Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887425 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6540 Dátum: 2011.04.13 09:06:50 »
Ez nagyon sok autónál így van (amikkel találkoztam, mindegyikben), újra kell tanítani az automatát (a végállásait). Kb 2 perc 4 ablakra.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6541 Dátum: 2011.04.13 09:08:16 »
Nem típushiba, max az elektronika hibája. Ott volt a nagy vigyorgó smiley mögötte. ;)
         

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6542 Dátum: 2011.04.13 09:59:34 »
...a Corolla kezelésiében is benne van...

 :clap: Dehát azt minek elővenni, amikor a fórumon gyorsabban megmondják a választ.

Labiscsakl meg viccelt a típushibával, nagyon nevettem.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6543 Dátum: 2011.04.13 20:52:13 »
...a Corolla kezelésiében is benne van...

 :clap: Dehát azt minek elővenni, amikor a fórumon gyorsabban megmondják a választ.

Labiscsakl meg viccelt a típushibával, nagyon nevettem.

Én nem találtam ilyet a könyvben, megnéztem, képzeld. Ott csak az van hogy hogy működik, de az nem hogy ilyenkor mi van? Amúgy gondoltam, hogy vissza kell tanítani, próbálgattam is, de nem sikerült, ezért bátorkodtam megkérdezni..
A típushibát meg hagyjuk, ha olvasgatod a fórumot, láthatod hogy szinte mindenki tényként kezeli, hogy van  :tt2:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6544 Dátum: 2011.04.13 21:02:32 »
...a Corolla kezelésiében is benne van...

 :clap: Dehát azt minek elővenni, amikor a fórumon gyorsabban megmondják a választ.

Labiscsakl meg viccelt a típushibával, nagyon nevettem.

Én nem találtam ilyet a könyvben, megnéztem, képzeld. Ott csak az van hogy hogy működik, de az nem hogy ilyenkor mi van? Amúgy gondoltam, hogy vissza kell tanítani, próbálgattam is, de nem sikerült, ezért bátorkodtam megkérdezni..
A típushibát meg hagyjuk, ha olvasgatod a fórumot, láthatod hogy szinte mindenki tényként kezeli, hogy van  :tt2:

Én is úgy emlékszem, hogy benne van a kezelési könyvben...  :flowers:

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6545 Dátum: 2011.04.14 17:43:12 »
Valami nagyon okos ember mondja meg nekem, hogyan tudom kiszerelni az E101 corolla bal első helyzetjelzőjét... Valami leszívta reggelre az aksimat, és a helyzetjelző fényhalála az egyetlen változás... Helyben izzócsere kizárt, 3 éves gyerek keze se fér be hozzá...
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

Meridián

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6546 Dátum: 2011.04.15 07:56:33 »
Sziasztok!A corollám baloldali kéziféke be van rohadva.Azt kérdezném,hogy javító készlettel valakinek sikerült-e orvosolni a hibát és hol kapok ilyen készletet?Ez miatt nem bírom használni a kéziféket,mert nem húz vissza- a fékbetét fogja,és nagyon melegszik.A jobb oldali tökéletes.Üdv: Meridián
Toyota Corolla 1.4 VVT-i Linea Terra ABS E-11 2002
Mikor a folyóból kifogod az utolsó halat,az erdőből kivágod az utolsó fát-rájössz a pénzed semmit nem ér.   Indián mondás

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6547 Dátum: 2011.04.15 08:59:36 »
Azt kell eloszor is megnezni, hogy hol van berohadva. A kabele (sodrony) vagy a munkahengernel?

Ahol be van rohadva, ott kell a hibat orvosolni. Lehet, hogy kell egy bowden-csere majd, de az is lehet, hogy a visszahuzos rugoja ment tonkre a fekrendszerben.

Addig en nem vennek semmit sem, amig nem tudok, hogy hol es mi a hiba. Szerintem a bowden rohadt be, az a tipikus, ezt cserevel lehet orvosolni es a vezetoresz tisztitasaval.

AdamBH

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 116
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6548 Dátum: 2011.04.15 14:08:23 »
Sziasztok!

E11 pollenszűrő témában kérdeznék :)

Az E12-ben és más autókban nagyon bejött az aktívszenes szűrő, szinte minden bűzt kiszűr, alig kell belsőkeringetésre kapcsolni. Viszont az E11 amúgy is elcseszett helyen levő pollenszűrőjéből szinte senki nem tart ilyet.
Rémlik, hogy mintha eBayen már láttam volna ilyesmit, de most hiába túrom, nincs. Itthoni autókereskedőknél esetleg valaki már látott?
Tudom, hogy sokszor téma volt már az E11 pollenszűrő, de nem rémlik semmilyen konkrét javaslat.
Tavaly egyébként valami utángyártottat vettem bele gyorsan egy bontó-boltban, 4500 forintért. Most átnéztem a nagyobb kereskedők webshopjait, budget kategóriás szűrő már 2-3 ezerért lenne hozzá. Ha sehogy sem találok bele aktívszeneset, akkor nyilván ilyen fog belekerülni.

Előre is köszönöm!
E11 1.4 VVTi Hatchback 2000/03
E12 1.4 VVTi Wagon 2004/12

...és még néhány OFF ;)

AdamBH

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 116
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6549 Dátum: 2011.04.15 14:11:55 »
Valamint egy másik kérdésem is lenne, szintén E11.

Egyszer csak megszűnt a jobb első ablak elektromos mozgatása. Hiába nyomjuk a gombot, se kép, se hang, semmi.
Nyilván nem bonyolult dolog egy villamossághoz kicsit is konyító emberkének (no ez NEM én vagyok :whistling:), csupán annyit kérdeznék, hogy van-e valami meghibásodás, ami ilyenkor jellegzetesen előfordul. Mondjuk úgy, típushiba :D

Ezért is köszönet, ha valaki esetleg... :)
E11 1.4 VVTi Hatchback 2000/03
E12 1.4 VVTi Wagon 2004/12

...és még néhány OFF ;)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6550 Dátum: 2011.04.15 15:55:06 »
1, Bardinal van Mann Filter aktiv szenes szuro 8000 korul.
Hol lattal Te 2-3000-ert ocska szurot. Nekem 4500 remlik a legolcsobbnak.

2, Ki kell a vezeto oldalon kapcsolni a tobb ablak mozgatasanak a tiltasat.

AdamBH

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 116
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6551 Dátum: 2011.04.15 18:11:30 »
1, Bardinal van Mann Filter aktiv szenes szuro 8000 korul.
Hol lattal Te 2-3000-ert ocska szurot. Nekem 4500 remlik a legolcsobbnak.

2, Ki kell a vezeto oldalon kapcsolni a tobb ablak mozgatasanak a tiltasat.

Valami Mann-t láttam e körül, csak nincs odaírva, hogy aktívszenes-e.
Ugyanazokat néztem én is, csak már beleszámoltam a kedvezményt :)

Az ablakemelős témában ha tényleg ez a megoldás, hát égek egyet :$
E11 1.4 VVTi Hatchback 2000/03
E12 1.4 VVTi Wagon 2004/12

...és még néhány OFF ;)

Meridián

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6552 Dátum: 2011.04.15 19:11:06 »
Azt kell eloszor is megnezni, hogy hol van berohadva. A kabele (sodrony) vagy a munkahengernel?

Ahol be van rohadva, ott kell a hibat orvosolni. Lehet, hogy kell egy bowden-csere majd, de az is lehet, hogy a visszahuzos rugoja ment tonkre a fekrendszerben.

Addig en nem vennek semmit sem, amig nem tudok, hogy hol es mi a hiba. Szerintem a bowden rohadt be, az a tipikus, ezt cserevel lehet orvosolni es a vezetoresz tisztitasaval.
   A munka henger van berohadva,megnéztük amikor fékbetét csere volt.Megindítottuk,de nehezen jár és nem tudja visszahúzni.Üdv:Meridián
Toyota Corolla 1.4 VVT-i Linea Terra ABS E-11 2002
Mikor a folyóból kifogod az utolsó halat,az erdőből kivágod az utolsó fát-rájössz a pénzed semmit nem ér.   Indián mondás

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6553 Dátum: 2011.04.15 20:29:12 »
Tiszta sor, akkor azt kell cserélni. 3000-től indulnak a Bárdinál a munkahengerek, érdemes párban cserélni őket. A csere nem egyszerű, mert a dobot szét kell szedni teljesen, de nem is kell viszont hozzá célszerszám legalább.

Ha cseréltek, akkor fékfolyadékot is kell értelem szerűen cserélni és pótolni az elszivárgott mennyiséget. A cserekor arra kell figyelni, hogy akármennyire is szivárog az olaj a fékcsőből, ne menjen le a tartályban a szint, mert a főfékmunkahengertől kezdve mindent le kell akkor légteleníteni.

Meridián

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6554 Dátum: 2011.04.15 20:49:25 »
Nekem hátul is tárcsafék van....
Toyota Corolla 1.4 VVT-i Linea Terra ABS E-11 2002
Mikor a folyóból kifogod az utolsó halat,az erdőből kivágod az utolsó fát-rájössz a pénzed semmit nem ér.   Indián mondás