Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2902720 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7590 Dátum: 2011.12.21 22:31:05 »
Januárban vagy februárban úgyis megy olajcserére, majd ott megkérdezem. De ha nem bonyolult inkább megcsinálnám én.
Én cserélTETTEM.  :flowers: ...éppen az olajcsere alkalmával. Pillanatok műve az egész, kb 1-1 perces művelet oldalanként. Láttam, hogy hogyan kell, de a gyakorlott kézre bíztam inkább a végrehajtást. Szerintem még pénzt sem kértek érte, kivéve, ha az új teleszkópokat is a szervizzel szerezteted be (én vittem).

Az új telók ára 5-7000Ft (LIP QH - ez a gyári is)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7591 Dátum: 2011.12.21 22:48:05 »
Én ezért nem cserélném. Ilyen hidegbe szinte nem emel fel egy sem, csak a nagyon újak. Ilyenkor én bőven megelégedek azzal, ha fent megtartja stabilan.
De ha mégis cseréltetni szeretnéd, akkor kérdezz utána az utángyártottnak, mert a gyári az kb. 20/db, legalábbis a Yarishoz biztosan.
Xanyi

TZoli

  • Vendég
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7592 Dátum: 2011.12.21 22:57:40 »
Januárban vagy februárban úgyis megy olajcserére, majd ott megkérdezem. De ha nem bonyolult inkább megcsinálnám én.

Ha gondod van szólsz, 4K/db-ért tudok adni, 1 perc a cseréje.
Te is kaptál az új Casco-ra 10ezres szervizkupont? 
Gondoltam hogy szűrőkre levásárolom, de ahogy a szabályzatban olvastam csak úgy adnak alkatrészt ha a beszerelésről munkalap keletkezik...
Így ez nekem ugrott, én is február végén-március elején csinálom meg magamnak az éves szervizt, majd meghozatom a gyári szűrőket kedvezménnyel a Unixba ahogy eddig is.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7593 Dátum: 2011.12.22 08:54:54 »
Valami kupon jött, most, hogy mondod  ::) .
Meglátom milyen, ma reggel pl gond nélkül emelt (+1 fok volt), szóval lehet, hogy tényleg csak a hideg a baja.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7594 Dátum: 2011.12.26 14:58:58 »
Sziasztok!

Olyan hiba jött elő haverom E12 D4D, hogy mentek egyszer csak kigyulladt minden visszajelző műszer és leállt.

Cseréltek aksit, hátha töltéssel volt a gond, de utána is ugyan úgy előjött a hiba olaj lámpa töltés lámpa check engine lámpa világit.

Van ötletetek mi lehet a gond mire nézzen rá?

Az a baj pont vidéken vannak és még haza kellene jönni a kocsival


Köszönöm a segítséget!


Üdv

Makaveli
Ex IS300 tulaj :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7595 Dátum: 2011.12.26 15:31:43 »
Első körben mérni kellene rajt egy töltést, ha az van akkor hibakódot olvasni márkaszervízben.
Ha nincs töltés, akkor viszont generátor. Szokott az 1,4-es dízelekkel generátor gond lenni, csak arra nem emléxem hogy pontosan melyik részük.
Xanyi

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7596 Dátum: 2011.12.26 16:12:18 »
Első körben mérni kellene rajt egy töltést, ha az van akkor hibakódot olvasni márkaszervízben.
Ha nincs töltés, akkor viszont generátor. Szokott az 1,4-es dízelekkel generátor gond lenni, csak arra nem emléxem hogy pontosan melyik részük.

Én is ezt tanácsoltam első körben aztán a szervizt.

Mondtam legfeljebb bevontatom én ha nagy a gáz.

Közben jött az infó, hogy generátor lett a ludas.
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.26 16:18:19 írta Makaveli »
Ex IS300 tulaj :)

botond187

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7597 Dátum: 2011.12.26 20:45:15 »
Kaptam egy szivargyujtóról működő pumpát, bajlódás, szétszedés után nem ment a szivargyújtó. Lemértem, nem volt rajta feszültség, szal valami elszállt.
Szétszedtem a csatlakozoját a pumpának, mintha rövidre lett volna alapból zárva, azt megcsináltam.
Bedugtam, nem ment. Elkezdtem nézni a biztosítékokat, a szivargyujtó biztosítéka jó volt, szal nem tudom miért nem kap feszültséget.
Viszont a 31. számu biztosítékot ahogy visszaraktam leesett, és elpattant valahová...
Kell egyáltalán ez a biztosíték? OBD-t írja, és az nincs elvileg a kocsiban.
Úgy írja hogy: beépített diagnosztizáló rendszer. (7,5 A)
2004 Toyota corolla 1,4 VVTI HB

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7598 Dátum: 2011.12.27 17:46:12 »
Hűtővizet a kiegyenlítő tartályban kell utántölteni? Gondolom a fagyáspontja legyen azonos a most benne lévővel, más szempontot nem kell figyelembe venni?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7599 Dátum: 2011.12.27 18:11:16 »
Szerintem az nem feltétel ha már kevered, de én kerülném...
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/mit_toltsunk_a_hutobe_hogy_ne_fagyjon_be-6216 Egy kis szakirodalom ;)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7600 Dátum: 2011.12.27 18:21:22 »
Szerintem az nem feltétel ha már kevered, de én kerülném...
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/mit_toltsunk_a_hutobe_hogy_ne_fagyjon_be-6216 Egy kis szakirodalom ;)
Köszi, valahol ereszti a rendszer, igazából csak januárig kéne kibírnia,  majd akkor megy szerelőhöz, szal átmeneti megoldás kéne most hétvégére (500km).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7601 Dátum: 2011.12.28 14:45:40 »
Következő hónapban esedékes lesz a fékbetét és sajnos a tárcsa csere is, melyikből milyent érdemes berakni ami már bevált?

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7602 Dátum: 2011.12.28 14:54:53 »
Következő hónapban esedékes lesz a fékbetét és sajnos a tárcsa csere is, melyikből milyent érdemes berakni ami már bevált?

Èn most vettem Brembot, 33.000-ért, eléggé baráti áron, 2 tárcsa+4 betét.  :cool2:
Remélem, hogy be fog vállni.

Egyik haver Toyotánál vette ugyanígy, 2 tárcsa+betétek, neki 50 volt, szóval..  ;)


 



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7603 Dátum: 2011.12.28 16:03:47 »
Következő hónapban esedékes lesz a fékbetét és sajnos a tárcsa csere is, melyikből milyent érdemes berakni ami már bevált?

A fő kérdés, hogy mire használnád és mit szeretnél (minőséget, olcsót, versenyre stb).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7604 Dátum: 2011.12.28 17:51:54 »
A fő kérdés, hogy mire használnád és mit szeretnél (minőséget, olcsót, versenyre stb).

Sajnos 1.4 úgyhogy a versenyre való használat kilőve. :D Normál utcai használatra szeretném fontos a minőség na meg persze az ár is, de én ár/érték arányba szeretnék egy jót venni vagy egy olyant ami már bevált többeknél, ezért is tettem fel a kérdést itt.

Bremboval kételkedő vagyok mert egyik ismerősömnek a betét 2-3 ezer km után eltört a jobb első betét. Talán egy hibásat fogott ki, de lehet velem van a baj számomra kicsit olyan Tesco value kategória ez amit relatív olcsón adnak ahhoz képest hogy a Brembo milyen nagy márka és ezidáig a mezei autósnak elérhetetlen volt (nevetséges összegért vette rendes autósboltba (tehát nem fű alatt vagy sufniba) ahhoz képest hogy brembo) ettől függetlenül lehet hogy kiválóak.