Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2886991 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6120 Dátum: 2010.12.19 21:50:09 »
Azért megjegyezném, hogy jeges-havas úton jártam már úgy, hogy simán felmentem a hegyre, lefele viszont darált az ABS a kocsi meg gyorsult, és meg kellett álni a lejtő közepén!

( Még szerencse, hogy a Hiluxban középen nincs difi, így összkerék állásban a kézifék 4 kerékre hat - az ABS meg csinálhatott amit akar, a gép szépen megállt  -legalább ezekben a gépekben beiktathatnának egy ABS OFF gombot! ami kb 40-es tempó alatt lenne aktív!)

-Régebbi gépekben, elég gyakori volt a két első+közös hátsó ABS jeladó, de ez már egy 72-es kiadású gépjárműelektromosság könyvben is úgy szerepel, hogy a jó megoldás a 4 jeladós verzió.

Azokban a Hiluxokban amikben van hátul difizár, azokban összezárásra kikapcsol az ABS.
Xanyi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6121 Dátum: 2010.12.20 00:00:14 »
Szép lenne, ha még akkor sem kapcsolna ki! -gyakorlatilag ott már értelme sincs!

Egyébként a Hilux ABS-e kimondottan jól hangolt darab, bőven nyikkan a gumi, amikor elkezd beleszólni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6122 Dátum: 2010.12.20 18:52:33 »
sziasztok,
segitsetek...ki kell cseréljem az aksit, 44ah-s van benne, kinéztem a Tescoba Exide-ot a 44ah-s 13990 huf, az 54ah-s 17990 huf...
van ertelme megvenni bele a nagyobbat? esetleg valaki tudja hol lehet meg olcsobb?  ::)

koszi

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6123 Dátum: 2010.12.20 18:58:30 »
Én egy számmal mindig nagyobbat veszek a gyárinál, ha fizikailag belefér. Aksit viszont csak aksis boltból, autósboltból.  :flowers:

Peace

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6124 Dátum: 2010.12.21 16:40:04 »
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy 99-es toyota corrollám és amikor a szélvédőt mosóm akkor elég lagymatagul nyomja rá a folyadékot meg nem is spriccel jó helyre. A kérdésem az lenne, hogy be lehet e valahogy ezt állítani, illetve az egyik spriccelőnél az egyik lyuk el van tömődve és szét lehet e azt kapni, hogy kitisztíthassam valahogy.  Köszönöm a válaszokat!

zsherdon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6125 Dátum: 2010.12.21 17:01:07 »
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy 99-es toyota corrollám és amikor a szélvédőt mosóm akkor elég lagymatagul nyomja rá a folyadékot meg nem is spriccel jó helyre. A kérdésem az lenne, hogy be lehet e valahogy ezt állítani, illetve az egyik spriccelőnél az egyik lyuk el van tömődve és szét lehet e azt kapni, hogy kitisztíthassam valahogy.  Köszönöm a válaszokat!

Szia!

A beállítása a legegyszerűbb, egy injekciós tűvel..... Ha el van tömődve ugyanezzel próbáld, ha meg nem megy bontóba párszáz forintért kapsz másikat. Ha meg gyengének találod, lehet a szivattyú rossz, és ezért nem bírja eléggé nyomni a folyadékot.De előbb tisztísd át rendesen a csöveket, spriccolót.
Corolla TS 1.8 vvtl-i  "Szerelem első hallásra..."

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6126 Dátum: 2010.12.21 17:13:33 »
Azért egy 60ah-s fél éves akksinak akkor sem szabadna lemerülni szerintem, ha hetente használod a kocsit..... garancia?
Még bőven van rá, bár nem tűnik egyszerűnek a garanciális ügyintézés...
Bár amiket a fenti cikkekben olvastam, az alapján e nélkül sem lenne egyedi eset ez a lemerülés.
A riasztó elvileg nem fogyaszt sokat.
Na, miután a márciusban vásárolt 60 Ah-s Bosch S4 akksi két héten belül (persze végig rohadt hideg volt) már másodjára nem indította az autót (igaz közte csak egyszer használtuk, akkor is csak rövid távon), tegnap elvittem egy Bosch autóvillamossági szakszervizbe, ahol ma megállapították, hogy az akku is jó, és az autó sem fogyaszt túl sokat álló motornál, valamint nincs gond a töltésével sem.

Megoldás: sajna sűrűbben kell tölteni az akksit, ha ennyire ritkán (heti 1-2x) ilyen rövid távokon (5-10 km) használjuk az autót ilyen hidegben, úgy, hogy közben megy a fényszóró, stb., mert így nem tudja visszatölteni a generátor az indításnál elhasznált szuflát...

Peace

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6127 Dátum: 2010.12.21 17:50:55 »
A beállítása a legegyszerűbb, egy injekciós tűvel..... Ha el van tömődve ugyanezzel próbáld, ha meg nem megy bontóba párszáz forintért kapsz másikat. Ha meg gyengének találod, lehet a szivattyú rossz, és ezért nem bírja eléggé nyomni a folyadékot.De előbb tisztísd át rendesen a csöveket, spriccolót.
Szia!

Köszönöm a választ! És hogy tudom lekapni azt a spriccoló fejet? Csak mert próbáltam de nem akartam nagyon feszegetni nehogy eltörjem, de nem tudtam rájönni.  :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.21 20:32:21 írta kleingy »

zsherdon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6128 Dátum: 2010.12.21 20:15:02 »
Általában ugy működik a dolog, mint egy patentnél, vagyis két fül kinyílik és az kapaszkodik meg a motorházető belső részén, ha felnyitod ennek látszania kell ha pedig nem ez az összenyomom és kihúzom dolog, akkor még ez lehet hogy elfordítod valamely irányba és egyszerűen kihúzod.... Véleményem szerint, én mást még nem láttam, de lehet van!
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.21 20:32:31 írta kleingy »
Corolla TS 1.8 vvtl-i  "Szerelem első hallásra..."

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6129 Dátum: 2010.12.21 22:51:07 »
Lemerült az akksim, nem indul a verda.
Ugye lehet úgy tölteni, hogy az akksi a kocsiban marad, és a sarukat sem veszem le?
Csak pár órára akarom töltőre rakni, hogy elguruljak új akksit venni.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6130 Dátum: 2010.12.21 23:29:14 »
Én nem tenném. Ehhez szerintem spec töltő kell és az, hogy az autó (főleg az ECU) ezt tolerálja.
Ráadásul, mivel teljesen lemerült akkut töltenél, ekkor nagyobb árammal töltené, ami nagyobb kockázatot jelent az autó elektromos rendszerére. (Nagyobb feszültség ingadozások és áramlökések.)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6131 Dátum: 2010.12.21 23:36:52 »
Én nem tenném. Ehhez szerintem spec töltő kell és az, hogy az autó (főleg az ECU) ezt tolerálja.
Ráadásul, mivel teljesen lemerült akkut töltenél, ekkor nagyobb árammal töltené, ami nagyobb kockázatot jelent az autó elektromos rendszerére. (Nagyobb feszültség ingadozások és áramlökések.)
OK, köszi. Akkor nem teszek ilyet.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6132 Dátum: 2010.12.22 07:00:02 »
Kb. meddig szokták bírni a gyári akksik? Az enyém 2005. decemberi, nem volt még töltve, nincs is töltőm.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6133 Dátum: 2010.12.22 07:23:26 »
Ezt nehéz így behatárolni, de az öt éves akksira már nem mondhatnál semmit, ha holnap beadná a kulcsot. Nagy átlagban kb. 5-6 évig bírják; de használattól függően lehet ez lényegesen kevesebb, vagy lényegesen több is. Az a legjobb az akkunak, ha az autót rendszeresen használják, de viszonylag kevés a megtett táv/indítás arány - magyarul ha sokat mennek vele hosszú távon. Ilyen esetben akár 9-10 évig is bírhatja egy jó minőségű akkumulátor.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6134 Dátum: 2010.12.22 07:40:06 »
Általában inkább hosszabb utakrta megyünk vele, városon belül ritkán van használva - de nem mindennap, van amikor csak hetente egyszer van beindítva. Én nem is próbálkoznék töltéssel, cserélném.
Corolla 1,4 VVT-i 2005