Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2902105 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5985 Dátum: 2010.11.21 11:47:40 »
13760 ft volt Fiamm Diamond 45AH 330A.
Szia!
Én annakidején vettem Fiamm akksit...2 év garival. Nos egy év után behalt, alig akarták kicserélni, utólag elismerték az üzletben (Váci út elején a Nyugatinál) hogy bizony nagy hiba volt a 2év gari...szóval soha többet Fiamm!
Üdv!

Nekem mondták már a Perionra is ugyanezt, ehhez képest 5-6 évet bírt az is.. Amúgy meg mindenki azt vesz amit akar, az említett üzletben lehetőség van gyári minőségű drágát, "jót" és "olcsót" rendelni. Én a jót szoktam.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5986 Dátum: 2010.11.21 20:24:19 »
Na. Ma végre hozzájutottam a ködlámpa állításhoz. Most délután még finomítottam rajta egy kicsit, úgy gondolom már jó lett. Az eredeti beállítástól mindenképpen  ;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5987 Dátum: 2010.11.22 11:29:39 »
Tetősínem nincs sajna.
Lehet venni valahol tetősínt rá?
5ajtós csapott fenekű corolla.

Szerintem akkor ne erőltesd ezt a tetősin kérdést. Vegyél tetőcsomagtartót (kereszttartót) és kész. Van tipusspecifikus. Minek kellene tetősin?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5988 Dátum: 2010.11.22 12:12:14 »
Tavaly karácsonykor volt egy esetem, amit itt valahol meg is írtam. Annyira bepárásodott a sok eső idején az utastér, hogy reggel a szélvédőről csepegett a víz a műszerfalra. A fejegység elnémúlt pár napra, se óra, se rádió, se kompjuter. Akkor 3-4 nap után "magától" megjavult.
Kb. két hete ugyanez a párásodás. A fejegység OK, kivéve az órát. Nem mozdul sehova. Hiába állítom be a pontos időt, nem indul el. Kényszerből beállítottam 0:00-ra. Nincs valami akksi beépítve a fejegységbe külön az óra részére, ami esetleg felmondta a szolgálatot?

Még a történethez tartozik, hogy a tavasszal próbáltam a rádió feletti hézagot eltüntetni, kevés sikerrel. Ellenben a csatlakozókat ellenőríztem, semmi hiba.
1.4VVti (2004)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5989 Dátum: 2010.11.22 12:19:35 »
Tegyél a kocsiba te is Ceresit Pára stopot, ahogy Palaczk is. Hol ázhat be? Nem volt cserélve a szélvédő? Pollenszűrő milyen állapotban van? Ez nagyon nem normális. Sztem ha kiszárad, jó kéne hogy legyen az óra, hacsak nem oxidálódott el benne valami.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5990 Dátum: 2010.11.22 12:34:04 »
Tegyél a kocsiba te is Ceresit Pára stopot, ahogy Palaczk is. Hol ázhat be? Nem volt cserélve a szélvédő? Pollenszűrő milyen állapotban van? Ez nagyon nem normális. Sztem ha kiszárad, jó kéne hogy legyen az óra, hacsak nem oxidálódott el benne valami.
Én is egyből a szélvédőcserére tippelnék, akkor szokott ez a jelenség előjönni...  :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5991 Dátum: 2010.11.22 12:34:28 »
Tegyél a kocsiba te is Ceresit Pára stopot, ahogy Palaczk is. Hol ázhat be? Nem volt cserélve a szélvédő? Pollenszűrő milyen állapotban van? Ez nagyon nem normális. Sztem ha kiszárad, jó kéne hogy legyen az óra, hacsak nem oxidálódott el benne valami.
Köszi a választ. Én is azt vártam, hogy rendbejön, majd ha kiszárad. De nem. Szélvédő eredeti, pollenszűrőt nyáron cseréltem. Beázásnak semmi nyoma, hacsak az nem, hogy a pótkerék alatt a csomagtartó alja nyirkos, párás szokott lenni. De volt olyan is, hogy kb. fél-egy centi víz állt a pótkerék alatt. (Amit az ott levő gumidugónál könnyedén ki lehet folyatni.) Most ott nem volt víz.
1.4VVti (2004)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5992 Dátum: 2010.11.22 13:33:56 »
Tegyél a kocsiba te is Ceresit Pára stopot, ahogy Palaczk is. Hol ázhat be? Nem volt cserélve a szélvédő? Pollenszűrő milyen állapotban van? Ez nagyon nem normális. Sztem ha kiszárad, jó kéne hogy legyen az óra, hacsak nem oxidálódott el benne valami.
Köszi a választ. Én is azt vártam, hogy rendbejön, majd ha kiszárad. De nem. Szélvédő eredeti, pollenszűrőt nyáron cseréltem. Beázásnak semmi nyoma, hacsak az nem, hogy a pótkerék alatt a csomagtartó alja nyirkos, párás szokott lenni. De volt olyan is, hogy kb. fél-egy centi víz állt a pótkerék alatt. (Amit az ott levő gumidugónál könnyedén ki lehet folyatni.) Most ott nem volt víz.
Beázás! Ettől van a pára. Meg kell keresni a helyét és kiiktatni mert később még nagyobb gondjaid lesznek. Már ez sem jó amit eddig tapasztaltál.
Fery

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5993 Dátum: 2010.11.22 19:17:46 »
Beázás! Ettől van a pára.
Szerintem a pótkerékhez a sterimó vízpermete jut be a hátsó lökhárítónál. De hogy beázna elől a műszerfalnál?! No majd ha hazagurultam, kiszedem a rádiót (ez már megy behunyt szemmel), meg megnézem a pollenszűrő környékét, látszik-e valami. Mert most a toszkán eső áztatja az autót, bár ez is egy jó tesztelési lehetőség.
1.4VVti (2004)

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5994 Dátum: 2010.11.22 19:51:40 »
Tetősínem nincs sajna.
Lehet venni valahol tetősínt rá?
5ajtós csapott fenekű corolla.

Szerintem akkor ne erőltesd ezt a tetősin kérdést. Vegyél tetőcsomagtartót (kereszttartót) és kész. Van tipusspecifikus. Minek kellene tetősin?

Azért kellene tetősín, mert nem akarom az autón hagyni télen nyáron viszont fel le sem akarom szerelgetni. Azért lett volna jó a tetősín mert akkor csak a két keresztet kellett volna leszednem az egész szerelvényezés helyett...

Sajna azonban kereskedésben is megerősítették hogy nincs sín csak szerelékes kereszttartós megoldás van.

1.4vvti E12 2003 Corolla

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5995 Dátum: 2010.11.22 19:54:46 »
Nyugtasson, hogy ha rajta hagytál volna tetősínt, a fogyid is nőtt volna rendesen.  ;)
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5996 Dátum: 2010.11.22 20:32:42 »
Tetősínem nincs sajna.
Lehet venni valahol tetősínt rá?
5ajtós csapott fenekű corolla.

Szerintem akkor ne erőltesd ezt a tetősin kérdést. Vegyél tetőcsomagtartót (kereszttartót) és kész. Van tipusspecifikus. Minek kellene tetősin?

Azért kellene tetősín, mert nem akarom az autón hagyni télen nyáron viszont fel le sem akarom szerelgetni. Azért lett volna jó a tetősín mert akkor csak a két keresztet kellett volna leszednem az egész szerelvényezés helyett...

Sajna azonban kereskedésben is megerősítették hogy nincs sín csak szerelékes kereszttartós megoldás van.



De nem egyszerűbb leszedni a két keresztartót a tetősinről, mint a komplett tetőcsomagtartót!
Xanyi

wolfi38

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5997 Dátum: 2010.11.22 21:51:27 »
Köszönöm a válaszokat a fékkel kapcsolatban.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5998 Dátum: 2010.11.22 22:18:23 »
A legnagyobb baj a tetőcsomagtartókkal az ,hogy megsértik az ajtók gumijait. Tetősinnél ilyen nem merül fel és nem feltétlenül kell szerelgetni keresztrudat, csak mert az ugy "profi" :no: (max ha biciglitartót, sitartót, tetőboxot akarsz felszerelni)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5999 Dátum: 2010.11.23 08:37:43 »
Szerintem a pótkerékhez a sterimó vízpermete jut be a hátsó lökhárítónál. De hogy beázna elől a műszerfalnál?!
Sztem Fery arra gondol, hogy mivel hatul mindig van egy kisebb tocsad, igy az eletben nem fog kiszaradni a kocsi. Mindig lesz, ami parologjon. En sem tudok masra gondolni, ha amugy a pollenszuro rendben.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX