Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2902593 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8370 Dátum: 2012.06.10 14:12:47 »
Sztetek az hogy a motoromon itt-ott ilyen filces jelölések vannak, arra utal, hogy már meg volt bontva?   :hmmmm:

üdv!

Előfordulhatnak gyári jelölések is, pl egy garanciában visszahívott autón így jelölik meg a cserélt alkatrész, ami különböző színű is lehet.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8371 Dátum: 2012.06.10 14:40:30 »
Mennyi km van a motorban?
De előfordul, hogy lánc szettet cseréltek...

Én 82e-rel vettem 2009ben. A Toyota rendszerében 2006 májusig van benne az autó ,akkor 41e volt benne, de nincs tudomásom róla hogy a motort bontogatták volna(legalábbis nem mondta az ismerősöm, aki utánanézett). Utána már a tulaj elmondása szerint a Hondánál volt szervizelve okosba, mert van ott egy haverja.
Nem hiszem hogy láncot cseréltek volna, viszont a vezérlésállítót kellett cseréni pár Toyotán úgy tudom. Szóval nem, kizárt hogy ez volt.
Igazából nem izgat nagyon a dolog, csak kiváncsiság.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8372 Dátum: 2012.06.10 21:09:41 »
diduka
Pont a TMH-nak csinálni negatív reklámot, akik az összes márka közül a legtöbb hibát nyelik be még garanciaidő után is? Viszont illene azt is megérteni, hogy nem vállalhat át a TMH minden egyes meghibásodást garancia után, hiszen annak hol lenne a vége?

TMH igenis megérdemli a negatív reklámot. Amikor a váltóm miatt írtam nekik még csak válaszra sem méltettak, majd telefonon felhívtam őket és kiderült, hogy megkapták a levelet, de  :censored: válaszolni. Szóval ez csak legenda, hogy mennyi mindent benyelnek (én nem is ezt kértem, de egy normális választ elvártam volna).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8373 Dátum: 2012.06.10 21:12:01 »
Sziasztok!

Egyik ismerősöm vett egy E11-es frissített Corollát (1.4 VVTi Sedan) A vétel előtt elvitte a szerelőjéhez, aki azt mondta, hogy a sebességváltót nemsokára javítani/cserélni kell, már hallja a hangján. Ráadásul még azt is mondta, hogy ez típushiba.   :eek:  Azt még el tudom képzelni hogy egy-egy váltót valaki széthajt, de hogy ez típushiba lenne az számomra furcsa. Volt valakinek ilyen élménye az autójával vagy hallott ilyesmiről?

Tipusiba bizony a C150-es váltóknál. Nekem is volt. Márkaszervízben a csapágyak cseréke 80 ezer, a 3-as szinkron drágább. Nekem mindkettő összejött, 270 ezer volt a vége. Sőt a toyota is tud róla, hogy tipushiba, de nem foglalkoznak vele. 1.6-os váltó kell bele, plug&play de jóval erősebb szerkezett (azonos áttételezéssel).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8374 Dátum: 2012.06.10 21:35:28 »
TMH igenis megérdemli a negatív reklámot. Amikor a váltóm miatt írtam nekik még csak válaszra sem méltettak, majd telefonon felhívtam őket és kiderült, hogy megkapták a levelet, de  :censored: válaszolni. Szóval ez csak legenda, hogy mennyi mindent benyelnek (én nem is ezt kértem, de egy normális választ elvártam volna).

Ok, legenda...  :szemez:
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8375 Dátum: 2012.06.10 21:38:02 »
Ok, legenda...  :szemez:
Ok, nem legenda, de nem kell nagy fehér istenként tisztelni őket, amikor még egy elég normális hangvételű levélre sem képesek reagálni. Még annyit sem, hogy nem tudunk mit tenni, köszönjük, hogy a Toyotát választotta...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8376 Dátum: 2012.06.10 21:39:03 »
Sziasztok!

Egyik ismerősöm vett egy E11-es frissített Corollát (1.4 VVTi Sedan) A vétel előtt elvitte a szerelőjéhez, aki azt mondta, hogy a sebességváltót nemsokára javítani/cserélni kell, már hallja a hangján. Ráadásul még azt is mondta, hogy ez típushiba.   :eek:  Azt még el tudom képzelni hogy egy-egy váltót valaki széthajt, de hogy ez típushiba lenne az számomra furcsa. Volt valakinek ilyen élménye az autójával vagy hallott ilyesmiről?
Miből lehet hallani hogy egy váltó hibás?
Elmúlt két hónap miatt már üldözési mániám van váltó/kuplung témakörben :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8377 Dátum: 2012.06.10 21:44:23 »
Nekem két dolog volt: A csapágy: terhelésen (emelkedő, gyorsítás) kerepelő hangja volt, később már sík úton is.
Szikron: egyre nehezebben tudod betenni az adott sebességbe (különösen visszaváltáskor érdekes), később pedig időnként egyáltallán nem. Jellemzően a 3-as szokta feladni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8378 Dátum: 2012.06.10 21:57:55 »
Nekem két dolog volt: A csapágy: terhelésen (emelkedő, gyorsítás) kerepelő hangja volt, később már sík úton is.
Szikron: egyre nehezebben tudod betenni az adott sebességbe (különösen visszaváltáskor érdekes), később pedig időnként egyáltallán nem. Jellemzően a 3-as szokta feladni.
Na olyan még pont nincs ... :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8379 Dátum: 2012.06.11 16:07:33 »
Egyik ismerősöm vett egy E11-es frissített Corollát (1.4 VVTi Sedan) A vétel előtt elvitte a szerelőjéhez, aki azt mondta, hogy a sebességváltót nemsokára javítani/cserélni kell, már hallja a hangján. Ráadásul még azt is mondta, hogy ez típushiba.  :eek:  Azt még el tudom képzelni hogy egy-egy váltót valaki széthajt, de hogy ez típushiba lenne az számomra furcsa. Volt valakinek ilyen élménye az autójával vagy hallott ilyesmiről?
E11-nél nincs típushiba a váltónál (max userhiba miatt lehet tönkretenni). Az E12-eseknél - a mondi által említett példa - az utolsó szériában volt több hibás darab.
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8380 Dátum: 2012.06.11 16:13:36 »
Igaz, nem tipushiba, egyszerűen rossz konstrukció. Az E12 gyártásának utolsó félévében (2006. második fele) ez még párosult rossz anyagokból történő, rossz összeszerelési minőséggel (akkor került Lengyelországba a váltók gyártása, és az elején sok gond volt ezekkel). Ez már tekinthető típushibának.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8381 Dátum: 2012.06.11 20:27:34 »
Szasztok! Igaz a mondás, "hogy ha nincs baj, veszünk". Ma végre felszereltettem a Rav 4 es toyota szívó oldali alkatrészeit a corollára, szívócsövet, pillangószelepet, beömlő egységet. Az alapjáratom elég fura lett, gondolom annak be kell állítódnia, vagy tisztulni az alkatrészeknek, mert sokat álltak. Viszont, olyan éktelen nyikorgás, huhogás, fütyülés jön most a motorból, hogy ciki vele az utcán menni. Nem a bordásszíjj az, mert azt most cseréltem, de ettő függetlenül az is nyikorog kicsit, mert a feszítőt még nem cseréltem. TEljesen fura, csak 2000 alatt jön elő, és ha leállítom a motort, még a légszűrő visszafújásakor is sípol egyet, mint egy vonatfütty. Szerintetek mi lehet ez?

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8382 Dátum: 2012.06.11 20:36:06 »
Kérdésem lenne.
2007-s Corolla Luna biztonsági öv sípoló ***t hogy lehet kivenni, nagyon idegesít.
Tudom be kell kapcsolni de ha mégsem?
üdv

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8383 Dátum: 2012.06.11 20:37:56 »
Csak kérdezem, milyen olyan eset van, ami indokolja, hogy ne kapcsold be?
Szerintem itt erre nem fogsz tanácsot kapni, még akkor sem ha esetleg tudjuk a megoldást.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8384 Dátum: 2012.06.11 20:44:35 »
Csak kérdezem, milyen olyan eset van, ami indokolja, hogy ne kapcsold be?
Szerintem itt erre nem fogsz tanácsot kapni, még akkor sem ha esetleg tudjuk a megoldást.
Szerintem egy parkolás alatt kibírható, ha meg nem, marad a hátad mögött átkötés, vagy gondolom lehet még kapni üres csatot, amit csak bedugsz.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer