 17:57:55 »
Így is kell. De hideget fúj? Ha igen, akkor mi a gond?
A tisztítóhabok pedig jók, nekem is sokat segített, főleg a szagok eltűntetésében. De mióta sokat megy a klíma minden szag eltűnt belőle (tavasszal még lehetett érezni amikor bekapcsoltam, már nem).
Hideget fúj és ahogy írtam a hab nekem is jó volt. Nekem is sokat megy a klíma de ha pl 1 napig nem használom és másnap beülök bekapcsolom a klímát ismét jön a szaga és ez a gondom mert ugye elvileg akkor nem kéne... :(

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8522 Dátum: 2012.06.20 18:08:15 »
Nàlam is van ilyen àllott-porszerü szag szinte mindig mikor beinditom a légkondit... Pedig két hete volt cserélve a pollenszürö (klimafilter) is... En sem értem, miért van ez a szag?
Prevent AC tisztitosprayt vettem (de még nem hasznàltam), amit az auto belterében kell kiüresiteni és a szellözönyilàsokon keresztül keringve teszi meg elvileg a hatàsàt.
Van ennél hatékonyabb szer is a klimarendszer tisztitàsàra és mi az eljàràs példàul azokkal a habokkal? 
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.20 18:14:08 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8523 Dátum: 2012.06.20 19:34:10 »
Ilyen porszag nekem is volt. De nálam egy pollenszürő cseqe megoldotta a bajt.
Már használtam liqui moly klimatisztitót is,attól jó citrusos illat lett jóideig!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8524 Dátum: 2012.06.20 20:06:43 »
@Yautja
Bosch S4-005 akku került most bele.

Amùgy a neten ràkerestem és talàltam is az enyémmel megegyezö modellt:
http://www.autosboltgesztely.hu/termekek/elektronika-gyujtas/akkumulatorok-saruk-akkusav-akkuviz/akkumulator-bosch-s4-12v-60ah-s4005

Nem vonom kétségbe azt, hogy tùlfizettem ezt az akkut, de nekem tényleg kényszerhelyzet volt. Nem voltam olyan tùl messzire otthonrol, de most nem tudtam volna senkit  sem megkérni, hogy vontasson haza... utàna meg buszozva kellett volna szaladgàlnom a kinézett akksiért, vagy kivàrni amig megérkezik a postàn, vagy egy màsik havert megkérni stb. ...
Természetesen ezt vàlasztottam volna, ha még ùgy ahogy de müködik, beindul, de ebben az idöszakban nem csak, hogy sokat kell jàrkàlnom, de még idöm sincs rendes "piackutatàst" folytatni...
Szoval, most màr ez van... ha két év jotàllàsi idö van rà, akkor elvileg meddig hùzhatja ez az akku (3-4 évig, vagy akàr többet is)?

S4 jó akksi...
Neked nem japán volt benne, aminek a sarui kiemelkednek?
Igaz enyém japán gyártás (az 1.4-es)
nekem ez lenne bele való:
http://akkuhelp.hu/webaruhaz.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=404&category_id=33
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8525 Dátum: 2012.06.20 20:14:28 »
Hàt nem tudom mit mondjak: olyasmi volt benne mint amit te linkeltél és olyat tettek bele mint az én linkemben szereplö... Minden jol müködik.
Elmegy ez igy is, vagy mi lenne a teendö? (Az én Corollàm angol (brit) szerelésü.)
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.20 20:22:16 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8526 Dátum: 2012.06.20 20:23:23 »
Rögzítéssel szoktak gondok lenni, de semmi más bajt nem csinál...
TS-ben nekem is alacsonyabb akksi van, de mivel zselés, az marad...Nem tudom Jrtom honnan szerezte :) övé volt az autó előttem...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8527 Dátum: 2012.06.20 20:28:09 »
OK, köszi! Amùgy méretre az eredeti akku is hasonlo volt az ùjhoz. A te linkedben valoban màsok a méretek is az enyémhez viszonyitva.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8528 Dátum: 2012.06.20 20:42:27 »
Akkor ne foglalkozz vele, jót tettek bele.
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8529 Dátum: 2012.06.21 11:43:31 »
Váltóolaj szintet meglehet nézni valahol ha igen merre felé keressem? Mert történt ugyanis hogy a parkolóból elindulva semmi gond nem volt vele majd 300m után kanyarodni szerettem volna, de 3ból nem sikerült visszahúznom 2be mindezt úgy hogy előtte 2 kereszteződés, fekvőrendőr is volt ahol 1-4-ig illetve 3-1-ig váltogattam fel-le. Majd kb 1 km után ismét kereszteződés ahol szeretnék indulni, de 1ből nem tudtam behúzni 2-be csak a harmadszori próbálkozás után.(Manuális váltós)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8530 Dátum: 2012.06.21 11:55:42 »
Én nem értem ezt a klímatisztítósdit. Leállás előtt ki kell kapcsolni, hogy csak a befúvó menjen, és kifújja, kipárologtatja a pangó vizet. Én mindig így csinálom, és nem is éreztem még szagot, meg beteg se lettem még. Persze, lehet hogy a szaglásom nem az igazi :) De 3 éve van meg a kocsi, még sose b.zeráltam a klímát. Tölteni sem kellett. Most a kánikulában is f.xán hűt :) A pollenszűrőt tisztítottam ki csak. 10 éves autó.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8531 Dátum: 2012.06.21 12:13:49 »
Hàt nem kevés pénz, az biztos... Azt a linkelt eredeti gyàri akkut, pedig nagyon sajnàlom, mert azt nagyon szerettem volna...

Csak az a helyzet, hogy meg sem "nyikkant" màr az auto... Hogy ez mi okbol történt ilyen hirtelen, azt még most sem értem, mert reggel szépen beindult a garàzsban, utàna meg rà két oràra màr egyaltalàn nem csinàlt semmit: gyùjtàsnàl csak furàn kerregett és bepislàkolt a légzsàklàmpa; de ha csak a kontaktot forditottam rà, akkor még a ventillàtor elindult, a müszerfal is vilàgitott...

A szaki jött segiteni és ràkapcsolt egy kompresszort az akkura, akkor egyböl beindult, de mikor beàlltam hozzà az udvarra és leàllitottam a motort, gyùjtàsnàl megint csak berregett... Allitolag tölteni tölt az auto, de az akkunak vége volt...

Egy kicsit gondolkoztam, hogy legyen, de mikor làttam hogy be sem indul, és arànylag messze vagyok otthontol, muszàj volt megvennem az elsö akksit amit talàltam...

Pedig az interneten több nagyon jo ajànlatot làttam, köztük azt az eredeti gyàrit is, de most màr ez van... sajnàlom én is meg a zsebem is, hogy igy történt...

Máskor ha így jársz, akkor bebikázás után menj tovább, és egy útbaeső tescoban, autósboltban, akárhol jóval olcsóbban megúszod.. Ez qrva sok.
Bikakábel is van egy tescoban(cora, stb)  :hug:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8532 Dátum: 2012.06.21 12:29:03 »
Persze, és ha épp nincs olyan ami kell, akkor kezded előlről? Én is megvennem az első helyen, és nem szórakoznék vele külön. Szerintem jól csinálta!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8533 Dátum: 2012.06.21 12:40:10 »
Epp ez az, hogy olyan nagykerbe kellett volna mennem, ahol biztos van megfelelö akku, mert ha nem akkor nagyon elbonyolodik a helyzet...
A leginkàbb attol féltem, hogy a forgalomban, ha valami oknàl fogva megàll az auto (tegyük fel, hogy az én ügyetlenkedésem miatt is, mert pont amikor nem kellene, akkor fullasztom le, murphy...) akkor az még rosszabb (jelzölàmpànàl, hidfeljàronàl, egyirànyù utcàban stb.)

Ha vélétlenül még egyszer elö fog fordulni ilyesmi (bàr remélem, hogy nem fog, de ki tudja...), akkor is majd mérlegelni fogom az adott helyzetben mi lenne a gazdasàgosabb és ésszerübb megoldàs.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8534 Dátum: 2012.06.21 12:41:25 »
Ráadásul, ha zárlatos és bebikázod, lehet hogy indul de lehet, hogy  1km után megint leáll, nem lehet kiszámitani.
Én vagy 25 évvel ezelött kisérleteztem, ahogy tanácsolták, kiöntöttem a savat, kimostam belöle az olomiszapot (az csinálja a zárlatot), feltöltöttem ,de nem lett jó.